Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 (General) Extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby hcho » Tue Mar 06, 2012 11:09 am

@dnz
Benim extension basvurumda police registration bir adres, payslip baska bir adres, banka kayitlari bambaska bir adres gosteriyordu, sorun olmamisti. Ama o zamandan simdiye Home Office'in tutumu da bayagi degisti, eskiden goz ardi ettikleri seyler artik red sebebi olabiliyor.

Ben senin durumunda olsam hic bir aciklama yapmamayi, belgeleri oldugu gibi vermeyi tercih ederdim sanirim. Aciklama yapip esegin aklina karpuz kabugu dusurmezdim. Ama karar yine senin, iki riskten birini sececeksin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby dnz » Tue Mar 06, 2012 11:30 am

yanit icin tesekkurler hcho, bu durumda police registration form da ne yazdigindan bagimsiz gercek adres ve tarihleri yazacagim. bakalim sonuc ne olacak.. basvurum haftaya persembe. sonucu burada paylasirim..
dnz

New postby dnz » Tue Mar 06, 2012 3:56 pm

Iki avukatla gorustum bu police registration olayi ile ilgili ikisi de sakin yalan soyleme dogruyu soyle ve sorarlarsa police registration icin neden gec kaldigini anlatirsin dediler.. tamamen basvuru yaptigim kisinin insiyatifine kalmis bi durummus. stres tavan yapmis durumda. umarim iyi birine denk gelirim.
dnz

New postby HSAG1D » Tue Mar 06, 2012 4:19 pm

@dnz,
keske isi bu asamaya getirmeden vaktinde police registration'ini yaptirsaydin.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby dnz » Tue Mar 06, 2012 4:39 pm

keske... neyse benden sonrakilere ders olsun bu :) sonucu paylasicam. fingers crossed.
dnz

New postby London » Thu Mar 08, 2012 2:57 pm

10 ocak'ta posta ile belgeleri gonderdim, 11'inde ellerine ulasti (special delivery ile gonderdim takip edebiliyordum), 16 ocak'ta parayi cektiler, bi kac gun sonra acknowledgement letter elime ulasti, 9 subatta biometric appointment letter'i gonderdiklerine dair mail attilar, 13 subat'ta letter elime ulasti, 21 subata appointment ayarlayip gittim, 6 mart'ta visa'm approve edilmis, bugun sabah elime pasaportum ulasti, approval letter var, biometric card mi ne varmis simdi onu gondereceklermis, 1 haftaya kadar elimde olurmus.
yukaridaki mesajlarda "dividend'ler gecerli degil" diye bir ifade var, alakasi yok, sekil 1-a ben o sekilde basvurdum, hic puanim kirilmamis, zaten dividend'leri kabul etmeseler degil puan kirilmasi, approval bile alamazdim. police registration tarihlerinin bank statement'lardaki tarihlerle tutmamasi bende de sozkonusuydu ama bendeki farkliliklar maks bir aylik farkliliklardi. onun disinda belgeleri gonderdikten sonra farkettigim eksiklikler oldu, mesela benim maintenance fund icin gonderdigim bank statement'ta imza ya da damga falan yok, barclays'den posta ile gelen statement'i oldugu gibi gonderdim, ustune maintenance fund diye yazip. sorun cikmamis. mesela destan gibi form doldururken, belgelerin her biri icin iletisim kurulabilecek adresler gibi bir kisim vardi, onu sonra yazarim diyip, sonradan da unuttugumu, gonderdikten sonra farkettim, anlasilan o da sorun olmamis.
dividendlerle ilgili belgeler basit birer printer ciktisi. o da sorun olur mu diye dusunuyordum, o da olmamis. maaslar'la ilgili olarak da muhasebecimden basit birer payslip icin olan kagitlara cikti almistim, onun da cok ozel bi tarafi oldugu soylenemez, damga, imza falan da yok uzerlerinde, anlasilan onda da sorun cikmamis. ancak ben hem sirket bank statement'larini, hem de personal bank statement'larini gondermistim, yani dividendler ve maas icin olan para transferleri oradan da gozukuyordu, hani dividend belgesi, maas paysliplerini kabul etmeseler bile, hala iki ayri belge vardi her ikisi icin de, iki ayri bankadan (sirket bank statementlari hsbc'den). gerci hsbc'nin bank statement'larinda da online cikti olmasi gibi bir durum var, onlarda da imza yok damga yok. o da sorun olmamis anlasilan.
sizin burada kastiginiz kadar adamlar kasmiyor yani kisacasi.
bir de ben premium appointment ile de basvurmus degilim yani bi sIkIntI olsa uzaktan uzaga posta ile laf anlatmam gerekirdi, dnz bence senin sIkIntI yapmani gerektirecek bir durum olmayacaktir. tabi bi durum olursa da bana gelme uhuhu diye. :)

Kolay gelsin simdiden.
London

New postby London » Thu Mar 08, 2012 3:23 pm

dnz wrote:yanit icin tesekkurler hcho, bu durumda police registration form da ne yazdigindan bagimsiz gercek adres ve tarihleri yazacagim. bakalim sonuc ne olacak.. basvurum haftaya persembe. sonucu burada paylasirim..

ben police registration'daki tarihlere gore yazmistim. bank statement'lar tutmuyordu, tutarsizlik 1 aylik bir sure icindi, ama 2 defa boyle bir durum sozkonusuydu.
London

New postby London » Thu Mar 08, 2012 3:27 pm

dnz wrote:Tesekkurler 386-DX. Bizim sirket aylik bordro vermiyordu. E-payslip gorebiliyorduk intranet uzerinden. Ben sirketten ayrilirken e-paysliplerin antetli kagida ciktisini alip imzalattirmistim HRa. O zaman imzalarken yanina tarih dusmus HR. Tekrar gorusecegim bakalim benim payslipler hala bi sekilde kayitlarinda duruyorsa yenisini gondersinler.

Bir de ben Tier1 aldiktan sonra ulkeye bir kez giris yaptim ve Turkiye'ye geri dondum. Vizem olmasina ragmen ancak 1 sene sonra UK'ye dondum. Bu surede police registration da hep o ilk registration adresi vardi (Turkiyeyi hic belirtmedim). Basvuru formunda Turkiye adresimi verecegim bir onceki adresm icin. Sizce bu sorun olur mu?

Sansimi umarim fazla zorlamiyorumdur :)
Tesekkurler!

bence paysliplerini tekrar almana gerek yok ama sen bilirsin. benim payslipler'de imza yoktu. tarihler de hangi donem icin odeme yapildigina dair bir tarih idi.

bende de adresle ilgili benzer bir durum vardi, ben basvuru formlarinda turkiye adresini hic belirtmedim, police registration'da oyle bir adres olmadigi icin. halbuki pasaport'ta giris cikis tarihlerinden belliydi uzun bir sure tr'de oldugum.
London

New postby dnz » Thu Mar 08, 2012 4:03 pm

Selam London :)

Tesekkurler bilgi icin. Yeni paysliplerim geldi, o konuda sorun cikacagini zannetmiyorum. Ama adres olayi hala muallak, 8 ay geciktirmisim adres degisikligini kaydettirmeyi :( Neyse bakalim umarim haftaya bu zamanlar ben de mutlu haberi buradan paylasiyor olacagim.
dnz

New postby yatayzeka » Fri Mar 09, 2012 5:43 pm

sali gunu cardiff te yaptim basvuruyu. butun islemlerim 1 saat ten kisa bir sure icerisinde (karar bildirilmesi dahil) tamamlandi diye yemin etsem basim agrimaz. BRC de 2 gun sonra persembe gunu adresime ulasti. 200-300 pound fazla para odeyip boyle isik hiziyla is halletmek bence gayet mantikli. aylarca hurriyetten yoksun, pasaportsuz kalip ustune de yine biometric randevulariyla ugrasmak zor zenaat olsa gerek. inat edip gece gunduz kasip randevu alinmali derim.
yatayzeka

New postby London » Sat Mar 10, 2012 11:57 am

benim hem randevu meselesini cok takip edecek vaktim yoktu, hem postayla gondermek bir takim sebeplerden isime geliyordu. hem de 270 pound 270 pounddur yani.
London

New postby eycu » Sat Mar 10, 2012 5:12 pm

Birkac gun icerisinde Tier 1 General extension basvurumu yapacagim. Belgelerimi toparlamis durumdayim. Donup donup kontrol ediyorum. Her seferinde birsey cikiyor.

Previous earnings ile ilgili bir sorum olacak. Birkac aydir herhangi bir odeme almadim.
Ardindan umbrella Company uzerinde aldigim son odeme de bin pound'a yakin tax refund aldim.
Net aldigim para taxable gross tutarindan daha fazla oldu bu nedenle.

Previous earnings hesabi yaparken bu son odemenin gross yerine, net tutarini kullanabilir miyim?
Nedir dogrusu?

Oyle olursa 5 puan fazla almis olacagim.
Tesekkurler...
eycu

New postby freshlyroasted » Mon Mar 12, 2012 1:39 pm

Benim de bir sorum olacak.

23 haziran 2010 tarihinde ilk olarak tier-1 general basvurusu yaptim.

butun evraklarim tam oldugu halde sadece maintenance funds yuzunden basvurum reddedildi. halbuki hesabimda 10.000 pound 5 aydir duruyordu. sanirim paraya hic dokunmadigim icin memur tam olarak anlayamadi.

ben de bankadan tekrar bir mektup aldim itiraz icin.

tam bu sirada bir kural cikti. 23 haziran-22 temmuz arasinda basvuranlardan sadece maintenance funds yuzunden red alanlar icin review hakki verildi.
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ce-pankina

bankadan aldigim yazi ile beraber bu yeni review hakkini da print edip tekrar gonderdim. vizeyi aldim. vize baslangic tarihi 7 ekim 2010.

simdi bana extension basvurumu yaparken asagidaki yaziya gore 75 puan mi gerek yoksa 80 mi?

Important - 48. An applicant last granted leave as a Highly Skilled Migrant, as a Writer, Composer or Artist, Self-employed Lawyer, or as a Tier 1 (General) Migrant under the rules in place before 19 July 2010, and who has not been granted leave in any categories other than these under the rules in place since 19 July 2010, must have 75 points from their attributes (Appendix A of the Immigration Rules).
Applicants who do not fall into the above group must score 80 points for attributes.
freshlyroasted

New postby London » Mon Mar 12, 2012 2:08 pm

"as a Tier 1 (General) Migrant under the rules in place before 19 July 2010,"

dedigi icin, senin esas basvuru da 19 July 2010'dan once oldugu icin, bence 75 puan yeterli olmasi lazim ama sen bunu bi UKBA'e mail atip sor bence. benim gorusumle is yapmayacaklar nasil olsa.
London

New postby silvertr » Mon Mar 12, 2012 3:30 pm

@freshlyroasted ilk basvurunun tarihi yani 23 haziran 2010 onemli olan.
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü