Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlaşması dependant- eş, çocuk durumu

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Turker35 » Tue Feb 28, 2017 1:37 pm

Merhaba, biz da Ankara Antlaşmasına başvurmayı düşünüyoruz ancak eşim 4 aylık hamile ve doğumdan sonra gitmeyi düşünüyoruz , ben şimdi başvurumu yapıp vizemi alsam doğumdan sonrada Türkiye'den eşim ve doğacak bebeğimiz için depentant başvurusunda bulunsam prosedür nasıl işliyor ve ne kadar sürüyor,normal başvuru gibi 2-3 haftada sonuçlanır mı? hep beraber başvurmaya nazaran daha mı zor olur yoksa bir farkı olmazmı? Doğumdan sonra hep beraber başvurabiliriz ama süreci mümkün olduğunca öne çekmek istiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Turker35

New postby rotanorthampton » Fri Mar 03, 2017 8:49 pm

Merhaba,
Ben (businessman) eşim ve çocuğum (dependant) Ankara Anlaşması vizesine ilk kez başvuracağız. Benim merak ettiğim bankada göstermemiz gereken paranın miktarı. 30 bin GBP yeterli olur mu? İlk 1 yıllık vize için gerekli para için bir alt limit ya da kabul gören bir tutar var mıdır?
rotanorthampton

New postby Zoopla » Thu Mar 09, 2017 11:29 am

rotanorthampton wrote:Merhaba,
Ben (businessman) eşim ve çocuğum (dependant) Ankara Anlaşması vizesine ilk kez başvuracağız. Benim merak ettiğim bankada göstermemiz gereken paranın miktarı. 30 bin GBP yeterli olur mu? İlk 1 yıllık vize için gerekli para için bir alt limit ya da kabul gören bir tutar var mıdır?

Selam,

Biz de eşimle başvurduk çocuğumuz yok. 16K sermaye gösterdik. Henüz online başvuruyu tamamladık, 17 Mart'ta TLS contact'ten başvuracağız ama ben bu konuyu nasıl değerlendirdiğimizi paylaşayım istedim. Mantık aynıdır sonuçta :)

Başvuru için şu kadar sermaye olmalı diye bir şey yok. Business planda yer alan finansal planlamalarınıza göre kurduğunuz şirket batmazsa ve geçiminizi sağlayabiliyorsanız 30K yetecektir. Bu arada hesaplamalardan bağımsız düşünürsek de yeter bence, tabii çocuğun okul masrafları ne kadar olur bilemem ama 10-15K olmaz heralde :)

Biz finansal planlamalarımızda aylık ortalama living cost ve business expense leri aynı zamanda start up cost ve one-off living costları (yani şirket kurarken ve oraya yerleşmek için aylık değil de gittiğimiz ay tek seferlik yapacağımız masraflar) hesapladık. Bu şekilde 16K bizi hiç çalışmasak bile 4 - 4,5 ay kadar götürüyordu. Tabii öngördüğümüz aylık geliri de eklediğimizde nakit akışına baktığımızda götürmüş olduğumuz sermaye finansal planlamamıza göre bizim için fazlasıyla yeterli oldu.

Siz de bu şekilde 30K yeterli mi değil mi görmek için harcamalarınızı araştırıp çıkartabilirsiniz.

Bir de biz living cost kısmında şu sitelerden faydalandık
http://www.workgateways.com/working-in- ... -of-living
https://www.expatistan.com/cost-of-living/london

Umarım başvurumuz olumlu sonuçlanır da bol keseden atmış olmam :D
Zoopla

New postby tydtyd » Fri Mar 10, 2017 12:17 pm

Merhaba,

Herhangi bir alt - üst limit yok, tabi ki başvuracak kişi sayısını belirli bir süre geçindirebilmek ve yapacağınız işin niteliği önemli. 30K GBP güzel bir rakam. Umarım güzel haberlerinizi alırız.

Sevgiler,
tydtyd

New postby tydtyd » Fri Mar 10, 2017 12:21 pm

Turker35 wrote:Merhaba, biz da Ankara Antlaşmasına başvurmayı düşünüyoruz ancak eşim 4 aylık hamile ve doğumdan sonra gitmeyi düşünüyoruz , ben şimdi başvurumu yapıp vizemi alsam doğumdan sonrada Türkiye'den eşim ve doğacak bebeğimiz için depentant başvurusunda bulunsam prosedür nasıl işliyor ve ne kadar sürüyor,normal başvuru gibi 2-3 haftada sonuçlanır mı? hep beraber başvurmaya nazaran daha mı zor olur yoksa bir farkı olmazmı? Doğumdan sonra hep beraber başvurabiliriz ama süreci mümkün olduğunca öne çekmek istiyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhabalar,

Bebek haberi çok güzelmiş, hayırlı olsun.
Süreç yine 3 haftadır, aynı prosedürle işler. Hep beraber başvurmak ile arasında aslen bir fark bulunmaz ancak verdiğiniz evrakları yeniden vermek durumundasınız ve, ilk başvuruda finansal bilgiler, dependantlarınızı da geçindirecek düzeyde olmalıdır.

Doğum sonrası 3 kişiyi geçindireceksiniz, öncesinde 2 kişi olucak, burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu.

Sevgiler,
tydtyd

New postby Odin » Mon Mar 13, 2017 2:08 pm

Herkese merhabalar,

Ankara Antlaşması ile Nisan 24 tarihinde başlamak üzere 1 senelik vizemi aldım ve şimdi 22 Nisan'da evleneceğim eşim içinde dependant başvuru yapmak istiyorum.

Aceba 24 Nisan'dan sonra İngiltere'ye gidip şirket kurulumu, registrasyon gibi işlemleri yaptıktan sonra mı başvurmalıyım, yoksa nikahtan sonra İngiltere'ye henüz gitmeden hemen başvuru mu yapmalıyım? Bu arada kendi başvurum 10 günde sonuçlanmıştı, bu da o kadar hızlı olur mu ?

Bu arada kendi başvurum için verdiğim bir yıllık şirket bütçesini değiştirmeli miyim dependant başvuruyu yaparken artık iki kişi olacağımızı düşünerek ? (Mesela yatırım miktarını artırmak gibi...)

Tecrübeli arkadaşlar bu konularda yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.
Odin

New postby xesulius » Tue Mar 14, 2017 4:42 am

Merhaba
Perşembe günü Ankara antlaşması için başvuru yapacağız. 2 yaşını henüz doldurmamış çocuğumuz var. Başvuru sırasında onun da bulunması gerekiyor mu? Biyometrik bölümünde en azından resim çekilmesi için orda olması gerekir mı?
xesulius

New postby caretta caretta » Wed Mar 15, 2017 7:33 am

Biz de önümüzdeki hafta için randevu alacağız. Bizim de 2 yaşında bir oğlumuz var.

Danışmanın söylediğine göre, tüm aile üyelerinin randevu saatinde hazır olması gerekliymiş.

Ortaklığı dağıtacak bizim sıpa :)) ama yapacak bir şey yok.
caretta caretta

New postby xesulius » Fri Mar 17, 2017 3:26 pm

caretta caretta wrote:Biz de önümüzdeki hafta için randevu alacağız. Bizim de 2 yaşında bir oğlumuz var.

Danışmanın söylediğine göre, tüm aile üyelerinin randevu saatinde hazır olması gerekliymiş.

Ortaklığı dağıtacak bizim sıpa :)) ama yapacak bir şey yok.

Bilgi için teşekkür ederim. Dün yaptık başvuruyu. Bizim ikizlerimiz var uslu durdular :) Fotoğraf çekimi için çocukların da bulunmasi gerekiyor.
xesulius

New postby rotanorthampton » Mon Mar 20, 2017 9:44 pm

Zoopla wrote:

Selam,

Biz de eşimle başvurduk çocuğumuz yok. 16K sermaye gösterdik. Henüz online başvuruyu tamamladık, 17 Mart'ta TLS contact'ten başvuracağız ama ben bu konuyu nasıl değerlendirdiğimizi paylaşayım istedim. Mantık aynıdır sonuçta :)

Başvuru için şu kadar sermaye olmalı diye bir şey yok. Business planda yer alan finansal planlamalarınıza göre kurduğunuz şirket batmazsa ve geçiminizi sağlayabiliyorsanız 30K yetecektir. Bu arada hesaplamalardan bağımsız düşünürsek de yeter bence, tabii çocuğun okul masrafları ne kadar olur bilemem ama 10-15K olmaz heralde :)

Biz finansal planlamalarımızda aylık ortalama living cost ve business expense leri aynı zamanda start up cost ve one-off living costları (yani şirket kurarken ve oraya yerleşmek için aylık değil de gittiğimiz ay tek seferlik yapacağımız masraflar) hesapladık. Bu şekilde 16K bizi hiç çalışmasak bile 4 - 4,5 ay kadar götürüyordu. Tabii öngördüğümüz aylık geliri de eklediğimizde nakit akışına baktığımızda götürmüş olduğumuz sermaye finansal planlamamıza göre bizim için fazlasıyla yeterli oldu.

Siz de bu şekilde 30K yeterli mi değil mi görmek için harcamalarınızı araştırıp çıkartabilirsiniz.

Bir de biz living cost kısmında şu sitelerden faydalandık
http://www.workgateways.com/working-in- ... -of-living
https://www.expatistan.com/cost-of-living/london

Umarım başvurumuz olumlu sonuçlanır da bol keseden atmış olmam :D

Teşekkürler Zoopla.

Henüz başvuruyu yapmadık, yaptığımızda buradan bilgi vereceğim.
rotanorthampton

New postby tydtyd » Tue Mar 28, 2017 9:08 am

Odin wrote:Herkese merhabalar,

Ankara Antlaşması ile Nisan 24 tarihinde başlamak üzere 1 senelik vizemi aldım ve şimdi 22 Nisan'da evleneceğim eşim içinde dependant başvuru yapmak istiyorum.

Aceba 24 Nisan'dan sonra İngiltere'ye gidip şirket kurulumu, registrasyon gibi işlemleri yaptıktan sonra mı başvurmalıyım, yoksa nikahtan sonra İngiltere'ye henüz gitmeden hemen başvuru mu yapmalıyım? Bu arada kendi başvurum 10 günde sonuçlanmıştı, bu da o kadar hızlı olur mu ?

Bu arada kendi başvurum için verdiğim bir yıllık şirket bütçesini değiştirmeli miyim dependant başvuruyu yaparken artık iki kişi olacağımızı düşünerek ? (Mesela yatırım miktarını artırmak gibi...)

Tecrübeli arkadaşlar bu konularda yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.

Evlilik hayırlı olsun.
Diğer koşullarınızı da duymak gerekir ancak verdiğiniz bu bilgiler uyarınca; ben yerinizde olsam, gitmeden eşim için de başvuru yapardım.

Burada BP de belirttiğiniz müstekbal gelirinizi de görmek lazım ki değiştirilmesi gerekip gerekmediğine karar verilsin. İkinizin geçimi için uygunsa, değişikliğe gerek yok.

Yatırım miktarının artması, daha fazla kazanmanıza olanak tanıyorsa, katkısı olabilir, aksi durumda olmaz.

Eğer gitmeye karar verir ve sonra başvurursanız, şirketiniz ile ilgili bilgilerin sorgulanması ihtimali var, BP'ye uygun gidiyor mu, vergi açılışı yapıldı mı vs gibi..

Sevgiler,
Kolaylıklar
tydtyd

New postby bah » Fri Apr 07, 2017 9:24 pm

Merhabalar,
Ankara Anlaşması ile 3 ay kadar önce İngiltere'ye geldim. Eşim ve çocuğumu da yanıma almak istiyorum. Bunun için hangi vize türünde başvuru yapmak gerekiyor acaba? Yada nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?
bah

New postby Ozgurus » Sun Aug 06, 2017 5:55 am

Merhaba, depandent başvurusu ne kadar sürede cevaplanıyor, konuyla ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Önceden bir ay içinde cevaplanıyordu, son zamanlarda üç ay sürdüğü söyleniyor. Doğru mu bu? Bir de başvuruda kiralanan evin iki çocuk için iki ayrı odası olması zorunlu mu, buna dikkat ediyorlar mı acaba?
Ozgurus

New postby orduevi » Thu Aug 10, 2017 2:23 pm

Emin olmamakla birlite Google'da gezerken gordum. Aydogdu davasi nedeniyle tum Ingiltere'deki Turk'leri etkileyen aile sanirim bunlar :))

http://www.192.com/atoz/people/aydogdu/ ... 222890534/
orduevi

New postby degmesinyagliboya » Sat Aug 12, 2017 11:33 am

orduevi wrote:Emin olmamakla birlite Google'da gezerken gordum. Aydogdu davasi nedeniyle tum Ingiltere'deki Turk'leri etkileyen aile sanirim bunlar :))

http://www.192.com/atoz/people/aydogdu/ ... 222890534/

Su ILR sureclerini durduran aile mi yoksa bunlar? :)
degmesinyagliboya

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü