Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

HSMP basvurusunun sonuclanma suresi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby fusss » Mon Sep 22, 2008 7:06 am

@veccihi

çok az kaldı 27-28 Mayısa,
normal koşullar altında 10 gün sonra falan öğrenme şansımız var. hadi hayırlısı :)
fusss

New postby veccihi » Mon Sep 22, 2008 8:51 am

evet , ben önümüzdeki pazartesi homeoffice'i telefonla tacize başlamayı düşünüyorum :)
veccihi

New postby veccihi » Fri Sep 26, 2008 12:41 pm

@fusss

27 Mayıstan kabul alan var tracitt'de. received date'e göre sıralıyınca senin altındaki. hadi hayırlısı...
veccihi

New postby fusss » Fri Sep 26, 2008 2:31 pm

@veccihi

valla bildiğin gibi değil, (gerçi sen de aynı durumdasın :) ) acayip heyecan yaptım.
gerçi alsam da gitme konusunda hala kararsızım ama gerçekten hayırlısı :)
fusss

New postby deep » Fri Sep 26, 2008 3:13 pm

Arkdaslar bu yazdigimi ukalalik olarak gormezsiniz umarim ama gercekten asil is buraya geldikten sonra basliyor. Dusunsenize su ana kadar cok zor gibi gorunen butun isler aslinda tum detayina kadar yazilmis cizilmis bir yonergeyi takip etmekten ibaret. Bunda bile ne kadar zorlaniyor insan.

Vizeyi alip heyecaninizi yenince aynanin karsisina gecip su repligi tekrarlayabilirsiniz :)

- is it done XXX?
- no comrade XXX. it has only begun :p
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby fusss » Sat Sep 27, 2008 10:50 pm

@deep

kesinlikle hem fikirim. vizeyi almak işin en kolay kısmı. yapılacaklar belli, eğer herşey tamsa değerlendiren kişinin gazabına uğramazsak alıyoruz vizeyi.
herşeyi bırakıp kalk git allahın İngilteresine binbir heves, sonra bir baltaya sap olamadan ya da hayat standartın düştü diye geri dönme durumu bünyeyi çok yorar. :?

özellikle bu kriz olayı beni çok düşündürüyor. şu durumda gidecek herkesin çok iyi düşünüp karar vermesi gerek.

ama yine de hala hayırlısı :)
fusss

New postby asliy » Mon Sep 29, 2008 7:19 pm

Arkadaşlar, benim belgelerim 20 mayısta ellerine ulaştı. Şuan http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... tingtimes/ adresinde hala 19 mayısı gösteriyor. Fuss sanırım senin başvurun onaylanmış tebrik ederim. Sen 27 mayıs demişsin gönderim tarihine. Bu durumda herhalde benim de arayıp sormam garip olmaz değil mi? Aksi takdirde ben yukarıda verdiğim adreste tarihin bir kademe daha ilerlemesini bekleyeceğim. Home Office i aradığımızda tek seferde yanıt alabiliyor muyuz? şimdiden yanıtlarınıza teşekkürler
asliy

New postby fusss » Tue Sep 30, 2008 6:47 am

@asliy

Çok teşekkürler darısı başına :)

00441142074074 nolu telefonu aradım. Ancak kaç kere aradım bilmiyorum, bayaaaa bir aradım. En son aradığımda da yine uzun bir beklemeden sonra açıldı.
Ref numaramı, doğum tarihimi ve adımı soyadımı istedi ve hemen sonucu söyledi, uğraştırmadı yani hiç.
fusss

New postby asliy » Tue Sep 30, 2008 7:18 am

teşekkürler fusss,

bende bir denerim o halde. İnşallah olumlu sonuç alırım.
asliy

New postby asliy » Thu Oct 02, 2008 4:43 pm

@fusss

çok aradım ama açan olmadı. herhalde 15 gün gibi bir zamanda belgelerim elime geçer değil mi? gerçi seninki de yeni belli olmuştu. Forumda 1-3 gün arası İngiltereden Türkiyeye geldiğini fakat 10-13 gün türkiyede beklediğini yazmışlar ama ne olur bilemiyorum.
asliy

New postby asliy » Thu Oct 02, 2008 4:46 pm

bu arada home office'e kişisel bilgilerimi içeren bir mail attım, onları aradığımı ama telefonu açan olmadığını yazdım. Ama hala sonuçla ilgili bir cevap yok... sanırım maillerle de çok ilgilenmiyorlar.
asliy

New postby asliy » Sun Oct 05, 2008 1:16 am

Arkadaşlar bugün reddedildiğimi öğrendim, belgelerim geldi. Reddedilme gerekçesi ise gayet mantıksız bir şey. Normalde 90 puan alacakken 70 puan demişler. Okuldan aldığım ingilizce belgeyi uygun bulmamışlar.
Şunlar yazıyor:

-You have not provided sufficient specified evidence to meet the English Language ability requirement.

ilginçliğe bakın şimdi şunu dinleyin :
The letter you have provided from the awarding institution does not contain the required information. It states that the medium of instruction is mainly English but does not confirm that your degree, gained in the department of Computer Engineering, was fully taught in English.

İşte böyleee Mainly yerine Fully Yazsa olacakmış benim işim. Kısmet... Bu arada arkadaşlar üniversiteden ingilizce okuduğuna dair belge alan ve kabul edilmiş olan arkadaşlarda bu ifade nasıl geçiyordu. Fully olarak yazması imkansız çünkü hukuken Türkiye'de Ana dersler olan Türk dili ve Inkilap tarihi dersleri türkçedir. Bu konuda yardımı olacak ya da fikirlerini paylaşacak olan arkadaşlar var mı? Benim durumumda birine hiç rastlamadım. Öyle ki okuldan aldığım mektubu reddetmeleri benim gibi tüm dersleri ingilizce görmüş olan Tüm Türkler için geçerli olmalı. Mainly ve Fully artık en uyuz olduğum kelimeler. Babamın çok şükür ki avukat olmasından faydalanıp savunma yazmayı ve hemen yollamayı düşünüyoruz.(bu arada mektupta sadece 1 sefer itiraz hakkı var diyor) 12 gün yollarda geçmiş bile. Şimdi 16 günüm var. Şimdi ben ağlamayım da kimler ağlasın,sorarım...
asliy

New postby anut » Sun Oct 05, 2008 7:57 am

@asliy

Valla bence sen bir IELTS gir cok iyi olur hemen vazgecme derim. Ama daha garanti olur.

Turkiyedeki cogu okul point calculatorda ingilizce yeterliligi var gibi durmuyor o yuzden bu kanitlarsan(bir belge ile) kabul alma sansin artar :)

Kolay gelsin...
anut

New postby deep » Sun Oct 05, 2008 10:17 am

Gecmis olsun.

Bende aynen soyle yaziyordu:

The general medium of instruction thr. the university is Eng.
Above mentioned his graduated with degree of BS on xx.xx.xx

Bir de su varki bu evrakta tam olmasını istedikleri bilgiler sunlar diye not almisim zamaninda, belkı bunlardan biri eksikti sende:

1. Adın açık bir şekilde yazmalı
2. Mezun oldugun tarih yazmalı
3. BS degree oldugu açıkca yazmali
3. Dilin ingilizce olduguna dair bir cumle olmali
4. Mühür, imza ve antet önemli
5. Ogrenci islerinden olmasi daha iyi, hocalardan vs degil
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby asliy » Sun Oct 05, 2008 11:03 am

Saolun arkadaşlar.
@deep

belgede Adım soyadım dogum tarihim universitem bolumum depatmanım ve kaç yılında başarı ile mezun olduğum yazıyor. Ögrenci işleri muduru imzası var. Ama sonunda şöyle yazıyordu - ki normal birşey: Our medium of instruction is mainly English. Bu arada mühür ve gerekli herşey tarih vs. mevcut.
Bu durumda itiraz ederek bogazici ve odtude de aynı şekilde turk dili ve tarih derslerinin verildigini ve bu derslerin turkce olmasinın turkiyede zorunlu oldugunu anlatan bir yazı ile güzelce savunucam. Olmazsa olmaz

@anut

Bu durumda zaten 1 itiraz hakkım bulunduğundan mecburen bundan sonraki başvuruda IELTS ya da TOEFL IBT almam gerekiyor. Bu durumda benim işler değişebilir. TOEFL alıp hem ingiltere hem de amerikada doktora yapma durumunu düşünmeye başladım. Ama o olmazsa da ingiltereye bir şekilde devam etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Ben okulda asistanlık yapmıştım oradan aldığım maaşları sayamıyoruz demişler. Çünkü burslu master yapıyordum. Ama okuldan çalıştığıma dair burs aldığımı ifade eden yazı almıştım. Gerçi o bölümden sektörde de çalıştığım için zaten puan almışım. Oradakilerin derdi tier1 aldırmak zaten.

Paylaşımınız için teşekkürler. Bu arada 2-3 gün içinde itiraz edeceğimden bu konuda ispat için aklınıza gelen bir şey olursa paylaşımlarınızı beklerim arkadaşlar.
asliy

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü