Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 - dependant

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby placebo » Sat May 26, 2012 12:10 pm

telefon gorusme dokumleri de kullanilmis...
placebo

New postby 386-DX » Mon May 28, 2012 9:22 am

abbulu wrote:@placebo

Ben yeni evlendigim icin cocuk falan yoktur. Esim turk ve turkiye de ikametgah veya utility bill gibi birsey vermemiz mumkun degil o yuzden. Fotograf olayini duymustum bende ve dugun fotografi falan gondermeyi planliyorum dedigin gibi

İlişkinizin gerçek olduğunu doğrulamak istiyorlar. Düğün fotoğrafının yeterli olacağını hiç sanmıyorum. Beraber çekilmiş eski fotoğraflarınız varsa daha etkili olabilir.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Mon May 28, 2012 9:28 am

386-DX wrote:
abbulu wrote:@placebo

Ben yeni evlendigim icin cocuk falan yoktur. Esim turk ve turkiye de ikametgah veya utility bill gibi birsey vermemiz mumkun degil o yuzden. Fotograf olayini duymustum bende ve dugun fotografi falan gondermeyi planliyorum dedigin gibi

İlişkinizin gerçek olduğunu doğrulamak istiyorlar. Düğün fotoğrafının yeterli olacağını hiç sanmıyorum. Beraber çekilmiş eski fotoğraflarınız varsa daha etkili olabilir.

Evet, eski fotolar da var. Onlarida ekleyecegim. Tskler.
abbulu
ROGER WATERS

New postby abbulu » Wed Aug 01, 2012 9:34 am

Gectigimiz hafta cuma 27 temmuz da telefon ile arayip itirazin basarili oldugunu bildirdiler.

Asagi yukari 2 aylik bir surec icinde tamamlanmis oldu.

Ben dokumanlari UK deki First Tier Tribunal a gondermistim, daha sonra buraya gondermenin asagi yukari isleri 1 ay kadar geciktirdigini okudum ve deneyim ettim. Itiraz ve belgeleri direk basvuru yapilan yere gondermek daha hizli sonuc almak icin daha dogru bir tercih, muhtemelen 1 ay civari surecek o sekilde. Cunku First Tier Tribunal, benim belgeleri torlayip toplayip, benim gonderme tarihimden 20-25 gun sonra, istanbul vize merkezine gonderdi. Onlarin yerine ben direk istanbula gondermis olsaydim, bu sure kadar once cevaplanirdi diye tahmin ediyorum.

Ayni duruma kimse dusmez insallah ama dusen olursa da bunlar bilgi olarak yarari dokunabilir.
abbulu
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Wed Aug 01, 2012 10:04 am

geçmiş olsun abbülü :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby abbulu » Wed Aug 01, 2012 10:06 am

cazkedisi wrote:geçmiş olsun abbülü :)

Tsk cazkedüsü :)))
abbulu
ROGER WATERS

New postby alig » Fri Jan 04, 2013 5:20 pm

merhaba,

yakinda esim icin tier 1 dependent vizesi basvursunda bulunacagiz. Online formdaki dogru secenegi anlamaya calisiyorum.

Type of visa: Visit
Purpose of application: family visitor
type of application: long term visitor visa (2 year)

anlamli geldi ama bunlar secildiginde ziyaret edilenin "permanently settled" oldugu uyarisi cikiyor, benimse 2 yillik tier 1 vizem var.

Type of visa: Work
Purpose of application: PBS Tier 1 General
type of application: Tier 1 General Partner

mi dogru olandir?
alig

New postby abbulu » Mon Apr 08, 2013 9:33 am

@alig

Pbs tier 1 dependent secmen gerekli.

BU arada ben de esim icin bugun extension basvurusu yaptim. 867 olan fiyat bir anda 1920 pound olmus
abbulu
ROGER WATERS

New postby pisiyan » Mon Apr 08, 2013 10:15 am

@abbulu

"Sadece enflasyon oraninda arttirdik" tarzinda bir aciklama yapmisti bakan :( ILR da ki dependant ucretini de 2 katina cikarmislar.
pisiyan

New postby merope » Mon Apr 08, 2013 10:31 am

butun bu zamlar falan cok ic karartici. biz bu vizeyi bedava aldik geldik yahu. kisi basi 1900 nedir :))) bu sene extension var cocuk da geliyor, 3*1900 odemek saka gibi.
resmen gocmen dusmanligi da basladi baslayacak.
hele bir de ukip falan kazanirsa bilemiyorum ne olacak.
merope
ROGER WATERS

New postby lostnfound » Wed May 22, 2013 9:48 am

Merhaba,

dogru konu basligi altinda yazip yazmadigimdan emin degilim ancak soyle bir sorum var biraz internette ve bu sitede arastirdim ancak emin olamayip buraya yazmaya karar verdim.

Ben Ankara Anlasmasiyla UKde yasiyorum ve calisiyorum, vize uzatmasi aldim 3 yillik. Nisanlim da Tier1 ile burada yasiyor ve 3 yillik uzatma aldi. Ancak benim permanent calisma hakki elde edebilmem icin dependent vizesi almam gerekiyor. Bu nedenle Ankara anlasmasi olup da Tier1 dependenta nasil gecilebilecegini bilen yardimci olacak birileri cikarsa cok sevinirim. Burada okuduklarimdam Turkiyeden basvurulmasi gerekir gibi seyler gordum bu da beni biraz korkuttu acikcasi cunku su an calisiyorum ve yakinda evlenecegim.

Tesekkurler
lostnfound

New postby merope » Wed May 22, 2013 9:57 am

evet turkiyeden basvurulmasi gerekiyor tier-1 dependant icin.

Esim Tier-2 deydi, isyeri/departmani kapandi. Nisan basinda Turkiye'ye gitti, 3 hafta sonra Tier-1 dependant vizesini alip dondu. Malesef buradan basvurulmuyor :(
merope
ROGER WATERS

New postby lostnfound » Wed May 22, 2013 10:14 am

cok tesekkurler
korkulanin basa gelmesi deniyor sanirim bu duruma
cok yanlis biliyormusuz, ben nedense evlendikten sonra burdan yapilabilir diye dusunmus ona gore plan yapmistim yine de gec olmadan ogrenmem iyi oldu. Tavsiyelerinize acigim,
lostnfound

New postby merope » Wed May 22, 2013 10:17 am

valla istanbuldan basvurmanizi tavsiye edebilirim ancak, cunku esim izmirden basvurdu, pazartesi gunu dosyanin istanbula gitmesi ve arrived in visa section olmasi nedense persembeyi buldu. nerelisiniz bilmiyorum ama ist.dan basvurursaniz 3 gunu kurtarmis olursunuz...
merope
ROGER WATERS

New postby green 'n purple » Sat Jun 29, 2013 10:27 am

Merhaba, Esim Tier 1 dependant vizesi icin TR ye gidecek. hergun yeni bir soru geliyor aklimiza maalesef. Cogunu zaten yanitlamissiniz ama kafamiza takilan bir sey var. Benim pasaport, police reg. vs evraklarin fotokopisi ile esim TRde basvuru yapabiliyor mu? Tesekkurler.
green 'n purple

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü