Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Volkan » Tue Jan 12, 2016 1:48 pm

Bi benim BRP'ye yazmislar herhalde, ne dertleri varsa benimle!

Benim de bildigim ilk registration icin OVRO'ya gidiliyor. Resip cektirip, £34 ile vedalastiktan sonra police registration belgesi aliniyor. Ilk adres de orada kaydediliyor. Sonraki adres degisikliklerinde polis merkezine gidiliyor.
Volkan

New postby gilgamess » Wed Jan 13, 2016 11:37 am

http://content.met.police.uk/Article/Ho ... 0028544770

şu adreste herşey yazıyor aslında....
gilgamess

New postby enistgok » Wed Jan 13, 2016 7:30 pm

Orada da vize üstünde belirtilir diyor ama gel gör ki benim vizede no public funds. police registiration yazıyor.

no police registiration da yazmıyor police registioration required da yazmıyor. register to police de yazmıyor.
Neyse zaten 5 gün kaldı randevuya.
enistgok

New postby gilgamess » Thu Jan 14, 2016 7:07 am

tamam işte police registiration yazıyor işte, eğer hiç gerek olmasaydı hiç birşey yazmazlardı..

benim çocuklarda sadece no public funds, depentend child visitor yazıyor mesela...
gilgamess

New postby slaine » Sat Jan 16, 2016 8:37 pm

enistgok selam,

Kaydı OVRO da yaptırmak zorunlu mu yoksa Brighton'da yapabilecek misin benim için de önemli biraz,

27.01 giriş yapıyorum, BRP yi geldikten sonra iki gün içinde Londra'dan alacağım,
pol. reg.' yazıyor malesef benim vize'de de.

Şubatın ilk haftası Birmingham'da yapabilmeyi umuyorum..

haber verebilirsen çok sevinirim,

*edit : onay kağıtlarında 20 'sinden itibaren brp'niz hazır olacak yazıyormuş, görmemişim.
slaine

New postby enistgok » Thu Jan 21, 2016 12:04 pm

Biraz geç cevap oldu ama hemen yazayım. OVRO sadece Londra'da isen işlem yapıyor. Bulunduğun şehrin polis merkezi genellikle yapıyor.
Ben Brighton için Sussex Police Nationality Unit'den randevu aldım.
enistgok

New postby cagria » Tue Oct 18, 2016 3:04 pm

Arkadaşlar, police registration'ı nasıl yaptığınızı, nerede yaptığınızı ve ne kadar sürdüğünü yazabilir misiniz?
cagria

New postby esraersal » Thu Oct 20, 2016 5:03 am

cagria wrote:Arkadaşlar, police registration'ı nasıl yaptığınızı, nerede yaptığınızı ve ne kadar sürdüğünü yazabilir misiniz?

Ayın 9'unda yapacağım. Biraz beklersen soruna ben cvp verebilirim :)
esraersal

New postby aposto » Fri Nov 04, 2016 4:49 pm

London Metropolitan Police area da degilseniz borough da yapmaniz gerekiyor registration'u. Yani ben oyle yaptim en azindan. Essex teydim ilk geldigimde (Brentwood). Grays mi ne oyle bi karakolda yaptim. Bulundugunuz yerde (Essex te oyleydi) registration isine bakan bi officer oluyor o station station geziyor hafta ici. Ona ulasip randevu almaniz gerekiyor. Sonra gidip aliyorsunuz belgeyi.

Ben randevuyu 2-3 gun sonraya almis ve ayni gun registration u almistim.

Simdi London icine tasindik. Esim iki gun once OVRO ya gitti, 2 hafta sonraya randevu vermisler. Randevuyu almaniz yetiyor, 7 gun sure islemiyor sonrasina. Yeter ki randevuyu alin.

Bu arada randevuya giderken adres kaniti istiyorlar. Ornegin ben Essex'te arkadasimda kaliyordum. Arkadasimi gormek ve onun kendi adina gelmis bir utility bill ini gormek istediler illa. Simdi esim Londra ya kayit olurken de tenancy agreement ile gidecegiz.

Benim de Essex'ten tasindigim icin registration'u kimden yapacagim gibi bir sorunsalim var. Ovro ile konustum telefonda "bize geleceksin" dediler. Internetten yerel polise ticket acmistim, onlar aradi bugun, "local station a gideceksin" dediler. Haftasonu acik bi station varmis, oraya bir gidecegim. Halledebilirsem yazarim. Bakalim gorecegiz.
aposto

New postby esraersal » Sat Nov 12, 2016 8:02 pm

Borough'a gittik 2 gun once, ancak 25'ine randevu verdi. simdi tr'ye donuyoruz donuste yaptiracagiz artik.
esraersal

New postby aposto » Thu Nov 17, 2016 3:32 pm

Kotu ornek olmasin ama. Esim 15 i saat 9daki randevusuna 10a dogru gitti (o gun trenler falan iptaldi, bebek arabasiyla da trene binemedi). Gorevli polis hic sikinti cikarmadan halletmis registration isini.
Bence su bilgi de kritik. Ilk kaydi olduktan sonraki adres guncellemeleri icin civardaki haftasonu acik olan polis merkezine gidebilirsiniz (Levander Hill'deki acik misal). Reception daki gorevli 5dk da hallediyor registration unuzu. Tabii once eger 1 gun bile geciktiyseniz tonla sizi azarliyor ama, olucak o kadar artik (ki ben aslinda gecikmemistim ama kadin 3 gun icinde bildirmem gerektigini iddia ediyordu her nedense).
aposto

New postby zemoks » Thu Jul 06, 2017 6:06 pm

Selamlar herkese, vizesi çıkmış ve yakın zaman ingiltere ye giden arkadaşlara bir sorum olacak; iş durumundan dolayı ben londra ya gir çık yapıp BRP kartımı ve polis kaydımı yaptırmak istiyorum. Duyduğum kadarıyla BRP sorunsuz alınıyor ama polis kaydı için ne kadar sürer, randevulu mu oluyor gibi belirsizlik var. Sadece 2 gün kalacağım için emin olmam lazım. Son zamanlarda giden arkadaşlar polis kaydını ne kadar süre yaptığını yazabilirlerse sevinirim. Teşekkürler.
zemoks

New postby Impulsivo » Thu Jul 06, 2017 6:21 pm

zemoks wrote:Selamlar herkese, vizesi çıkmış ve yakın zaman ingiltere ye giden arkadaşlara bir sorum olacak; iş durumundan dolayı ben londra ya gir çık yapıp BRP kartımı ve polis kaydımı yaptırmak istiyorum. Duyduğum kadarıyla BRP sorunsuz alınıyor ama polis kaydı için ne kadar sürer, randevulu mu oluyor gibi belirsizlik var. Sadece 2 gün kalacağım için emin olmam lazım. Son zamanlarda giden arkadaşlar polis kaydını ne kadar süre yaptığını yazabilirlerse sevinirim. Teşekkürler.

Police registration cok uzun surmez sabah erken gider sirabi alirsan bir kac saatlik is... london bridge dolaylarinda yeri de
Impulsivo

New postby aykutx » Fri Mar 08, 2019 8:49 am

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu konu canlanmamış ama ben bi canlandırmak istiyorum. Güncel bilginin olması açısından. Önümüzdeki hafta polis kaydı için londraya gideceğiz. Buraya dependantlarla birlikte mi gidiyoruz? Birde buraya vereceğimiz adres kaldığımız otel adresi olabiliyor mu? Olabiliyorsa burada söz konusu eğer adresin değişirse polise bildirmelisin konusu var. Otelden çıkınca ben burdan çıktım ama yeni adresim yok mu dicez :D tecrubesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.
aykutx

New postby alafrangalondra » Wed Mar 27, 2019 9:43 pm

aykutx wrote:Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu konu canlanmamış ama ben bi canlandırmak istiyorum. Güncel bilginin olması açısından. Önümüzdeki hafta polis kaydı için londraya gideceğiz. Buraya dependantlarla birlikte mi gidiyoruz? Birde buraya vereceğimiz adres kaldığımız otel adresi olabiliyor mu? Olabiliyorsa burada söz konusu eğer adresin değişirse polise bildirmelisin konusu var. Otelden çıkınca ben burdan çıktım ama yeni adresim yok mu dicez :D tecrubesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Kafamdaki sorunun aynısı sormuşsunuz fakat bir cevap yok sanırım :/
alafrangalondra

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü