Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 (General) Extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby green 'n purple » Fri May 18, 2012 5:58 pm

merhabalar herkese. kisacik bir sorum olacak umarim bilgisi olan vardir. Home office postal basvuru yapanlarin pasaportlarini The DX diye bir kurye ile mi geri gonderdi? Yoksa royal mail ile mi? Tesekkurler.
green 'n purple

New postby cazkedisi » Sun May 20, 2012 4:33 pm

royal maille special delivery yapip basvurunun icine prepaid special delivery self addressed envelope koyarsan o sekilde geri geliyor.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby placebo » Thu May 31, 2012 1:48 am

1 nisan da extension icin evraklari gonderdik. iki hafta kadar once biometrics i verdik halen beklemedeyiz, yakin zamanda sonuclanan var mi acaba?
placebo

New postby skywalker » Thu May 31, 2012 9:39 am

Benden bir extension hikayesi:

Oncelikle belgeleri toplamak kolay oldu, Tier 1'a basvurma belgeleri ile cok benzer. Benim dikkat ettigim bir sey, bankadan aldigim ekstrenin uzerinde hesap numarasinin tamami olmasi ve damgalanmasiydi.

Tarihler:
19 Mart, basvuru yapildi
6 Nisan, basvuru elimize ulasti diye bi mektup geldi
18 Nisan, biyometric bilgilerinizi verin diye bi mektup geldi, ertesi gun gittim postaneye verdim
24 Mayis, pasaport ve diger verdigim tum belgeler geldi sirkete, basvurunun icine koydugum special delivery zarfi ile
28 Mayis, biyometric karti eve getirmisler ama megersem imza ile veriyolarmis, geri donmus.
30 Mayis, kurye sirketten "imzaniz lazim bize baska tarih verin" diye mektup buldum evde
6 Haziran icin teslim ayarladim, bu sefer sirkete getirin kardesim dedim.

Yani basvurudan 9 hafta sonra pasaport geri dondu. Burda bi vize danismani ile konusmustum, biometric letter'i geldikten 4 hafta sonra gelir demisti, 5 hafta sonra geldi. Yani basvuru tarihinden ote biometric letter'inin tarihi ile daha isabetli tahmin oluyor sanirim.
skywalker

New postby placebo » Sat Jun 02, 2012 2:50 am

trackitt.com a baktim ordakilerin de basvuru tarihinden itibaren ortalama iki ay icinde sonuclanmis son basvurulari. 28 Mart sonrasi basvurular pending gorunuyor bu tarihten oncekilerin cogunu sonuclandirmislar.
placebo

New postby skywalker » Wed Jun 06, 2012 10:47 am

Onceki mesajima istinaden:
Bugun residence permit elime gecti. 15 Temmuz 2012'de bitiyordu calisma vizem, ve extension icin 19 Mart 2012'de basvuru yapmistim. 15 Temmuz 2015'e kadar uzatmislar sagolsunlar.

UK'e giris tarihim 5 Eylul 2010'du, yani 5 Eylul 2015'te 5 yil dolacak ILR icin. Konustugum bir danisman bikac ay eksiklik varsa ILR'a basvururken sorun etmiyorlar demisti bakalim insalla oyle olur vakti gelince.
skywalker

New postby mindbender » Tue Jun 12, 2012 3:33 pm

Skywalker, 4 ay onceden mi basvurmus oldun extension icin? Maksimum vize bitiminden 3 ay once basvuru yapilabiliyor saniyordum?
mindbender
ROGER WATERS

New postby skywalker » Tue Jun 12, 2012 10:56 pm

Evet 4 ay önce başvurdum ve hiç bir sorun çıkmadı.
skywalker

New postby placebo » Fri Jun 15, 2012 10:31 pm

Vizemin bitimine bir gun kala basvurabildim muhasebecimin isi ciddi savsaklamasindan dolayi. Neyse ki bugun itibariyle vizelerimiz sorunsuz geldi.

Hem salary base hem de self employed olarak gelir gosterdim.

Self employed iseniz sunulan belgeler su sekilde;

Muhasebecinizin hazirlayacagi gelir ozeti: gelir ve giderlerinizin sonrasinda profitinizi gosteren VAT oncesi net tutar olacak.

Banka hesap hareketleri (business ac. olmasi gerekmiyor)

HMRC ye self employed kayit tarihinizi gosterir evrak (adresinize gonderiliyor. Elinize gecmezse HMRC den israrla isteyiniz, elden verilmiyor standart olarak 2nd class posta ile gondermeleri icab ediyormus...)

Class 2 NI Contribution bill postaneden odenir ve dosyaya eklenir
diger evraklar zaten malum...

Vizem 2 Nisan da dolmustu. Son gun basvurdugum icin yeni vize 13 Hazirandan baslamis.
placebo

New postby silvertr » Mon Jul 16, 2012 2:05 pm

maintenance fund i barclays in everyday saver accountunda tutmam sorun yaratirmi sizce? Hesaba istedigim zaman ulasip para cekebiiyorum. Normal debit hesapta birakirsam , 900 poundun altina yanlislikla dusermiyim acaba diye bir korku saldi icime.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Mon Jul 16, 2012 2:53 pm

silvertr benide ayni korku sardigindan ve saving accounts'tan emin olamadigimdan gittim basksa bir current account actirdim.
haphazard
ROGER WATERS

New postby skywalker » Mon Jul 16, 2012 2:59 pm

Ben de cekemiyim parayi diye Barclays Essential Savings Account'a koymustum, onu gosterdim sorun cikmadi.
skywalker

New postby HSAG1D » Mon Jul 16, 2012 3:01 pm

Your personal cash savings must:

have been in your bank account for 90 consecutive days before your date of application;
not include earnings made from UK employment while you were in breach of UK immigration laws (because, for example, you were in an immigration category that did not allow you to work);
be held in an account (including savings accounts and current accounts, even if you need to give notice to withdraw money from those accounts). Other accounts, shares, bonds, overdrafts, credit cards, pension funds or agreed overdraft facilities are not acceptable; and
be held at a financial institution that can be verified by us.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas ... intenance/
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby London » Mon Jul 16, 2012 3:49 pm

ISA account mi ne var onda bile sorun cikmiyor.
London

New postby silvertr » Tue Jul 17, 2012 8:48 am

@HSAG1D anladigim notice vermek durumunda olmadigim herturlu account okdir?
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü