Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier-1 Açılıyor (Exceptional Talent)

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby polatolu » Thu Jul 21, 2011 12:32 pm

Merhabalar,

UK Border Agency sitesinde dün yayınlanan habere göre Tier-1 Exceptional Talent kategorisini açacaklarından bahsetmişler, bekleyenlere duyurulur.

Ayrıca başlangıçta sadece 1000 kişiyi alacaklarını ve 2 parti'de 500-500 alacaklarını açıklamışlar, alım süreci Mart 2012'ye kadar sürecekmiş. Yarış başlasın :o)

Detaylı bilgi burada:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... y/31-t1-et
polatolu

New postby silvertr » Thu Jul 21, 2011 3:14 pm

Tier 1 General i kaparken adamlar zaten bu scheme den bahsetmisti.. Nobel odulu filan olanlari aliyorlar kanimca :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Thu Jul 21, 2011 9:33 pm

gaza gelmeyin, cok abartili seyler gerekiyor adi ustunde exceptional :)
mindbender
ROGER WATERS

New postby express » Tue Sep 20, 2011 12:25 am

Herkese merhaba,

Acaba bu yeni tier 1'a basvuran oldu mu? ben guidenca baktim, puanimi hesaplamaya calisiyorum ama izin vermiyor. Cok abartili seyler gerekiyor deniyor ama ne istediklerini tam goremedim ben. TR'de mimarlik okuyup ustune master yapmis biri olarak sansim var midir acaba? Kimler basvurabilir acaba? Sadece belirttikleri alanda diplomasi olanlari mi kabul ediyorlar? Bilenler deneyimlerini paylasirlarsa cok sevinirim. Bir de sayi konusunda limit var sanirim, eger olursa aralik donemine basvurmak istiyorum, ona gore IELTS'e girecegim (minimum kac alinmasi gerektigini de belirtmemisler mesela).

Tesekkurler.
express

New postby HSAG1D » Tue Sep 20, 2011 2:08 am

@express

cok zor master ile felan olacak sey degil, tier 1 general'daki sartlar yok. cok yakinda nobel alacak bilim adami olman lazim tier 1 exceptional talent icin. Bunun icin de royal society'den vs bu adam cok yakinda nobel alacak, vize vermezsek cok aglariz mektubu alman lazim. Ve son olarak bu sekilde vize verilecek yillik 1000 insandan biri olman lazim.

gercekten adi ustunde, "exceptional".

bence sen ankara anlasmasi vizesini dusun, forumda cok tartisildi her iki turur de.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby Leon » Tue Sep 20, 2011 4:49 pm

http://vizesizdunya.wordpress.com/2011/ ... -basliyor/

Adayların aranan kriterlere sahip olup olmadığına ise, Kraliyet Bilim Topluluğu (Royal Society), İngiltere Sanat Kurulu (Arts Council England), Kraliyet Mühendislik Akademisi (Royal Academy of Engineering), Birtanya Sosyal ve Bilim Akademisi (British Academy) kurulları karar verecek.

o kadar exceptional biri olsam sizin vizenizi napiyim ben yahu.
Leon

New postby express » Tue Sep 20, 2011 10:58 pm

Arkadaslar tesekkurler cevaplariniz icin,

Gercekten de exceptional mis.
express

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü