Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Tue Oct 19, 2021 9:50 am

oogway wrote:@orduevi ILR basvurunu ne zaman yaptin? Sonuc geldi mi?

Yok daha çok yeni benim basvurum :) Ağustos ilk haftasında parmak izimi verdim ve beklemeye gectim.
orduevi

New postby esraersal » Mon Oct 25, 2021 10:33 am

orduevi wrote:
oogway wrote:@orduevi ILR basvurunu ne zaman yaptin? Sonuc geldi mi?

Yok daha çok yeni benim basvurum :) Ağustos ilk haftasında parmak izimi verdim ve beklemeye gectim.

Biz de 9 kasimda parmak izi verecegiz Heyecan dorukta :) Su an ortalama ne kadar zamanda sonuclaniyor acaba basvurular?
esraersal

New postby zeugma » Mon Oct 25, 2021 3:05 pm

Bende yarin parmak izine gidecegim ILR basvurusu icin. Hala eksik bir dosya var mi diye kontrol ediyorum yuklemedigim.

Ortalama zamanlar icin yine bir google uzerinden liste mi tutsak acaba? Yeterince paylasan olursa guzel olurdu fakat sanki katilim eskisi kadar cok degil.
zeugma

New postby esraersal » Mon Oct 25, 2021 5:07 pm

zeugma wrote:Bende yarin parmak izine gidecegim ILR basvurusu icin. Hala eksik bir dosya var mi diye kontrol ediyorum yuklemedigim.

Ortalama zamanlar icin yine bir google uzerinden liste mi tutsak acaba? Yeterince paylasan olursa guzel olurdu fakat sanki katilim eskisi kadar cok degil.

Ben uzatmada yukledigim dosyalara ek olarak life in the uk ve b1 belgesini yukledim o kadar. uzatma dosyamdan pek farkli degil aslinda. BBL aldiysaniz onun dokumlerini yuklemeyi unutmayin sadece.
esraersal

New postby orduevi » Mon Oct 25, 2021 6:06 pm

Danismansiz kendi basima hallettim ILR basvurumu. Başvuru zamanı muhasebecim 1 senedir ILR sonucunu bekleyenlerin oldugunu söylemişti. O kadar kisi beklerken bize sonuc gelmesi pek adil olmaz. Binlerce başvuru varmış bekleyen.

Sonuçta 3 yıllık vizem var, isim gücüm yerinde. Diledikleri zaman baksinlar dosyama. Çok da önemsemiyorum aslında. Dosyam çok kuvvetli.
orduevi

New postby gndlf » Mon Oct 25, 2021 7:17 pm

esraersal wrote:
zeugma wrote:Bende yarin parmak izine gidecegim ILR basvurusu icin. Hala eksik bir dosya var mi diye kontrol ediyorum yuklemedigim.

Ben uzatmada yukledigim dosyalara ek olarak life in the uk ve b1 belgesini yukledim o kadar. uzatma dosyamdan pek farkli degil aslinda. BBL aldiysaniz onun dokumlerini yuklemeyi unutmayin sadece.

bbl dediginiz ne acaba?
gndlf

New postby zeugma » Mon Oct 25, 2021 7:22 pm

esraersal wrote:

Bende ayni sekilde uzatma da yuklediklerim ve onlarin 2021 yili versiyonlarini yukledim. Ek olarak ayni sekilde life in the uk ve B1 sertifikasi.

Kafama takilan checklist'de yazilan esinizle son 5 yildir birlikte yasadigimizi gosteren kanitlar istemis. Yani cogu fatura dogrudan benim adima ve onun adina cok fazla bir sey yok her yil icin. Yinede council tax olsun telefon faturalari olsun bir seyler ekledim. Bilmiyorum ozel ne eklemek lazim.
zeugma

New postby zeugma » Mon Oct 25, 2021 7:25 pm

orduevi wrote:Danismansiz kendi basima hallettim ILR basvurumu. Başvuru zamanı muhasebecim 1 senedir ILR sonucunu bekleyenlerin oldugunu söylemişti. O kadar kisi beklerken bize sonuc gelmesi pek adil olmaz. Binlerce başvuru varmış bekleyen.

Sonuçta 3 yıllık vizem var, isim gücüm yerinde. Diledikleri zaman baksinlar dosyama. Çok da önemsemiyorum aslında. Dosyam çok kuvvetli.

Yinede ins o kadar surmez sonucta yazin ailemizin yanina gidebilelim en azindan :) Tabi artik pasaport verilmeden basvuruldugu icin riske girip giden olmus mudur acaba. Basvuru sirasinda yurt disina cikmak basvuru iptali olur yaziyor ama insan merak ediyor.
zeugma

New postby Melisa » Mon Oct 25, 2021 7:28 pm

gndlf wrote:
esraersal wrote:

bbl dediginiz ne acaba?

bbl bir lisans mı? Ya da biometrikle ilgili birşey mi? Bilen var mı arkadaşlar
Melisa

New postby gndlf » Mon Oct 25, 2021 7:55 pm

@Melisa covid ödemesi... farkettim şimdi...

Bu arada arkadaşlar başvuranlarla şu takvim işini yapalım. Herkes başvuru günü saatini yazsa en azından çok iyi olur. Tabi sonuç tarihini de.

Uzatma kadar çok beklenmiyor deniyordu, ama sanırım duyumum yanlışmış eğer 1 sene bekleyenler varsa...
gndlf

New postby esraersal » Mon Oct 25, 2021 8:35 pm

zeugma wrote:
esraersal wrote:

Bende ayni sekilde uzatma da yuklediklerim ve onlarin 2021 yili versiyonlarini yukledim. Ek olarak ayni sekilde life in the uk ve B1 sertifikasi.

Kafama takilan checklist'de yazilan esinizle son 5 yildir birlikte yasadigimizi gosteren kanitlar istemis. Yani cogu fatura dogrudan benim adima ve onun adina cok fazla bir sey yok her yil icin. Yinede council tax olsun telefon faturalari olsun bir seyler ekledim. Bilmiyorum ozel ne eklemek lazim.

BBL dedigim Bounce Back Loan. Limited sirket sahiplerine verilmis kredi idi covid doneminde.

O kisim benim de kafami kurcaladi fakat sonra o maddenin aile birlesimi yoluyla ilr ye basvuranlar icin olabilecegini dusundum. Ben de yine de kanit olarak council tax faturalarimizi, ev kontratini tapusunu vs yukledim.

Bugun 2 ayda sonuclanan ILR gordum umarim en kisa surede sonuclanir bizimki de. Sanirim ILR ye farkli bir ekip bakiyor, uzatmaya bakan ekip bakmiyor.
esraersal

New postby isadasuk » Mon Oct 25, 2021 9:59 pm

Ben 27 Nisan’da başvurdum ILR’ye ve tam 2 gün sonra 6 ay dolacak. Ne ses ne seda var…

Bounce Back Loan sadece şirket sahiplerine değil. Business Banking olan herkes çekebilirdi. Çevremde ki herkesin normal şartlarda çekebileceği miktar 3-5 bin sterlin iken adamlar 20-3bin çektiler.Şu ana kadar bir sıkıntı ile karşılaşan görmedim.

Şahsen ben mi çok cesur düşünüyorum bilmiyorum ama mesela sen ILR başvuracaksın ve topu topu 1 sene önce 20bin sterlin BBL çekmişsin bankadan. ILR’ne red verdiler diyelim,ne olacak? Yeni iPhone aldık,5 sene ödemeli aylık ödemesi 20 sterlin olan koltuk takımı aldık. Hepsini ödeyecek gücüm var. Çalışıyorum felan ama red verdiler. Nasıl ödücem? Adam tam ILR alacakken beni ülkesinden kovuyor. Valla ararım bankayı,telefon müşter hizmetlerini,koltuk takımı aldığım kredi kuruluşunu,derim devletiniz bana red verdi ve ülkeden kovdu. Ödemeyeceğim. Bitti bu kadar.

Bana cesurca değilde,mantıksızca geliyor. Zaten 5 seneden fazladır burdayız. Yaşıyoruz,ödemelerimizi yapıyoruz vs. Ver işte ILR’mizi uğraştırma. Ama işte sinir oluyoruz duruyoruz,beklerken.
isadasuk

New postby esraersal » Mon Oct 25, 2021 10:10 pm

isadasuk wrote:Ben 27 Nisan’da başvurdum ILR’ye ve tam 2 gün sonra 6 ay dolacak. Ne ses ne seda var…

Bounce Back Loan sadece şirket sahiplerine değil. Business Banking olan herkes çekebilirdi. Çevremde ki herkesin normal şartlarda çekebileceği miktar 3-5 bin sterlin iken adamlar 20-3bin çektiler.Şu ana kadar bir sıkıntı ile karşılaşan görmedim.

Şahsen ben mi çok cesur düşünüyorum bilmiyorum ama mesela sen ILR başvuracaksın ve topu topu 1 sene önce 20bin sterlin BBL çekmişsin bankadan. ILR’ne red verdiler diyelim,ne olacak? Yeni iPhone aldık,5 sene ödemeli aylık ödemesi 20 sterlin olan koltuk takımı aldık. Hepsini ödeyecek gücüm var. Çalışıyorum felan ama red verdiler. Nasıl ödücem? Adam tam ILR alacakken beni ülkesinden kovuyor. Valla ararım bankayı,telefon müşter hizmetlerini,koltuk takımı aldığım kredi kuruluşunu,derim devletiniz bana red verdi ve ülkeden kovdu. Ödemeyeceğim. Bitti bu kadar.

Bana cesurca değilde,mantıksızca geliyor. Zaten 5 seneden fazladır burdayız. Yaşıyoruz,ödemelerimizi yapıyoruz vs. Ver işte ILR’mizi uğraştırma. Ama işte sinir oluyoruz duruyoruz,beklerken.

ILR basvurusunda BBL ile ilgili ek evrak istenenler oldu. Uzatma surecinde olanlardan da ayni sekilde. Ozellikle BBL basvuru formunu souyorlar.
esraersal

New postby isadasuk » Mon Oct 25, 2021 11:55 pm

esraersal wrote:
isadasuk wrote:Ben 27 Nisan’da başvurdum ILR’ye ve tam 2 gün sonra 6 ay dolacak. Ne ses ne seda var…

ILR basvurusunda BBL ile ilgili ek evrak istenenler oldu. Uzatma surecinde olanlardan da ayni sekilde. Ozellikle BBL basvuru formunu souyorlar.

Valla açıkcası ben takmıyorum. Ben bir kredi çektim ve takır takır ödüyorum. şu ana kadar herhangi bir belge yada başka bir evrak istemediler. İsteselerde zaten ihtiyacım vardı,Korona durumundan ötürü zor durumdaydım + cash borcum vardı onu ödedim diye resmi olarak avukatımdan olacak şekilde belirtirim. Yani zaten bıktım 5 senedir incik cıncık vize başvurusundan şundan bundan. Adam gibi çalışıp,hayatımı idame ettirmekten başka bir şahsi ve ailevi düşüncem yok. Konuya daha derin girecek olursam eğer 2008’de AB’ye giren Allah’ın Rumen’i bir kağıt parçası ile sorgusuz sualsiz İngiltere’ye gelebiliyorken,bilimum yardımdan yararlanabiliyorken,ben uzaylı gibi vizeler-vergilerden kurtulamadım. Hayalim vardı,ki hala var. Ama artık ILR + vatandaşlığımı alayımda kafam rahat etsin modundayım. Yoksa gerçekten istedikleri kadar ekstra belge istesinler,kovacaklar mı? Kredi ve bir sürü şeyi ödemem,zaten mantıken ödeyemem,çünkü ülke beni kovuyor-sınır dışı ediyor yani. Daha ne yapayım ben? Kendi vizeci paşaları bilir valla.
isadasuk

New postby zeugma » Tue Oct 26, 2021 4:45 am

@isadasuk bildigim kadariyla kredi borclarini Turkiye'ye donseniz bile uluslararasi mahkemeler araciligiyla pesinize dusebilirler. Oyle olsa ulkeyi terkedecek herkes kredi alip gider cok sacma olurdu.

Obur yandan evet bikkinlik geldi su belge islerinden yani tam olarak hangi belgelerinide istediklerini bilmeden herkes her seyi yukluyor neredeyse. Adamlar su basvuru siralama sistemini bile cozemeden Ankara anlasmasini bitirecekler bu gidisle 3-5 yila :D
zeugma

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü