Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Yeni uyeler bu bolumu neden verimli kullanamiyor?

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby abbulu » Thu Sep 25, 2008 9:50 am

@kali

evet bunu cevaplaman gerek, bu ilk kez soruldu. :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby zerone » Thu Sep 25, 2008 10:48 am

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla "Adim Adim Tier1(General)" başlığının içinde daha alt-başlıklara ayrılabilecek konular var. Örneğin 1<Başvurulacak yer-doldurulacak formlar-ilgili web siteleri-başvuru süreci iş akışı>, 2<dependant olayı>, 3<maintenance funds-2800 pound ve banka hesabı olayı>, 4<maaş olayı-belgeler>, 5<yaş olayı-belgeler>, 6<dil olayı(ielts-toefl ve eğitim dili ingilizce olanlar)>, 7<eğitim(mezun olunan okul-naric vs.)>, 8<noter-çeviri olayı>....Benim aklıma gelenler bunlar, tabi azaltılabilir, çoğaltılabilir veya edit edilebilir. Böl-parçala-yönet açısından daha etkin olur böylece ve benzer konular tekrar tekrar tartışılmayacak, mükerrer postlar atılmayacak(en azından azalır kanaatindeyim). Forumu bir çok defa baştan okumuş olmama rağmen üzerinden belli bir süre geçtikten sonra koskoca başlığı tekrar okumam gerekiyor ve herkes için de aynıdır sanırım. Bir yerden sonra post sayısının fazla olmasından dolayı insan(özellikle konuya ve foruma yeniyse) kaybolabiliyor. Bu başlıkta tartışılan yukarıda saydığım maddelere tabi olan bir madde daha tam netliğe kavuşmamışken bir diğerine geçiliyor sonra üyeler net cevap alma endişesiyle en son postunu bir daha atıyor. Veya bir madde netlik kazanmışsa bile ya gözden kaçıyor ya da tekrardan kurcalandığı için kafalar karışıyor. Bu başlığın forumun en hassas konularından biri olduğu belli ve net olması lazım. Sadete gelecek olursak ya "Adim Adim Tier1" başlığı bu alt başlıklar da eklenerek düzenlensin ya da SSS yapılacaksa bu alt başlıklar kullanılsın. Nacizane önerim....
zerone

New postby baris » Thu Sep 25, 2008 2:25 pm

kali: yaslari 22-23 gibi olan arkadaslarimizin kendi ayaklari ustunde durmakta zorluk cektgi dusuncesine kapildim. ondan sordum.
yeni nesil tek basina kalinca cuvalliyor sanki.
gerci ingiltereye gelip tek baslarina kalinca hepsi 3 ayda birer aslan kesilir.

merak etme sende bir sorun yok, 25 yasinin olgunlugunu gostermissin :D
baris
ROGER WATERS

New postby olamalam » Sun Sep 28, 2008 3:35 pm

Bu baslik acilmadan bi gun once de ( simdi rumuzunu aciklayip desifre etmek istemedigim ) bir arkadasin
"cok yogun calisiyorum, forumu okuyacak vaktim olsa buraya yazmazdim" gibisinden bir postu vardi :)

Demek ki cevap yazanlarin aylak oldugu gibi bir izlenim doguyor :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby asliy » Fri Oct 03, 2008 2:04 am

Malesef insanlarımız araştırmacı değiller. Bence de sitede gerekli 1-2 başlık incelendiğinde başvuru için gerekli herşey yer alıyor. İşlerini kolay yoldan halletmek isteyen arkadaşlar yurtdışına gittiklerinde nasıl işlerle başa çıkarlar tahmin bile edemiyorum.
asliy

New postby baris » Fri Oct 03, 2008 12:25 pm

asliy; mesajlarda ciddi bir azalma oldu biz dirdir edince. ben bu siteye ingiltereye geldikten sonra uye oldum. sitenin de fazlasiyla faydasi olmustu hsmp almama.
neyse artik msn gibi degil site :D
baris
ROGER WATERS

New postby Site Memuru » Wed Oct 15, 2008 11:17 am

Arkadaslar bir ricam olacak. Cevabi cok bariz olan sorular soruluyor, bunlara cevap vermeyin.

Home Office'in sitesinden bir formu bile bize buldurmaya calisan arkadaslar var. Bu kadar da olmaz.
Site Memuru
Site Admin

New postby daniemre » Fri Feb 13, 2009 4:59 pm

Merhaba, iyi guzel de simdi benim farkli bir sorum vardı. Onu da az once burada baslik acamadıgım icin Hyde Park da actim ve baslik ucmus. Peki bu durumda ne yapmali. Sorularimizi mevcut basliklar icinde mi acmaliyiz?
daniemre

New postby daniemre » Fri Feb 13, 2009 5:01 pm

ayrica birakin insanlar sorularini sorsunlar cevap vermekten usanmayan arkadaslar varsa ne iyi iste...herkesin bir farkindaligi vardir sonucta hic cevap alamayan belki baska basliklarda cevaplarini aramayi dener sonunda..

ozetle birakin doga dengesini bulsun arkadaslar
daniemre

New postby Site Memuru » Fri Feb 13, 2009 5:03 pm

Basliginizi kariyer bolumune tasidim zira HSMP almakla ilgili bir konu degil. Sorunuzun cevabi aslinda ayni bolumdeki diger basliklarda da var.Forumu Google'i kullanarak arayabilirsiniz.
Site Memuru
Site Admin

New postby daniemre » Fri Feb 13, 2009 5:05 pm

ok tesekkurler
daniemre

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü