Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlaşması dependant- eş, çocuk durumu

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Tue Mar 12, 2019 7:50 pm

Ne demek, hepimiz benzer sıkıntılar yaşadık başvuru sırasında.
taktingo wrote:
istanbullondra wrote:Doğru yapıyorsunuz, her bir dependant için ayrı ayrı dolduracaksınız başvuruları.
Sıkıcı olacak ancak yapacak bir şey yok. Kolaylıklar dilerim.

Hocam, teşekkür ediyorum. O halde hepsini doldurup randevuyu da aynı güne alıyorum. Çok çok sağolun. Gecenin bir vaktinde vakit ayırmanız büyük incelik. Saygılar...
istanbullondra

New postby taktingo » Tue Mar 12, 2019 8:43 pm

Turkiye'den Turkish Business Person (Ankara Anl.) vize formları doldurulurken, aylık giderler kısmına başvuru sahibi olarak benim (kira, living cost vb gibi) giderlerimi mi yoksa aile bireylerinin tamamının giderleri mi yazılması gerekiyor. Çünkü dependant vize başvuru formlarında da onlar için aylık gider kira gideri vb gibi yazılması gereken yerler var. Bilgisi olan varsa yazabilirseniz sevinirim.
Misal: ev kirası total 1000 GBP aylık yazmak mı yoksa bunu dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 100 child 2 : 100 şeklinde***
aylık living cost içinse total 1200 GBP yazmak mı yoksa dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 200 child 2 : 200 şeklinde mi yazmak gerekiyor?
taktingo

New postby taktingo » Wed Mar 13, 2019 3:16 pm

taktingo wrote:Turkiye'den Turkish Business Person (Ankara Anl.) vize formları doldurulurken, aylık giderler kısmına başvuru sahibi olarak benim (kira, living cost vb gibi) giderlerimi mi yoksa aile bireylerinin tamamının giderleri mi yazılması gerekiyor. Çünkü dependant vize başvuru formlarında da onlar için aylık gider kira gideri vb gibi yazılması gereken yerler var. Bilgisi olan varsa yazabilirseniz sevinirim.
Misal: ev kirası total 1000 GBP aylık yazmak mı yoksa bunu dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 100 child 2 : 100 şeklinde***
aylık living cost içinse total 1200 GBP yazmak mı yoksa dependant başvuru formlarında kişilere bölerek benim için 400 wife: 400 child 1: 200 child 2 : 200 şeklinde mi yazmak gerekiyor?

Türkiye'den Ank. Anlş. için ailece başvuru yapıp bu aşamalardan geçen varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
taktingo

New postby osi » Wed Apr 17, 2019 7:07 pm

Merhaba arkadaşlar mart ayında ingiltereye ankara anlaşması ile geldim hazıran ayında evleneceğim eşim getirmek istiyorum daha fatura kesemedim business hesap acamadım diye actıgım gibi faturamı kesip ilk maasımı 1600 pounddan gostericem ve turkiyedeki hesabımdada 1 yıl yaşam masraflarımızı karsılayacak miktarda para var bunu gostererek eşimi getirebilirmiyim bu şekilde başvuran varmı ? yardımcı olursanız sevinirim
osi

New postby çömezabla » Thu May 16, 2019 7:19 am

Merhaba herkese,
Başvuru aşamasında olan biri olarak VELAYET, ÜVEY ÇOCUK gibi bilgileri paylaşmak istedim daha sonra ihtiyacı olan olabilir diye.

1/ Başvuruyu eşim üzerinden yapacağız. Önceki evliliğimden olan oğlumu da eşim depondant olarak gösterebiliyor. Bir sorun yok. Çocuğun velayeti bende ve biyolojik babasından muvafakatname alınacak noterden. Velayetin bende olması yeterli değil. Elimde mahkeme kararı var diye düşünmeyin. Mutlaka diğer öz anne babadan muvafakat gerekiyor. Yazılarda, forumlarda bu konuya pek değinilmemiş. ÜVEY çocuk ibaresi EŞİNİZİN ÇOCUĞU anlamına geliyor. Yaşı 21 den küçük olmalı.

Sevgiler
çömezabla

New postby callisto » Fri May 24, 2019 6:49 pm

Merhaba,
Eşim ve ben ayrı ayrı Ankara anlaşması ile İngilteredeyiz. Yakın bir tarihte UK’de nikah yaptık. Öncesinde de beraber yaşıyorduk son 1 yıldır. Ben 3 yılımın içindeyim, eşim ise henüz ilk yılının icinde. Şimdi onu kendi üzerimden dependent yapmak istiyoruz. Bu şekilde başvuru yapmış daha önce tecrübeli birileri varsa iletişim kurup bir kaç soru sormak istiyorum.
Değerli zamanını bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varsa bana lütfen ulaşabilir mi?
Kısacası buraya da yazabilirsiniz,
•hangi belgeleri sundunuz?
•İki Ankara anlaşmalı olarak dependent olacak kişinin Ankara anlaşması ile ilgili belgeleri, banka statementlari başvuruya ekleniyor mu?
•Henüz benim vize bitimine çok olmasına rağmen ben de başvuruya katılıyor muyum?
callisto

New postby okayaturan » Tue Jul 30, 2019 10:48 am

Merhaba arkadaşlar
Ankara anlaşması ile vize aldım ben eylülde gideceğim. Normalde eşim daha sonra gelecekti ama beraber gitmeye karar verdik.
Dependant için başvurusunu yağacağım. Viza türü olarak hangisini seçeceğimi tam olarak anlayamadım. bilgisi olan varsa yardımcı olacak çok makbule geçer.
okayaturan

New postby yigitrader » Wed Jul 31, 2019 7:55 am

Merhaba arkadaşlar,

Ben (business person), partnerim için de dependent başvurusunda bulunacağız yakın zamanda BP içersinde finansal tabloyu hazırlarken sonuçta dependent kişinin bulundurduğu bir paranın önemi olmadığı ve çalışmasının da olası kazancının da dikkate alınmayacağını ve benim onun bakımınıda üstleneceğimi düşününce sanırım bu finansal tabloyu 2 kişinin living costu şeklinde hazırlamak gerekir doğru mudur?
yigitrader

New postby mhmutplt » Wed Sep 11, 2019 12:19 pm

Merhaba arkadaşlar, öncelikle çok güzel bir oluşum bu yüzden burada bulunmak gayet keyif verici ve faydalıolucak diye düşünüyorum. Forumda yeniyim ve çok acil bir yardıma ihtiyacım var eğer yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Ankara antlaşması için kendi başvurumu yaptım ve randevumu aldım, eşimle birlikte gideceğimiz için de bağımlı formunu doldurdum fakat randevu İçin İngiltere’deki bir vize şubesine yönlendirildim . Henüz Türkiye’deyim (tlscontact dan yaptım ramdevumu) ve başvurumu buradan yapıyorum eşimin randevusunu nasıl düzeltebilirim ya da hatalı yaptığım bir yer mi var yardımlarınız çok önemli umarım kısa zamanda bunu halledebilirim çok teşekkürler .
Bu arada daha hızlı olması için eger mail yoluyla iletilime geçmek isteyen olurda çok memnun olurum. Umarım mail bilgisi vermek kural dışı degildir. Öyle ise çok özür dilerim.

mahmuttpolatt@gmail.com
mhmutplt

New postby mhmutplt » Wed Sep 11, 2019 12:21 pm

yigitrader wrote:Merhaba arkadaşlar,

Ben (business person), partnerim için de dependent başvurusunda bulunacağız yakın zamanda BP içersinde finansal tabloyu hazırlarken sonuçta dependent kişinin bulundurduğu bir paranın önemi olmadığı ve çalışmasının da olası kazancının da dikkate alınmayacağını ve benim onun bakımınıda üstleneceğimi düşününce sanırım bu finansal tabloyu 2 kişinin living costu şeklinde hazırlamak gerekir doğru mudur?

Evet, tamamen size baglı depended in maddi durumu sadece olumlu yönden etki sağlayacaktır.
mhmutplt

New postby mhmutplt » Wed Sep 11, 2019 12:47 pm

okayaturan wrote:Merhaba arkadaşlar
Ankara anlaşması ile vize aldım ben eylülde gideceğim. Normalde eşim daha sonra gelecekti ama beraber gitmeye karar verdik.
Dependant için başvurusunu yağacağım. Viza türü olarak hangisini seçeceğimi tam olarak anlayamadım. bilgisi olan varsa yardımcı olacak çok makbule geçer.

Bu kısmın 4. Ya da 5. Sayfasında bahsedilmişti sanırım bu konudan. Ecaa3 depended partner ksımından yapılıyor sanırım. Bende bu kısımdan yaptım başvurumu.bu arada karışıklık olmasın dıye belirteyım; ben henuz randevu aldım depended vizesi için başvuru yapmakla uğraşıyorum daha dogrusu boğuşuyorum.
mhmutplt

New postby alini » Fri Sep 13, 2019 5:31 pm

Merhaba

5 Eylül'de başvurumuzu yaptık. Sonuçlanmasını bekliyoruz. Merak ettiğim bir konu var. 5 ve 1 yaşında iki çocuğumuz var. Olumlu sonuç alırsak eğer eşim ile birlikte BRP kartlarımızı almak, polis kaydımızı yaptırmak ve hızlıca ev bakmak için çocukları İstanbul'da bırakarak 3-4 günlüğüne Londra'ya gitmek istiyoruz. Yani çocuklar gelmeden de BRP kartlarını alabilmemiz mümkün olur mu? gov.uk sitesinde bunun için önceden bir form doldurarak alabilirsiniz diyor ama tecrübe eden var ise bilgi almak isterim.
Teşekkürler
alini

New postby derin » Sun Sep 15, 2019 11:18 am

Merhabalar, dependant için hangi evrakları eklediniz. Unmarried partner mi nişanlı kısmını mı sectiniz. İlişki ispatıyla ilgili sunduğunuz evrakları yazabilir misiniz rica etsem?

Dependants
If the applicant is coming to the UK with someone who has valid leave to remain as a Turkish ECAA businessperson, or a person who at the same time is being granted entry clearance as a Turkish ECAA businessperson they must be either the:
• dependent spouse
• civil partner
• unmarried partner
• child under 21
Paragraph 41 of HC510 states ‘The family should be regarded as consisting of the person’s wife, their children under 21, their other dependent children, and their dependants. Reference to ‘wife’ should be treated as including husband, civil partner, unmarried or same sex partner.
Page 16 of 97 Published for Home Office staff on 18 July 2019

Home office’in 2019da yayinladigi yukaridaki yazida unmarried partnerle ilgili detayli bir bilgi yok. 2 yildan fazla ayni yerde ikamet vs. gibi. Bu sekilde vize alan var mi bilgilendirebilir misiniz?
derin

New postby summer » Mon Oct 07, 2019 12:21 pm

Merhaba

Bugün Ankara Anlaşması için http://visa4uk.fco.gov.uk üzerinden randevu aldım. Başvurumu submit ettikten sonra gelen sayfada dependance kısmında bana bağlı kişi yok gibi görünüyordu. Oysa başvuru sırasında eşimi, çocuklarımı, pasaport numaralarını ve sorulan tüm soruları yanıtlamıştım. Başvurumu aracısız kendim yaptığım için ve süre de kısaldığı fazla destek alabileceğim bir kaynağım yoktu. Muhtemelen birşeyleri yanlış yaptım, bu durumu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz?
summer

New postby tammy » Wed Oct 09, 2019 11:02 am

ihs bolümünde sitede bir sorun var sanırım. bende de çıkmıştı. şu sitede de birisi aynı sorunu paylaşmış:
https://www.reddit.com/r/ukvisa/comment ... s_website/
tammy

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü