Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Calisma vizeleri ustunde oynanan politik oyunlar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby foofighter » Sun Nov 21, 2010 12:19 pm

That this House calls on Her Majesty's Government to act on the overwhelming public concern about the present scale of immigration by taking firm measures to reduce immigration without excluding those individuals who are genuinely essential to economic recovery, on which so much else depends.

http://www.publications.parliament.uk/p ... 8-0002.htm

Yukarıdaki özet pasaj, parlamento kayıtlarından. Önümüzdeki hafta sonuna doğru, Nisan 2011 den itibaren geçerli olacak kalıcı immigration düzenlemeleri hakkındaki kararların açıklaması bekleniyor.

2 saat zaman ayırdım ve parliament kayıtlarını okudum. Genel olarak Tier 1, Tier 2, Tier 4(student) ve ILR nin daha kontrollu hale getirileceği açık. Bu yollardan Tier 1 ve 2 nin UK için önemine de inanan vekiller çoğunlukta. MAC in önerdiği rakamlara da itibar edecekler fakat Tier 1 in kaldırılması vs gibi herhangi bir durum yok. Tier 1 in ülkeye getirileri, götürülerinden daha fazla bunu da biliyorlar.

Bakalım neye karar verecekler.
foofighter

New postby silvertr » Sun Nov 21, 2010 4:32 pm

Tier 1 i kaldırsalar bile 6 ay sonra gene açarlar ondan pek korkum yokta :) Initial application kolayken Extension için kasma durumu ortaya cıkıyor bu durumda da... Mesela ben su anki 1 senelik maaşımla 45 puan alırken.. oraya gidince 30klık bir maaşla calışabilecegimi ön göremiyorum en azından ilk sene.. Bu durumda Ingiltere beni iki sene kullanıp atmış mı olucak.Böyle bişi olursa Nuri Alço yanında uzanan Ahu Tugba gibi hissederim :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby Flavio Briatore » Sun Nov 21, 2010 4:48 pm

"Bu nedenle Türkiye, Hindistan ve Çin'i öncelikli olarak ziyaret ettiğini" vurgulayan David Cameron, İngiltere dış politikasının güvenlik ve refah üzerine kurulacağını söyledi.

David Cameron, Avrupa Birliği dışından İngiltere'ye giden göçmen sayısını büyük oranda kısıtlamaya hazırlandıklarını da dile getirdi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25152474/
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Bosphorus » Sun Nov 21, 2010 4:49 pm

silvertr wrote:Tier 1 i kaldırsalar bile 6 ay sonra gene açarlar ondan pek korkum yokta :) Initial application kolayken Extension için kasma durumu ortaya cıkıyor bu durumda da... Mesela ben su anki 1 senelik maaşımla 45 puan alırken.. oraya gidince 30klık bir maaşla calışabilecegimi ön göremiyorum en azından ilk sene.. Bu durumda Ingiltere beni iki sene kullanıp atmış mı olucak.Böyle bişi olursa Nuri Alço yanında uzanan Ahu Tugba gibi hissederim :)

=) havalimanına girişinede amca baba yarısıdır yavrum yazdılar mı tamamdır...

şaka bir yana vasıflı deneyimli ve birçok açıdan belirli bir seviyeye kadar kendini geliştirmiş insanların başvuru şartları neden zorlaştırılır anlamak mümkün değil , bu insanların gittikleri ülkeye büyük faydalar sağlayacakları açık değil mi? yani dramatize etmek istemem ama bir açıdan bakınca 28-29 yaşında bir insanı bir ülke yetiştirip , okumasına ortam sağlayıp , endüstrisinde acemiliğini atma imkanı verirken diğer ülke bu her açıdan hazır insanı alacak ve tabir-i caizse kullanacak?? e daha nesi anlamıyorum?
Bosphorus

New postby silvertr » Sun Nov 21, 2010 5:03 pm

@Flavio Briatore Yaaa Başbakanımız ne şirin ne pozitif cıkmış :) kulagına ne fısıldıyorlar acaba.. Ingiltere ne zaman bırakıcak bu dunyayı sömürme olayını.. hala guneş batmayan ülke olma durumlarında..
@Bosphorus Vala bence Pakistanlılar ve Hintlilerden kuralları sahte belgelerle filan ihlal etmelerinden dolayı bıktı.. Cabi de heralde 1 sene uygularlar sonra ellerinde kaliteli eleman kalmayınca gene acarlar kapıları..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby Bosphorus » Sun Nov 21, 2010 9:41 pm

silvertr bu politik manevralar bitmez maalesef sermayelerin ortaklığına gelince iş , küreselleşme diye yutturmadıkları hap kalmaz , sınırların makul yollarla kaldırıldığı özgür dünyaya gelince başlarlar 30 farklı noktadan ötmeye..
Bosphorus

New postby foofighter » Tue Nov 23, 2010 6:46 pm

foofighter

New postby erdalax » Wed Nov 24, 2010 9:58 am

Hedef tarih Nisan 2011, 3 ay daha zaman var, gercekten gelmek isteyenler elini cabuk tutmali.

However, the government is also looking at measures to boost the numbers leaving the UK by restricting rights to settle or to extend a work visa. Mrs May says she wants to end the link between temporary migration for work - and permanent settlement.

Halihazirda burada olanlari nasil etkileyecek bilmiyorum ama ben yakin zamanda extension ve ILR icin de zorlayici bir takim kurallar getirebilirler diye dusunuyorum.
erdalax

New postby silvertr » Wed Nov 24, 2010 12:38 pm

vala işallah haftaya basvuruyorum.. Finger cross!
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Wed Nov 24, 2010 3:43 pm

adamlar saka maka tier1generali kapiyorlar, gecmis olsun kotu bir haber gercekten
mindbender
ROGER WATERS

New postby foofighter » Wed Nov 24, 2010 6:15 pm

silvertr ben de 6-7 Aralık gibi başvuracağım. Seninle başvurularımız epey yakın tarihlerde olacak. Aylık cap 'a takılma konusunda beklentin nedir? Ben en az 2 dönem iteleneceğimizi düşünüyorum. Bir de hadi Nisan 1 e kadar sıra bize gelmedi diyelim sonrasında ne olacak. Başvurumuz direkt yanacak mı?
foofighter

New postby silvertr » Wed Nov 24, 2010 8:23 pm

ben max 1 donem oteleneriz diye dusunuyorum foofighter.. Ama normalde pozitif ve güler yüzlü bir insanımdır o yuzden beklentim dogru cıkmayabilir diye dusunsemde nisana kadar kesin cevaplanır diyorum..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Wed Nov 24, 2010 9:41 pm

http://www.immigrationboards.com/viewto ... 813#431813

bu forumu da takip ediyorumda.. hintliler nasıl gaz olmuşlar bu olaya onlarda itiraf ediyorlar cogumuz freelance her onumuze gelen işi yapıyoruz diye.. vala applicationı yapıp onumuzdeki maclara bakmayı dusunuyorum :) yarın oglen ufuk tercumeye gidicem iş arasında sende gel istersen fooo :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Wed Nov 24, 2010 9:44 pm

dostum ben ankaralıyım, zor gelmem =)
foofighter

New postby semsure » Thu Nov 25, 2010 6:54 am

benim Administrative Review başvurum kabul edild, yaklaşık 1.5 ay ötemeli de olsa 2 yıllık vize aldım.
şimdi asıl zor kısım başlıyor. Ayrıca tier1 in kapatılması da pek de istenilmediğimizi gösteriyor.
semsure

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü