Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 (General) Extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ilkerse » Tue Nov 17, 2009 4:11 pm

Agustos ayinda HSMP>Tier1 Extension gecisini basarili bir sekilde yaptigimdan asagidaki notlari sizlerle paylasmak istedim:
1. Police Registration belgesini mutlaka gonderin red yersiniz.
2. Maintanence funds icin hesabinizda mutlaka yeterli miktar bulunsun (son 3 ay icin) yoksa red yersiniz.
3. Gelir beyani icin payslipler tek basina yeterli degil. Banka ekstrelerini mutlaka ekleyin, yoksa red yersiniz.
4. Fotograflarinizin yeni olmasina dikkat edin. aksi durumda basvurunuzu invalid yapiyorlar.
5. Posta ile basvurunca 750 GBP (Main applicant), 50 GBP dependant seklinde ucretlendiriyor. Basvurunuz sonuclanana kadar bankadaki paranizi cekmeyin nolur noolmaz.

Yukaridaki durumlara iliskin yasanmis ornekleri asagidaki linkten gorebilirsiniz.
http://www.trackitt.com/uk-immigration- ... -extension

Herkese iyi sanslar...
ilkerse

New postby merci » Sun Nov 22, 2009 11:14 pm

Section 2 - C9 says

Hadi gozumuz aydin, basimiza bir de gozumuzun cirasi ICFN cikardilar
Tier 1 10/9 versiyonun
2 Bolum C9 una goz atin derim.

Pls give details of the applicant's Identity Card for Foreign National, Pls note for the application to be valid and complete the applicant's current identity card for Foreign Nationals must be provided, unless it is not avaliable for one of the reaosons specified on the application form.

Arastirma yaptim biraz ama kafam karisti, tam olarak nasil halledecegimizi anlamadim
merci
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Wed Nov 25, 2009 5:45 pm

merci,

bu basligi actigimda ilk sordugum soru bu olmustu, ilkerse ise hemen ikinci postta cevabini vermisti - bos birakabilirsin.

ilkerse,

ufak bir soru, senin police registration kagidinda calistigin isyeri/yerleri yazilimiydi?
haphazard
ROGER WATERS

New postby ilkerse » Wed Nov 25, 2009 9:08 pm

Police Registration belgesinde sadece ev adreslerim vardı. Ülkeye girişten beri 3 kere taşınmışım. İş adresine ilişkin herhangi bir ibare yoktu.
ilkerse

New postby hcho » Thu Nov 26, 2009 9:48 am

Ben en son gittgimde, is yerlerini niye kaydettirmedin diye fircalamisti teyze. Bilmiyordum deyince bak burada yaziyor deyip police registration kagidinin arkasini cevirip bir yerleri gosterdi. Ama son polis kaydim olacagi icin nereyi gosterdigine falan hic dikkat etmedim. Bir okuyun isterseniz o kagidin arkasini.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby haphazard » Mon Nov 30, 2009 9:19 am

hcho,

karmasiklita isin burasinda basliyor zaten. ben kagidin arkasini okudum 'business' ibaresini gordum, sonra polise gittigimde is bilgileri ile ilgili herhangi bir kayit tutamiyicaklarini bunu home office'in yapabiliceklerini soylediler.
haphazard
ROGER WATERS

New postby valid » Mon Nov 30, 2009 9:49 am

Home office'e nasil ulasiliyor peki ? Hani Police Registration'un yeri belli yurdu bellide... Home Office icin bir adres falan verdi mi suraya at bilgileri gibisinden...
Valla bu Police Office'e pek guven olmuyor galiba...Yani kagitta yazan uyariya birisi evet derken diger hayir diyor cok ilginc..
valid

New postby hcho » Mon Nov 30, 2009 9:57 am

@haphazard
Bilemiyorum vallaha. Ben police registrationa 5 sene boyunca hic isyeri bilgisi yazdirmadim. Ilk baslarda sadece adresin istendiginden de eminim. Ama bu son gidisimde boyle bir firca yedim. ILR alinca police registration zorunlulugu kalkacagi icin tartismadim da, eyvallah dedim gectim.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby merci » Wed Feb 10, 2010 3:10 pm

Tier 1 Extension- red aldik
gerekce hesaba yatan para ile wage slip teki paranin birbirine denk dusmemesi
itiraz yolu kapali.

Bu arada didvidend paymentlari net ustunden hesaplamislar sizde hesaplarken ona gore hesaplayin

Simdi ne mi yapacagiz, taze basvuru yapacagiz yeni bastan

Yeniden basvuruda dikkat edilmesi gerekenler hakkinda fikri olan.

selamlar
merci
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Feb 10, 2010 3:13 pm

Haydaa...Peki neden hesaba yatan para ile wage slip teki para birbirine denk degildi? Makul bir aciklamaniz varsa dava acabilirsiniz belki.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby merci » Wed Feb 10, 2010 6:02 pm

odemeyi sirket haftalik yapiyor ancak maas bordrosunu ayda bir duzenliyor
normalde ayda bir duzenlediklerini dusunursen maas bordrosundaki yazan rakam
4 hafta 2 /3 gunluk odemeye denk gelir yani odemelerden bir tanesini matematiksel isleme tabi tutmak gerekiyor.
Isveren mektuba haftalik odeme yaptigini yazmayi reddetmisti. Bunu da yazamayinca benim
cover lettera yazmam bile bir sey ifade etmedi. Itiraz hakkinin olmamasi cabasi

Mahkeme isi icin bunu iyi bilen birini aramam lazim. Acikcasi bu konuda derdimizi kisa surede halledecek birini tanimiyorum.
merci
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Feb 10, 2010 6:13 pm

Mahkeme suresince legal olarak kalabiliyorsunuz ulkede. Giris cikis problemli oluyor olabilir. Bence birsey yapmadan once bir avukatla konusun.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby merci » Wed Feb 10, 2010 6:23 pm

Dogru soyluyorsun ,

Bir suru avukat var, ancak cevap aradigim soru hangi avukat kismi?
Once buna dogru cevap verecek birini bulmaliyim. Isin erbabi, kestirmeden halledecek biri lazim,
daha onceden buna benzer bir vaka olmus ise ictihattan yararlaniriz. Ama bu davaya benzer bir davaya bakmis kazanmis birini bulmamiz lazim. Kim dir ki bu avukat?

Yurda girs cikista problem oluyor diyorsun. Bu cevap bende uzun vadeli problem cagrisimi yapiyor. Halen sokun etkisindeyim.
merci
ROBERT PLANT

New postby rambo » Wed Feb 10, 2010 11:09 pm

gecmis olsun tekrar...

bence dava acmak uzayabilir.
tier 1 extension basvurusu hazirlayan solicitor/avukat lari aratirsaniz nette ve eger tekrar basvuru yaparsiniz, avukatlar ne tur belgeler gerekiyor butun komplikasyonlarida biliyolar ve ona gore bi statement yaziyolar muvekkilim bole bole basvuruyor diye...

islemlerde en ufak bi hata yada eksik olursada, home office muhattap olarak direk solicitor/avukat sirketi muhattap aliyor.

400-500 gbp tutabilir bu avukat ucretleri ortalama ama en azindan risk olasiligini indirirsiniz.
rambo
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Thu Feb 11, 2010 9:42 am

gecmis olsun merci. rambo'nun dedigi gibi bu solicitor arkadaslarla gorusursen onlar Public Enquiry Office'ten randevuda ayarliyabiliyorlar cabucacik ve direk ertesi gune alabilicegin sekilde halloluyor genelde - bir arkadasim kullanmisti baya memnun kalmisti. senin icin sorarim kime gittigini ama dava ayni dava degil.

Bu arada arkadaslar yakinda bende basvurucam uzatma islemlerine. Maintenance fund disinda, maaslarinizi gosteren bank statement'larinin tamamini mi gonderiyorsunuz yoksa sadece maasin yattigi tek sayfayimi?
haphazard
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü