Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

ankara anlasmasi - business plan

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby polatolu » Tue Jun 28, 2011 2:28 pm

merhaba arkadaşlar,

ankara anlaşması ile UK'ye yerleşmeyi düşünüyorum, başvuranlar bilirler, business plan ve ek belgelere ihtiyaç var. ankara anlaşması başlığında paylaşılan bir business plan vardı, çok işe yaramıştı. Ben IT alanında contracted olarak çalışmayı hedefliyorum. Business plan'ımı kendim hazırlayacağım, daha önce IT alanında çalışmak üzere giden ve business planını paylaşmak isteyen bir arkadaş var mıdır? Örnek olması açısından beni ve benim gibi hazırlananları çok hızlandıracak, faydalı olacaktır.

teşekkürler
polatolu

New postby salim » Wed May 13, 2015 8:51 am

Merhaba,

Business plan dediğimiz şey yaklaşık 20-30 sayfalık bir plan.
Yapacağınız işle ilgili bir pazar araştırması yaptığınızı, bu araştırmaya göre sizin neler yapabileceğinizi gösterdiğiniz sanki fir firmaya hazırladığını çok gelişmiş bir teklif+sunum gibi bir döküman.

Ben yeni geldim bendeki business planı paylaşmam Yenibirhayat Şevki Bey'e haksızlık olur.
Ayrıca ciddiyseniz, bir danışmanla çalışmakta fayda var, çok detay var çünkü. Maddi durumunuz kötü değilse bence görüşün bişey kaybetmezsiniz.

Ayrıca plan, dökümanlar çok iyi olursa, vize başvurunuz 5-6 günde olumlu sonuçlanır. Keza bende öyle oldu, hatta benle birlikte başka bir arkadaşda aynı dönemde Şevki Bey'la çalışmıştı onlarda 1 haftada almışlar. Normalde interviewe çağırıyorlarmış 3 hafta kadar sonra, uzuyormuş...

Şimdiden bol şanslar,
Salim
salim

New postby lutfi aydeniz » Mon Dec 21, 2015 8:44 am

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere iş insanı vizesi başvurularında en önemli belge iş planıdır. Adı üzerinde bu bir iş insanı (businessperson) vizesidir. Bu nedenle kurulacak işin ayrıntılı olarak açıklandığı ana belge olan iş planı vize belgelerinin temelini oluşturur. İyi hazırlanan bir iş planı başvurunuzun olumlu sonuçlanma şansını artırır.
lutfi aydeniz

New postby sevilay35 » Tue Jul 17, 2018 6:47 pm

İş planı önemli bir husus ve yardım almak gerektiğini düşünüyorum. Avukatla başvuru yapan arkadaş iş planı uygunsuzluğu sebebiyle red aldı. şimdi tekrardan uğraşıyorlar. gerçi avukat da başvurusunda formlara yanlış bilgiler girmişti.
sevilay35

New postby lineofduty » Wed May 08, 2019 2:19 pm

Ben kendim yaptım.

Referans aldığım planda ms office template

https://templates.office.com/en-us/Busi ... TM03843660

İnternetten bir çok BP baktım ama sonuçta kendi işiniz bütün protokoller, stratejiler vs.. size özel ve kişisel bir nevi parmak izi gibi ingilizcem yetersiz diye kendinize haksızlık etmeyin deneyin çabalayın zaten kendi BP yazamıyorsanız başkasına yazdıracağınız BP ile vize alsanız bile gittiğinizde başarılı olma şansınız çok düşük diye düşünüyorum.
lineofduty

New postby didima » Thu May 16, 2019 12:59 pm

iş planı yazarken faydalanmak için aşağıdaki link yardımcı olabilir.

https://www.ukngc.com/ankara-anlasmasi-is-plani
didima

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü