Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby aykutx » Thu Mar 28, 2019 8:02 am

alafrangalondra wrote:
aykutx wrote:Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu konu canlanmamış ama ben bi canlandırmak istiyorum. Güncel bilginin olması açısından. Önümüzdeki hafta polis kaydı için londraya gideceğiz. Buraya dependantlarla birlikte mi gidiyoruz? Birde buraya vereceğimiz adres kaldığımız otel adresi olabiliyor mu? Olabiliyorsa burada söz konusu eğer adresin değişirse polise bildirmelisin konusu var. Otelden çıkınca ben burdan çıktım ama yeni adresim yok mu dicez :D tecrubesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Kafamdaki sorunun aynısı sormuşsunuz fakat bir cevap yok sanırım :/

Ben hallettim dostum cevaplayım sana. Booking ten ayarladığım otelin adresini yazdım. Hiç bir şey sormuyorlar bu adreste nasıl yaşıyorsun kiraladın mı geçici mi kalıcı mı die. Direk işlemi yapıyor polis memurları. Oldukça kolay bir iş.
aykutx

New postby omerg » Sat May 04, 2019 8:28 pm

Arkadaşlar merhaba, 30 Nisan'dan beri Londra'dayım, ev kiralama konusunda son derece zorlandığımı söylemem gerek :) Özetlemem gerekirse, 6 ay peşin + 2 aya denk gelen masrafları ödemeden tek eve çıkmak neredeyse imkansız. Bu yüzden ilk faturayı kesip hesap hareketi oluşturana kadar bir odaya çıkmaya karar verdim.

Bu noktada sormak istediğim soru şu: birçok kişi bana bir odalarını paylaşabileceğini söyledi ancak kendileri ev sahibi değil kiracılar, dolayısıyla kontrat imzalama seçeneği sunmuyorlar. Diğer taraftan acilen bir adres göstererek polis kaydı yaptırmalıyım. Eğer elimde kontrat olmazsa, yine de polis kaydı yapmak mümkün oluyor mu? Mesela diğer kiracıdan "X benim arkadaşımdır, X benimle kalıyor" şeklinde bir mektup ve o kişinin kontratı ile olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler,

Omer
omerg

New postby lineofduty » Mon May 06, 2019 12:41 am

omerg wrote:Arkadaşlar merhaba, 30 Nisan'dan beri Londra'dayım, ev kiralama konusunda son derece zorlandığımı söylemem gerek :) Özetlemem gerekirse, 6 ay peşin + 2 aya denk gelen masrafları ödemeden tek eve çıkmak neredeyse imkansız. Bu yüzden ilk faturayı kesip hesap hareketi oluşturana kadar bir odaya çıkmaya karar verdim.

Bu noktada sormak istediğim soru şu: birçok kişi bana bir odalarını paylaşabileceğini söyledi ancak kendileri ev sahibi değil kiracılar, dolayısıyla kontrat imzalama seçeneği sunmuyorlar. Diğer taraftan acilen bir adres göstererek polis kaydı yaptırmalıyım. Eğer elimde kontrat olmazsa, yine de polis kaydı yapmak mümkün oluyor mu? Mesela diğer kiracıdan "X benim arkadaşımdır, X benimle kalıyor" şeklinde bir mektup ve o kişinin kontratı ile olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler,

Omer

https://www.met.police.uk/advice/advice-and-information/ov/registering-overseas-visitor/af2/overseas-document-checklist/

Stres yapmana gerek yok.Bak bakalım neler istiyorlarmış. :)
lineofduty

New postby aykutx » Fri Oct 25, 2019 9:48 am

Arkadaslar UK'ye polis kaydi icin geleceklere bir bilgi. Su an ovro 2020 subat ayina randevu veriyor.
aykutx

New postby eddardstark » Fri Nov 01, 2019 12:53 pm

merhaba,

BRP kartını almaya gideceğim, Londra'da polis kaydı da hemen yapılıyor mu? Yapılmıyorsa kaç gün sonrasına randevu alınıyor? UK dışında kalmanın bir limiti var sanırım ama ben Ocak ayında temelli yerleşmeyi düşünüyorum nasıl bir yol izleyeyim acaba?
eddardstark

New postby Oboist » Fri Nov 01, 2019 6:59 pm

aykutx wrote:Arkadaslar UK'ye polis kaydi icin geleceklere bir bilgi. Su an ovro 2020 subat ayina randevu veriyor.

Peki 2020 Şubat ayına randevu veriliyorlarsa o tarihe kadar polis kaydı yaptırmamış olmanın eksileri neler acaba?Mesela şirket kurulumu,ev kiralama,iş başvurusu gibi durumları etkiler mi? Lütfen bilgi sahibi bir arkadaşımız varsa bizi aydınlatabilirse çok makbule geçecek yakın tarihte giriş yapacak olan ben ve benim durumumda olanlara.
Oboist

New postby Cgr » Tue Nov 12, 2019 12:31 pm

az once polis kaydi yaptirmaya gittim, elman iceri sokmadi, bi kagit verdi, 22 ocak saat 14 de gel yaziyo. bi de kayit yaptirma sorumlulugumuzun o tarihe kadar ertelendigi anlamina gelen biseler yaziyor.
Cgr

New postby archonthego » Wed Nov 13, 2019 11:58 am

aykutx wrote:
alafrangalondra wrote:
aykutx wrote:Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu konu canlanmamış ama ben bi canlandırmak istiyorum. Güncel bilginin olması açısından. Önümüzdeki hafta polis kaydı için londraya gideceğiz. Buraya dependantlarla birlikte mi gidiyoruz? Birde buraya vereceğimiz adres kaldığımız otel adresi olabiliyor mu? Olabiliyorsa burada söz konusu eğer adresin değişirse polise bildirmelisin konusu var. Otelden çıkınca ben burdan çıktım ama yeni adresim yok mu dicez :D tecrubesi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Kafamdaki sorunun aynısı sormuşsunuz fakat bir cevap yok sanırım :/

Ben hallettim dostum cevaplayım sana. Booking ten ayarladığım otelin adresini yazdım. Hiç bir şey sormuyorlar bu adreste nasıl yaşıyorsun kiraladın mı geçici mi kalıcı mı die. Direk işlemi yapıyor polis memurları. Oldukça kolay bir iş.

Peki mesela henüz bir iş adresimiz yoksa iş adresi olarak ne yazıyoruz? Ben dependant olarak gideceğim için self-employed çalışmayacağım ama henüz bir işim de yok haliyle. Home office çalışacaklar da otelde kalıyor olsalar bile iş adresine de mi oteli yazıyorlar?
archonthego

New postby esdt » Tue Nov 19, 2019 5:31 am

Merhaba
Polis Kaydı için online randevu alabiliyormuşuz. Ben bulamadım bir türlü. Bilen varsa linki atabilir mi?
Teşekkürler.
esdt

New postby archonthego » Thu Nov 21, 2019 12:59 pm

esdt wrote:Merhaba
Polis Kaydı için online randevu alabiliyormuşuz. Ben bulamadım bir türlü. Bilen varsa linki atabilir mi?
Teşekkürler.

Aşağıdaki linke göre böyle bir opsiyon yok:

https://www.met.police.uk/advice/advice ... as-visitor
archonthego

New postby archonthego » Thu Nov 21, 2019 3:06 pm

Peki mesela henüz bir iş adresimiz yoksa iş adresi olarak ne yazıyoruz? Ben dependant olarak gideceğim için self-employed çalışmayacağım ama henüz bir işim de yok haliyle. Home office çalışacaklar da otelde kalıyor olsalar bile iş adresine de mi oteli yazıyorlar?

Bu sorumu tekrarlayıp bir de şunu sormak istiyorum. Şu sıra sonraki bir tarihe randevu veriyorlarmış ya, tarihimizi alıp yükümlülüğümüzü yerine getirdikten sonra o arada ülkeden çıkıp geri dönebiliriz değil mi?
archonthego

New postby zeugma » Thu Jan 02, 2020 12:57 pm

archonthego wrote:Peki mesela henüz bir iş adresimiz yoksa iş adresi olarak ne yazıyoruz? Ben dependant olarak gideceğim için self-employed çalışmayacağım ama henüz bir işim de yok haliyle. Home office çalışacaklar da otelde kalıyor olsalar bile iş adresine de mi oteli yazıyorlar?

Bu sorumu tekrarlayıp bir de şunu sormak istiyorum. Şu sıra sonraki bir tarihe randevu veriyorlarmış ya, tarihimizi alıp yükümlülüğümüzü yerine getirdikten sonra o arada ülkeden çıkıp geri dönebiliriz değil mi?

-Bir is adresiniz yoksa o alani tabi ki bos birakacaksiniz bunda hic bir sorun yok.
-Evet yogunluktan dolayi ileri bir tarihe randevu vermislerse ulkeden cikip geri geldiginizde islemlerini yaparken bir sorun cikarmayacaklardir. En azindan bize benzer durumda bir sey demediler. Sizede diyeceklerini sanmiyorum.
zeugma

New postby izmir3535 » Fri Dec 11, 2020 11:41 pm

Merhabalar. Uzatma geldikten sonra polis kaydini yapmaya ugrasiyoruz. Bizim kaldigimiz post kodu yeni oldugu icin bulundugunuz bolgedeki polis merkezine gidin diye hata veriyordu. Polis merkezindeki gorevlide yakindaki bir post kodu girip randevu al dedi. Yapacak birsey yokmus. Benim aklima takilan. Bu durumla karsilasan oldu mu hic? Birde randevuyu alirken sadece antlasmayi yapan kisi icin mi aliyoruz? Cunku sadece bir kisinin passport numarasini istiyor. Dependant icin ayri randevu almak gerekiyor mu acaba? Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler
izmir3535

New postby esraersal » Sat Dec 12, 2020 12:35 pm

archonthego wrote:
esdt wrote:Merhaba
Teşekkürler.

Aşağıdaki linke göre böyle bir opsiyon yok:

https://www.met.police.uk/advice/advice ... as-visitor

Online randevu alabilirsiniz:

https://www.ovroregistrations.org/?fbcl ... 0-PMNVE1k0
esraersal

New postby esraersal » Sat Dec 12, 2020 12:36 pm

izmir3535 wrote:Merhabalar. Uzatma geldikten sonra polis kaydini yapmaya ugrasiyoruz. Bizim kaldigimiz post kodu yeni oldugu icin bulundugunuz bolgedeki polis merkezine gidin diye hata veriyordu. Polis merkezindeki gorevlide yakindaki bir post kodu girip randevu al dedi. Yapacak birsey yokmus. Benim aklima takilan. Bu durumla karsilasan oldu mu hic? Birde randevuyu alirken sadece antlasmayi yapan kisi icin mi aliyoruz? Cunku sadece bir kisinin passport numarasini istiyor. Dependant icin ayri randevu almak gerekiyor mu acaba? Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler

Evet. Biz de Hastings de yasiyoruz ama bulundugumuz ilin polis karakolu kayit yapmiyor bu nedenle yakin bir sehir olan Eastbourne a gidiyoruz. Tek randevu ile esim ve ben kayit oluyoruz. Ama randevu icin mail atarken kac kisilik bir aile oldugunuzu belirtin mutlaka.
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü