Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ILR - Indefinite Leave to Remain

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Wed Mar 21, 2018 1:09 am

ILR yeni yonetmelikle tamamen kaldirilmis! Dogru mu? Ben mi yanlis okudum? Bu sitenin ilk postunda yaziyor:

https://vizesizdunya.wordpress.com
orduevi

New postby zeugma » Wed Mar 21, 2018 10:56 am

@orduevi bu vizesizdunya'nin bakis acisini anlamak cok guc. 2016 referandumundan beri felaket tellaligi yapiyor adamlar. Acikcasi yeni bir yonetmelik bulamadim ben hic bir link vermeden yaziyor adamlar. https://www.gov.uk/government/publicati ... s-guidance burada yeni ILR kategorisi getirelecegi yaziyor hala bir degisiklik yok gibi.
zeugma

New postby lucky » Tue Apr 03, 2018 10:31 pm

ILR kararına karşı yasal sürecin ön hazırlığı için bağış kampanyası başlatıldı. Geniş detay linkte var. Lütfen destek olalım.

https://uk.gofundme.com/ecaasettlement
lucky

New postby elissey » Sat Apr 28, 2018 12:44 pm

elissey

New postby gndlf » Mon Apr 30, 2018 7:18 pm

--sorumun cevabını buldum--mesajı sildim
gndlf

New postby Functional_Coder » Thu Nov 08, 2018 4:17 pm

Herkese merhabalar,

Ben 5 seneyi askin suredir Ingilterede calisiyorum. Ilk 1.5 senesi Tier 2 General (Skilled) migrant olarak, son 3.5 yili da Ankara antlasmali olarak gecirdim.
Bu yeni degisen ILR kanunu ile birlikte Continuous Leave'e Tier 2'da gecirdigim ilk 2 yil da dahil oluyor mu acaba? Bir bilen aydinlatabilirse beni cok sevinirim.
Functional_Coder

New postby milaket » Sat Jan 05, 2019 7:59 pm

4 ay once suresiz oturuma basvurdum. Dun home office den mektup geldi. Son bir yilin kisise harcamalarimi istiyorlar.

Neden boyle bi istek icersindeler ve nasil hazirlamaliyim ?
milaket

New postby orduevi » Sun Jan 06, 2019 11:17 am

Functional_Coder wrote:Herkese merhabalar,

Ben 5 seneyi askin suredir Ingilterede calisiyorum. Ilk 1.5 senesi Tier 2 General (Skilled) migrant olarak, son 3.5 yili da Ankara antlasmali olarak gecirdim.
Bu yeni degisen ILR kanunu ile birlikte Continuous Leave'e Tier 2'da gecirdigim ilk 2 yil da dahil oluyor mu acaba? Bir bilen aydinlatabilirse beni cok sevinirim.

Her vize icin süreç sıfırdan baslar.
orduevi

New postby orduevi » Sun Jan 06, 2019 11:21 am

milaket wrote:4 ay once suresiz oturuma basvurdum. Dun home office den mektup geldi. Son bir yilin kisise harcamalarimi istiyorlar.

Neden boyle bi istek icersindeler ve nasil hazirlamaliyim ?

Kisisel banka hareketlerini gönderdin mi? Eğer cevap evet ise, red vermek icin bahane üretmek istiyor olabilirler. Ayrica bir liste vereceksen, onlarda bu listeyi ve hesaplarını ince eleyip bir açık bulup bu parayı nasıl kazandın vb. diyebilirler. Bilmiyorum aklıma ilk bu geldi.

Eger kisisel hesap bilgilerini göndermediysen su ana kadarki hesap hareketlerini bir daha gönder. Kisisel harcamalarının hepsi hesap hareketlerinde açık gorulur.
orduevi

New postby milaket » Sun Jan 06, 2019 4:59 pm

Tesekkurler cevabin icin. Butun banka statementlarini vermistim. Zaten ankara anlasmasi isci vizesiyle basvurdum , yani gelen para belli hep is yerinden direk bankaya. Sadece kredi karti odemeleri ve esimden gelen para da var, acaba ona mi takildilar?
milaket

New postby orduevi » Sun Jan 06, 2019 9:49 pm

milaket wrote:Tesekkurler cevabin icin. Butun banka statementlarini vermistim. Zaten ankara anlasmasi isci vizesiyle basvurdum , yani gelen para belli hep is yerinden direk bankaya. Sadece kredi karti odemeleri ve esimden gelen para da var, acaba ona mi takildilar?

@milaket olabilir. Kisisel hesabına giren paranin is yapıp elden parami kazandın gibi yorumlanmış olabilir. Red icin bahane üretmeye calisiyor olabilirler veya prosedür gereği istemişlerdir. Bana garip geldi ama yapman gereken liste hazırlayıp banka hareketlerini satir satir incelemek olacak. olabildiğince şeffaf olsun liste.
orduevi

New postby milaket » Sun Jan 13, 2019 1:00 pm

Tesekkurler orduevi. Butun banka dokumanlarini excele dokup vercem bakalim ne olcak.
milaket

New postby gndlf » Wed Sep 18, 2019 6:54 pm

Herkese merhaba

Üç sorum var, bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

1) Süresiz oturuma da bir ay öncesinden mi başvuruluyor ?

2) Süresiz oturum başvurusunda da, 3 yıllık uzatmaları alırken yapılan gibi işplanı, dekont, gider belgeleri vs veriliyor mu?

3) İşplanı gibi belgeler isteniyorsa, bunları online başvuruda yapılan: dosyaları taratmak yerine, posta ile kutu ile yollayabiliyormuyuz?

Teşekkürler
gndlf

New postby ichucky » Wed May 06, 2020 8:27 am

Merhaba, bu ingilizce ve Life in the UK testlerine eşimde girmek zorunda mı? yoksa sadece benim almam yeterli mi?
ichucky

New postby kosumi » Mon May 25, 2020 11:25 am

Merhaba, cocuklar haric ILR alacak herkes bu sinavlara girmek zorunda.
kosumi

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü