Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Cin Vizesi

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby HSAG1D » Wed May 02, 2012 2:46 pm

Is isin Cin vizesine basvurduk, daha dogrusu basvurmaya calistik. Brit arkadaslar inanilmaz kolay dediler, karsi taraftan bir davet mektubu hem de e-mail olarak gelmis, bir online basvuru formu, ve £50 kusur. 3 gun sonra vize cikiyor.

Boylece gittik vize basvuru merkezine. daha formlara felan bakmadan Turkiye vatandaslarina mulakat zorunlu dediler, konsolsoluga yolladilar. Orda hicbir vize basvurusunda gormedigim sorgu sual (kac para maas aliyorsunuzdan tut, sizin evli oldugunuzu nerden bileyim, evinizi kaca aldiniza kadar). Sonra ben vize basvuru merkezine geri gonderdi bizi. Tam isler ok derken, orda bu davet mektubu olmaz, imzali mhurulu resmi daireden onayli davet mektubu isteriz dediler!!!

Sonra, karsi taraftan istedik bu mektubu, ustunde bir suru muhur var. Gittik bugun basvuruya, bu sefer de bank statement isteriz son 3 ay dediler. Onu da aldik, onda da muhur yok diye bir suru cazirdadilar ama sonunda kabul ettiler.

Sonradan durum anlasildi ki, hangi ulke Cin vatandaslarindan ne istiyorsa bunlar da onu istiyor. Turkiye konsolsolugu Cin vatandaslarinin vize basvurularini isleme almayip direk Ankara'ya sevk ediyormus, 8 hafta suruyormus. Cinliler de boyle bir counter-measure gelistirmisler, hatta UK'den Turkiye vatandaslarinin turist vizesi basvurlarini almiyorlarmi, gidin Turkiye'den basvurun diyorlarmis! Ayni sekilde sirada onumuzde bir Fransiz amca vardi, adama hergun nerelere gidecegini, nerde kalacagini vs iceren itinerary sordular cunku Fransizlar da Cinlilerden soruyorlarmis.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby vamosbien » Wed May 02, 2012 7:38 pm

tesekkurler bilgiler icin..anlasilan Brit pasaportu almayi bekleyip ondan sonra Cin'e gitmek daha mantikli olacak..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Thu May 03, 2012 9:21 am

Bence iyi yapiyolarmis da buna gore Cin vatandaslarinin da UK vizesi almalari cok kolay olmasi lazim, ilginc :)
skywalker

New postby rambo » Thu May 03, 2012 4:45 pm

Honkong Vize istemiyor Turk pasaportundan, Sadece chinese mainland istiyor. (Chinese mainland gitmedim ama gorenlerde pek biseye benzemiyor diyor, pislikten gecilmiyor)

Honkong, Japan ve Guney Kore gibi duzgun Asian ulkelere vizesiz girebilmek varken, chinese elciliklerde felan hic vakit kaybetmeye ve strese gerek yok bence ugrasmayin :) (Tabi is icin felan ise, yapicak birsey yok)

4 sence Japonyaya gitmistim (Bizim eski dandik kalipli turk pasaportu ile), dunyanin en kibar milleti, sorgu sualsiz cok duzgunce gecip gidiyosunuz.
rambo
ROBERT PLANT

New postby vamosbien » Thu May 03, 2012 10:45 pm

Gorenler ne kadarini gormusler acaba?:) bu arada Hindistan'da pis,iyisi mi oraya da gitmeyin siz..
Pekin,Sangay,Xian..bunlarda pek gozum yok ama senelerdir Yunnan diye kivranirim..
Bu sene sonunda gidecektim Yunnan bolgesine ancak Bangkok-Kunming baglantilari yeterli olmadigi icin baska bir destinasyona yoneldim..
bir de Asya ulkelerine gidilecekse ben Myanmar,Vietnam,Kambocya ve Laos'u oneririm..Japonya'da ise Kyoto derim..Nisan basinda kirazlar cicek acarken..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Wed May 09, 2012 6:42 pm

Pekin de gayet guzel gezilebilecek bir sehir, insan 1 haftada ancak gezer. Tapinaklar ve yemekler cok guzel.

Istanbul'dan Cin icin turist vizesi almak 2004'te gayet kolay olmustu benim icin. Kisa sureli vermislerdi sanirim ama ben zaten 1 hafta gidecektim.

Ayrica Cin'e gidiyorsaniz bos bavul goturun, hersey o kadar ucuz ki istemeseniz de alisveris yapmamak enayilik gibi geliyor. Ben sonunda bavul almistim :) Her turlu giysi, inci, kasmir cok uygun fiyata. Ayrica uc gunde siparis palto ve giysi diken ucuz terziler mevcut.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby vamosbien » Wed May 09, 2012 9:34 pm

Vietnam'da o uc gunluk sure takim elbise icin dort saate dusuyor:)
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Wed May 09, 2012 9:43 pm

vauvv :)
cazkedisi
ROGER WATERS

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü