Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Fri Jan 14, 2022 10:13 am

oogway wrote:
esraersal wrote:Merhabalar
12 Ekim online, 9 Kasim parmak izi bugun sabah 8de sonuc maili geldi. Kayinvalidem yogun bakimda oldugu icin dun mail atmistim etkisi oldu mu bilmiyorum. Bekleyen herkesin guzel haberler almasi dilegiyle.

Sonuca cok sevindim @esraersal, tebrikler!

Kayinvaliden icin de gecmis olsun, umarim en hizli surede sagligina kavusur.

Cok tesekkurler!
esraersal

New postby zeugma » Fri Jan 14, 2022 10:39 am

@esraersal oncelikle gecmis olsun

Vize sonucunuz icin sevindim cok guzel haber :) Gorunen o ki artik surecleri hizlandirmislar en azindan ILR basvurulari icin.
zeugma

New postby esraersal » Fri Jan 14, 2022 10:50 am

zeugma wrote:@esraersal oncelikle gecmis olsun

Vize sonucunuz icin sevindim cok guzel haber :) Gorunen o ki artik surecleri hizlandirmislar en azindan ILR basvurulari icin.

Bilemiyorum acikcasi belki bizim ozel durum nedeniyle daha hizli gelmistir. 6 ayi geckindir bekleyen cok fazla insan var
esraersal

New postby isadasuk » Fri Jan 14, 2022 11:35 am

2 arkadaşada vizeleri hayırlı olsun. Gerçekten çok sevindim.

Kendi vize başvurum konusunda ise karamsarlığa kapıldım. 27 Nisan 2021’den beridir bekliyorum. Her bir belgem,faturalarım,dosyalarım tamam. Fakat hala sonuç yok. Oğlumla beraber 2 kişilik başvuru yaptık diye mi bilmiyorum.

Gerçekten artık tek seçenek MP’ye başvurup,neden geç kalındığına dair bir bilgi alabilmek olacak sanırım. Bu arada bende geçen hafta mail atmıştım. Tabi ki,doğal olarak bir sonuç yok. Yani cevap bile yazmadılar.

Benim gibi bekleyen tüm arkadaşlara sabır diliyorum. Darısı başımıza.
isadasuk

New postby zeugma » Sat Jan 15, 2022 6:33 pm

@isadasuk Bencede her kanaldan ulasmaya calis. Belli ki basvurulara zamaninda bakabiliyorlar istediklerinde. Belki de bir nedenden oturu senin basvurunu bekletme karari almislar ama hic bir detay paylasmadiklari icin anlamak guc neyi neden yaptiklarinin. Hic bir seffaflik yok.
zeugma

New postby dexman » Mon Jan 17, 2022 10:22 am

Iletisime gectiginiz mail adresi bu mu acaba ecaa@homeoffice.gov.uk ? Yoksa ilr basvurulari icin baska mail adresleri mi var?
dexman

New postby isadasuk » Tue Jan 25, 2022 11:01 am

Arkadaşlar ayın 14’ünde benden BBL çektiğim için o klasik olan ekstra evrak belgeleri talep edildi ve dün evrak talep edilen eposta adresine avukatım istenen bütün belgeleri + açıklama gerektiren bir kaç madde içinse ise tabir-i caizse dilekçesini yazıp,gönderdi.

Sizce bundan sonra ki sürecin uzunluğu ne kadar olacaktır? Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.
isadasuk

New postby oogway » Tue Jan 25, 2022 12:17 pm

isadasuk wrote:Arkadaşlar ayın 14’ünde benden BBL çektiğim için o klasik olan ekstra evrak belgeleri talep edildi ve dün evrak talep edilen eposta adresine avukatım istenen bütün belgeleri + açıklama gerektiren bir kaç madde içinse ise tabir-i caizse dilekçesini yazıp,gönderdi.

Sizce bundan sonra ki sürecin uzunluğu ne kadar olacaktır? Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

Bu sorunun cevabini vermek cok zor, senin de bildigin gibi donem/dosya bazli degisiyor sureler. Benim tahminim oncekine gore biraz daha hizlanacaktir, bu gunlerde bir cok sonuc haberi duyduk. Muhtemelen dosyalara bakan gorevli sayisi artti ya da sira ECAA dosyalarina ancak geldi.

Ilginc olani BBL alan neredeyse herkesten ek belge istemeleri veya herkesi interview'e cagirmalari oldu. En azindan benim duyduklarimdan bu sonucu cikarabiliyorum. Normalde BBL alinmasi vize sonucunu etkilemeyecek dendi, hakeza BBL aldin diye red verilen birisini duymadim. Ama bu sekilde bir sorgulama yapmalari da haksizlik.

BBL konusunda sorgulama yapilacaksa fraud olup olmadigina bakilmali, onu da yapacak mercii Home Office degil.
oogway

New postby isadasuk » Tue Jan 25, 2022 12:39 pm

oogway wrote:
isadasuk wrote:Arkadaşlar ayın 14’ünde benden BBL çektiğim için o klasik olan ekstra evrak belgeleri talep edildi ve dün evrak talep edilen eposta adresine avukatım istenen bütün belgeleri + açıklama gerektiren bir kaç madde içinse ise tabir-i caizse dilekçesini yazıp,gönderdi.

Bu sorunun cevabini vermek cok zor, senin de bildigin gibi donem/dosya bazli degisiyor sureler. Benim tahminim oncekine gore biraz daha hizlanacaktir, bu gunlerde bir cok sonuc haberi duyduk. Muhtemelen dosyalara bakan gorevli sayisi artti ya da sira ECAA dosyalarina ancak geldi.

Ilginc olani BBL alan neredeyse herkesten ek belge istemeleri veya herkesi interview'e cagirmalari oldu. En azindan benim duyduklarimdan bu sonucu cikarabiliyorum. Normalde BBL alinmasi vize sonucunu etkilemeyecek dendi, hakeza BBL aldin diye red verilen birisini duymadim. Ama bu sekilde bir sorgulama yapmalari da haksizlik.

BBL konusunda sorgulama yapilacaksa fraud olup olmadigina bakilmali, onu da yapacak mercii Home Office degil.

Cevap için teşekkür ederim. Evet,bende öyle duydum. Çevremde uzatma veya ILR bakımından cevaplar gelmeye başladı. Çok hızlı değil ama belli başlı gelmeye başladı. Ümid ediyorum ki,benim ki,herkesin ki bir an önce OLUMLU OLACAK şekilde gelsin. Herkes hayatına normal çerçevede devam etsin. Kıpırdanma olması dahi insanı psikolojik olarak rahatlatıyor.

Çok iyi hatırlıyorum. İlk 3 senelik uzatmama başvurduğum dönem olan Şubat-Temmuz 2017’de HO yeni bir sistem paylaşmıştı. Bu sistemde ref.no ile dosyanızı takip edebiliyordunuz. Hatırlayanlar illa ki vardır. Mesela dosya açıldı ve process döneminde gibi gibi. Sonuçlandığında ise dosya sonuçlandı diye gösteriyordu.Neden o sistemi kapattılar bilmiyorum. Veya neden yeniden öyle bir sistem yapmazlar anlamıyorum. Cidden o sistem psikolojik olarak insanı çok rahatlatıyordu.

Umarım burada hayırlı haberleri paylaşmak nasip olur. Hem bana hemde herkese.
isadasuk

New postby gndlf » Sun Feb 06, 2022 1:42 am

Arkadaşlar, forumda aradığım kadarıyla, önceden bahsedilmemiş ama;
ilr başvurusu yaparken, home office'e hakkımızda bilgi toplayabilmesi için bir "yetki belgesi" sunma olayı var değil mi ? Uzatma başvurusunda böyle birşey yoktu. Acaba bu olay yeni mi geldi, yoksa ilr başvurularınızda siz de bu dosyayı sundunuz mu? (başvuru esnasında getirilmesi istenen, ve imza atılması zorunlu olan form'dan bahsediyorum...)

Teşekkürler
gndlf

New postby esraersal » Mon Feb 07, 2022 6:59 pm

gndlf wrote:Arkadaşlar, forumda aradığım kadarıyla, önceden bahsedilmemiş ama;
ilr başvurusu yaparken, home office'e hakkımızda bilgi toplayabilmesi için bir "yetki belgesi" sunma olayı var değil mi ? Uzatma başvurusunda böyle birşey yoktu. Acaba bu olay yeni mi geldi, yoksa ilr başvurularınızda siz de bu dosyayı sundunuz mu? (başvuru esnasında getirilmesi istenen, ve imza atılması zorunlu olan form'dan bahsediyorum...)

Teşekkürler

evet imza atip yukledik.
esraersal

New postby gndlf » Wed Feb 09, 2022 7:53 am

@esraersal Teşekkürler.
Forum bir süredir sessiz, sanırım herkes ilr'yi aldı..
gndlf

New postby isadasuk » Wed Feb 09, 2022 1:14 pm

gndlf wrote:@esraersal Teşekkürler.
Forum bir süredir sessiz, sanırım herkes ilr'yi aldı..

Yaprak kımıldamıyor. Hayırlısı inşallah.
isadasuk

New postby oogway » Wed May 04, 2022 3:11 am

Merhaba arkadaslar, dun ILR basvurum olumlu sonuclandi sukurler olsun.

Online Başvuru: 15.12.2021
Dosya Submit: 16.12.2020
Biometric: 08.01.2022
Sonuc: 03.05.2022

Iki dependant var, BBL yok.

Bu aralar diger sonuclardan da anladigimiz kadariyla ILR basvurulari yaklasik 4,5 ayda sonuclaniyor.

Bu forumdaki tum arkadaslara tekrar cok tesekkur ediyorum. 5,5 yil once basladigim Ankara Anlasmasi yolculugunun her asamasinda ilk basvurdugum kaynaklardan biri oldu burasi. Umarim tum arkadaslarin bekleyisleri olumlu sonuclanir. Bekleyen herkese sabirlar.
oogway

New postby isadasuk » Wed May 04, 2022 8:08 am

oogway wrote:Merhaba arkadaslar, dun ILR basvurum olumlu sonuclandi sukurler olsun.

Online Başvuru: 15.12.2021
Dosya Submit: 16.12.2020
Biometric: 08.01.2022
Sonuc: 03.05.2022

Iki dependant var, BBL yok.

Bu aralar diger sonuclardan da anladigimiz kadariyla ILR basvurulari yaklasik 4,5 ayda sonuclaniyor.

Bu forumdaki tum arkadaslara tekrar cok tesekkur ediyorum. 5,5 yil once basladigim Ankara Anlasmasi yolculugunun her asamasinda ilk basvurdugum kaynaklardan biri oldu burasi. Umarim tum arkadaslarin bekleyisleri olumlu sonuclanir. Bekleyen herkese sabirlar.

Kendi adıma tebrik ederim. Benim bugün itibariyle 1 yıl 6 gün oldu. En son Ocak ayında toplamda 9. ay içerisindeyken BBL ile ilgili klasik ekstra evrak talepleri oldu. Bende gereken evrakları avukatım ile gönderdim.

Yanlış hatırlamıyorsam seninde çocuğun başvurduğun dönemde yeni doğmuştu. Ama sen çocuğuna ILR başvurusu yapmayıp,direkt ILR alır almaz vatandaşlık alacağını bahsetmiştin. Bu konuda bir bilgi edinebildin mi acaba?

Tekrar tebrik ederim. Hayırlısı olsun. Rabbim artık bana da bu sevinci nasip etsin inşallah. Amin.
isadasuk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü