Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Adim Adim Tier 1 (General)

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby olamalam » Tue Nov 30, 2010 11:27 am

@Silvertr, @dartanyel,

"High skilled" olduguna inanilan grup uyelerinin kendi anadillerinde yaptiklari yazim hatalarini, anlatim bozukluklarini gordukce tercume burolarina daha anlayisla yaklasmamiz gerektigini dusunuyorum. ;)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Tue Nov 30, 2010 11:59 am

Arkadaşlar,

1- çevirilerimizi yaptırdıktan sonrası bir de noter onayı almaya gerek yok değil mi? Bir ara öyle birşey okumuştum forumda. SilverTR, Boyle birsey istediler mi vize merkezinden?

2- çeviri işi aşağı yukarı kaç para tutuyor?

3- Sorunsuz başvurabildin mi? Yoğunluk ne durumda? Vize başvuru merkezinde işler ne kadar sürdü? Bir de bizi haberdar edermisin sürecin gidişhatında?
foofighter

New postby silvertr » Tue Nov 30, 2010 12:38 pm

vala ben application ı pztesi yaptım bakalım. Benim hatam oldu kendi tercumemi kendim yapmadan buroya yaptırmak heralde.. Ne demişler eşeğini sağlam kazıga bağlıcaksın :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Tue Nov 30, 2010 12:40 pm

@olamalam
dogru diyor olabilirsin ama "high skilled" grup uyeleri bu konuda iş yaptıgını idda edip u yuzden para almıyor yanılmıyorsam.. Sahsen ben herhangi bir dilde hatasız yazı yazaman .. ama yazarım diyede insanlardan para almıyorum :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Tue Nov 30, 2010 12:43 pm

@foo
1.hic bakmadılar noterden onaylımı degil mi diye.. Bahsi bile geçmedi..
2.ben 3 bomboş sayfaya 30 tl verdim
3.Randevunu aldıktan sonra tam zamanında işleme alıyorlar seni .. Once birisi dokumanları duzenliyor sonra başka birisi dokumanların girişini yapıyor.. SMS veya kurye istiyormusun diye sordular.. SMS istedim onun icinde 2 tl aldılar.. Sonra gidip parmak izi veriyorsun.. resmini cekiyorlar.. Cok bir kalabalık yoktu..

Elbette haber veririm su an benim status Arrived at the Visa Section demekte.. bakalım ..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Dec 02, 2010 3:03 pm

Malumunuz kota girdi gireli başvurularda 1 gün önce başvurmak bile önemli hale geldi.

Ben eşim ve benim için gerekli parayı sterlin hesabı açıp 6 Eylül 2010 da hesaba yatırmıştım. Şimdi 6 Aralık Pazartesi günü gitsem bankaya ilgili belgeleri almak için, 3 aylık süreyi tam olarak doldurmuş oluyorum değil mi? yani UKBA den "yok arkadas senin bir gün eksik " şeklinde bir red yiyebilir miyim? Basit bir soru ama riskli bir iş mi yaparım kafam karıştı. Yorumlarınızı alabilirmiyim arkadaslar.
foofighter

New postby dartanyel » Thu Dec 02, 2010 3:15 pm

foofighter:
Bence bir gunun hesabini yapip isini riske atma..ama yinede sen bilirsin

Ben kasim 10 da basvuru yapmistim..yani tam limit doldu aciklamasinin oldugu gun.Zannedersem benim evraklari degerlendirmeye almadilar ...dolayisi ile Aralik ayindaki yeni kota'ya aktardilar..birkac gun icerisinde olumlu yada olumsuz bir haber bekliyorum.Sizleri haberdar ederim
dartanyel

New postby silvertr » Thu Dec 02, 2010 3:36 pm

@foo bende dartanyele katılıyorum.. 1680 lira viza ucreti yanmasın boşu boşuna ..
@dartanyel 9 unda başvuran bir kaç kişi bugun ogleden sonra statulerinin değiştigini gormuşler.. senin vizeninde yarın cıkması ihtimal dahilinde :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Dec 02, 2010 9:35 pm

teşekkürler arkadaşlar ben 7 sinde bankadan belgeleri alayım.. daha sağlam olacak bu şekilde.

dartanyel ve silvertr güzel haberlerinizi bekliyoruz.
foofighter

New postby HSAG1D » Fri Dec 03, 2010 11:22 am

sevgili arkadaslar, ey romalilar!

panige mahal yok. tier 1 kapanmiyor, tier 1 general gecici olarak yeni basvurulara kapaniyor. extension konusunda da 386dx'in de cok acikca belirttigi gibi: hangi sartlarda geldiyseniz hangi puanlama yapisina tabi olduysaniz, extensionda da ayni sartlar ayni puanlama yapisi gecerli. misal benim su anda extension zamanim yaklasiyor ama bir gectigimiz 3 senede yasanan degisikliklerden etklilenmiyorum ve ilk basvurdugum zamanki puanlamaya gore basvuruyorum.

tier 1 ile gelmis insana, "artik seninle isimiz bitti, sen git artik memleketine" deme sanslari yok. isi gucu olan para kazanan adama illaki bir sekilde extension firsati sunmak durumundalar (tabi tier 1 general'in ozune ters bir iste calisan para kazanmayan adamin basvurusunu zorlastiracaklar o acik).
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby merope » Fri Dec 03, 2010 12:32 pm

HSAG1D wrote:
panige mahal yok. tier 1 kapanmiyor, tier 1 general gecici olarak yeni basvurulara kapaniyor. e

sevgili HSAG1D,
Tier-1 general geçici olarak mı kapanıyor? yani nisan 2011 den sonra Tier-1 general "tamamen" kaldırılmıyor mu?
merope
ROGER WATERS

New postby HSAG1D » Fri Dec 03, 2010 12:36 pm

@merope,

henuz belli degil ama sayin bakanimiz theresa may'in aciklamasindan anladigimiz tier 1 (general)'a yeni basvuru aliminin bir sure durdurulacagi. bu sureyi allah biliyor tabi ama akil ve mantik ekonomi biraz duzelince (muhtelemelen 1-2 sene sonra) UK'in tier 1 general olmadan avrupa'dan daha hizli buyuyemeyecegini soyluyor. Ama tier 1'in general'dan baska bolumlerine basvuru almaya devam edecekler. ayrica, tier 1 general hala extension basvurulari icin acik kalacak.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Fri Dec 03, 2010 12:52 pm

arkadaslar,

ceviriler hakkında bir sorum var.

"Where a document is not in English or Welsh, the original must be accompanied by a fully certified translation by a professional translator. This translation must include details of the translator’s credentials and confirmation that it is an accurate translation of the original document."

deniyor resmi sitede. Translator's Credentials ı göstermek için, bütün çevirilerin yanında çeviri bürosunun yetki belgesi fln gibi birşey mi isteniyor?
foofighter

New postby Volkan » Fri Dec 03, 2010 2:09 pm

@foofighter: ben Beşiktaş'ta Tercumex'e çevirtmiştim. Senin alıntı yaptığın kısımdan dolayı ben de tercümanın niteliğini kanıtlayacak bir belge istemiştim ama veremediklerini söylemişlerdi. Vizeyi aldım sonuçta ama sürecin uzamasına neden olmuş mudur veya başka yerlerden böyle bir belge alınabiliyor mu onu bilemiyorum...
Volkan

New postby silvertr » Fri Dec 03, 2010 5:22 pm

@HSAG1D extension için hala devam edicek diye bir ibare arar durdum internette lakin bulamadım .. varsa paylaşırsan sevinirim.
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü