Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlasmasi icin danismanlik sirketleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Mugoren » Tue Jun 28, 2016 3:42 pm

Herkes için birşeyler yazılıyor ben Vizesiz dünya blog yazarı Tamer Ulay ile çalıştım çok memnun kaldım. Herşeyden önce insani yanı çok güçlüydü titiz ve özverili çalıştı ve sorun olabilecek şeyler olmasına karşın ilk başvuruda sonuç aldık
Mugoren

New postby lovefox » Mon Jul 18, 2016 10:22 am

Mugoren wrote:Herkes için birşeyler yazılıyor ben Vizesiz dünya blog yazarı Tamer Ulay ile çalıştım çok memnun kaldım. Herşeyden önce insani yanı çok güçlüydü titiz ve özverili çalıştı ve sorun olabilecek şeyler olmasına karşın ilk başvuruda sonuç aldık

Merhaba @Mugoren,
ben de aynı iş kolunda (hukuk danışmanlığı) ankara vizesi başvurusu yapmayı düşünüyorum. sormak istediğim aslında çok şey var, özellikle iş planı hazırlama süreci ve potansiyel müşteri bulma konusunda nasıl bir yol izlediğinizi merak ediyorum. mesela home office mi gösterdiniz yoksa bir ofis tuttunuz mu? muhasebeci tuttunuz mu? bireysel müşteriler mi yoksa şirket müşterileri mi gösterdiniz? iş planında hangi hukuki konularda danışmanlık vereceğinizden söz ettiniz? iş planını kendiniz mi hazırladınız yoksa tamer ulay ile mi hazırladınız? toplamda süreç ne kadar sürdü?
ilk aklıma gelen sorular bunlar oldu ama bunlar dışında da dikkat etmem gereken şeyler varsa söylerseniz memnun olurum. şimdiden çok teşekkürler, görüşmek üzere.
lovefox

New postby esraersal » Mon Aug 01, 2016 6:00 am

Merhaba
Daha önce CSS & Co Legal Services İstanbul şubesiyle çalışan oldu mu acaba?
esraersal

New postby msacbt » Tue Oct 04, 2016 3:15 pm

merhaba. son günlerde ankara anlaşmasıyla 4. yılın sonunda kazanılan vatandaşlık hakkının kaldırıldığı konuşuluyor. Bir bilgisi olan var mıdır acaba?
msacbt

New postby orduevi » Mon Oct 24, 2016 4:41 pm

3 yillik vize basvurusu icin avukat tavsiyeniz var mi? Deniz Gok'den fiyat aldim ancak £2000 istedi. Alt tarafi benim adima form doldurulacak. Ilk yillik vize icin tamam bundan daha fazla vermistim kendisine ama Turkiye'deydim. Simdi Londra'da bu parayi uzatma icin vermek icime sinmiyor.

Deniz Gok ilk yillik vizeden sonra Ingiltere'ye geldiginizde size destek de olmuyor. Sirketimle ilgili soru sordugumda 3 yillik vize parasinin odenmesi halinde destek verdigini soyledi; sasirdim. Diger avukatlar benim bildigim birinci yilin vizesi alindiktan sonra da destek veriyorlar. Sonuc olarak Deniz Bey'in yaklasimi hosuma gitmedi ve Londra veya Istanbul'dan bir avukat varsa tavsiye edebileceginiz sevinirim. Fiyatlarini da biliyorsaniz burada paylasirsaniz ayrica takdir ederim :) Tesekkurler.
orduevi

New postby esraersal » Tue Oct 25, 2016 5:43 am

orduevi wrote:3 yillik vize basvurusu icin avukat tavsiyeniz var mi? Deniz Gok'den fiyat aldim ancak £2000 istedi. Alt tarafi benim adima form doldurulacak. Ilk yillik vize icin tamam bundan daha fazla vermistim kendisine ama Turkiye'deydim. Simdi Londra'da bu parayi uzatma icin vermek icime sinmiyor.

Deniz Gok ilk yillik vizeden sonra Ingiltere'ye geldiginizde size destek de olmuyor. Sirketimle ilgili soru sordugumda 3 yillik vize parasinin odenmesi halinde destek verdigini soyledi; sasirdim. Diger avukatlar benim bildigim birinci yilin vizesi alindiktan sonra da destek veriyorlar. Sonuc olarak Deniz Bey'in yaklasimi hosuma gitmedi ve Londra veya Istanbul'dan bir avukat varsa tavsiye edebileceginiz sevinirim. Fiyatlarini da biliyorsaniz burada paylasirsaniz ayrica takdir ederim :) Tesekkurler.

3 yıllık fiyatını bilmiyorum ama Visavis'le görüşmenizi öneririm.
esraersal

New postby akesimli » Tue Oct 25, 2016 5:47 am

orduevi wrote:3 yillik vize basvurusu icin avukat tavsiyeniz var mi? Deniz Gok'den fiyat aldim ancak £2000 istedi. Alt tarafi benim adima form doldurulacak. Ilk yillik vize icin tamam bundan daha fazla vermistim kendisine ama Turkiye'deydim. Simdi Londra'da bu parayi uzatma icin vermek icime sinmiyor.

Engvisa'dan Zeynep Hanım ile görüşebilirsiniz.
akesimli

New postby orduevi » Wed Oct 26, 2016 9:14 pm

Danismanlari arayip bilgi alacagim, tesekkurler. Eger ucretler hemen hemen ayniysa artik formu kendim doldururum ve basvurumu yaparim.
orduevi

New postby tydtyd » Fri Mar 10, 2017 10:24 am

Merhabalar,

İstanbul Barosu'na kayıtlı avukatlar olarak; 10 yılı aşkın bir hukuk deneyimi ile İstanbul - Londra ofislerimizle, başvurularınız ve sorularınız için yardımcı olabiliriz.

Ps: Ekibimiz, ilk deneyimini kendi üzerinde gerçekleştirmiştir.

Çok Sevgiler,

tuna@doyuklegal.co.uk
tydtyd

New postby jeremyvine » Thu Mar 23, 2017 10:45 am

Herkese Merhaba,

Ankara Anlaşması için danışmanlık yapan firmaların listesini şuraya koydum:

http://www.ingiltererehberi.net/danismanlar

Burdan tüm bilinen firmaları görebilirsiniz.

Ayrıca bu forumu takip eden danışmanlar varsa ve bana ulaşırlarsa onların firma bilgilerini de listeye koyarım. Bana bilgi@ingiltererehberi.net email adresinden ulaşabilirsiniz.

Listemele ücretsiz ve alfabetik sıra ile. Yani neden şu firma önde çıkıyor diye aklınıza gelir diye yazıyorum.

Danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler firmaların listesine tek bir yerden ulaşabilir.

Herkese vize alma sürecinde kolaylıklar ve başarılar.
---
jeremyvine

New postby yanke_zulu » Sun Feb 18, 2018 12:48 pm

merhaba link çalışmıyor
Bilgilere nasıl ulaşabiliriz acaba

jeremyvine wrote:Herkese Merhaba,

Ankara Anlaşması için danışmanlık yapan firmaların listesini şuraya koydum:

http://www.ingiltererehberi.net/danismanlar

Burdan tüm bilinen firmaları görebilirsiniz.

Ayrıca bu forumu takip eden danışmanlar varsa ve bana ulaşırlarsa onların firma bilgilerini de listeye koyarım. Bana bilgi@ingiltererehberi.net email adresinden ulaşabilirsiniz.

Listemele ücretsiz ve alfabetik sıra ile. Yani neden şu firma önde çıkıyor diye aklınıza gelir diye yazıyorum.

Danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler firmaların listesine tek bir yerden ulaşabilir.

Herkese vize alma sürecinde kolaylıklar ve başarılar.
---
yanke_zulu

New postby Buk » Wed Feb 28, 2018 12:51 pm

Merhaba,

TR´den basvurmak icin danismanlik firmasi ariyorum, beklentim beni iyi bir sekilde yonlendirmesi, formu doldurmak ya da gelir gider tablosu hazirlamaktan ibaret olan firmalar var ama onemli olan market arastirmasini iyi yapan ve referans mektuplarini almam icin benim firmalara nasil iletisime giricegimi dair beni yonlendiren bir firma bulmaya calisiyorum. Ingiltere´ye cok kez gittim ama orada hic calismadim, dolayisiyla firmalarla nasil iletisime gecicegimi bilemiyorum. BP de bu kismi herkes nasil halletti?
Danismanlik firmalariyla basvuranlar bana hangi firmalarla calistiklarini ve ne kadar mutlu olduklarini belirtirlerse cok sevinirim. Bosu bosuna para vermek istemiyorum.
Sole trader olarak basvurularda firma ismini nasil belirlediniz?
Websitesi kurmak gerekiyor mu?
Buk

New postby Emre » Wed Feb 28, 2018 1:44 pm

Danışman tavsiyesi vermeyeyim ancak diğer birkaç sorunu cevaplayayım.

Referans mektuplarının veya potansiyel müşteri mektupları gibi mektupların illa İngiltere'den olması gerekmiyor. Halihazırda müşterin varsa, onlardan isteyebilirsin. Yoksa Türkiye'den veya diğer ülkelerden edindiğin referanslar yeterli. Önemli olan senin de yazdığın gibi market araştırması ve iş planı.

Sole Trader dediğin serbest meslek. Firma ismi gerekmiyor.
Serbest olarak LTD şirket şeklinde çalışacaksan o zaman bir isim verebilirsin. Ben kendi adımı soyadımı kullanıyorum. Ancak başka isimler de verilebilir işin doğasına göre. Misal forumdan direnc NERDIC LTD ismini vermişti.

Websitesi yine işin doğasında kesinlikle olmazsa olmazlardansa kurulmalı. Ama websitesinin öncelikli olduğu bir iş kolu değilse, yine de bir domain adı alınmalı. Yatırım olarak düşünülmeli.
Emre

New postby rainman3 » Thu Jun 28, 2018 7:59 pm

Merhaba , acaba Lex Legal ile çalışan var mı? Yazılımcı olarak İngiltere'ye gitmek istiyorum; Halt Bey var gayet samimi geldi ama size de sormak istedim.
rainman3

New postby sevilay35 » Tue Jul 17, 2018 6:43 pm

Biz abroad advisor ile görüştük ve Buket hanım oldukça yardımcı oldu tüm sorularımızı yanıtladı. Bir kaç şirketle daha görüştük ama yeterli ilgiyi alamadık. bir arkadaşım avukatla çalıştı ve red aldı şimdi eşi üzerinden tekrar başvurmayı düşünüyorlar. Abroad ile görüşmenizi tavsiye ederim. siteleri de www.abroad-advisor.com
sevilay35

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü