Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Calisma izni kolayligi acisindan Birlesik Krallik ve digerleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby silvertr » Sat Nov 20, 2010 9:49 am

Oncelikle kusura bakmayın bu topikle alakası yok umarım site admini guzel bir topic acar "Neden Ingiltereye gidiyoruz gittik gitmek istedik" gibisinden..Benim topik acma yetkim yokta :)
Neyse konuya giriyim.. Fiyatlar artıyor.. İş aslanın azında, gitmek için bin bir takla atıyoruz.. Peki ama neden.. Yani neden Ingiltere başka yer yok mu ? Sabah gozumu actıgımda rss de foofighter ın gonderdigi haberi gordum.. bundan 2 sene oncesine kadar hic para vermesken simdi evlat acısı gibi bir 700 pound odicez.. Hayallerimiz nedir oraya gidince ..Bütün bunlara deyicek mi?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby deve » Sat Nov 20, 2010 11:45 am

@silvertr

Ingiltere'ye gidiliyor cunku Avrupa'da puan sistemi ile calisma vizesi alip gidilecek baska yer yok. Calismak icin mutlaka sponsora muhtacsin ve kolay bulunmuyor, bulsan da eksileri var, isveren bagimliligin var..vb.

Ben isim geregi Almanya'ya gitmeyi tercih ederdim, piyasasi daha uygun benim icin. Ama malesef bu tarz bir sistemleri yok.

Belki bundandir Ingiltere tercihi, olabilir mi?
Deve
deve

New postby mindbender » Sat Nov 20, 2010 1:27 pm

silvertr,
neden ingiltere sorusunu sormussun, bu konu surada tartisiliyor viewtopic.php?f=2&t=683
mindbender
ROGER WATERS

New postby silvertr » Sat Nov 20, 2010 2:35 pm

deve wrote:@silvertr

Ingiltere'ye gidiliyor cunku Avrupa'da puan sistemi ile calisma vizesi alip gidilecek baska yer yok. Calismak icin mutlaka sponsora muhtacsin ve kolay bulunmuyor, bulsan da eksileri var, isveren bagimliligin var..vb.

Ben isim geregi Almanya'ya gitmeyi tercih ederdim, piyasasi daha uygun benim icin. Ama malesef bu tarz bir sistemleri yok.

Belki bundandir Ingiltere tercihi, olabilir mi?
Deve

peki ya Australia Canada New Zealand USA ? Avrupa oriyented mı dusunuyoruz sadece?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby hcho » Sat Nov 20, 2010 2:44 pm

ABD kura ile oluyor, kuraya katilip kazanamazsan bu sefer normal vize de vermiyorlar.

Digerlerinin ekonomileri kucuk. Kanada uzak ve soguk. Avustralya ve Yeni Zellanda kelimenin tam anlami ile dunyanin obur ucunda. Ayrica hepsinin kosullari Birlesik Krallik'tan biraz daha agir diye biliyorum. Bankada olmasi istenen para, basvuru ucretleri, basvurunun sonuclanma suresi falan gibi konular hep daha problemli.

Bir de Birlesik Krallik vatandasligi aldiktan sonra butun Avrupa'nin kapilari aciliyor. Diger ulkelerde bu imkan yok.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby deve » Sat Nov 20, 2010 2:48 pm

Yurtdisinda yasamak ve calismak konusunda herkes tam kararli olamayabilir. Denemek ve gormek, ona gore belki devam ettirmek belki vazgecmek isteyebilir. O sebeple denemesi nispeten kolay olan Avrupa ile kısıtladim.
Zaten USA'da boyle bir sistem yok (Varsa da ben bilmiyorum). Yeni Zelanda ve Avustralya derseniz uzmani degilim ama Avrupa ile kiyaslanacak seviyede yuksek is hacminin oldugunu sanmiyorum. Geriye Kanada kaliyor onun da iklim ve mesafe dezavantaji var.

Bunlar sahsi gorusumdur, herkes farkli dusunuyor olabilir. Ayrica konu sanirim yanlis bir baslikta tartisiliyor, mindbender 'in onerdigi link'te devam ettirilse daha saglikli olur.

Kolay gelsin,
Deve
deve

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü