Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Calisma vizeleri ustunde oynanan politik oyunlar

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby foofighter » Tue Dec 21, 2010 8:58 am

kotanın dolduğu falan yok bence cunku kota yok.. kota gecersiz ve kanunsuz. Dolayısıyla "sadece bu tarihten önceki bütün başarılı başvurulara vize vereceğiz, bundan sonra da kafamız rahat olsun tamamen kapatalım. cunku salak oldugumuz icin bir kanuni düzenleme nasıl yapılıyor onu bile bilmiyoruz." diyip kapatıyorlar.
Sonucta mahkeme temmuz ile 17 aralık tarihleri arasında uygulanan interim cap icin gecersizdir kararı verdi. Su gun ve saat itibariyle bir cap yok. bundan once basvurmus ve bekletilen vizelerin hepsi hemen vizeleri almalıdır.

nedensiz yere vize basvurumuzu reddedip, başvuru paramızı geri vermezlerse sen o zaman gör şenliği. Valla hakkım ne ise çatır çatır alırım.
foofighter

New postby silvertr » Tue Dec 21, 2010 11:30 am

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... e-overseas

ukba da announce etti 23 December da kapanıyor Tier 1 Out of country applicationlar için.

Damian Green in birde yazılı açıklaması var kenarda..

"Tier 1 General will be closed to out of country applications because of the number of
applications that have been received since 19 July 2010. The route is not being
closed in response to the Divisional Court’s decision. "
kimi kandırıyorsunuz demek istiyorum.

Buda Tier1 sahibi arkadaşlar için rahatlatıcı bir haber;
"These changes do not
apply to those who have existing leave in the Tier 1 (General) category and require an
extension of stay, nor do they apply to those presently in the United Kingdom in
another category of stay and are applying for a variation of leave as a Tier 1 (General)
migrant. "

Vala benim ongorum bize vizeler verilir.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Tue Dec 21, 2010 3:28 pm

hint forumundan:

On Tue, Dec 21, 2010 at 7:04 PM, Jackson Richard (Immigration Policy) <Richard.Jackson@homeoffice.gsi.gov.uk> wrote:

Thank you for your query. All Tier 1 (General) applications submitted before 23 December 2010 will be considered. None will be affected by the limit.

Regards,
Richard
Richard Jackson
Immigration Policy
UK Border Agency
PO Box 3468, Sheffield, S3 8WA
P Please don't print this e-mail unless you really need to

-----Original Message-----
Sent: 21 December 2010 1:07 PM
To: Jackson Richard (Immigration Policy)
Subject: statement of changes in immigration rules

Dear Sir

Will the limit of 5100 visas apply to Tier 1 general outside-uk applications submitted before 23 December 2010.

Thanks and Regards
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ve

Besides I just checked with Richard.Jackson whether successful applications will be granted visas from now or the way earlier planned like 600 each month on Jan'11-Mar'11.

He responded very promptly within minutes as they will grant the Visas from now ASAP
..

"

Thank you for your e-mail. The answer to your questions is yes. We will process all applications received before 23 December as quickly as possible.

Regards,
Richard
Richard Jackson
Immigration Policy
UK Border Agency
PO Box 3468, Sheffield, S3 8WA "

Thus to summarize all those applicants for Tier 1 (G) Out of country who would be submitting till tommorow will recieve their Visas without much wait.

yani 23 aralık oncesi verilen butun basvuruları kotasız bir sekilde degerlendirip, basarılı olanlara bir an once vizeleri verilecek.
foofighter

New postby based » Fri Dec 24, 2010 9:29 am

IELTS sonucum bugün geldi. Ama herşey için çok geç oldu tabi. İştende istifa ettim falan filan. Şimdi ne yapmalıyım büyük bir çelişkiye düştüm. UK konusunda yapabileceğim tekşey Tier2 için kasmak sanırım. Hadi hayırlısı...
based

New postby merope » Fri Dec 24, 2010 9:31 am

Turist vizesi al, based,
atla git UK içerisinden başvur?
buna nisan 2011 e kadar bir engel yok sanırım.
merope
ROGER WATERS

New postby based » Fri Dec 24, 2010 11:56 am

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... ssessment/
adresinde şu cümle var;
* 80 points in total if you are currently in the UK with permission to stay in any other immigration category.

Buda bu yolu kapatıyor gibi görünüyor.
based

New postby silvertr » Fri Dec 24, 2010 1:37 pm

evet turist vizesi ile switch edilemiyor.

Var olan başvuruları değerlendirme işide 4 ocaktan sonraya kaldı tabi.. Xmas tatilini bekleme sureci birde..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Fri Dec 24, 2010 1:49 pm

based,
ankara antlasmasi bir cozum olabilir
gecmis olsun
mindbender
ROGER WATERS

New postby based » Fri Dec 24, 2010 4:54 pm

@mindbender,
ankara antlasmasina bakındım, ortalama 30 gün içinde belli oluyor gibi görünüyor. Nisandan önce gidip, eşim için Tier1 generala başvurabilir miyiz pek emin olamadım ama.
Birde ECAA 2 başvurusu için profosyonel desteğede ihtiyaç var gibi görünüyor, yarın http://www.icep.com.tr 'den randevu aldım, bakalım ne diyecekler.
based

New postby silvertr » Fri Dec 24, 2010 7:09 pm

@based
yeni kuralları bilmiyorum ama bir okula yazılsan ? master filan yapsan bile bitane daha master yapabiliyorsun sonucta.. Eşinde dependentan Tier 1 a başvurabilir mi acaba?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Jan 06, 2011 12:39 pm

site memuru kapatmış Adım adım Tier 1 sayfasını. Biraz erken oldu gibi çünkü UK içinden başvurular 5 Nisan 2011 e kadar sürüyor, belki başka arkadaslarımız birseyler tartışıp anlatmak isterlerdi.

Ben ve eşimde bugun itibari ile Tier 1 vizemizi aldık. Bundan sonrası için bütün arkadaşlara başarılar!
foofighter

New postby silvertr » Thu Jan 06, 2011 8:15 pm

@foo
hadi gozunuz aydın :) cok sevindim.. ben haftaya londradayım .. bakalım bi giriş cıkış yapıyım bir telefon ediniyim kendime dedim.. dartanyel ne yaptı acaba..

hala ukba sitesini kontrol ediyorum unlawful caple ilgili bir haber yok.. Ustunu ortmeye mi calışıyorlar yoksa parlement daha acılmadı mı acaba.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Jan 06, 2011 10:49 pm

ya şimdi extension detayları önemli bizler için. transitional agreement lardan bahsediyorlar bakalım nasıl olacak onlar. mevcut ilk başvuru koşulları ile mi olacak bakalım.

ben az önce skype den ingiltere nosu aldım 3 aylık 15€ ya. cep telefonuna da forward ettim. mart ın ortası gibi gidebileceğiz biz eşimle o zamana kadar iş bakıcam.

email adresim profil bilgilerimde. bana bir email at istersen baglantıda kalalım.
foofighter

New postby silvertr » Fri Jan 07, 2011 7:24 am

extensionda aman aman bir kastırma olacagına inanmıyorum ama sen de ILR dusunuyorsan ve 2 kez extension yapmak istemiyorsaniz 28 gun için de giriş cıkış yapın derim .. Vala voip clientlara guvenmiyorum :) GSM gibisi yok ..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby dartanyel » Fri Jan 07, 2011 2:51 pm

Ben de aldim en sonunda (4 ocak baslangic tarihli)..simdilerde CV mi hazirliyorum..daha dogrusu UK versiyonunu hazirliyorum..

Bende 28 gun icerisinde giris cikis yapmak istiyorum..2 kere extension icin basvurmak cok mantikli degil.

Benim sorum su:

.28 icerisinde giris yaptim
.90 Turkiye ye dondukten sonra 90 gunden fazla Turkiyede kalmadim (85 gun sonra tekrar gittigimi farzedelim)
.5 sene içinde de en fazla 450 gun UK disinda kaldim.

Tum bu yukaridaki kosullari saglarsam, extension icin basvurmayacak miyim o zaman ? Birde gidip orada surekli kalan biri ile benim gibi cok giris cikis yapan birisi arasinda extension acisindan bir fark olurmu ?

Ben minumum 6-7 ay surekli giris cikis yapmayi dusunuyorum burdaki isimden istifa etmemek icin (izin bol, easyjet ile biletler ucuz)

Vizesi yeni cikanlar olarak silvertr, seyn (e-mail addresi var bende) , ben (dartanyel), foofighter hepimiz bir yerde bulusup hem tanismis olurduk hemde UK hakkinda birbirimize bildiklerimizi aktarirdik.

Mail adresime bos bir mail atarsaniz herkesi dahil ederek baglanti kurmus oluruz.

benim e-mail: cerdem34@yahoo.com.tr
dartanyel

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü