Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 - dependant

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby abbulu » Sat Jun 29, 2013 10:33 am

Hayir tum dokumanlarin orjinalleri ve fotokopileri gerekiyor. Eger gecerli bir sebebiniz varsa orjinalini verememenizi,n o zaman belki kabul edebilirler.
abbulu
ROGER WATERS

New postby green 'n purple » Sat Jun 29, 2013 10:50 am

Tesekkurler abbulu. oyleyse benim de esimle TRye gitmem gerekiyor. Bu durumda basvuru sonuclanma suresi ne kadarsa benim pasaportum da o kadar sure ile Tr de konsoloslukta kalacak demektir. Dogru mudur? Daha once esi basvuranlar hep boyle mi yaptilar? Islerinden ne kadar izin aldilar bu durumda?
green 'n purple

New postby abbulu » Sat Jun 29, 2013 11:09 am

Yanlis hatirlamiyorsam, ben pasaportumu hemen geri aldim. Orda baktilar sadece. Ama yine de bir baskasinin mesaj yazmasini bekleyip teyit etmek daha faydali olur. Belki hic vermeden de alan vardir, simdi dusununce tam emin olamadim.
abbulu
ROGER WATERS

New postby nigiri » Tue Sep 17, 2013 12:58 pm

Dependent icin extension olaylarini epey karistirmislar gibi duruyor. Guide, Help text veya form icinde duzgun bir dokuman listesi bulamadim. Tier1 Dependent icin extension yaparken asagidaki listeye eklemem gereken birsey var midir?

Photo
Tier1 Holder BRP
Tier1 Holder Passport
Applicant’s previous passports
Proof of Address: Tenancy Agreement, Bank Statements, Council Letters
Maintenance funds: Bank statements
Marriage certificate (translated)
Police registration
nigiri

New postby Homer » Tue Oct 08, 2013 1:12 pm

son zamanlarda dependata basvuran ve tecrubelerini paylasmak isteyen var mi acaba?

cok makbule gecer...
Homer

New postby Homer » Mon Dec 02, 2013 1:02 pm

tier 1 dependant icin turkiyede ajans/danisman kullanan var mi aranizda?
Ya da bildiginiz iyi bir ajans?

tesekkurler
Homer

New postby lostnfound » Fri Jan 10, 2014 9:44 am

Merhabalar,

aranizda UKde yasayip burada Ankara anlasmasiyla kaldigi halde Tier 1 dependent vizesine gecmis olaniniz var mi? Her yerde farkli seyler yazdigi icin aklim cok karisti her gun de kurallar degisiyor o nedenle basvurmus birinin yardimina ihtiyacim var.

Cok tesekkurler
lostnfound

New postby green 'n purple » Fri Feb 07, 2014 3:41 pm

Turkish Worker olup da Tier 1 dependant olan benim esim var. Isler cok karisik bu gecislerde. Kurallar hep degismis. Bi kere Point based system olmayan vizelerin UK icinde Tier 1 dependant'a gecisler kaldirilmis. Turkiyeden basvurmak zorunda kaldik. Sonra Tier 1 dependant oldum oohh 2 yil sonra ILR basvururum da yok. O da 5 yillik dependant olmayi gerektirio ILR den once.
green 'n purple

New postby cazkedisi » Fri Feb 07, 2014 4:34 pm

@nigiri

Ben Tier 1 Dependant olarak her ihtimale karşı Employer Letter ve dependant olduğum iki yıl boyunca ülkeden giriş çıkış yaptığım tarihleri (yani İngiltere dışında toplam kaç gün kaldığımı) gösteren bir tablo verdim. Bir de Life in the UK test pass sonucu ve İngiltere'den master diplomamı verdim. Bu yoksa İngilizce bildiğini göstermek için IELTS veya TOEFL sonucu da gösterebilirsin. Eski olmaları fark etmiyor.
Last edited by cazkedisi on Fri Feb 07, 2014 4:39 pm, edited 1 time in total.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Fri Feb 07, 2014 4:37 pm

@Homer

Bence belgeler tam olduktan sonra ajansa hiç gerek yok. Boşuna insanın bir sürü parasını alıyorlar.

Ben tabii korkudan istemedikleri belgeleri de yanımda götürdüm yedek olarak. Ama PEO başvuru yaptım, eşimle aynı anda ve hiçbir soru sormadılar, ikimizin başvurusu da başarılı oldu. Her şeyin fotokopisini de götürmeyi unutmayın :)

Eğer özellikle sormak istediğin bir nokta varsa seve seve anlatırım.
cazkedisi
ROGER WATERS

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü