Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Tue Dec 21, 2021 7:56 pm

bizim 3 yili bulacak neredeyse ulke disina cikmayali. ilr basvurumuz sonuclanir sonuclanmaz gidip 1 hafta hastanede zaman gecirecegiz sanirim
esraersal

New postby isadasuk » Wed Dec 29, 2021 11:37 am

Yemin olsun yaprak kımıldamıyor. Ne lanet iş bu yahu! Ben Nisan’da başvurduğum vakit millet ; “yok ya bir şey olmaz. bizim ki 2 ayda sonuçlandı” diyorlardı. 27 Aralık itibariyle 8 ay oldu. 27 Ocak’ta 9 ay olacak.

Bir arkadaşım 13 aydır ilk 3 yıllık uzatmasını bekliyor hala. Ve kendisi Kasım ayı başında mülakata da girdi yani.
isadasuk

New postby zeugma » Thu Dec 30, 2021 12:56 pm

Resmen eziyet ediyorlar. Alti ustu bir sira numarasi vericekler ona gore ne zaman sira gelecegini anlayalim. Ama yok milli piyango gibi cekilisten bize sira gelmesini bekliyoruz. Al arkadas 2-3 yeni memur cok basvuru varsa insanlari 1-2 yil bekletmek nedir.
zeugma

New postby isadasuk » Mon Jan 03, 2022 11:48 pm

Arkadaşlar herkese selam.Sizlere 2 sorum olacaktı.

1) malumunuzdur ILR başvurumun 8. ayındayız. Ve ev sahibim bundan 8 ay önce evi satılağa koymuştu ve 2 ay önce ise 1 teklifi kabul etti. Dolayısıyla sözleşmede bittiği için evden çıkacağım. Fakat ILR sırasında verdiğim şuan için son günlerini oturduğum evden çıkacağım için bunu Home Office’e bildirmem gerekiyor mu? Sanırım ve mantıken gerekiyor. Çünkü +3 yıllık BRP’leri ev adresime göndermişlerdi (önceki vizelerimi ise avukatımın ofis adresine göndermişlerdi).Ben daha şimdiden başka bir ev kiraladım. Bütün adres kayıtlarımı o ev adresine güncelleyeceğim. Başvurumu avukatım yaptığı için kendisine yeni adresimi verip,home office’den güncellemesini rica etsem sanırım bunu başarabilir diye düşünüyorum. Yani gerekli güncellemeyi yapabilir. Sizce?

2) yarın banka kartım ile 20-21 sezonu vergimi ödeyeceğim. ILR’ye ve diğer tüm vizelerime bugüne kadar provizyon göstererek başvurdum. Sonra da her sene Ocak ayında vergimi ödedim. Sebebi banka / kredi kartı ile son ödeme tarihi her yeni yılın 31 Ocak’ı. Sizce vergimi ödememin ardından başvuru durumumda bir hareketlenme olur mu? Bu nasıl soru demeyin,sorumun amacı hani geçmişte etrafınızda böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? onu merak ediyorumda.
isadasuk

New postby oogway » Tue Jan 04, 2022 6:37 am

isadasuk wrote:Arkadaşlar herkese selam.Sizlere 2 sorum olacaktı.

1) malumunuzdur ILR başvurumun 8. ayındayız. Ve ev sahibim bundan 8 ay önce evi satılağa koymuştu ve 2 ay önce ise 1 teklifi kabul etti. Dolayısıyla sözleşmede bittiği için evden çıkacağım. Fakat ILR sırasında verdiğim şuan için son günlerini oturduğum evden çıkacağım için bunu Home Office’e bildirmem gerekiyor mu? Sanırım ve mantıken gerekiyor. Çünkü +3 yıllık BRP’leri ev adresime göndermişlerdi (önceki vizelerimi ise avukatımın ofis adresine göndermişlerdi).Ben daha şimdiden başka bir ev kiraladım. Bütün adres kayıtlarımı o ev adresine güncelleyeceğim. Başvurumu avukatım yaptığı için kendisine yeni adresimi verip,home office’den güncellemesini rica etsem sanırım bunu başarabilir diye düşünüyorum. Yani gerekli güncellemeyi yapabilir. Sizce?

2) yarın banka kartım ile 20-21 sezonu vergimi ödeyeceğim. ILR’ye ve diğer tüm vizelerime bugüne kadar provizyon göstererek başvurdum. Sonra da her sene Ocak ayında vergimi ödedim. Sebebi banka / kredi kartı ile son ödeme tarihi her yeni yılın 31 Ocak’ı. Sizce vergimi ödememin ardından başvuru durumumda bir hareketlenme olur mu? Bu nasıl soru demeyin,sorumun amacı hani geçmişte etrafınızda böyle bir deneyim yaşayan oldu mu? onu merak ediyorumda.

1) Evet, avukatiniz yapabilir. Ya da asagidaki linkten kendiniz de yapabilirsiniz:

https://visa-address-update.service.gov.uk/

Ben kendim yaptim, 3 gun icinde adresiniz basariyla guncellendi mesaji geldi.

2) Cevremde boyle bir durum yasayan olmadi, yani vergi odemesi sonrasi herhangi bir harketlenme duymadim. Sahsen boyle birsey olacagini da dusunmuyorum, HMRC'nin Home Office'e dogrudan bilgi aktardigini sanmiyorum. Mantiken Home Office'in sadece ihtiyaci oldugu bilgiyi istemesi gerekir.
oogway

New postby isadasuk » Tue Jan 04, 2022 10:55 am

oogway wrote:
isadasuk wrote:Arkadaşlar herkese selam.Sizlere 2 sorum olacaktı.

1) Evet, avukatiniz yapabilir. Ya da asagidaki linkten kendiniz de yapabilirsiniz:

https://visa-address-update.service.gov.uk/

Ben kendim yaptim, 3 gun icinde adresiniz basariyla guncellendi mesaji geldi.

2) Cevremde boyle bir durum yasayan olmadi, yani vergi odemesi sonrasi herhangi bir harketlenme duymadim. Sahsen boyle birsey olacagini da dusunmuyorum, HMRC'nin Home Office'e dogrudan bilgi aktardigini sanmiyorum. Mantiken Home Office'in sadece ihtiyaci oldugu bilgiyi istemesi gerekir.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz internet sitesine girdiğimde benden yeni adresime dair,üzerinde yeni adresimin yazdığı fatura vb bir kanıt istiyor. Bankamdan adresimi değiştirdim ama güncel adresli ilk statement’ı önümüzde ki ay alabileceğimi söylediler. Siz bunu nasım yapmıştınız acaba? Örnek verirseniz çok mutlu olurum.
isadasuk

New postby oogway » Tue Jan 04, 2022 12:14 pm

@isadasuk ben Council Tax statement'i yuklemistim. Online olarak almak daha kolay olmustu.
oogway

New postby zeugma » Wed Jan 05, 2022 5:43 pm

FB uzerinden bir paylasim gordum 14 Eylul 2021 basvurusu olumlu sonuclanmis 3 ay 2 haftada. IT alanindan oldugundan bahsetmis.

Bir baska tanidigimda benzer zaman dilimlerinde bugun olumlu sonuc aldi.

Ortalama 3-4 ay civari suruyor gibi son verilere gore tabi cok daha uzun bekleyenlerde var neye gore anlamak zor.

Bizimse Ekim basuvurusu, umarim 1 ay sonra bizede sira gelir boyle giderse.
zeugma

New postby esraersal » Wed Jan 05, 2022 5:46 pm

zeugma wrote:FB uzerinden bir paylasim gordum 14 Eylul 2021 basvurusu olumlu sonuclanmis 3 ay 2 haftada. IT alanindan oldugundan bahsetmis.

Ortalama 3-4 ay civari suruyor gibi son verilere gore tabi cok daha uzun bekleyenlerde var neye gore anlamak zor.

Kac Ekimdi sizin @zeugma? Bizim 12 Ekim, yakin tarihlerse senden haber bekleyecegim bize sira geldi mi diye :)
esraersal

New postby zeugma » Wed Jan 05, 2022 5:47 pm

Bizim 20 Ekim online basuvuru 26 Ekim parmak izi/submit.
zeugma

New postby esraersal » Wed Jan 05, 2022 5:56 pm

zeugma wrote:Bizim 20 Ekim online basuvuru 26 Ekim parmak izi/submit.

Bizim parmak izi 9 kasim. haber gelirse yazarim buraya, kime daha once haber gelirse artik.
esraersal

New postby gndlf » Wed Jan 05, 2022 10:57 pm

Arkadaşlar ilr başvurusu için yeni ukvcas hesabı mı açtınız, yoksa geçen seneki hesap ile mi devam ediliyor? Teşekkürler
gndlf

New postby orduevi » Thu Jan 06, 2022 8:14 am

zeugma wrote:FB uzerinden bir paylasim gordum 14 Eylul 2021 basvurusu olumlu sonuclanmis 3 ay 2 haftada. IT alanindan oldugundan bahsetmis.

Bende okudum onu. Dosyasi kuvvetliymiş yazdigina gore. 1 senedir bekleyenler var; bu forumda okumustum Nisan'dan beri bekleyen biri vardi. Bence dosyayi alan gorevli o anda visayı verip vermeyeceğine karar veriyor. Eger incelenmesi gereken baska detaylar varsa, inanmadigi arastirilmasi gereken bir belge varsa kenara birakiliyor dosyalar yoksa o arkadasinda 3 ayda almasinin baska aciklamasi yok. Artik dosyada gorevli ne gormusse acar acmaz ILR'i vermis. Hayirli olsun diyelim. Darisi bekleyenlerin basina.
orduevi

New postby esraersal » Thu Jan 06, 2022 8:32 am

gndlf wrote:Arkadaşlar ilr başvurusu için yeni ukvcas hesabı mı açtınız, yoksa geçen seneki hesap ile mi devam ediliyor? Teşekkürler

Hesabiniz bir sure sonra kapaniyor sanirim zaten. Ben ayni maille yeni hesap olusturmustum yanlis hatirlamiyorsam.
esraersal

New postby esraersal » Thu Jan 06, 2022 8:34 am

orduevi wrote:

Bende okudum onu. Dosyasi kuvvetliymiş yazdigina gore. 1 senedir bekleyenler var; bu forumda okumustum Nisan'dan beri bekleyen biri vardi. Bence dosyayi alan gorevli o anda visayı verip vermeyeceğine karar veriyor. Eger incelenmesi gereken baska detaylar varsa, inanmadigi arastirilmasi gereken bir belge varsa kenara birakiliyor dosyalar yoksa o arkadasinda 3 ayda almasinin baska aciklamasi yok. Artik dosyada gorevli ne gormusse acar acmaz ILR'i vermis. Hayirli olsun diyelim. Darisi bekleyenlerin basina.

"dosyasinin kuvvetli" olmasiyla ilgili oldugunu dusunmuyorum ben sahsen. Yabanci forumlara da baktigimda ortalama cevap suresi 3-4 ay zaten. Online submiti agustos ortasi arkadasin, extra hizli gelme durumu yok yani.
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü