Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlasmasi icin danismanlik sirketleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Reality » Tue Dec 30, 2014 11:06 pm

Ankara antlasmasina bir hukuk ogrencisi olarak yorum getirmek istiyorum ocellular bir kac yorumu bu sitede okuduktan sonra ( Scotyard ve hazelnut arkadaslarin yorumu gibi) Ankara antlasmasinin ozu niyetin gercekci ve samimi olmasidir. Maalesef okudugum yorumlarda magdur olduk herseyi bize sordular onlar sadece duzenledi bosuna para verdik magduruz soylemleri Ankara antlasmasi basvurusu yapacak basvuru sahiplerinde yanlis bir hukuki bakis acisi yaratmaktadir

Hukuk da etik kavramlar vardir, Ankara antlasmasinda is Plani onemli faktordur eger bir lawyer size sormadan plan yapiyor ise ( ki yorumlardan bu dogru olan yol gibi yorumlamis arkadaslar) bu hukukcu icin suc islemek demektir ve dosyaya zarar vermek demektir dogal olarak gercek bir hukukcu plan ile ilgili herseyi muvekkilim sorar. Ankara antlasmasi ic hukuk degildir bir Avrupa hukugudur. Basvuru sahiplerinin deneyimlerini anlatirken bize sordu gibi yakinimlari yanlistir. Bunlari okuyanlarin kafalarinda magdur portresi cizmek yerine hukuk bunu gerektirmektedir bakisini cizmeleri gerek

Ankara antlasmasi HC 509 temel nokta niyetin gercekciligidir, dogal olarak size soran , arastirmanizi isteyen hukucuyu secin para verin gerisini biz hall ederiz size hemen plan hazirlariz diyen degil
Reality

New postby sine gonul » Wed Dec 31, 2014 5:05 am

Merhaba, cok uzun zamandir esim ile birlikte Ankara antlasmasini arastiriyorduk ve zaman zaman by sitedeki arkadaslar ile de yazistik.Kendi tecrubelerimi aktarmak istiyorum bir cok ismi gecen firma ile gorustuk ve en son bir tanesine karar verdik cok limitli bir butcemiz olmasina ragmen vizemizi aldik, umarim samimi bir sekilde yazdiklarim bu yola girecek ozellikle cocuklari olan ailelere bir isik tutar.

Oncelilkle yazismalarimiz sonucunda bazi firmalarin bu sitelerde ozellikle yazi yazdiklarini ornegin bir hukukcu icin karalama baslamis ise digerlerinin bundan rant cikarmaya calistiklarini gorduk. Ornegin yeni bir Hayat ismindeki firma hukuk ile Uzaktan yakin dan alakasi olmayan Immigration Directorate Instruction IDI bile bilmeyen musteriler den 3 alip 1 ni Ingilterede anlastigi firmaya paslayan sadece marketing yapan bir firma

Yaklasik olarak 12 firma ile gorustuk, biri harıc hepsı vizeyi alırız dedi, ret alırsınız dıyen firma uzun soluklu bir calişma ile kazanilabilecegini ve bunun ne şekilde olması gerektıgını acıkladı, sonuçta soylenenler arasında kıyaslama yapıp hangısının daha hukuğa hakim oldugunu bulmak cok zor degil, söyledıkleri ve analizleri cok mantıklı geldi, bunun için odemede almadı, dediklerini yaptıktan sonra dosyayı açtık ve odeme yaptık. Vizemizi aldık su an Londradayız .Calişma surecinde bizi cok zorladı, her hatada sil baştan basladık, ama başka turlu kazanma şansımız yok ıdı. Burda yorum yapan bazı arkadasların parasının yarısını verdık demelerını mantıklı bulmuyorum cunku eğer bır firma dıger yarısını da almak ıstese bu kadar dosyayı guclendırmek ıcın zaman harcamaz sırf müşteri mutlu olsun oylesıne bır şey hazırlar ve Ikinci odemeyıde talep eder.

Gelmek ıstedıgım nokta forumlarda yazılanlar ıle degil firmaları arayın ve zaten zeki bir insan hangısı olaya hakim hangisi degil cok kolay anlar. Gorusmelerımizden biri bır avukat ile idi ve esımın dependant olarak ıs kurabileceğini soylediki sonradan yasal olarak bunu yapamayacagımızı Denız beyden ogrendık

Umarım bu tecrubeyı paylaşarak yardımcı olmuşumdur
sine gonul

New postby scotyard » Sun Jan 04, 2015 1:26 pm

Kesinlikle katılıyorum herkes arastırsın gorussun, zaten biraz gozu acik olan herkes neyin ne oldugunu bir sure sonra farkeder.
scotyard

New postby alituran65 » Tue Jan 20, 2015 7:03 pm

Merhaba
Ben samimiyetim ile yazdım ve benim Deniz Gök Bey ile yaşadığım sıkıntıları tekrardan kimse yasamasın dedim. Burda Deniz Bey in savunmaya çalışanlar heralde Deniz Bey in kendi çalışanları ben bu isim ile vizeyi alıp mutlu olanını görmedim çünkü o kadar çekmişlerki vize süresince inanın vize almaları bile tatmin etmemiş.
Ben ankara anlaşması başvurusu yapıcakların tabiki işlerini iyi bilmeleri gerktiğinin inancindayım ama yapıcağın işi Deniz Bey e anlattıktan sonra benim işemi İngiltere yaşamda benden fazla tecrübesi olan birisinin bana yol göstermesi icin o kadar para veriyorum yoksa başvuruyu kendim yaparım ne grek varki dimi.
Diğer bir nokta benim sürecimde en son yaşadığım aksilik olayı daha iyi anlatır heralde size hukuk biliyosunuz ya. Ben Deniz Bey ile Türkiye den başvuru yaptım herşey bitti dosyamı kesinlikle İngiltere den postalamak istedi çıktı almak olmaz dedi ve 60 Pound kargo parası gonderdim. Dosya aksam üstü elime ulaştı ve ben merakımdan dosyaya bir göz gezdirem sabah erkenden randevum var dosyayı teslim edece. Dosyayı actım aman Allah ın hep başka kişilerin bilgileri inanamadım arıyorum parayı aldı ya ulaşıncaya kadar 2 saat sürdü sonrada bana problem değil size gönderdiğimin çıktısını alıp verin dedi inanamadım. Hep doğru olmaz diyor sonra hata yapıncada problem olmaz diyor son gün ne yapıcam deli olucam nerdeyse. Neyse cok şükür işim çok iyi ve para çok çiddi bir miktar olduğundan vizeyi. Ben dosyayı acmamış olsan dosya Deniz Bey in gönderdiği gibi sunsaydım anında ret alıcaktım çünkü başka başvuru sahibinin banka hesap ekstreleri ve bilgileri vize memurunun önünde olucaktı.
Ben gerçek bir insan olarak yazıyorum Deniz Bey ile başvuru yapıçaksanız 10 kere düşünün derim. Saygılar Ali
alituran65

New postby sine gonul » Fri Jan 23, 2015 11:29 pm

Merhaba Ali Turan benim hakkimda yazdiginizi okudum, oncelikle hic hos degil, kucuk bir Çocuğum olduğu icin malum cok giremiyorum ve simdi gördüm . Ben sizin samimiyetinize inanıyorum ama ayni sekilde bende samimiyetimle ozellikle benim gibi cocukları olan kişilere samimi sekilde yazdım. Benim e mail adresim sinegonul@gmail. com size bir şey kanitlamak zorunda degilim ama isterseniz burdan nasil vize aldıgımi yazarim. Bende zor donemler yasadım ama neden soylemeyım cunku gerçekten Deniz bey cok hakim ve iyi. Bu foruma bir daha girmiycem cunku o kadar Saçma seyler yaziliyorkı. Sız benim dosyam zaten ıyı ıdı dıye yazmişsiniz bize soylermisiniz ornegin ne mezunusunuz? firmalar bırılerine para verip burada yazdırıyorlar ve yonlendırmeye calişiyorlar veya birisi bır yere kızdığı icin sabah aksam karalamaya calişiyor ve insanlari aptal yerine koymaya calişiyorlar. Ornegın bir tanesı Sevkı bey cok ıyı yazmiş kapak Yazıyı avukat ıngıltereden yazdı demiş, madem öyle neden Sevki beye para veriyorsun? Zaten kapak yazı en önemli yazı belliki ıngılterede bır firma ile anlaşıp parayı paylaşıyorlar bunu çözmek icin Einstein olmaya gerek yok. Saçmalıklar ile dolu bır form bu ınsanların duygularını ranta çevirmeye calişan bır forum.
sine gonul

New postby Site Memuru » Sat Jan 24, 2015 3:36 pm

Su rant meselesini bir acar misiniz? Foruma uye olmak icin para mi verdiniz? Mesaj ucrete mi taabi?
Site Memuru
Site Admin

New postby scotyard » Sat Jan 24, 2015 11:12 pm

Ben kendi adima bir aciklik getirmek isterim madem ithamlar buraya kadar varmış.

Ben bu vizeye kendim basvurdum ve aldım (basvurmadan once hemen hemen mevcut tum firmalarla da oyle ya da boyle gorustum fikir aldım) cok acik ve net konusuyorum eger bu forumu daha once kesfetmis olsaydım bu firmalarin hicbirisine para odemezdim (umarım burdan herhangi bir firma adina yazmadigim anlasilmistir) kendi deneyimledigim bu firmalardan ozellikle biri icin de tecrubelerimi aktardim.

Bana kalırsa okuyun burda yazilanlari, biraz da isinize hakim olun gidip kendiniz basvurun para vermeyin.

Ben kendi tecrubelerimi paylastim, insanlar da ayni sorunu yasamasin diyerek oldukca detaylı anlattim. Okuyup inanmamak sizin elinizde, ama aramaya inanirsaniz burda yazilanlarin gerceklik payi nedir diye kendinizde bunu gorebilirsiniz.
scotyard

New postby UtkuA » Sun Mar 08, 2015 9:40 pm

@scotyard Selamlar,

Ben de iç mekan tasarımı ve emlak danışmanlığı üzerine bir şirket kurarak başvurmayı düşünüyorum ve danışman şirketler konusundaki görüşlerine katılıyorum. İş planı dışındaki çalışmaların hepsi bürokratik işlemler. Yalnız iş planını hazırlarken, UK'ye ait market information'ı nereden sağladın? Sonuçta bazı projeksyonlar yapmak için elinde bazı temek bilgilerin olması gerekiyor. İnternette bu bilgileri sağlayan bir kaç site buldum ama ne kadar güvenilir tam bilemedim. Şimdiden vaktin için teşekkür ederim.

İyi günler
UtkuA

New postby scotyard » Wed Apr 29, 2015 3:11 pm

@UtkuA pardon bu mesajı gormemisim.

Market Information i tamamen internet uzerinden kendi arastirmalarimla buldum ki zaten bu danismanlik firmalari diger her bolumde oldugu gibi bu kisminda da sizden bilgi talep ediyorlar.

Zaten BP nin tamamini aslinda kendim yazdigimi farkettigimde cektim bu danismanlik mevzusunun fisini.

Bu arada bu konuda burda daha profesyonel servisler de var ustelik ucretsiz, bgateway diye bir kurulus var market research u tamamen ucretsiz sagliyorlar ancak bunun icin burda kayitli bir sirketiniz olmasi lazim. Bu da sizin su asamada size bir fayda saglamiyor farkindayim.
scotyard

New postby salim » Wed May 13, 2015 8:55 am

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay kadar önce vizeyi alıp geldim ailemle birlikte.
Yenibirhayat Şevki Bey'le çalıştım. Önce Kanada için uğraştık sonra vazgeçtik İngiltere için denedik, iyikide vazgeçmişiz diyorum Londra'yı görünce. Şevki Bey'le gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz, bu kadar düzgün iş yapabilecek birini bulmak son derece zor. Ayrıca danışmalık maliyeti de uygun.

Salim
salim

New postby ucbucuktandort » Wed May 20, 2015 3:15 pm

Basvuruyu kendiniz de yapabilirsiniz.
Resmi siteleri arastirin, okuyun. Hersey var. Herkese bol sans dilerim.
ucbucuktandort

New postby Volkan » Wed May 27, 2015 9:34 pm

Yenibirhayat ile Ingiltere icinden uzatma icin calisan var mi? Sadece TR'den ilk basvurulari mi yapiyorlar burada da devam ediyorlar mi diye merak ettim. Ofisleri sadece Istanbul'da anladigim kadariyla.
Volkan

New postby salim » Thu May 28, 2015 2:34 pm

@Volkan sadece ilk başvuruyu yapıyorlar.
Uzatma için Nedim Bey'i düşünüyorum ben.
Çalışan varsa daha önce bilgi verebilirse sevinirim.
http://www.visaexpressuk.com/
salim

New postby Volkan » Thu May 28, 2015 5:45 pm

Tesekkurler Salim. Yenibirhayat'i listeden dusup Nedim Beyi ekleyelim o zaman. Bulabildigim tavsiye edilen isimler:

Bridge Visa - Fatma Cayir
Immigration Connection - Nusha Hanim
Birnberg Peirce & Partners - Irfan Cangatin

Henuz hicbiriyle irtibata gecmedim. Taniyan, bilgisi olup da paylasabilen olursa cok makbule gecer.
Volkan

New postby salim » Thu May 28, 2015 6:05 pm

Volkan çalıştığın veya önerebileceğin muhasebeci var mı güney batı Londrada özellikle?
salim

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü