Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 (General) Extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby celinex5 » Mon Sep 24, 2012 7:46 pm

Selamlar,
Mart 2013 gibi Tier 1 vizemi yenilemem gerekiyor. Ancak tier 1'i son aldigimdan beri gelir kategorileri cok degismis oldugundan artik gelirimin yeni tabloya gore yeterli puani almadigini farkettim. O saatten beri depresyondayim, guidance ve points based calculator'daki belirsiz ifadeler de cok yardimci olmuyor. Benzer durumda vize almis arkadaslar oldugunu goruyorum forum'da; ama kimse hangi tabloya gore degerlendirildigini yazmamis. Durumuma bakip yorum yaparsaniz cok sevinirim.
20.05.2008'de HSMP uzerinden 2 yillik Entry Clearance aldim. Bitince 20.05.2010-20.05.2013 arasi gecerli Tier 1'e gectim. Bu vizeye ayin kacinda basvurdugumu hatirlamiyorum ancak puanlarimin 40.000 gbp karsiligi 45 puan veren eski tablodan hesaplandigini hatirliyorum (yeni tabloda 25 puan veriyor ayni gelire). Arada uzunca bir sure gelemedigimden ILR alamiyorum vizemi en az iki kere daha uzatmam gerekecek.

Sorularim soyle, benim ilk aldigim vize olarak HSMPm ile aldigim vize mi sayiliyor yoksa Tier 1'a gectigim sefer mi? Yani puanlamada o en eski tablo mu kullanilacak ( kirkbin pound gelire 45 puan veren), yoksa elimdeki tier 1 vize 20 mayis'tan sonra verildigi icin yeni tabloya mi tabiyim?? Mesela ilk basvurdugunuzdaki yasiniza gore hesaplanan puanda ben hsmp'ye basvurdugum tarihi mi dikkate alacagim Tier 1 verilisini mi? Bu sefer eski tabloya gore olsa bile (elindeki vize 6 nisan 2010'dan onceki kurallarla alinmis olanlar eski tabloyu kullansin gibi ifadeler gordum) bundan sonraki yenilememde yeni tabloya mi tabi tutulurum? Aklim fena halde karismis durumda, yardim lutfen...
celinex5

New postby ilkerse » Wed Sep 26, 2012 1:03 pm

Rahat olun eski tablo kullanilacak. Ulkeye ilk giris yaptiginiz vizenin kurallarina tabisiniz.
ilkerse

New postby silvertr » Mon Oct 01, 2012 11:13 am

Merhaba Millet
yeni kurallar tanimlandi point base systemdeki vize basvurulari icin. Bundan sonra 28 gune kadar basvuruda bulunabiliyor benim anladigim. 3 ay devri bitti :/

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... r/01-rules
silvertr
ROBERT PLANT

New postby celinex5 » Mon Oct 01, 2012 3:29 pm

ilkerse, cok tesekkur ederim icime su serptiniz.
celinex5

New postby silvertr » Tue Oct 02, 2012 1:12 pm

simdi bu 3 ay kalkinca aklima su soru geldi .. ben posta ile basvuru yapsam uzunca bi sure gelmesse bu pasaport napicam.. yazida vize expiry date den 28 gun sonraya kadar ulkeyi terk etmeniz gerekiyor diyor..

If you have limited leave to enter or remain in the UK and wish to extend your visa, you must apply within 28 days of your current visa expiring. Your application for further leave will be refused if you have overstayed your visa by more than 28 days when you apply.

her halde her akli selim insan gibi application yapanlarin bundan muaf olucagini dusunuyorum.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Tue Oct 02, 2012 1:18 pm

Başvuru sonuçlanana kadar kalmaya ve çalışmaya devam edebilirsiniz.
What is my immigration status while my application is being decided?

If you make an application before your authorised stay ends, your existing immigration status will continue until your application is decided, even if the decision is not made until after the end of your permitted stay. You can continue to work until your case is decided if the conditions of your existing leave allows you to do so.
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas ... ettlement/
386-DX
ROBERT PLANT

New postby HSAG1D » Tue Oct 02, 2012 1:24 pm

bence yanlis anliyorsun silvertr

1. vizen bitmeden "cok" once basvurursan: basvurdugun tarihten itibaren x yil uzatiyorlar ("cok"un tanimi yok ama uygulamada 3 ay oldugunu anliyoruz)

2. vizen bitmeden once makul bir sure once basvurursan: vizenin bitis tarihinten itibaren x yil uzatiyorlar (yukardaki gibi "makul"un tanimi yok ama yine 3 ay icinde oldugunu anliyoruz)

3. vizen bittikten sonra 28 gun icinde basvurursan: belirli sartlarlari saglarsan basvurunu degerlendiriyorlar (senin verdigin link bununla ve asagidaki 4. madde ile ilgili)

4. vizen bittikten 29 gun veya daha gec basvurursan: basvurunu reddediyorlar.

her halukarda suresinde basvurmussan, vize basvurun degerlendirilirken haklarin devam ediyor. bununla ilgili cok yazildi cizildi, panige mahal yok. forumu incele. immimgrationboards'a da goz at.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Tue Oct 02, 2012 4:57 pm

1. ve 2. noktalar icin not: 15 Temmuz'da biten vizem icin 19 Mart'ta basvurmustum extension'a, 15 Temmuz'dan 3 yil uzatmislardi, 4 ay vardi arada yani. 5 olsa olmaz ama herhalde :)
skywalker

New postby silvertr » Wed Oct 03, 2012 11:24 pm

PEO den gorusmemi book ettim. Su amcanin dediklerini yaptim. Baya isime yaradi.
http://londonseye.blogspot.co.uk/2012/1 ... -home.html
silvertr
ROBERT PLANT

New postby seyn » Mon Nov 05, 2012 2:17 pm

Merhabalar,

Tier 1 extension icin hangi formu seciyoruz PEO appointminti almaya calisirken,

Bana aciklamalardan FLR(O) gibi geldi ama emin olmak istedim

https://apply.ukba.homeoffice.gov.uk/ia ... nfls=false
seyn

New postby 386-DX » Wed Nov 07, 2012 10:24 am

Tier 1 General seçeceksiniz. FLR(O) değil.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby seyn » Sat Nov 24, 2012 1:31 pm

Tier 1 Extension hikayesi:

Trackit ve Ankara anlasmalarindaki 4-5 aylik hatta 8-9 aylik sarkmalari gorerek gozum korktu ve ocak 2013 sonunda bitecek vizem icin Kasim 23 de PEO dan randevu aldim, ve Kasim 23 de yani 2 saat icinde vizeyi verdiler, simdi biometric karti bekliyorum, ozet olarak.

1-) PEO randevusu
Cok sancili, ben 5 gece bekledim bulamadim sonra internetten benim adima appointment alabilecegini iddia eden biri cikti yaklasik 2 maillesme sonuncda Turk oldugunu anladim ve cok yardimci oldu, cakal Turkiyeden bilgisayar basinda bu isi yapiyor belli bir ucret karsiginda, ilginenen olursa iletisim adresini verebilirim

2-) Dokumanlar
Tier 1 basvurusu gibi kolaydi, sadece master diplomasi yeni geldigi icin onun tercumesi ile ugrastim ilgilenenler olursa o konuda da yardimci olan tercumani paylasabilirim

a-)Diploma + cevirisi
b-)(Personal)Bank Statements
c-)Dividend Vouchers
d-)Pay slips
e-)Passport + 2 foto + police registration form

9 da idi randevum sheffield de , 8:45 de aldilar once applciation valid mi diye bakiyorlar, valid dedikten sonra 30 dk bekleyip biometric bilgileri aliyorlar daha sonra 1.5 saat bekletip cagirdilar,

Tebrikler extension isi tamamdir dediler, ancak residence permit card gelmeden yurtdisina cikma cunku senin vizen 30 ocak da bitiyor 2.5 ay fark var biz vizeyi 30 ocak tan itibaren verdik ama suan pasaportundaki vize gecerli degil cikis yaparsan sorun yasarsin o yuzden bekle dediler

Izlenimler:
Bugune kadar karsilastigim en sicak samimi ve iyi niyetli guvenlik (ayni oranda da tedbirliler)
UKBA Home office calisanlari da inanilmaz mutlu guler yuzlu ve sicak kanli insanlardi, ben memur suratsizligi ve asagilanici bir tavir bekliyordum.
seyn

New postby morison » Thu Jan 03, 2013 1:31 am

meraba @seyn, acaba bu online appointment'i almaya beceren arkadasin iletisim bilgilerini paylasabilir misiniz?

tesekkurler...

seyn wrote:Tier 1 Extension hikayesi:

Trackit ve Ankara anlasmalarindaki 4-5 aylik hatta 8-9 aylik sarkmalari gorerek gozum korktu ve ocak 2013 sonunda bitecek vizem icin Kasim 23 de PEO dan randevu aldim, ve Kasim 23 de yani 2 saat icinde vizeyi verdiler, simdi biometric karti bekliyorum, ozet olarak.

1-) PEO randevusu
Cok sancili, ben 5 gece bekledim bulamadim sonra internetten benim adima appointment alabilecegini iddia eden biri cikti yaklasik 2 maillesme sonuncda Turk oldugunu anladim ve cok yardimci oldu, cakal Turkiyeden bilgisayar basinda bu isi yapiyor belli bir ucret karsiginda, ilginenen olursa iletisim adresini verebilirim

2-) Dokumanlar
Tier 1 basvurusu gibi kolaydi, sadece master diplomasi yeni geldigi icin onun tercumesi ile ugrastim ilgilenenler olursa o konuda da yardimci olan tercumani paylasabilirim

a-)Diploma + cevirisi
b-)(Personal)Bank Statements
c-)Dividend Vouchers
d-)Pay slips
e-)Passport + 2 foto + police registration form

9 da idi randevum sheffield de , 8:45 de aldilar once applciation valid mi diye bakiyorlar, valid dedikten sonra 30 dk bekleyip biometric bilgileri aliyorlar daha sonra 1.5 saat bekletip cagirdilar,

Tebrikler extension isi tamamdir dediler, ancak residence permit card gelmeden yurtdisina cikma cunku senin vizen 30 ocak da bitiyor 2.5 ay fark var biz vizeyi 30 ocak tan itibaren verdik ama suan pasaportundaki vize gecerli degil cikis yaparsan sorun yasarsin o yuzden bekle dediler

Izlenimler:
Bugune kadar karsilastigim en sicak samimi ve iyi niyetli guvenlik (ayni oranda da tedbirliler)
UKBA Home office calisanlari da inanilmaz mutlu guler yuzlu ve sicak kanli insanlardi, ben memur suratsizligi ve asagilanici bir tavir bekliyordum.
morison

New postby 386-DX » Thu Jan 03, 2013 3:36 pm

Siteye gece 2-4 civarı girerseniz zorlanmadan PEO randevusu alabilmek mümkün.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby seyn » Sun Jan 13, 2013 6:41 pm

Kusura bakma Morison,

Randevuda yardimci olan arkadas ilyasran@gmail.com

Kendisi Turkiyede yasyor.
seyn

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü