Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby haphazard » Fri May 23, 2008 12:00 am

@denise,

var mı sende borough'taki merkezin telefonu. ben yarın sabah bodoslama gideyim diye düşünüyorum ama gidip saatlerce beklemiyeyim sonra..
haphazard
ROGER WATERS

New postby denise » Fri May 23, 2008 7:19 am

@haphazard
maalesef telefonu yok. ama buldugun yerin police merkezinin genel telefonunu (acil durumlar haricinde kullanilan telefonu) ararsan sana gerekli bilgileri verirler diye dusunuyorum. Essex te oturanlar icin polis merkezi genel telefonu: 0300 333 4444. Derdinizi aktarinca gerekli kisiye aktariyorlar.
denise

New postby hcho » Fri May 23, 2008 8:17 am

@haphazard
Borough'da telefonla sira alma sansi yok. Kaydi yaptirdigin yer zaten bir karakol degil. Denise'in anlattigi Londra disinda yasayanlar icin gecerli yontem. Londra icindeki oturanlar pasa pasa gidip kayit oluyorlar. Arti tarafi pasaport ve HSMP kabul yazisi disinda bir belge goturme geregi olmamasi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby denise » Fri May 23, 2008 2:12 pm

Londra disi derken ??
Londra'da Essex, Borough of Redbridge (Borough ilce gibi bisi demek degil mi bu arada) Loughton Police Office inde register yaptirdik esimle birlikte.
Sira almadik sadece kayit islemini yapacak olan memur su saatte gelebilir misiniz evraklarinizla birlikte diye ertesi gune randevu verdi.
Cunku elimizde adres approval yoktu yeni geldigimiz icin ne su ne elektrik adimiza olan hicbir fatura yoktu. Gorevli memur telefon numaramizi aldi, aksam da telefon edip adres approval yerine neler verebilecegimize dair bilgi verdi. (Daha once bahsettigim mektup gibi)
Yeni kayit olacaklarin kafasini karistirmak istemiyorum, usenmiyorsaniz merkezdeki yere gidin useniyorsaniz size en yakin karakola :)
denise

New postby davsan » Sat May 24, 2008 6:49 pm

ben en bastan anlatayim, en azindan benim yaptigim halini:

hangi vizeyle gelirseniz gelin, geldiginizin ilk haftasi Police Registration yaptirmaniz gerekiyor. bunu da yalniz ve yalniz Borough Station'in ordaki merkezde yaptirabiliyorsunuz. orda oyle sira, randevu falan yok- first come first served. ben sabahin 6sinda siraya girmistim, oglene dogru sira glemisti.

ilk hafta derler, gecikseniz de pek bir sey olmaz. bir iki laf yersiniz sadece.

amac sizin is ve ev adresinizin kayitlarini tutmaktir. fotografunizi da cekecekler, bir de ustune £40 civari para alacaklar.

sonra, her is/ev degistirdiginizde kendi bolgenizdeki karakola gidip onlari bu durumdan haberdar etmeniz bekleniyor. nitekim bizim gibi gocmen adamlarin, olasi bir devletle isinde illa ki bu police registration formunu gormek istiyorlar. (ben amerikaya vize aliyrodum burdan, o zaman bile istemislerdi) oyle bir durumda onlara verdiginiz adresle bu registration formdaki adresin tutmuyor olmasi pek hos olmaz zaten.

bu kendi bolgenizdeki karakollardan en az biri, hcho'nun da dedigi gibi, genelde 24 saat acik oluyor. onu bulup gece size uygun saatte gidip 5dk'da isletebilirsiniz bu degisiklikleri.
davsan
BAŞKAN

New postby 386-DX » Sat May 24, 2008 9:08 pm

@davsan

Sanırım sizden sonra değişmiş. Ben martta gittiğimde makineden sıra numarası alıp bekledim.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby davsan » Sat May 24, 2008 10:12 pm

@368-DX

olabilir walla, ben 2.5-3 sene oncesinden bahsediyorum. degismesi de gerekirdi zaten. iyi olmus degismisse.
davsan
BAŞKAN

New postby hcho » Mon May 26, 2008 11:29 am

@denise
Essex derken, bu [quote=http://en.wikipedia.org/wiki/Essex]Essex[/quote]. Sizin orada Gebzeliler'in kendilerini Kocaelili saymamasi gibi bir durum var sanirim.

Sanirim siz mevzuati bilmeyen bir karakola(ya da polise) denk gelmissiniz. Cunku ilk kayit Londra icinde kati surette Borough'da yaptiriliyor. Arti kayit esnasinda fatura ve saire de istenmiyor, sadece beyan yeterli oluyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby abbulu » Mon May 26, 2008 4:42 pm

Ben Reading deki Police Station a gittim, arkadasımın yanında kalıom dedim burası benim kalıcı adresim deil dedim.

1 resim
34£ para istediler

kesin adresin belli olunca, ordaki police stationa gidip orda da kayıt yaptırman gerek dediler. saol canım benim dedim cıktım.

toplam 6-7dk da fln yaptılar, burası biras sakin galiba o yuzden. sıra fln yoktu.
abbulu
ROGER WATERS

New postby baris » Tue May 27, 2008 2:57 pm

hcho: Ben denisenin esiyim, aciklik getiriyim dedim bizim registrationa :)
Londonborough of Redbridgede oturuyoruz. Burasi toprak sistemi olarak Essexe bagli.
Tube`de zone4`teyiz. Londranin sistem olarak en karisik yeri heralde burasi cunku ilcenin yarisi essexe yarisi londraya bagli. Wansteadden sonra bir anda essex oluyor ama ilce degismiyor.
Yani yasadigimiz ilce(borough) Londrada ama yasadigimiz il(county) Essex.

Registration Batterseade yapilmiyormus, beni ordan Croydona yolladilar. Telefon ettim tabi gitmeden, "gelin yapariz" dediler.
Ben onu da yapmadim, Loughton karakoluna mektup yolladim, islem tamam.

Ilk basta boroughdan haberim olsa kesin giderdim, zaten issiz gucsuz dolasiyordum hic farketmezdi. :)
baris
ROGER WATERS

New postby haphazard » Sat May 31, 2008 2:16 am

Sonun hallettik bu olayıda. Cuma sabah 9:45 gibi gittim Borough'taki merkeze. Üst arama cep telefonu kapama derken resepsiyona aldılar. Biraz geç kaldım dedim (Biraz mı 2 ay?) sorun değil dediler. Oturtup bir foto çektiler. Sonra sıra numarası verip bekle dediler. Hiç sıra falan yoktu hatta hemen sıra geldi. Yaşlı bir amcaya denk geldik, bilgileri aldı iki parmak klavye kullanarak 5 dakikada bilgileri girdi, birşeyler okuttu. 7 gün diyor ama gecikmişsin biraz dedi, hayat hata yapabiliyor insan dedik, tamam önemli değil dedi. Darısı yeni yapıcakların başına..
haphazard
ROGER WATERS

New postby alperalper » Mon Aug 04, 2008 10:53 pm

Bugun Police Registration Olayını halletim. Northern Line' a herhangi bir yerden bindiğinizde BOROUGH stationda inmelisiniz. Çıkışda hemen sola 2 bina sonra POLİCE STATION orada. Overseas Police Station karşısında Kütüphane ve enstütü gibi birşey var. Girişde çantanıza ve cep telefonuza bakıyorlar.(Ben gittiğimde adam yerine yoktu bakılmadı). Resepsiyonda resminiz çekilip size numara ve bir form veriyorlar. Beklerken formu BÜYÜK harfle dolduruyorsunuz. Sıranız gelince adam sizden paranızı alıyor ve birşey okuyuyor iyice anladınız mı diye. 30 dakikada işim bitti.

Police Registration Hesap açarken adress proof olarak kullanabilirmiyiz.
alperalper

New postby haphazard » Tue Aug 05, 2008 8:24 am

alperalper,

ayni soruyu benim kaydi alan gorevliye sormustum, bana bunun 'address proof' olarak kullanabiliyor olucagimizi soylemisti. amma velakin bankalar bunu pek kahale almiyor kabul etmiyor. dinleri imanlari statement.

tavsiyem. Abbey'e gidip basic bir banka hesabi actirman. muhtemelen sadece adresini soylemeni isteyeceklerdir. Bir kac ay sonrada Abbey'den gelen statement ile baska bankalardan actirabilirsin hesabini..
haphazard
ROGER WATERS

New postby baris » Tue Aug 05, 2008 2:40 pm

alperalper: kabul etmiyor bankalar police regi. national insurance number alirken kabul ediliyor ama.
Hesap actirma 2-3 hafta surebiliyor ve Turkiyeden gelen birisi icin cidden "sacma" olarak nitelendirilecek bir uygulama. Money laundry`e karsi dedi adam. Kara para aklayacak kadar zengin olsam kiralarim 700 pounda bir ev, istedigim kadar para aklarim dedim ama inandirmam gereken insanlar bankadakiler degil basvurunun mektupla gonderildigi adamlarmis.
Abbey nedir bilmiyorum ama natwest, nationwide ve hsbc bana kapiyi gosterdi faturam olmadigi icin.
baris
ROGER WATERS

New postby deep » Tue Aug 05, 2008 5:38 pm

Ben de bu hafta bakacagim bu hesap işlerine. Burda Amazon'dan bir kitap almıştım, adıma ve adrese gelen bir fatura o da, bakalim bir etkisi olacak mı :)

Bir de şirketten çalıştığıma dair antetli bir kağıt aldım..
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü