Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Maintenance fund ile ilgili soru ve cevaplar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby abdullahoz » Tue Oct 28, 2008 6:58 am

merhaba..formu okudum ama kafam karisti.ben bir hafta sonra ogrenci vizesiyle UK ya gidicem. o yuzden belgeleri topluyorum buyuk hizla..
maintannece funds icin sadece banka hesap cuzdaninin verilmesi yeterlimi? bir de bankadana son uc ayda hesabinda bu kadara para vardir yazisida mi gerekiyor.bnaka hesap cuzdanini cevirmene cevirtiriz. para miktari ytl olcagi icinmi bankadan birde bunun karsiligi pund yazisi gerekiyor..yoksa biz bunu cevirip cover letterde yazsak olurmu? cok tesk
abdullahoz

New postby abdullahoz » Tue Oct 28, 2008 7:19 am

bir soru daha ben butun parayi hazine bonosund atutuyorum..dolayisiyla hesap hareketinde gorunmuyor...ne yapmam gerekiyor? maintanence funds ispati icin..cok tesk
abdullahoz

New postby honest » Tue Oct 28, 2008 10:35 am

Sadece cash kabul edılıyor..Linkler daha oncekı sayfalarda verildi..
honest
ROBERT PLANT

New postby abdullahoz » Tue Oct 28, 2008 1:59 pm

banka sadece Sn x in hesabinda son uc aydir su akdar para vardir diye bir belge vermiyormu? dolayisiyla bu belgede paranin hazine bonosunumu vadesizmi oldugu nerden analsilir? hesap hareketlerinide vermek zorundamiyiz..cok tesk
abdullahoz

New postby abbulu » Tue Oct 28, 2008 6:31 pm

@abdullahoz

Basvurma konusunda ciddi isen once guide sonra forum u okumani siddetle tavsiye ediyorum.
abbulu
ROGER WATERS

New postby abdullahoz » Wed Oct 29, 2008 6:35 am

sevgili robert
basvuru konusunda tabiki ciddiyim..guidance formuda okudum.fakat uygulamada cok farkli seyler olabiliyor. ornegin uye oldugum baska bir gruba maintanence ispati icin asagidaki gibi bir format atildi. bunda fund type yok. sadece 3 ay hesabinizda bu kadar para varmiyi gosteriyor..bu nedenle sordum..zaman cok yaklastigi icin sizlerinde tecrubelerinden yararlanmak istedim. tekrar tesk
Format

Dated: dd.mm.yyyy

To Whomsoever It May Concern

This is to certify the Mr. XXX is maintaining a Saving account no XXXXXXXXXX with us since DD.MM.YYYY.
The account balance as on DD.MM.YYYY is XXXX YTL
The balance maintained during the period DD.MM.YYYY to DD.MM.YYYY for account no XXXXXXXXXX is YYYY YTL.

The certificate is issued at the specific request of the account holder and holds no responsibility on the official signing on it.

For XXX Bank
abdullahoz

New postby çelebi » Fri Nov 07, 2008 12:00 pm

Merhabalar,

Saving account ile igili olarak (2800 pound olayı),elçilik anladığım kadarıyla başvuru tarihinden en fazla 7 gün eski olacak şekilde bankadan gün-gün bakiyeleri gösteren bir yazı istiyor.
Garanti şubesine gittim, onlar sadece o günkü hesabın bakiyesini gösteren bir yazı verebileceklerini, gün-gün gösterilmesi isteniyorsa bölge müdürlüğünün bunu yapabileceğini, ve bunun da 1 hafta sürebileceğini söyledi.

anlıcanız hep yokuş hep yokuş....

Sizler bu işi nasıl hallettiniz, eğer mümkünse aldığınız yazının formatını paylaşabilir misiniz?

Teşekkürler..
çelebi

New postby orange » Fri Nov 07, 2008 12:38 pm

@çelebi

ben de garantiden aldım maintenance funds belgesini...

garanti sadece 2 belge verebiliyor, birisi İngiltere Konsolosluguna diye başlayan ve o günkü hesap bilgilerini gösteren belge. (belge-1 diyelim)

Diğeri ise hangi hesabını istiyorsan o hesabına ait hesap dökümü.. (belge-2 diyelim)

Ben belge-1 den aldım, ingilizce istedigini belirt, bir de çeviriyle ugrasma

belge-2 den de aldım, son 3 ayı kapsayacak şekilde hesap dökümümü istedim.

Bu hesap dökümünde sadece adın, hesap numaran ve hesabındaki hareketler gözüküyor herhangi bir tarih falan
yazmıyor. Ayrıca bunu ingilizce veremiyorlar. Bu belgeyi kaşeliyorlar..

Belgenin formatı:

Tarih - Açıklama - Miktar - Bakiye

01.01.2008 PAra yatırma 100 200

şeklinde..

Ben ayrıca bu belge 2 deki verileri kullanarak kendim bir döküman hazırladım ingilizce ye cevirerek. Dokumanda müşterimöiz xxx in şu şu tarihleri arasındaki hesap hareketleri aşagıdaki gibidir diye bir ifade ekledim. .. Bu hazırladıgım belgede bakiyenin yanına bir kolon daha koyup bakiyenin GBP karşılıgını yazdım..

Bu hazırlamıs oldugum belgeyi de kaşe vurdurttum garanti ye..
orange

New postby abbulu » Sat Nov 08, 2008 3:30 pm

Garanti Internet subeden cikti alip banka subesinde damglatmistim. (ocak2008)
abbulu
ROGER WATERS

New postby ladydba » Fri Feb 06, 2009 7:22 pm

arkadaslar merhaba,
maintenance funds icin yatirim hesabini kullananlar (ve anladigim kadariyla kabul edilenler?) okudum.
aranizda hic sigorta sirketlerindeki birikimlerini gosteren oldu mu? emeklilik fonu ve/veya hayat sigortasi birikim tutarlarini kastediyorum, biliyorsunuz onlar da banka mevduat hesabi gibi calisiyor, istediginiz zaman paraya donusturebiliyorsunuz.
kabul ederler mi dersiniz? Hic deneyen oldu mu?
cevabinizi dort gozle bekliyorum, tesekkurler!
ladydba

New postby honest » Fri Feb 06, 2009 8:26 pm

@ladydba

Dikkatini çekmek isterim,kurallar tier 1 a geçerken bir kaç defa değişti..En başta nakit dışındakilerde kabul ediliyordu,daha sonra sadece nakit şeklinde değiştirdiler diye biliyorum..Buna en iyi cevabı telefonla arayarak öğrenirsin bence..14 Dolar dı sanırım bilgi için..
honest
ROBERT PLANT

New postby veccihi » Mon Feb 09, 2009 7:57 am

Merhaba,

Akbank'da çatı hesabı olup bir şekilde maintanance olayı için belge almış olanınız var mı?
veccihi

New postby jedi » Thu Feb 12, 2009 8:05 pm

Fortis bankasıda ideal hesap diye bir şey var ve paranı otomatik olarak B tipi likit fona çeviriyolar ve bunu kabul etmezler diye çok korktum ama kabul ettiler aldım vizemi
jedi

New postby deephalo » Wed Feb 18, 2009 2:49 pm

Eskiden bankadaki paranin en fazla 7 gun oncesine ait belgesi alinmali kosulu 1 aya cikmis. Ilgili haber asagidadir:

PBS Tier 1: evidence of maintenance funds – change in requirements (08/12/2008)

With immediate effect PBS Tier 1 applicants may submit evidence of personal savings to meet the maintenance requirement that is dated no more than one calendar month prior to the date application. Applications that have in the past been refused solely on the grounds that the accompanying evidence of maintenance funds was more than seven days old on the date of application will be reviewed. Results of reviews will be notified to relevant applicants in due course.

Url: http://www.ukvisas.gov.uk/en/aboutus/ne ... d=10356824
deephalo

New postby placebo » Sun Mar 01, 2009 4:52 pm

Arkadaslar dependants basvurusu yapan varsa aramizda; Maintenance icin gerekli banka mektubunu her dependants icin birer kopya olarak vermek mi gerekiyor yoksa main applicantta gosterilmesi yeterli mi?
placebo

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü