Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Maintenance fund ile ilgili soru ve cevaplar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zxc » Sun Apr 18, 2010 2:57 pm

Merhaba arkadaslar,

Gruba yeni katilanlardanim. Tier 1 a basvurmak istiyorum. Forumdaki basliklari ve UKBA'nin resmi sitesinden guide lari etc okudum. Maintenance fund la ilgili spiderman in yazdigi biraz kafami karistirdi o yuzden sormak istedim sizlere. Benim yaklasik 7 aydir iki ayri vadeli olmak uzere toplam 5000€ kadar nakitim mevcut. Birinci sorum, vadeli hesap gostermekte bir sorun olur mu? Guide da "Savings account" diyor yani bu mevduat hesabi vadeli veya vadesiz olabilmeli diye dusunuyorum. Ikinci sorum ise; ayni bankada ancak iki ayri vadeli hesapta toplam 2800 pound u saglayabiliyorum. Vade dolum tarihlerinden dolayi birlestiremeistim. Bunlari tek bir hesapta birlestirmeli miyim? Bir de illa pound olmasi gerekmez degil mi? Onu convert edip pound karsiligini yazabiliriz.

Tesekkurler....
zxc

New postby 386-DX » Tue Apr 20, 2010 12:06 am

@zxc

Vadeli hesap sorun olmaz. Birden fazla hesapla ilgili olarak ise bir şey yazmıyor ancak ikisinde de aynı dönem boyunca bir hareket olmadığını (yani birinden çekip diğerine yatırmadığınızı) kanıtlayacak belgeler varsa tahminimce çok büyük ihtimalle bir sorun çıkmayacaktır. Emin olmak isterseniz ilgili home office'ine mail atabilirsiniz.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby Sercan » Mon Jul 26, 2010 2:06 pm

Merhaba Arkadaslar , yeni uye oldum cok gusel paylasimlar var,
topic icerisinde aradim ancak bulamadim gozumden kacmis olabilir, ben basvuru belgelerinin hepsini hazirladım ancak bir problem var, 2800 sterline hatta daha da üzerine denk gelen US dolar hesabım var, 3 aylık surede ise problem yok. Yaklaşık 3500 sterline denk gelen dolar hesabı olması problem yaratır mı ? Mutlaka sterlin hesabı mı isteniyor ? bu konuda bilgisi olan var mıdır?
tesekkurler
Sercan

New postby diyab » Tue Jul 27, 2010 10:30 am

Maintenance fund yuzunden red almis arkadaslarin dikkatine:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... e-refusals
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü