Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Adim Adim Tier 1 (General)

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby buzdolabi » Sun Dec 12, 2010 5:16 pm

Tier1 başvurusu giderek kabus olmaya başladı...

Bu arada aklıma takılan bişeyle ilgili forumlardaki mesajlarda cevap bulamadım. Diyelim ki başvurduğunuz esnada banka kredisi ödüyorsunuz ya da vergi borcunuz var (biraz uçuk oldu galiba). Bu tarz boçlar vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabiliyor mu acaba? Yoksa sadece gönderilen dökümanlara göre mi karar veriliyor?

Aslında başvuran herkesin borç bilgilerini incelemk kimsenin işine gelmez ama £700 un boşa gitmesi insanın içine oturur çok fena.
buzdolabi

New postby silvertr » Sun Dec 12, 2010 5:46 pm

@buzdolabı benim kredim var su an. Inanırmısın hic aklıma gelmedi senin dedigin sey.. :) Bence hicbir problem cıkmamalı.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Sun Dec 12, 2010 7:11 pm

Sanırım 3 ay için 2800£ gerekiyordu başvuru için. Bankamda pek bir param yoktu, o yüzden 3000£ kredi çekmiştim, bir sorun çıkmadı. Çıkmaması da çok normal çünkü nereden bilecekler o parayı nereden bulduğumu ve kime ne kadar borcum olduğunu.
skywalker

New postby silvertr » Tue Dec 14, 2010 11:51 am

merak ettigim bişey var verilen belgeler için banka veya işyeri aranmış birileri var mı acaba? veya aranmışsa ne diyorlar.. su su kişi gercekten sizde calışıyor mu ? veya bu hesap dogrumu gibi gibi..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Tue Dec 14, 2010 12:11 pm

silver

sen kasım sonunda başvurmuştun. Baya bir iş gunu oldu. normalde istanbuldan başvuruları 5-6 iş gününde sonlandırıyorlar. seninkisi de buyuk ihtimal sonlanmıştır. Ay başında guzel haberler bekliyorum :)

kıllandıkları başvurular için arıyorlardır diye dusunuyorum. yoksa herkes icin heryeri aramazlar.
foofighter

New postby silvertr » Tue Dec 14, 2010 12:54 pm

vala bu ay başı haber almak cok istiyorum keza iş yeri için iki ay onceden istifa etmem lazım 3+ senedir calışıyorum aynı yerde.
dartanyel de 10 kasım başvurusu onunki coktan sonuçlanmalıydı . Sonuçlanmaması işlerin Turkiyedeki VAC larda degilde tum VAC larda yogun oldugunu gösteriyor..
Processing timeların November ayı için istatistiklerinide dört gözle bekliyorum.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby dartanyel » Tue Dec 14, 2010 4:28 pm

valla bende cok acelem yok..acelem yok diyordum..ama artik iskillenmeye basladim..ocak ayinin kotasinin doldugu gun..aranmazsam..sonuc belli olmazsa...ne oldu benim basvuru seklinde bir query yapmayi dusunuyorum(statu hala: arrived at post office)..Hintli'lerin formundaki ..vizelerin bir iki hafta icerisinde verilmesi acikcasi moralimi bozdu biraz..Ulkelere de mi bir oncelik sirasi veriyorlar acaba ?

@Silvertr:
Processing time da tam olarak neyi gosteriyor ? linkini paylasabilirmisin bizimle eger varsa..
dartanyel

New postby silvertr » Tue Dec 14, 2010 8:30 pm

@dartanyel
http://www.ukvisas.gov.uk/en/howtoapply/processingtimes

select box dan turkey istanbu/Ankara/izmir vb secim yaparsan Tier1 vizelerinin ne kadar surede sonuclandıgını gorebilirsin.. mesela ben istanbula bakıyorum daha dune kadar %100 cevaplanma en fazla 10 iş gununde oldugunu gordum.. Lakin su an teknik problemler yuzunden aksama olduguna dair bir sayfa geliyor. Vala ben senin yerinde olsam simdiden bir query yapardım :) tabi sen bilin
silvertr
ROBERT PLANT

New postby dartanyel » Mon Dec 20, 2010 1:17 pm

Select Box'taki veriler guncel olmasa gerek (600 limit gelmeden onceki veriler) aksi taktirde oranin %10 lara kada dusmesi gerekirde zira yakin zamanda bu formdan basvuranlarin hicbirine olumlu yanit gelmemis..ben ocak 1-2-3 e kadar bekleyip, halen yanit alamazsam bu sefer saglam bir query gonderecem..hintlilere kisa surede veriliyor.biz uvey evlatmiyiz : ).ulkeden ulkeye farkediyor mu seklinde ..
dartanyel

New postby silvertr » Mon Dec 20, 2010 1:47 pm

ben cap unlawfull bulunmasının ardından sabah query mi yaptım.. hadi canım hadi.. diye. olumlu bir yanıt gelicegini sanmıyorum.. bekleyen dervişiz.biz ...
silvertr
ROBERT PLANT

New postby dartanyel » Mon Dec 20, 2010 3:44 pm

cap unlawfull bulunmasi dedigin tam olarak nedir? ben yabanci kaldim herhalde...resim ile ilgili bir problem mi cikti senin basvuruda?
dartanyel

New postby silvertr » Mon Dec 20, 2010 8:17 pm

@dartanyel
viewtopic.php?f=9&t=729&start=45
e bir kaç link atıldı..
Cuma gunu Koalisyonun April 2011 e kadar koydukları limitleri mahkeme tarafından hukuksuz bulundu. Yani adamlar haybeden limit koymuşlar bu zamana kadar bunu yaparkende legal advise filan alınmamış anladıgım kadarı ile.. Bugunde Tier 1 generali tamamen kapatıyoruz yarından itibaren cunku coktan konulan limit aşıldı diye bir acıklama yaptı Daniel Green immigration minister.. vala ortalık karıştı gibi.. Yani benim applicationla ilgili bir problem yok .. ama viza verilicekmi bize o da mechul su an :/
silvertr
ROBERT PLANT

New postby tissue » Tue Dec 21, 2010 3:48 pm

Elektronik ortamda doldurduğumuz başvuru formunda bir ayrıntının yanlış yazılmıs olması durumunda, vize için başvuruya gittiğimizde onların düzeltme gibi bir şansı var mı? Yani onlar, bizim elektronik ortamda doldurup online ödeme yaptıktan sonra değiştiremediğimiz bilgileri doğrusunu uyarıp belirtmemiz halinde düzeltme şanları var mı?
tissue

New postby silvertr » Tue Dec 21, 2010 3:57 pm

GW li numara ile girip duzeltip sonrada print edip adamlara verebilirsin yarın diye dusunuyorum.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby tissue » Tue Dec 21, 2010 4:24 pm

Düzeltme gibi bir seçenek yok malesef. Çok da dalga geçerdim böyleleriyle bir form doldurmayı bilmiyorsunuz diye. Fakat Anne baba bilgilerini ezbere doldurmak ozrunda olduğum ve işim acele olduğu için Babanın doğum yeri olarak farklı yer yazmışım. İlçe olması gerekiyormuş ben ili olarak biliyordum doğum yerini. Vize ücretini tekrar ödemek pahasına tekrar bi başvuru yapacaksın demeyin sakın.
tissue

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü