Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlasmasi icin danismanlik sirketleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ankant » Fri Jun 28, 2019 5:37 am

Biz Yeni Bir Hayat'la çalıştık. Çok memnun kaldım. Kısa zamanda başvurumuzu yaptık ve olumlu sonuçlandı. Öneririm

quote="cnsdesigner"]Herkese merhaba arkadaşlar,

Grafik Tasarım alanında Türkiye'den anlaşmaya başvurma kararı verdim. Avukat yönlendirmesinde bulunabilecekler varsa çok memnun olurum.

Sevgiler[/quote]
ankant

New postby cega » Tue Jul 09, 2019 3:15 pm

Türkiye'den başvurduğumda şansımın %85 olduğunu söylemişti Hüseyin bey, fakat ikinci ve daha uzun olan görüşmemizde başvurumun asla Türkiye'den kabul edilmeyeceğini ve UK'e gelip, oradan başvurmamı istedi. Ben de biraz tereddüte düştüm açıkçası.

İş planı konusunda destek sağlayabilecek referans verebileceğiniz birileri var mı forumda yazılanların dışında ?
cega

New postby çömezabla » Tue Jul 09, 2019 5:45 pm

cega wrote:Türkiye'den başvurduğumda şansımın %85 olduğunu söylemişti Hüseyin bey, fakat ikinci ve daha uzun olan görüşmemizde başvurumun asla Türkiye'den kabul edilmeyeceğini ve UK'e gelip, oradan başvurmamı istedi. Ben de biraz tereddüte düştüm açıkçası.

İş planı konusunda destek sağlayabilecek referans verebileceğiniz birileri var mı forumda yazılanların dışında ?

Merhaba,
Yazdığım post silindi. Anlamadım.
Last edited by çömezabla on Sat Jul 27, 2019 7:50 pm, edited 2 times in total.
çömezabla

New postby orduevi » Thu Jul 18, 2019 10:17 pm

"45 göçmenlik firması hakkında suç duyurusunda bulunuldu"

"İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office)’in, ülkede faaliyette bulunan 45 göçmenlik firması hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Suç duyurusunda bulunulan firmalar arasında OISC danışmanlık şirketlerinin yanısıra tanınmış bazı avukatlık firmaları da yer alıyor."

https://vizesizdunya.blog/2019/07/17/45 ... bulunuldu/

Immigration Connection'in da bu 45 firma icinde olduğu doğru mudur? Basvurusuna red alan bir arkadasım söyledi, görmeden inanmam dedim.
orduevi

New postby Sensen » Fri Jul 19, 2019 8:43 am

cega wrote:Türkiye'den başvurduğumda şansımın %85 olduğunu söylemişti Hüseyin bey, fakat ikinci ve daha uzun olan görüşmemizde başvurumun asla Türkiye'den kabul edilmeyeceğini ve UK'e gelip, oradan başvurmamı istedi. Ben de biraz tereddüte düştüm açıkçası.

Sorun varsa uk deyken de yok mu? Başvuru yerine göre kararları değişir mi ki
Sensen

New postby mous53 » Mon Aug 05, 2019 1:19 pm

Merhaba arkadaslar 4 yilim doldu yeniden uzatmaya basvurucam bildiginiz uygun yapan bi danisman onerisi ariyorum daha once I fanismanim bana pahali geldi onerilri bekliyorum tesekkurler herkese basarilar
mous53

New postby gulhanu » Mon Aug 05, 2019 1:43 pm

Merhabalar, biz de ailecek Ağustos ayı sonunda başvurmayı düşünüyoruz. Satış ve pazarlama alanında başvurmayı düşünüyorum, BP yi kendim yazacağım ancak yine de bitince kontrol edebilecek, eksik varsa yönlendirecek tanıdığınız bildiğiniz güvenilir danışman firma, arkadaş vs varsa çok sevinirim. Bu aralar referansı iyi olan danışman firmaların hepsi çok yoğun olduğundan randevu bile bulamıyoruz.
gulhanu

New postby halilaloglu » Mon Dec 16, 2019 6:21 pm

Sevgili forum üyesi arkadaşlar,

Avukat vs olmadan başvurumu kendim yapmayı düşünüyorum ama şu Business Planın profesyonel olmasını istiyorum. Önere bileceğiniz bu konuda (Business Plan Yazılması) profesyonel destek sağlayan kişi/şirketler var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Halil
halilaloglu

New postby istanbullondra » Wed Jan 08, 2020 11:52 am

Merhabalar,

Biz başvurumuzu kendimiz yaptık çift olarak, ilk başvurumuz red aldıktan sonra ikinci başvuruda iş planımızı Londra'da yaşayan, eğitimini, yüksek lisansını Londra'da tamamlayan Oğuz bey hazırlamıştı.
2 hafta gibi kısa bir süre içinde son derece detaylı bir plan yazdı bize. Çalışması, iletişim kurması, ulaşılabilir olması ile gönül rahatlığıyla tavsiye ederim kendisini.

info@researchcube.co.uk ya da www.researchcube.co.uk adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru sürecinizde kolaylıklar ve başarılar dilerim.

halilaloglu wrote:Sevgili forum üyesi arkadaşlar,

Avukat vs olmadan başvurumu kendim yapmayı düşünüyorum ama şu Business Planın profesyonel olmasını istiyorum. Önere bileceğiniz bu konuda (Business Plan Yazılması) profesyonel destek sağlayan kişi/şirketler var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Halil
istanbullondra

New postby ankant » Sat Feb 08, 2020 6:22 pm

Çok inandırıcı değil. Bu tür yaklaşımları bize de söyleyenler oldu. Biz sonuçta Türkiye'den başvuru yaptık ve onay aldık. Bizim başvuru yaptığımız zaman dosyalar şimdiki gibi İngiltere'ye gitmiyordu. elçilik değerlendiriyordu. Yani daha zordu o zaman sonuç almak.

Şimdi ise başvurunuz nereden yapılırsa yapılsın hepsi Croydon'daki home office'e gdiyor. Aynı kişiler tarafından değerlendiriliyor.

Danışmanlık firması olarak biz Yeni bir hayat'la çalışmıştık. memnun kaldık. Başvurumuz rahatça onaylanmıştı. Artık Londra'ya da yerleştik. İyi hazırlanırsanız kendiniz de başvurabilirsiniz. Sadece çok titiz ve dikkatli haızrılanmanız gerek. Bir de business plan çok önemli. Banka hesaplarına falanda çok dikkat edin
ankant

New postby istanbullondra » Sun Feb 09, 2020 8:27 pm

Kesinlikle katılıyorum, İngiltere ya da Türkiye'den başvuru yapmak arasında fark yok. Başvuru sürecindeki en kritik şeylerden biri iyi bir iş planı hazırlamak.

Biz de Oğuz bey ile çalıştık, detaylı bir şekilde her şeyi hazırladı. En önemlisi de bütün süreç boyunca istediğimiz zaman ulaştık kendisine.

info@researchcube.co.uk ya da www.researchcube.co.uk adresinden ulaşabilirsiniz.

Kolay gelsin.

ankant wrote:

Çok inandırıcı değil. Bu tür yaklaşımları bize de söyleyenler oldu. Biz sonuçta Türkiye'den başvuru yaptık ve onay aldık. Bizim başvuru yaptığımız zaman dosyalar şimdiki gibi İngiltere'ye gitmiyordu. elçilik değerlendiriyordu. Yani daha zordu o zaman sonuç almak.

Şimdi ise başvurunuz nereden yapılırsa yapılsın hepsi Croydon'daki home office'e gdiyor. Aynı kişiler tarafından değerlendiriliyor.

Danışmanlık firması olarak biz Yeni bir hayat'la çalışmıştık. memnun kaldık. Başvurumuz rahatça onaylanmıştı. Artık Londra'ya da yerleştik. İyi hazırlanırsanız kendiniz de başvurabilirsiniz. Sadece çok titiz ve dikkatli haızrılanmanız gerek. Bir de business plan çok önemli. Banka hesaplarına falanda çok dikkat edin
istanbullondra

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 3:43 pm

Ben memnunum verirdim ama şu an dosya kabul ediyor mu bilmiyorum... yardıma ihtiyacı olursa sorabilirim alır mı diye
bubalus

Previous

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü