Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kalamaria » Sun Nov 22, 2009 1:34 pm

@larien>> 5 yillik sure UK ye soz konusu vizeyle girdigin yani ucaktan indigin tarihten itibaren basliyor.. (uzatmalardan anlamam)
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby diyab » Wed Jun 23, 2010 11:55 am

Home office ile bir yila askin Tier-1 extension yuzunden davaliyim. Kasim ayinda 5 yili dolduruyorum. O tarihe kadar mahkeme sonuclanmassa ILR icin basvurabilirmiyim?

Ikinci soru, Set(0) form'da en erken 5 yillik sure bitimine 28 gun kala basvurabilirmisiniz diyor. Yuzyuze basvuru icin randevu alirken mi (hcho 1.5 ay sonraya randevu veriyorlar demisti) yoksa randevu tarihinde mi bu kural uygulaniyor?
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Jun 23, 2010 1:53 pm

Dava konusunu tam bilemeyecegim belki arayip sorman daha iyi bir fikir olabilir. Ama benim anladigim 5 sene surekli vize sahibi olunmasi durumunda gereken sure. Bir de longs stay'den 10 sene kalinip alinabiliyor ILR. Alengerli durumlari kapsayan odur sanirim.

Kural randevu tarihinde uygulaniyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Tue Nov 30, 2010 11:29 am

Gecen hafta Home Office Tier-1 extension'i verdi. Mutlu mesut olduk. Vizeyi bu aydan itibaren 3 yil vermisler. Mahkeme surecinden dolayi 2 yila yakin bir tarih bos gozukuyor. ILR basvurusunda bu problem teskil edermi?
diyab
ROBERT PLANT

New postby hcho » Tue Nov 30, 2010 11:54 am

@diyab
Hocam oncelikle gozun aydin ve buyuk gecmis olsun.

Benim tahminim mahkeme surecinde gecirdigin zamani da hesaba katacaklardir. Ama bu sadece tahmin.

Bu tur emsal teskil eden davalarin sonrasinda durumdan etkilenenler icin gerekli duzenlemeyi web sitesinde acikliyor Home Office. Oraya baktin mi?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Wed Dec 01, 2010 2:34 pm

@hcho
Sagol hocam.
Evet aciklama yapmislar. Benim sorumla alakali olarak gordugum soyle bir madde var:
"The grant of leave (if appropriate) will confer the same rights and impose the same conditions as specified by the Immigration Rules at the time the application was originally submitted."

Onun haricinde acik bir madde gormedim.
diyab
ROBERT PLANT

New postby diyab » Sat Apr 02, 2011 12:43 am

Sonunda gecen hafta Croydon'a gidip durumumu sordum. Danismadaki adam evet basvurabilirsin dedi. Baktiklari sey bes yil boyunca burada legal olarak kalmismisin.
Dune randevu almistim. Butun belgeleri hazirladim kendimce. ILR'a tier 1'dan basvuruyorum bu arada. Gorevli, pasaporttan sonra cat diye ilk isyerimden p45 kagidimi sordu. Apisip kaldim tabii, hic beklemiyordum. Ilk girisim work permit ile oldugu icin, HSMP'ye gecene kadar work permit sartlarina uymusmuyum onu gormek istemisler. Neyse, yalniz gorevli bayan ILR'i vermek icin elinden geleni yapti bu arada. Benim eski sirketi aramis HR'a ulasamamis, Supervisoru ile gorusmus, enson ilk hsmp basvuruma bakmis. Iki-uc gelgitten sonra tamam dedi senin is. Cok sukur ILR'i da aldik.
diyab
ROBERT PLANT

New postby eycu » Mon Sep 26, 2011 9:11 pm

Daha yillar var ancak ILR ve vatandaslik ile aklima takilan bazi sorular. Benim durumum biraz karisik. Bu yuzden kisa bir ozet gecip ardindan birkac soru sormak istiyorum.

- Nisan 2009 - Turkiye'den 3 senelik Tier 1 General vizemi aldim
- Eylul 2009 - UK'de master yapmaya basladim.
- Ekim 2009 - Polis kaydimi yaptirdim.
- Subat 2011 - Fulltime calismaya basladim.

Bu sartlar altinda:

- ILR'a ne zaman basvurabilirim?
- Ogrencilik donemimde UK disinda bulundugum surelerin bir kismini saydirmamak gibi bir luksum var mi? (Calistigimiz durumda business trip ve annual leave'i saydirmamak gibi)

- Bugun baska bir forumda UK'de bulunulmasi gereken 5 yil icerisinde 5 yil calisma sarti oldugu gibi birsey okudum. Boyle birsey var mi gercekten?

Tesekkurler
eycu

New postby bcan13 » Thu Oct 13, 2011 9:13 am

arkadaslar, ben 2007 eylul de HSMP aldim, Kasim da (2-3 ay sonra ingiltereye giris yaptim. 2009 da Tier 1 a extension yaptim. 2012 eylulde tier 1'in suresi doluyor.
Ulkeye gec giris yaptigim icin 5 senelik sureyi 2 aydan biraz fazla sure yuzunden kaciriyorum....
FAKAT;
Applications that fall short of the five year continuous period
In some cases, applicants may have been granted five years continuous leave, but will not have spent five years continuously in the UK before their current leave expires. Caseworkers may count the period between entry clearance being granted and the date the applicant entered the UK towards the five years, provided this period was not longer than three months.

Anlayacaginiz egerki sureyi ulkeye gec giris yaptiginiz icin dolduramiyorsaniz, ve bu gecikme 3 aydan fazla degilse, Caseworker'in sizi ne kadar sevip sevmedigine bagli olarak gozardi edilebiliyor...
Haydi hayirlisi....
bcan13

New postby silvertr » Thu Oct 13, 2011 10:03 am

Caseworkerin bana olan sevgisini olcmek icin o kadar basvuru parasi verilir mi bu da ayri bir soru bence..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby ilkerse » Thu Oct 13, 2011 1:07 pm

Calisma izninin cikmasi ile UK'ye giris tarihi arasindaki bosluktan dolayi ILR kriterinin tutturulamamasi genel bir durum. Bu konu immigrationboards'da detaylica tartisilmis. Birkac aylik gecikmede sorunsuz ILR alindigina iliskin yorumlar var. Ben de 2 ay gecikme ile ulkeye giris yapmistim. Ekim 2012'de ILR sanisimi deneyecegim. ILR alanlar burada bilgi verirse memnun oluruz.
ilkerse

New postby 386-DX » Thu Oct 13, 2011 2:55 pm

"Caseworker'ın sizi sevip sevmemesi" gibi bir kriter yok. Gecikme 3 aydan fazla değilse o süre sayılıyor.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Oct 13, 2011 3:29 pm

bcan13 un yukarida alinti olarak verdigi official olarak ukba de yaziyor mu? nerden alinti yapildigi onemli
foofighter

New postby bcan13 » Thu Oct 13, 2011 9:07 pm

bcan13

New postby cazkedisi » Mon Oct 17, 2011 8:33 am

arkadaslar, bir sorum olacak, ben ogrenci olarak ingiltereye 3 yil once geldim. esimle evlenmis olarak birlikte geldik. sonra tier 1 post study work vizesi aldım. o bitince de esim tier 1 almisti, onun dependant vizesine gectim mayis ayinda.

benim sorum su, esim iki yıl sonra ilr alacak. o zaman ben de alabilir miyim, yoksa dependant vizesini gec aldigim icin beni iki yil daha mi bekletirler?
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü