Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby esraersal » Mon Mar 01, 2021 8:06 pm

ihatevisa wrote:Hazirmisiniz !!!!!!!!! Saat 19.00 da açiklama yapicam !!!! :D :D :D

MP den cevap geldi

Thank you for your email.

I am so sorry that your previous email containing your husband's consent seems to have been lost in our junk folder, please accept my sincere apologies for this. We have now retrieved it and Margaret has made an enquiry today to the Home Office regarding your LTR application.

A member of the team will be in touch as soon as she has received a response.

In the meantime, please don't hesitate to get back in touch if you have any further concerns.

Best wishes,

Rosa

Office of Margaret Hodge MP

Gulermisin Aglarmisin !!!!

ya yukaridaki arkadasin dedigi gibi acaba posta ile letter mi gondersen? Acil ameliyat olmam gerektigi icin, hizlandirma talebinde bulunmak izere bir avukatla gorusmustuk gectigimiz aylarda. Size kesin donus yapsinlar istiyorsaniz posta ile talep gonderin, ona cevap vermezlik yapamazlar demisti. Hakli olabilir mi acaba diye dusunmeye basladim acikcasi.
esraersal

New postby ihatevisa » Mon Mar 01, 2021 9:54 pm

Sarişin oğlana mı yazsam acaba ?

boris.johnson.mp@parliament.uk

Yada letter yazayım letter içine de TARAK koyarim ne o öyle saçın başın dağınık derim :D
ihatevisa

New postby esraersal » Tue Mar 02, 2021 12:48 am

15 Eylul form submit tarihli uzatma basvurusuna bugun 1 yil olarak cevap gelmis. Bir Eylul basvurusuna sonuc geliyor bir Kasim. Sira falan kalmadi karman corman oldu :)
esraersal

New postby gndlf » Tue Mar 02, 2021 12:52 am

Merhaba arkadaşlar

Dosyaların hepsini aynı format mı yüklememizi istiyor, dikkat eden oldu mu? (dosyaların bir kısmını jpg, bir kısmını pdf olarak yüklemem gerekiyor, ama ekranı bilmediğim için soruyorum...)

Teşekkürler
gndlf

New postby esraersal » Tue Mar 02, 2021 1:13 am

gndlf wrote:Merhaba arkadaşlar

Dosyaların hepsini aynı format mı yüklememizi istiyor, dikkat eden oldu mu? (dosyaların bir kısmını jpg, bir kısmını pdf olarak yüklemem gerekiyor, ama ekranı bilmediğim için soruyorum...)

Teşekkürler

Ayni formatta yuklemek zorunda degilsiniz. Pdf ya da jpg yukleyebilirsiniz
esraersal

New postby gndlf » Tue Mar 02, 2021 2:11 am

@esraersal Teşekkür ederim
gndlf

New postby zumur » Tue Mar 02, 2021 6:42 am

Babam operasyon gecirdi ve biz de mailleri mi sallamiyorlar acaba diye posta yolladik 2 kere. Bir sey degismedi. MP ile de degismedi, biz de sizin gibi mail atariz, arariz, posta yollariz tabiki ama hukuki olarak HO uzerinde hic bir yaptiririmiz yok bilginiz olsun dediler. Bizim MP ugrasti mesela ama ayni donusleri yaptilar, ya da hic donmediler bile.

Benim gercekten denemedigim hic bir sey kalmadi ya, dusunuyorum da :) Ama bence deneyin ben bizim dosyanin sonucunun bile geliceginden supheliyim artik.

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:Hazirmisiniz !!!!!!!!! Saat 19.00 da açiklama yapicam !!!! :D :D :D

MP den cevap geldi

Thank you for your email.

I am so sorry that your previous email containing your husband's consent seems to have been lost in our junk folder, please accept my sincere apologies for this. We have now retrieved it and Margaret has made an enquiry today to the Home Office regarding your LTR application.

A member of the team will be in touch as soon as she has received a response.

In the meantime, please don't hesitate to get back in touch if you have any further concerns.

Best wishes,

Rosa

Office of Margaret Hodge MP

Gulermisin Aglarmisin !!!!

ya yukaridaki arkadasin dedigi gibi acaba posta ile letter mi gondersen? Acil ameliyat olmam gerektigi icin, hizlandirma talebinde bulunmak izere bir avukatla gorusmustuk gectigimiz aylarda. Size kesin donus yapsinlar istiyorsaniz posta ile talep gonderin, ona cevap vermezlik yapamazlar demisti. Hakli olabilir mi acaba diye dusunmeye basladim acikcasi.
zumur

New postby ihatevisa » Tue Mar 02, 2021 9:43 am

esraersal wrote:15 Eylul form submit tarihli uzatma basvurusuna bugun 1 yil olarak cevap gelmis. Bir Eylul basvurusuna sonuc geliyor bir Kasim. Sira falan kalmadi karman corman oldu :)

@gndlf boyut olarak 6MB gecme birde evraklarin siyah beyaz yuksek cozunurlukte olsun mumkunse

@esraersal yalniz o basvuruda soyle bir sikinti yasanmis 15 eylulde basvuru yapiyor ya vize bitis tarihini degilde sonuclandirdiklari tarihi baz alip 12 subat 2021 tarihinden vizesini baslatmislar :) simdi yasal olarak 5 yili bu ulkede doldurdugunda ILR basvuru hakkin olmasi lazim yoksa arada gecen sure bizden mi gidecek :(

@zumur cok gecmis olsun dedigin gibi posta yolu email hic birsey fayda etmiyor HO karar vermis bizi bitirecek galiba :D MP lerin ne ise yaradigini bilmiyorum bugune kadar 3 defa yazdim 3 unde de sonuc cikmadi ev sahibi acenta depozitonun ustune yatti citizen advice yazdim mp ye yazdim " WE ARE SO SORRY HEAR THAT " dediler %1 milyar hakliyim acenta da geldi kesinlikle sorun yok evde ama geri veremeyiz dediler depoziyoyu hatta ev saglam ilk gunki gibi teslim alindi ama depozito veremeyiz dediler email attilar 2 sene ugrastim nalet olsun dedim. Ipin ucunu biraktim. 895 pound yediler . Oteki tarafta hakkini helal et dediklerinde atin durzuyu cehenneme odun lazim diyecegim :)

Bence bir an once organize olup su toplu ortak email olayina baslayalim derim. Ortak bir metin ayni gun ayni saatte haftada 3 defa email gonderelim . Boris amcadan HO kadar , Lordlardan bir kac tane gazeteye kadar :D
ihatevisa

New postby zumur » Tue Mar 02, 2021 9:56 am

Bu post'a bir kaç bir şey yazıcam :) @ihatevisa

- Darlama konusuna +1, o arada gerçekten ihtiyacı olan insanların mailleri arada kaynarsa diye düşündüm bi önce. Ama yani toplu bir şey olursa herkesin işine yarayabilir. Ayrıca bizim de gerçekten ihtiyacımız vardı aylardır, aralıktan başvuran arkadaşım aldı ben bir yıla koşuyorum :)

- Şubat'lı vize konusuna çok takıldım şu an. Avantaj da olmaz mı aynı zamanda? Mesela 1 yılımı yediler, 3 vericeklerse ben IRL'a kadar giderim bi daha başvurmama gerek kalmaz :) Ama o aradaki süreye noluyor hakkaten kafam karıştı.

-MP konusunda diğer yaşadıklarına yorum yapmıcam, kelimeler kifayetsiz. Değer umarım bu çekilen her türlü çileye, ne diyeyim.

Emre wrote:@vinzzz güzel haber. Hayırlı olsun.

@ity iş planı verilmiyor. Progress Report olarak ben bir kapak yazısı yazdım. 1,5 sayfa birşey. İngiltere'ye geldiğimden beri neler yaptım, Türkiye'ye oranla satışlarımda ne kadar bir yükselme oldu, aldığım alet edevatlar nelerdi, yaptığım reklam ve pazarlama ile ilgili açıklamalar ve önümüzdeki yıllara yönelik düşüncelerimi yazdım. Ayrıca UK pazarının işlerimi olumlu etkilediğini, Türkiye'ye oranla gelirimde büyük bir artış olduğunu vesaire yazdım.
Mali evrakların büyük bir kısmı muhasebeci tarafından sağlanıyor. Eğer muhasebeciniz Türk ve Ankara Anlaşması hakkında bilgisi var ise zaten herşeyi hazır eder. Yani benim için öyleydi desem daha doğru olur. Muhasebecim baya bir koçan evrak hazırladı tüm şirket bilgilerini, mali kayıtları falan içeren.

Onun dışında, kestiğimiz faturaları, yaptığımız harcamaların faturalarını, vergi ödeme makbuzlarımızı, bordrolarımızı, NI ödeme makbuzlarını ekliyoruz. Bunları zaten muhasebeciye teslim ediyoruz. Onlar tüm işlemleri yaptıktan sonra size hazırladıkları evraklarla birlikte geri veriyorlar.
zumur

New postby ihatevisa » Tue Mar 02, 2021 10:06 am

@zumur benim 2 korkum var acikcasi

1. Korku mesela 01 aralikta basvurdum 01 ocakta vizem bitiyor adamlar bana 01 haziranda cevap verdi ve vize baslangici 01 haziran dedi aradaki 5-6 ayi yediler ve dediler ki sorry ama covid itiraz edemezsin. Ve bu bekledigin sure ILR icinde sayilmiyor neden pandemi var buytun dunya etkilendi ivir zivir

2. korkum adamlar vizeleri 1+3+3 veriyorlar genelde ve dediler ki bi size son vizenizi bosuna 3 yillik vermedik tamamlayin gelin zaten 1 seneniz pandemi ile gecti biseya yapamadiniz ILR basvurunuz 2021 degilde 2023 derlerse ne olacak ?

Sacmalama hakkimi kullandim ama diyemezler diye bir sey yok.

Toplu email candir yapilabilir bence. Ne zarar gorecegiz ki :) Ihtiyaci olanin da olmayaninda sesi duyulur bence. Zaten sureler uzun ama ya email ile 2-3 ay gibi bir sureye duserse ?

Bu arada senin ILR basvuruna ne kadar kaldi :D
ihatevisa

New postby zumur » Tue Mar 02, 2021 11:46 am

3 senecik :) Benim ilk başvurumdu maalesef, IRL'ye yakın olsam bu kadar ağlamazdım zaten. Yine kolay değil ama, en kötü IRL geliyor ya derdim. Ben bunu bir daha yaşıcam en az diye triplerdeyim hehe.

Bu arada bugun 1.5 ay sonra bize interview script'i geldi, out of blue. Ahaaa bi dk bakmaya başladılar mı diye heyecanlanmıyayım di mi :)

12 Şubat'lı vize konusunda da yanlışlık oldu diye düşünüyorum. İlk kez duydum ben, başka varsa kafamızı takalım bence

Son olarak, ben toplu mesaja okeyim 10 kişi bile olsak bir şeydir, dikkat çeker.

ihatevisa wrote:@zumur benim 2 korkum var acikcasi

1. Korku mesela 01 aralikta basvurdum 01 ocakta vizem bitiyor adamlar bana 01 haziranda cevap verdi ve vize baslangici 01 haziran dedi aradaki 5-6 ayi yediler ve dediler ki sorry ama covid itiraz edemezsin. Ve bu bekledigin sure ILR icinde sayilmiyor neden pandemi var buytun dunya etkilendi ivir zivir

2. korkum adamlar vizeleri 1+3+3 veriyorlar genelde ve dediler ki bi size son vizenizi bosuna 3 yillik vermedik tamamlayin gelin zaten 1 seneniz pandemi ile gecti biseya yapamadiniz ILR basvurunuz 2021 degilde 2023 derlerse ne olacak ?

Sacmalama hakkimi kullandim ama diyemezler diye bir sey yok.

Toplu email candir yapilabilir bence. Ne zarar gorecegiz ki :) Ihtiyaci olanin da olmayaninda sesi duyulur bence. Zaten sureler uzun ama ya email ile 2-3 ay gibi bir sureye duserse ?

Bu arada senin ILR basvuruna ne kadar kaldi :D
zumur

New postby ihatevisa » Tue Mar 02, 2021 11:52 am

@zumur ben seni ILR ci zannediyordum karistirmisim sorry senin zamanin cok o zaman :D Allah sabirlar versin !!!!
ihatevisa

New postby bilinmeyenedogru » Tue Mar 02, 2021 1:16 pm

Toplu maile bende okeyim. MP'ye yazdik cevap falan yok, Home office yazdik cevap yok nasil olacak belirsiz

ihatevisa wrote:@zumur ben seni ILR ci zannediyordum karistirmisim sorry senin zamanin cok o zaman :D Allah sabirlar versin !!!!
bilinmeyenedogru

New postby orduevi » Tue Mar 02, 2021 1:56 pm

Arkadaslar beklemekten baska careniz yok. Toplu email da atsaniz, telefonları da kilitleseniz Home Office'in calışma sekli değişmeyecektir. Gereksiz yere antipati oluşturabilirsiniz.

Evet benim 2. 3 yıllık vizem onaylandı aylar once ama onaylanmasaydı bile spam lamazdim. Değişecek hic birsey olamayacak cunku.

Ancak sunu önerebilirim, avukat Yasar Dogan bir email atsa eminim Home Office kendisine makul bir surede geri donecektir. Bence Yasar Dogan'dan rica edin sizin adınıza bir soru yazsin avukatlık terimlerini kullanarak. Diger danışmanlarin cogu Yasar Bey'le ayni kategoride degil üstelik Yasar Bey AA'lilari çok savundu. Ona sorsanız facebook'tan?
orduevi

New postby zumur » Tue Mar 02, 2021 2:43 pm

Benim kendi avukatım da göçmen avukatı. Yaklaşık 15 yıldan fazla geçmişleri var burada şirket olarak, AA'nın 2018 Mart davası için bizzat o ekiple çalıştı. Kendi müvekilleri üzerinden bu dönemdeki gecikmelere yönelik HO ile iletişim kurdu zaten bir kaç defa, ihbarnameyi de onunla yolladık hatta.Yaşar beyin ya da diğer kayıtlı avukatların daha fazla bir şey yapabileceğini hiç sanmıyorum o yüzden.

Dedim ya ben her yolu denedim diye :)

orduevi wrote:Arkadaslar beklemekten baska careniz yok. Toplu email da atsaniz, telefonları da kilitleseniz Home Office'in calışma sekli değişmeyecektir. Gereksiz yere antipati oluşturabilirsiniz.

Evet benim 2. 3 yıllık vizem onaylandı aylar once ama onaylanmasaydı bile spam lamazdim. Değişecek hic birsey olamayacak cunku.

Ancak sunu önerebilirim, avukat Yasar Dogan bir email atsa eminim Home Office kendisine makul bir surede geri donecektir. Bence Yasar Dogan'dan rica edin sizin adınıza bir soru yazsin avukatlık terimlerini kullanarak. Diger danışmanlarin cogu Yasar Bey'le ayni kategoride degil üstelik Yasar Bey AA'lilari çok savundu. Ona sorsanız facebook'tan?
zumur

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü