Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlasmasi icin danismanlik sirketleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Hazelnut » Sat Aug 16, 2014 4:25 pm

Evet, aynen, bu arada bu kadar business plan hazirlayan bi kisinin isyuku agirsa bile bunu planlayamaması da biraz tuhaf degil mi? Ornegin gezi olaylarından sonra isyuku artmıs olabilir demis arkadas, o zaman neden ekstra bir eleman almıyor? Kazandigi para katlanmisken normal olan bu olmaz miydi?
Hazelnut

New postby alituran65 » Tue Aug 19, 2014 1:05 pm

mrb,
bende Deniz Gök mağdurlarındanım. Bu sitedeki referanslardan yola cıkarak kontak kurdum kendim çok iyi derecede ingilizce bilmeme rağmen boyle bir konuda profosyonel destek almam için ama neler gelmediki Deniz Gök ile basvuru kararından başıma. Oyle bir BP taslağı attıkı arastırıp doldurunca sadece ona duzenleme kalıyor yani o sorulara cevap verenin baskasından destek alması gerçekten saçma geliyor ama artık paranın yarısını vermişim yapıcak birsey yok diye devam ettim. Herşey mukemmel olmasına rağmen dosyamı uzattı da uzattı zaten sıkıntılı süreç. Su kadar söyliyim artık siz karar verin basvuru tarihini aldık ve dosyanın özel kargo ile gelmesi lazım dedi posta üçreti 60 Pound gönderdim. Posta elime akşam saat 4 gibi ulaştı açıp bir bakim dedim ne olur ne olmaz ne goreyim dosyanın yarısı benim evraklar yarısı baskasının evrakları şoke oldum hemen aradım zaten bey efendiyi araki ulaşasın neyse sonunda ulaştım bana sorun yok ben sana dosyayı e-mail atayım sen çıktı al ver dedi yani kulaklarıma inanamadım. Düşünebiliyormusunuz bu kadar sorumsuz bir adam omrumde gormedim ya onun gonderdiği evrakları kontrol etmeseydim ya orjinalleri değil diye sıkıntı cıkarsaydılar Allahtan dosyam iyiydide kurtardım. Buraya Allah rızası için yazıyom çok sıkıntılı bir sureç sizde Deniz Gök ile basvurmayı dusunuyorsanız çok dikkat edin paranın yarısını ödeyip dosyayı Deniz Gök ten alan çok insan gordum Londra da emin olun yani
alituran65

New postby scotyard » Tue Aug 19, 2014 3:13 pm

Su an bir yandan uzuntu icindeyim, keske gecmis 8 aydaki tecrubemi daha once paylassaydım da belki burayı okuyup daha az insan magdur olurdu diye dusunerek. Bir yandan da, gec olsun guc olmasin dedim yazdiklarinizi okurken.
Acikcasi neden bu kadar zaman tereddutdeydim lutfen paylasayim, belki ayni hislerde olan/olacak arkadaslar olur:

Bu uzun magduriyet sureci icinde, o kadar guzel bir rol icra ediyor ki Deniz bey, her detayda her asamada sucu ya baskalarina ya da size atmakta, ben sahsen hayatimda hic is kurmadım, bilmedigim konularda da atip tutmayi sevmem, o yuzden heralde dedim bi yerlerde yanlis yaptik, yahut anlayamadim. Fakat bir sure sonra da parayi verdim devam edeyim diyorsunuz, e tabiki bunu kendisi de iyi bildiginden gittikce artan dozda en bastan soylemedigi "dogru"lari soylemeye basliyor ve isi bastan savma yapmaya ve ustunuze yikma haline giriyor.

Daha once soyledigim gibi, acikcasi ben buna ragmen hizmetimi sonlandırdım, ve su an hazirlanan(?) raporun kalitesini, bu is uzerine hizmet veren siteleri okudukca anliyorum. Almis oldugu ucret karsiliginda vermis oldugu hizmet kabul edilemez.

Simdi su kritik noktaya deginmek istiyorum, ben bu konu hakkinda gerekli mercii lere sikayette bulundum (ki bu konuda hakli gerekceleriniz varsa ucretinizi geri almaniz gerekir, hatta kendisi bir kontrat yapmadigi ve fatura gondermedigi icin basli basina buyuk ceza odemek zorunda kaynak:http://www.sra.org.uk/consumers/problems/report-solicitor.page#how-complain)

Su an geri donus yapilmasini bekliyorum...

Bu arada bilmeyenler icin su noktayi da belirtmeliyim, eger red aldiktan sonra da mahkeme yoluna giderim bu firma beni temsil eder, biraz da o noktadan temsil olunuyorum diye dusunuyorsaniz, kendisi avukat degil adviser, bunu da SRA dan ogrendim.
scotyard

New postby Hazelnut » Tue Aug 19, 2014 6:04 pm

Hepimize geçmiş olsun, ben de şikayet edeceğim,Office of the Immigration Services Commissioner'e mı şikayet ettin Scotyard? Bu arada deniz gök mağdurları olarak sonuçlarını da paylaşalım başvuru sürecimizin lütfen, son derece endişeliyim şahsen..
Hazelnut

New postby scotyard » Tue Aug 19, 2014 6:17 pm

Evet Hazelnut, pardon link vermemisim yazimda;

http://oisc.homeoffice.gov.uk/complaint ... on_advice/

Burda kritik nokta sikayetin posta yoluyla yapılmasi. Tüm detayları anlatıyor zaten linkte.
scotyard

New postby Hazelnut » Tue Aug 19, 2014 8:44 pm

Teşekkürler scotyard, ben de şikayette bulunacağım kesinlikle, böyle bir davranış cezasız kalmamalı. Herkes şikayet ederse, daha fazla insanın hayatıyla dalga geçer gibi oynamaya devam edemez hiç değilse..bu arada ben de avukat olmadığını öğrendim ama belli etmedim, yine de tekrar tekrar kendisinin bir "lawyer" olduğunun altını çize çize söylemeye devam etti :)
Sen en iyisini yapmışsın baştan kendini kurtararak, eminim sonuç bu şekilde senin için çok daha iyi olacak..darısı başımıza..
Hazelnut

New postby Hazelnut » Tue Aug 19, 2014 8:50 pm

Alituran65 sana da geçmiş olsun çok! Başvuru sürecin olumlu sonuçlandı mı bütün bunlara rağmen? Bu bize de bi umut verir
Hazelnut

New postby alituran65 » Wed Aug 20, 2014 5:05 pm

mrb benim başvurum yıllar önceydi ve dosyam çok iyiydi yani buyuk sermayeli iş olarak ondan olumlu sonuçlanmıştı yani Deniz Bey in faktoru bende etki etmemişti ama şuanki durumu bilemem ama rabbim herşeyi hayırlısnı versin inş
alituran65

New postby atonkarimca » Sat Sep 13, 2014 8:43 pm

merhabalar. nihayet yazabilecek frsat buldum.
biz deniz gök ile çalışmaya başlamıştık ve inanılmaz stresli bir süreç yaşadık. kendisine aşırı kızdığım anlar da oldu ama son hafta bize çok zaman ayırdı ve açıkçası ona olan kızgınlığımızı yok etti.
ben bu ilgisiz ya da sinirli tavırlarını biraz da adayları denemek için yaptığını düşünüyorum. karşısındaki insanın gerçekten ingiltereye gitmek istyip istemediğini kararlılığını gerçekten orada iş açabilecek kapasiteye sahip olup olmadığını deniyor sanırım. çünkü eğer onu ikna edebilirseniz zaten vize veren memurları da ikna edebilmiş oluyorsunuz.
eğer iş yapabilecek kadar çalışkan, zeki, araştırmacı ve mücadeleci biri değilseniz zaten yolun yarısında pes ediyorsunuz. pes edecek kadar zayıfsanız zaten ingilterede başarılı olmanız çok zor oalcaktır.
deniz bey olmasaydı bu vizeyi asla alamazdık, ama elbette kendi kararlılğımız da büyük bir etkendi. 1 yaşında bebeğimiz var ve onu bu ülkede büyütmek istemiyorduk ve bu motivasyonla hareket ettik.yılmadık, deniz beyin sinir bozucu ilgisizliği, bazı dikkatsizlikleri son hafta yerini ciddi bi çalışmaya bıraktı.

bize bisürü soru sordu, her şeyi bizim araştırmamızı istedi, önerilerimize "hayır bunu yazmayın yoksa red alırsınız" diyerek cevap verdi, bir ingiliz vize memuru gibi düşünerek her türlü cevabımızı değiştirdi ve red alabileceğimizi düşündüğü her şeyi düzgün bir şekle soktu, asla sahte bir iş planı, paravan şirket gibi şeyler üzerinde çalışmadık gerçekten de yapacağımız işe kanalize olduk ve bütün bu plan hazırlık sürecinde eşim orda işini nasıl yapacağını da keşfetmiş oldu. şu an gideceğimiz zaman orda bizi neler bekliyor daha iyi biliyoruz.

vizemizi almadan bi gece önce endişeli mesajımıza istinaden bizi aradı ve "korkmayın alamazsanız mahkemede kazanırsınız çünkü her şeyiniz tamamdı" diyerek bizi rahatlattı. hakikaten de çok iyi hazırlanmıştık. ertesi gün alınca bizi arayıp teşekkür ve tebrik etti. artık oturum alana kadar beraberiz dedi, inanıyorum ki ilk yılı kazasız belasız atlatıp geçimizi sağlarsak sonrası çok kolay olacak.

deniz bey olmsaydı asla alamazdık çünkü 1 yaşında bebeğimiz vardı ve bazı eksiklerimiz vardı, bankadaki paranın azlığı, eşimin sigorta miktarının düşük gözükmesi (klasik türk patronlar) ve 3 yıl önceki turist vizemizin başta red olup sonradan verilmesi. ama mülakata bile çağırılmadan aldık hem de toplam 3 haftada.

demem o ki, gerçekten durumunuzda bazı karmaşalar varsa ve sinir harbine hazırsanız deniz beye kızmamaya çalışarak onunla çalışın :) neticede siz de iyi bir profildeyseniz ve iyi çalışırsanız alırsınız vizeyi. pasif yılgın tembel ve hedefsizseniz zaten ingilterede yaşamak çok zor olacaktır.

sevgiler
atonkarimca

New postby scotyard » Tue Sep 16, 2014 2:36 pm

atonkarimca yazdıklarini vize almanin verdiği pozitiflige bagliyorum, cok enteresan bu forumda bir kisi bile bu konuyu sikayet etmemis, kuyuya taş attığımızda bir cok insanin tepkisi ortaya cikmisti. Demek vizeyi alan bana dokunmayan yilan bin yasasin diye dusunuyor.

Keza kendisiyle calisirken, farkettigimiz yalanlari basvurani kollamaya calisan bir adviser icin fazla iddiali, daha once belirttigimiz gibi odaya sikayetimizi yaptık ve kendisine bir uyari yapilacagi soylendi, kim biliri bu uyariyi dikkate almistir...
scotyard

New postby atonkarimca » Tue Sep 16, 2014 6:14 pm

asla vize aldık diye adamın hatalarını hoş görmüyorum, sadece bazı yaptıklarının bir sebebi olduğunu düşünüyorum, ama haddinden fazla iş alıp işlerine yetişemediğini kendisine de söylemiştim, bir yardımcı alın o zaman diye eşim de sert konuşmuştu hatta, ama yardımcısı olsa bile bu tutumu sürdürecektir belki ,bilemiyorum. sadece diğer avukatların gözden kaçıracağı bir çok şeyi görebilen fazla titiz ve aşırı kötümser bir avukat olduğu için vizede başarılı olduğumuza inanıyorum. yüzyüze görüşmeden iş yapmak da ayrı bir sorun tabi, belki de yakında olsak bu şekilde davranmazdı, bilemiyorum...
atonkarimca

New postby scotyard » Sat Oct 04, 2014 8:23 am

Arkadaslar bir suredir bp yazmakla mesguldum, acikcasi bana hazirladiklari 10 sayfalik rezaletten sonra yeniden baslamam gerekmisti, ben de kendim hazirlayip basvurmustum

simdi vizemiz geldi (10 gun kadar sure ile), ve bu surec sirasinda ozellikle bazi leafletlerde yazan bilgileri gordukce sunu farkettim ki cok ciddi yanlis daha dogrusu o sekilde yonlendirmek adina yalan beyan verildigini farkettim.

Ustelik bu yanlis bilgiler neticesinde insanlar red yemis bulunmakta ozellikle gecen sene boyunca, ve bu red yiyenler (ilk gorusmede) sayesinde edindikleri tecrubeleri daha sonra bize tecrube olarak sunmaktalar. Neticede bu konu hakkinda sunlar red yer, bunlar gecer gibi net bir dokuman yok, ancak hangi durumlarin bir red sebebi olabilecegi hakkinda yuzeysel bir yaklasim var.

Benim bu 8 ay suresince, bu red yiyen arkadaslar donemi oncesinde Deniz Gok ten almis oldugum bilgi ile, bu donemin sonrasinda aldigim bilgiler arasindaki taban tabana zıt aciklamalari suna baglıyabilirim ancak; bunlardan edindikleri tecrube ile insanlara bu kez yapilan redler dogrultusunda bilgi verilmeye baslandi.

Buna gerekli minimum yatirim miktarindan tutun da, musteri talebi, ve oraya gidilince yapilabilecek isler cercevesi, vesaire...

Eger hizmet alan ve sikintilari olan, veya almayi dusunen ama cekinceleri olan varsa, yazsin.

İnsanların bu tip konularda bilgi alabilecekleri tartisabilecekleri tek platform bu tip forumlar, o yuzden herkesin tecrubesini paylasmasi onemli diye dusunuyorum
scotyard

New postby emrahcebeci » Wed Dec 24, 2014 3:36 pm

@scotyard
dedigin siteye baktim fakat iletisim adresi goremedim forumda ilk mesajim ama uyelere mesaj atilamiyor sanirim. Yeni gelmis bir ogrenci olarak birkac tavsiye almak istiyordum emrahcebeci@live.com adresinden ulasman mumkunmu? Tesekkurler.
emrahcebeci

New postby tesco » Fri Dec 26, 2014 12:26 pm

Yeni bir hayat ve ICEP WORLD (Tamer Ulay) sirketleriyle ilgili yorumlar,
viewtopic.php?p=17853#p17853

viewtopic.php?p=17850#p17850
tesco

New postby Reality » Tue Dec 30, 2014 10:37 pm

Nerhaba Scotyard, yazdiklarinizi okudum ve yazdiklarinizda bir cok celiski oldugunu farkettim. Yazinizda Deniz Gok herseyi bana soruyor demissiniz, eger bunu yapmis ise dogru yapmis ve etik yaklasmis demektir. Ankara Antlasmasi basvurusu ile ben yapacagim isi biliyorum diye Home Office deklere edersiniz eger siz kendi isinizi bilmiyor ve ben para odedim karsimdaki hukukcu bunu bana soyliycek mantigi ile hareket edersiniz zaten kazanamazsiniz dogal olarak bir doktor basvuru yaptiginda karsisindaki hukukcuya bana tipi anlat demesi mantiga aykiri. Umarim yanlis anlamazsiniz ama sizin yazdiniz dan anladigim Deniz bey ileriye yonelik plana hakim olmanizi talep etmis ve siz bunu yapmadiginiz icin kendinizi magdur olarak tanimliyorsunuz.

Ben bir hukuk ogrencisiyim ve Deniz beyi hic tanimam sadece bir kac arkadasim kendisinden vize almisti, cok zor dosyalardi Hepsinin ortak oldugu nokta cok sik eleyen ama hukuki kriterleri cok iyi analiz eden birisi oldugudur.

Ikinci celiski yazinizda skater
Reality

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü