Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 basvurusunun sonuclanma suresi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Canarijaune » Mon Dec 15, 2008 5:17 pm

merope malesef ben 28 ekimde basvurdum ve isin kotu tarafi ocakta is nedeniyle almanyaya gitmem gerekiyor ve pasaportum ingiliz konsoloslugunda rehin hala bu kadar uzun surecegini hic tahmin etmezdim..2 ay oldu nerdeyse :( iptal etmeyi bile dusundum ama adamlar ona bile cevap vermiyo :( ne yapacagimi bilemedim iptal etsem bile pasaportu ocaga kadar alamam diye dusunuyorum..sonuclanma suresi denilen sey bayagi goreceli aslinda galiba benden sonra basvurup alanlar oldu cunku..
Canarijaune

New postby Leon » Wed Dec 17, 2008 1:58 pm

ben 24 araliktan sonra basvurucam, yani muhtelen haftaya cuma gunu. bu da christmas'a denk geliyor, hadi yilbasinda tatile gideceklerin vize islemleri dolayisiyla yogunluktan 1 haftayi kafadan silsem, ocak ortasina kadar benim vize cikar diye umit ediyorum. daha basvurmadan ne zaman cikacaginin tasasina dusmek gibi oluyor benimkisi ama ocak sonu icin ucak biletini almak gibi dusuncelerim vardi. UK'den gelecek bi arkadasla ocak sonunda beraber gidecektik falan filan. :)

sanirim fazla iyimsermisim diye dusunmeye basladim simdi.
Leon

New postby Canarijaune » Wed Dec 17, 2008 6:27 pm

Leon sen aralik sonunda basvurup ocak ortasinda vizen cikarsa saygiyla egilirim onunde alnindan da operim :)ben ocak ortasina cikarsa sukredicem 3 ay olmus olacak ..ekim sonu basvurdum...ve iptal etmek istedigim halde edemiyorum bile pasaportumu geri almak icin...resmen rehine gibi hissediyorum kendimi elim kolum baglanmis gibi...
Canarijaune

New postby Leon » Thu Dec 18, 2008 8:26 am

ehheh valla iste hayallerde yasiyor da olabilirim tabi. :) ben hele bir basvuruyu yapayim da hayirlisiyla. ondan sonrasi beklemeye kalicak artik.
Leon

New postby incorg » Wed Dec 24, 2008 8:50 am

Selamlar,
20 Kasım'da başvurdum, Bana bayram dolayısıyla ortalama 20 iş günü tutar demişlerdi. bugün 21. iş günü. Henüz haber yok ve yarın da noel olduğuna göre bizim iş yılbaşı ertesine kaldı demektir.
İşler hızlandı diye artık pek kimse ilgilenmiyor galiba ama başvuru yapan arkadaşlar trackitt'e kayıt olurlarsa elimizde bir gıdım daha somut veriler olabilir.
http://www.trackitt.com/uk-immigration-trackers/hsmp-application/
Ben dün kayıt oldum, nickim aynı.
incorg

New postby Canarijaune » Thu Dec 25, 2008 4:10 am

Ben de ayni yere kayit oldum nick ayni...tskler incorg bilgi icin..
Canarijaune

New postby incorg » Thu Dec 25, 2008 8:08 am

gördüm :) ve biraz canım sıkıldı, benden epeyi önde iki kişi var, benim kimbilir ne zaman çıkar artık
incorg

New postby Leon » Thu Dec 25, 2008 8:33 am

nationality turkey diyip, application received:descending'e gore siralatinca, merope'ninki haric, son donemde 100 gunun altinda surede islemleri sonuclanan yok.

120 gun civari hatta.

bugun basvursam nisan'da falan sonuclanir gibi duruyor yani.
Leon

New postby Canarijaune » Thu Dec 25, 2008 8:54 am

incorg senin canın sıkıldıysa benim canımın halini düşün :)
Canarijaune

New postby incorg » Mon Dec 29, 2008 7:15 am

elbette senin işin baya uzamış ve zaten benim de ondan canım sıkıldı, artık bu aralar çıkması gerek diye düşünürken baktım ki benden çok daha önce başvuranlar var. daha onlara sıra gelecek te sonra bana... sinir bozucu bir bekleyiş.
bayramdır, noeldir, yılbaşıdır diye yoğunluk olmuştur, bundan sonra işlemler hızlanır diye ümit edeceğiz mecburen.
incorg

New postby Canarijaune » Mon Dec 29, 2008 7:43 am

evet incorg insallah bu hafta sonuna kadar cikar ikimizinki de

ben de takip ediyorum seni trackit sitesinde..
Canarijaune

New postby dean777 » Mon Dec 29, 2008 7:39 pm

Arkadaslar, vize veren kurum konsolosluk, calisanlarin bir kismi da ingiliz, yani su anda hepsi adadalar. cunku orada tatil var.
ve bu tatil ayin 5 ine kadar suruyor. yani bu tarhiten once hic umitlenmeyin derim ben, tabii kontrol etmeye devam, ama ne yazikki Ocagin 2. haftasindan once hic mumkun gozukmuyor kasim basvurularinin sonuclanmasi.

sevgiler.
dean777

New postby Canarijaune » Tue Dec 30, 2008 10:43 am

konsolosluk çalışma gün ve saatlerinde 5 ine kadar kapalı oldukları yazmıyor ama..........

***29-30-31 Aralık Tam gün- 2Ocak tam gün , sadece 1 ocak kapalı***

bu nedenle belki bize denk gelir bakan birileri kimbilir :)
Canarijaune

New postby Leon » Wed Dec 31, 2008 8:29 am

ben de trackitt'e ekledim kaydimi. ayni nickle...
ben mart basi gibi sonuc gelir diye umit ediyorum artik.

bir de dun worldbridge de ozellikle sordum ne zaman sonuclanir diye, 20 is gunu dediler. :D
Leon

New postby Canarijaune » Wed Dec 31, 2008 9:19 am

20 işgünü iyi demişler yine
41 işgünü oldu benim :shock:

:?

:idea:
Canarijaune

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü