Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby merope » Mon Mar 23, 2015 12:46 pm

ben sadece adres degisikligini yapiyordum, contract calistigim icin yazmamistim isleri de, perm calismaya baslayinca gidip yazdirdim sirketin adini.
merope
ROGER WATERS

New postby gilgamess » Sun Nov 15, 2015 9:22 am

Arkadaşlar merhaba,
Ben ve ailem Ankara antlaşması ile ocak ayında Londra'yla geliyoruz. Önce BRP Yi alıyoruz ve sonrasında police regisarition yapmamız gerekiyor sanıyorum ancak kafama takılan bir durum var. Biz öncelikle otelde yer ayırttık ve sadece oranın adresi var ayrıca herhangi bir işyerimizde yok yani anlıycağınız ülkeye giriş yapıp 1 hafta içinde ev tutup iş kurmak imkansız sizinde bildiğiniz gibi. Benim sorum otelin adresini gösterebiliyormuyuz? sonradan yer ayarlayınca zaten değişiklik oluyor anladığım kadarıyla.
Teşekkürler.
gilgamess

New postby merope » Tue Nov 17, 2015 1:20 am

evet aynen öyle otelin adresi ile yaptıracaksın. sonra yerleşik adresin belli olunca gidip ben bu adreste yaşamaya başladım diye yeniden yaptıracaksın (aynı belge üzerine update yapıyorlar)
aman ihmal etme.. zaten iyice kıl olmaya başladılar. bahane bırakmamak lazım. iyi şanslar!
merope
ROGER WATERS

New postby enistgok » Wed Dec 30, 2015 11:23 am

Evi kavga dövüş kapatıp uçağa atlayıp indik Londra'ya 24 Aralık akşamı. Christmas'dı Boxin Day'di geçti. Dün aldık post office'den de BRP'leri.
1 haftayı doldurmadan tam police registiration için OVRO'ya geldim şimdi. Fakat kapıya nal kadar yazı asmışlar 24 Aralık-04 Ocak kapalıyız diye.
İşin kötüsü biz Brighton'a yerleşmeye karar verdiğimiz için 4 Ocak'da oraya geçiyoruz. Islington'da kaldığımız yerin polis karakolu bize değil OVRO'ya gideceksin dedi.
Bu durumda Police Registiration'u Brighton'da yaptırsam 5 Ocak gibi. Problem yaşarmıyım.?
enistgok

New postby ege10 » Wed Dec 30, 2015 1:13 pm

hayır problem olmaz. sussex police nationality unit den arayıp randevu alırsınız.
ege10

New postby enistgok » Wed Dec 30, 2015 4:48 pm

Teşekkürler. Korkudan, Kapıya yapıştırdıkları kapalıyız yazısının 10 tane fotoğrafını çekmişimdir, Brighton'da polis tatava yaparsa göstereyim diye.
enistgok

New postby gurkan » Sun Jan 03, 2016 9:09 pm

enistgok wrote:Teşekkürler. Korkudan, Kapıya yapıştırdıkları kapalıyız yazısının 10 tane fotoğrafını çekmişimdir, Brighton'da polis tatava yaparsa göstereyim diye.

BRP'nin uzerinde yada Home Office'den gelen mektupta Police Registration yaptirin seklinde yaziyor mu? Yazmiyorsa Police Registration zorunlu olmayabilir, yaptirmadan mutlaka gorevliye sorun, bosuna £30 odemeyin.
gurkan

New postby enistgok » Tue Jan 05, 2016 7:27 am

BRP kartlarının veya konsolosluktan ilk gelen mektubun üzerinde police registration ile ilgili bir ibare yok.? Herkes için geçerli değilmiydi bu?
Acaba Sussex Police bilir mi? Durduk yere 2 kişi 68£ ütülmeyelim
enistgok

New postby gilgamess » Tue Jan 05, 2016 9:54 am

Yazıyor hocam hem gelen mektupta yazıyor hemde pasaporta basılan vizede açıkça yazıyor.
gilgamess

New postby ege10 » Tue Jan 05, 2016 4:10 pm

brp de yazmaz zaten. konsoloslukdan gelen kagıtları bilmiyorum. ben ingiiltereden uzattığım için home office den gelen belgelerde polis kaydı yazıyordu. pasaportunuza basılan vizede yazıyordur zaten tr den aldıysanız. polisi bilmiyorum yazmıyorsa yaptırmayın diyebilir. yazmasa bile vize uzatımı yaparken seneye polis belgesini koymanız gerekiyor uzatımda. bence polisi arayın konusun zaten brighton randevu ile çalışıyor. iki üç ay sonraya randevu veriyor.
ege10

New postby Volkan » Tue Jan 05, 2016 4:36 pm

ege10 wrote:brp de yazmaz zaten. konsoloslukdan gelen kagıtları bilmiyorum. ben ingiiltereden uzattığım için home office den gelen belgelerde polis kaydı yazıyordu. pasaportunuza basılan vizede yazıyordur zaten tr den aldıysanız. polisi bilmiyorum yazmıyorsa yaptırmayın diyebilir. yazmasa bile vize uzatımı yaparken seneye polis belgesini koymanız gerekiyor uzatımda. bence polisi arayın konusun zaten brighton randevu ile çalışıyor. iki üç ay sonraya randevu veriyor.

Benim BRP'nin arkasinda da yaziyor "REGISTER/REPORT TO POLICE" diye. Bana hic guvenleri yok demek ki :-)
Volkan

New postby gilgamess » Wed Jan 06, 2016 11:41 am

peki herhangi bir police stationdan bu işlemi yaptırabiliyormuyuz yoksa illaki oversees record police servisindenmi yaptırmak gerekiyor... ben daha önceki yazılarda evinizin yakınındaki herhangi bir police merkezinde bu işlemi yaptırabiliyoruz diye okumuştum..
gilgamess

New postby main » Wed Jan 06, 2016 1:49 pm

registration kagidini aldiniz mi siz? uzerinde fotografinizin, pasaport numaranizin oldugu... yanlis hatirlamiyorsam bu formu ilk defa teslim almak icin dediginiz servise gitmeniz lazim.

ama ayni kagit uzerinde kayit yenileme (adres degiiskligi, is degisikligi, pasport/BPR yenileme vs nedeniyle) ev yakinindaki stationda yapiliyor.

vize'den vizeye farklilik gosterebilir bu uygulama ama en azindan Tier 1 bu sekilde.
main

New postby ege10 » Thu Jan 07, 2016 6:24 pm

@ volkan benimkine yazmamışlar valla :)

brighton randevu ile çalışıyodu en son tel acmak gerekiyor.
londra da ise o merkeze gitmek gerekiyo d,ye biliyorum ben.
ege10

New postby enistgok » Tue Jan 12, 2016 9:40 am

Sussex Police Nationality Unit 4 Ocak'da mail ile başvuruya 18 Ocak için Hove Police point'de randevu verdi. Dur dedim gideyim sorayım gerekli mi?
Anaç bir polis memuresi baktı baktı, benim bilmediğim bir şey öğrenip seni ararım dedi. 8nci gün, abla aramadı. Sanırım ayın 18'ini bekleyip orada netleştireceğim.

Vizede No Public Funds. Police Registiration yazıyor.
BRP'de bir şey yazmıyor.

Bekleyip göreceğiz.
enistgok

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü