Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Calisma vizeleri ustunde oynanan politik oyunlar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby foofighter » Tue Nov 16, 2010 11:45 pm

Bu arada az da olsa umut verici bir yazı:

http://www.telegraph.co.uk/news/newstop ... n-cap.html
Last edited by Site Memuru on Fri Nov 19, 2010 8:30 am, edited 1 time in total.
Reason: Soru-Cevap basligindan ayirdim, buradan devam
foofighter

New postby silvertr » Wed Nov 17, 2010 10:22 am

bunların işi de turk işi .. surekli orasından burasından cekip duruyorlar.. yok cap koy yok master iste yok puan arttır.. tam deneme tahtası.. olan bize oluyor. :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby Bosphorus » Wed Nov 17, 2010 11:19 am

bu değişiklikler olmaz, daha da zorlaşmalı hani şöyle puan 150 filan olmalı ya da doktora filan istemeliler =) tier 1 miş vaf9 muş kesmiyor sanırsam.. gerçekten olan vasıflı göçmen adaylarına oluyor..
Bosphorus

New postby silvertr » Thu Nov 18, 2010 8:32 pm

@Bosphorus vala iyi actik azimizi
MAC yeni degisiklikler onermis biz gariban immigrantlar icin

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... 8nov10.pdf

soyle bi goz attim da... yillik 12.000 civarinda olan immigration limit 6000 lere iniyor ...top ten immigrant ulke icinde Turkiye yok ve applicationlarin %41 ini India yapiyormus.. hic de sasirmadim
silvertr
ROBERT PLANT

New postby Bosphorus » Thu Nov 18, 2010 10:20 pm

silvertr artık tamamen göçmen alımının durmasından korkar oldum çünkü gidişat o yönde ne desek nafile...
Bosphorus

New postby Flavio Briatore » Fri Nov 19, 2010 12:50 am

Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby silvertr » Fri Nov 19, 2010 7:57 am

@Flavio 2009 da masterı zorunlu kıldılar o yuzden student visalarında bir artış olması normal.. bir kapıdan giremeyen diger kapıdan girmeye calışıyor.. Ulke bazında kota konsa desem cok mu ırkcı olurum :/ Tevekkeli UK ye new India diyorlardı harita şakalarında pek de dogru..

kendimi cantam elimde giden bir trenin arkasından koşarak once cantamı sonrada kendimi güç bela içeri atıyor muşum gibi hissediyorum.. :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby Bosphorus » Fri Nov 19, 2010 12:14 pm

silvertr wrote:@Flavio 2009 da masterı zorunlu kıldılar o yuzden student visalarında bir artış olması normal.. bir kapıdan giremeyen diger kapıdan girmeye calışıyor.. Ulke bazında kota konsa desem cok mu ırkcı olurum :/ Tevekkeli UK ye new India diyorlardı harita şakalarında pek de dogru..

kendimi cantam elimde giden bir trenin arkasından koşarak once cantamı sonrada kendimi güç bela içeri atıyor muşum gibi hissediyorum.. :)

trene binebileceksen son anda ya da rahat olmasını düşünme derim =) bu değişiklik ve politikalar yüzünden ben gidebilme ümidimi kaybediyorum..
Bosphorus

New postby silvertr » Fri Nov 19, 2010 2:41 pm

@Bosphorus.. senin ne eksik belge olarak?.. merak etme Nisan'da yapılıcak değişiklikler.. o zamana kadar belgerini hazır edebilirsen gidebilirsin bence
silvertr
ROBERT PLANT

New postby hcho » Fri Nov 19, 2010 2:51 pm

Arkadaslar gozunuz Birlesik Kralligin ekonomik verilerinde olsun. Evrensel bir kuraldir, isler kotuye gitmeye basladiginda gozler yabanciya, gocmene. azinliga doner. Burada da resesyonla birlikte calisma vizelerinde zorlastirmalar basladi.

Kisa vadede bir diger takip edilecek konu da 2004 yilinda Avrupa Birligine katilan ulkelerin donasim sinirlamalarinin kalkacagi zaman. Birlesik Krallik bu sinirlamayi isletmemisti, Almanya, Fransa ve saireye gidemeyen tum Polonyalilar, Cekler falan buraya dolustu. Sanirim 1 sene icinde bu kisitlama kalkacak, buraya gelenlerin sayisi ciddi sekilde azalir, buradan giden de olur gibi geliyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Bosphorus » Fri Nov 19, 2010 3:30 pm

silvertr wrote:@Bosphorus.. senin ne eksik belge olarak?.. merak etme Nisan'da yapılıcak değişiklikler.. o zamana kadar belgerini hazır edebilirsen gidebilirsin bence

benim başvuru yapmama daha var dostum yani ben ön çalışma yapıyorum =) kısa vadede başvuramam yani.. inşallah işlerin rast gider rahatça isteğine kavuşursun tüm göçmenlik niyeti olan arkadaşlar için bu dileğim...
Bosphorus

New postby silvertr » Sat Nov 20, 2010 9:41 am

foofighter ın da dedigi gibi yurt dışından başvurularda vize ucreti artırıldı 700 sterlin oldu..
simdi de bir Erol Taş Ferdi Tayfur filmin de gibi hissediyorum... Ferdi insaatta calışır kan ter icinde hak ettigi ilk yemiyeyi Amele başı Erol abisine paşa paşa vermek zorunda kalır :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Sat Nov 20, 2010 1:16 pm

silvertr,
2009 da zorunlu kilinan master sonrasinda kaldirildi ve gelir puanlamasi yukseltilerek bir sinirlama getirildi (zannedersem bu daha cok futbolcu,sanatci gibi meslekleri hedefliyordu) ornek olarak adamin geliri yillik 2 milyon pound ise ve master'i yoksa tier1 alamiyordu, bunun onune gectiler master sartini kaldirarak.

Ulke bazinda kota gelme ihtimali olcagini dusunmuyorum cunku adamlarin hedefi en yetenekli gocmenleri dahil etmek, spesifik ulkelerden belli sayida adam almak gibi bir kaygilari olcagini dusunmuyorum.

Bunun disinda, bu sekilde cap getirilmesinin onunde ciddi sekilde muhalefet oldugunu da dusunuyorum. Yani durum biraz ortada gibi. Boyle dusunmemin sebebi, basinda cikan bu tur bir sinirlamanin verdigi/verecegi zararlarin, UK'e faydali olucak gocmenlerinde bu yuzden disarida kalacagi ve sirketlerin sikinti cektigi/cekecegi yonunde yazilar.
Bu durum realde nasil isler diyorsaniz, kendi sirketim kendi is alanimiz da kaliteli eleman bulmakta zorlaniyor. Yani bu benim de kismen sahit oldugum bir durum diyebilirim.
mindbender
ROGER WATERS

New postby foofighter » Sat Nov 20, 2010 2:09 pm

Geçtiğimiz günlerde MAC tarafından yayınlanan "Limit on Migration" raporunun 4.3 kısmında, sanayiden ve iş çevrelerinden, bu limit olayına gelen tepkileri de verilmiş. Genelde herkes bu olası sınırlamadan dolayı ciddi rekabet gücü kaybı yaşanacağını, şirketlerin birer birer işleri kaybedip, çoğunun Birleşik Krallık dışında yeni şubeler açma zorunluluğunda kalacağından bahsediyor. Umarım hükümet bu seslere biraz kulak asar.
foofighter

New postby silvertr » Sat Nov 20, 2010 2:39 pm

vala bana gorede cap zarar verir economiye ama ben su zamana kadar hükümetin MAC in onerdigi bişeyi kabul etmedigini ve harfiyen uygulamadıgına sait olmadım.. MAC ne derse onu yapıyor devlet.. Heralde bi 7 8 ay bu capi uygularla baktılar gemi batıyor sonra tekrar bi duzenleme getirirler.. diye dusunuyorum..
silvertr
ROBERT PLANT

Next

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü