Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby erdeminus » Fri Mar 20, 2009 4:42 pm

Neyse bugün üşenmedim gittim yaptırdım.Toplamda da 15 dakika falan sürdü.Çok fazla kişi falan da yoktu.Teşekkürler.
erdeminus

New postby munu » Sat Mar 21, 2009 1:25 pm

Nasil oluyor anlamadim. Ben ilk gun gittigimde saat 1 di ve dolu oldugu icin kapilari kapatmislardi. Bir sonraki gun sabah 10 da gittim ve 2 de cikabildim ancak.
munu
ROBERT PLANT

New postby baris » Sat Mar 21, 2009 9:43 pm

Tasindiktan sonra ikinci gittigimde 5 dakika bile surmedi. Borough diye bir yer var illa orda olacak lafini kim cikardi bir anlasam... Ben boroughya hic gitmedim. Begendiginiz bir karakola girin. Orda olmuyorsa en yakina yonlendirirler.
baris
ROGER WATERS

New postby incorg » Sat Mar 21, 2009 10:41 pm

Ben Streatham'da karakola gittiğimde Borrough'daki merkeze yönlendirdiler. Borrough'daki merkeze gittiğimde akşamüstü 4 falandı ve artık kimseyi almıyoruz, yarın gelin dediler. Ertesi gün gittiğimde ise bina boyunca köşeye kadar kuyruk vardı 2 saate yakın sürdü işimi tamamlamam.
Streatham Lambeth'e bağlı olduğu ve Borrough'daki merkez de sonuçta Lambeth'in parçası olduğu için belki herkes Borrough'ya gitmeli gibi genel bir kanı oluşmuştur. Öte yandan yapılan işlemler, dijital foto çekilmesi, bilgisayar işlemleri falan ile birlikte bu bahsi geçen merkez epeyi teşkilatlı bir yer. Sıradan bir karakolda aynı işlemleri yapmaları çok kolay görünmedi bana.
incorg

New postby hcho » Sun Mar 22, 2009 11:06 am

@baris

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... iew=Binary

Section 2.1

MetPol'e bagli bir yerdeyseniz begendiginiz karakol olmuyor yani. Gittiginiz karakol da sizi Borough'ya yonlendirecektir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby baris » Sun Mar 22, 2009 5:16 pm

hcho; o zaman bu forumdaki cogu insan lambethte oturuyor. Ben borough denen yere 2km den fazla yaklasmadim misal.
Neyse ne farkeder. Beklesinler 3-5 saat, isleri var sanki :)
baris
ROGER WATERS

New postby munu » Sun Mar 22, 2009 11:22 pm

Bana soylenilen ilk kez kayit yaptiriyorsaniz Borough a, daha sonraki adres degisikliklerinde yakininizdaki police station a. Bu arada ben de once local olana gitmistim ve beni Borough a yonlendirmislerdi.
munu
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Mon Mar 23, 2009 3:38 pm

Arkadaslar bu Police Registration hakkinda bir soruda ben sormak istiyorum. Gecenlerde adres degisikligi icin yerel karakola gittim. Degistirdiler is bilgileri ilgili kayit yapiyormusunuz peki dedim hayir dediler home office'i bilgilendirmen lazim dediler. Police registration'unda is yeri ile ilgili bilgi kaydi yaptirmis arkadaslar var mi?
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Tue Mar 24, 2009 3:38 pm

Bana karakolda "is durumun degisirse, bize haber ver" dediler. Ben de degisince telefon edip soyledim. Oraya gidip bir seyler imzalamami istediler ama ben "ise yeni basladim, izin alamam" dedim. Mektupla hallettik sonra ama nasil halletik hatirlamiyorum.
Yani cevabim; evet isyerini kaydediyorlar.
Isyerinden "burada calisiyor" diye mektup gonderdigimi hatirliyorum.
Bir de telefonda uzun uzun agladigimi hatirliyorum.
Nasi olsa ingilterede kanun yok, her sey keyfi. Sansini dene telefonda.
baris
ROGER WATERS

New postby vamosbien » Tue Mar 24, 2009 10:17 pm

beni de arabayla yarim saat uzakliktaki Leamington Spa'ya gonderdiler(Rugby'de oturuyorum)
pasaportta 7 gun yazmasina ragmen 1.5 ay sonra gittim,onemsemediler hic..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Tue Mar 24, 2009 11:19 pm

Sertifikanın arkasındaki açıklamalardaki yazdığı üzere:
- İş durumundaki değişiklikleri kaydettirmeniz gerekiyor.
- İlk kayıttan sonrakileri size en yakın karakolda yapabilirsiniz, Borough'ya gitmenize gerek yok.

Benim de tecrübe ettiğim kadarıyla bazı karakollardaki memurlar prosedürleri tam bilmiyor, fakat sertifikanın arkasındaki yazıları gösterdiğinizde "aa öyle miymiş" deyip dolduruyorlar formu. Sonuçta herhangi bir aksilik olursa da sorumlu sizsiniz, polis değil.
Bir de adres değişikliği varsa genelde bunu kanıtlayan belge istiyorlar.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby Canarijaune » Thu Apr 02, 2009 6:31 pm

Merhaba arkadaslar,

tier1 vizesi ile kisa sureli giris cikis yapan oldu mu aranizda? ben de oyle birsey yapmayi dusunuyorum ve home office web sitesinde bununla ilgili bir aciklama bulamadim net olarak..genelde limited leave to remain e sahip olanlarin surekli giris cikis yapabilecegi gibi bir aciklama yer almamis..bu nedenle ilk giriste polive registration yaptiktan sonra sinirsiz sureli turkiyede bulunma hakkimiz olamiyor mu demek oluyor bu?

simdiden cevaplariniz icin tesekkurler
Canarijaune

New postby HSAG1D » Fri Apr 03, 2009 12:31 am

@Canarijaune

ilk girdiginde en fazla birkac saat harcayarak gidip kayit olsan hic riske girmemis olursun.

Ayrica sertifikasnin arkasindan veya ilk kayit oldugum zaman verilen brosurden hatirladigim kadariyla (sertifika yanimda degil emin olamiyorum), belirli bir surenin ustunde, zannediyorum 3 aydan fazla, UK disinda olacaksan, onu da polise gidip bildirmek durumundasin. bunu yaptiktan sonra turkiye'de istedigin kadar kalmanin sorun olacagini zannetmiyorum.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby Canarijaune » Fri Apr 03, 2009 3:47 pm

aslinda benim kastettigim 3-4 gunluk bir kalis is gorusmesi icin gidip 3 veya en fazla 4 gun kalip gelicem ilk gunumu orda poliste gecirip sonrasinda donus gunu de yine polise gidip ben turkiyeye gidiyorum ne zaman ingiltereye gelicem belli degil demek de cocuk oyuncagi gibi geliyor biraz..o zaman 3 gun icin kayit yaptirmaya deger mi anlaminda soruyorum aslinda..yardimci olabilir misiniz bu konuda :(
Canarijaune

New postby honest » Fri Apr 03, 2009 10:07 pm

Ben bu konuyu gecen hafta kayıt yaptırırken sordum..Aynı sekılde gecıcı gelıp donecek bır arkadasım vardı..

Gorevlının bana soyledıgı gelecek kısı nerde kalacaksa kalsın bu hostel,hotel fark etmez , police registration ı yapmalı..

He yapmayanlara ne oluyor bilinmez ama kural olarak yapılmalıymıs..

Her hangi criminal olayda adresinizi bilmek istiyorlar sanırım
honest
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü