Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Tue Nov 17, 2020 10:54 pm

ashley73 wrote:Geçmiş olsun en kısa zamanda uzatmanızın gelmesi dileğiyle
merak ettiğim acaba istatistik tutmak için mi mülakatları yapıyorlar yoksa dosyada bir eksiklik gördükleri için mi? izlenimiz nasıl ?

Bence eksiklikler ve anlamadiklari birseyler var onlari aciklamamizi istiyorlar.
ihatevisa

New postby gndlf » Wed Nov 18, 2020 3:05 am

knpc wrote:
gndlf wrote:"Business account for the year" olarak self assessment form'un verilmesi uygun olur mu? Yoksa, muhasebeciye tablo mu yaptırmak gerekli ?
"Business account for the year" derken, muhasebecilerin her yıl kendi yaptıkları (ama resmi deger taşımayan) account production form mu kastediliyor? SA form vermek sanki daha mantıklı değil mi?
Teşekkürler

Muhasebecinin hazirladigi verilmesi gerekiyor. guidance: The accounts (preferably audited) must be professionally produced by a qualified or chartered accountant.

Self assessment kisisel vergi, business hesaplarla ilgili degil, kisisel ve business ayri ayri kanit olarak sunulmali.

Sanırım muhasebeci tarafından hazırlanan, ve kırtasiye, reklam, seyahat vs giderlerini tablo halinde gösteren tablodan bahsediliyor "Business account for the year" derken. Doğru mu anladım? Teşekkürler
*Bu arada SA form'da zaten tüm giderler ayrı ayrı yazmıyor mu?
gndlf

New postby knpc » Wed Nov 18, 2020 8:47 am

gndlf wrote:
knpc wrote:
gndlf wrote:"Business account for the year" olarak self assessment form'un verilmesi uygun olur mu? Yoksa, muhasebeciye tablo mu yaptırmak gerekli ?
"Business account for the year" derken, muhasebecilerin her yıl kendi yaptıkları (ama resmi deger taşımayan) account production form mu kastediliyor? SA form vermek sanki daha mantıklı değil mi?
Teşekkürler

Muhasebecinin hazirladigi verilmesi gerekiyor. guidance: The accounts (preferably audited) must be professionally produced by a qualified or chartered accountant.

Self assessment kisisel vergi, business hesaplarla ilgili degil, kisisel ve business ayri ayri kanit olarak sunulmali.

Sanırım muhasebeci tarafından hazırlanan, ve kırtasiye, reklam, seyahat vs giderlerini tablo halinde gösteren tablodan bahsediliyor "Business account for the year" derken. Doğru mu anladım? Teşekkürler
*Bu arada SA form'da zaten tüm giderler ayrı ayrı yazmıyor mu?

Sirketin yil sonu bittiginde muhasebecinin hazirladigi sirketin gelir giderini gosteren tablonun oldugu belge. Ornek olarak companies house da bir sirket aratinca: https://find-and-update.company-informa ... ng-history
Her 31 Ocakta submit edilen accountslar. her sirketin var burada.

Self assesment'ta sirketin aldigi malzemeler ve sirketin kari-borcu olmamasi lazim. Sadece alinan salary-dividend gibi kisisel gelir ile ilgili, faizden para kazandi mi gibi.

Tabi ben limited company kurup onun uzerinden calismayi soyluyorum, sirket kurmadan baska yol ile calisiliyorsa farkli olabilir.
knpc

New postby zeugma » Wed Nov 18, 2020 9:21 am

@ihatevisa gecmis olsun neyse cogu gitti azi kaldi :) Insan valla okuyunca bile sinir oluyor bu sacma sapan sorulara.
zeugma

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 10:51 am

zeugma wrote:@ihatevisa gecmis olsun neyse cogu gitti azi kaldi :) Insan valla okuyunca bile sinir oluyor bu sacma sapan sorulara.

Gecti gitti insAllah !!! Madem soracaksiniz mulakat olacak o zaman neden 6 ay bekletiyorsunuz. formu dolduralim parmak izinden sonra bize mulakat tarihi verin. Mulkat sonrasi da kararinizi soyleyin ..
ihatevisa

New postby esraersal » Wed Nov 18, 2020 10:56 am

ihatevisa wrote:
zeugma wrote:@ihatevisa gecmis olsun neyse cogu gitti azi kaldi :) Insan valla okuyunca bile sinir oluyor bu sacma sapan sorulara.

Gecti gitti insAllah !!! Madem soracaksiniz mulakat olacak o zaman neden 6 ay bekletiyorsunuz. formu dolduralim parmak izinden sonra bize mulakat tarihi verin. Mulkat sonrasi da kararinizi soyleyin ..

Ya yada evrak vermeye gittiğimizde, parmak izi sırasında yapsınlar mülakatı, bitsin gitsin. O kadar haklısın ki. Neyse senin çoğu gitti azı kaldı, dayan :)
esraersal

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 11:32 am

Yalniz soyle birsey de var normalde gorusme sonrasi yapilan gorusme bize email ile geliyordu en gec aksamina kadar diye biliyorum benim henuz gelmedi. :D :D :D adam direkt indefinite mi verecek yoksa refused yazip gonderecek mi beni :)
ihatevisa

New postby DenizPelit » Wed Nov 18, 2020 11:38 am

Merhabalar,
Uzatma başvurusunda sorulan soruları paylaşabilecek biri var mı acaba?
Daha önce bir sitede vardı fakat şu anda bulamıyorum soruları.
Teşekkürler,
Deniz Pelit Can
DenizPelit

New postby DenizPelit » Wed Nov 18, 2020 11:39 am

Merhabalar,
Teşekkürler,
Deniz Pelit Can
DenizPelit

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 11:51 am

DenizPelit wrote:Merhabalar,
Teşekkürler,
Deniz Pelit Can

interview den bahsediyorsan eger onceki sayfalarda paylasmistim.
ihatevisa

New postby DenizPelit » Wed Nov 18, 2020 11:54 am

ihatevisa wrote:
Teşekkürler,
Deniz Pelit Can

Evet interview sorularından söz ediyorum.
Geçmişte arama yaptım ama bulamadım, tekrar daha dikkatli arıyorum şimdi.
Teşekkürler,
Deniz
DenizPelit

New postby ihatevisa » Wed Nov 18, 2020 11:57 am

DenizPelit wrote:
ihatevisa wrote:
Teşekkürler,
Deniz Pelit Can

Evet interview sorularından söz ediyorum.
Geçmişte arama yaptım ama bulamadım, tekrar daha dikkatli arıyorum şimdi.
Teşekkürler,
Deniz

https://alaturkalondra.com/forum/viewto ... start=2280
ihatevisa

New postby yuysal » Wed Nov 18, 2020 12:26 pm

merhaba herkese, 22 eylul online basvuru, 21 ekim vize bitis tarihli 22 ekim biometrik randevusu ile basvurdugum turkish worker visa application bugun sonuclandi, esimle (dependant) beraber onay maili aldik. Herkese basarilar
yuysal

New postby knpc » Wed Nov 18, 2020 12:52 pm

yuysal wrote:merhaba herkese, 22 eylul online basvuru, 21 ekim vize bitis tarihli 22 ekim biometrik randevusu ile basvurdugum turkish worker visa application bugun sonuclandi, esimle (dependant) beraber onay maili aldik. Herkese basarilar

Tebrikler gozunuz aydin.

businessperson ile birlikte bir paralellik var mi acaba merak ettim. Benim tarihlerle benzer tarihler. Worker visa icin de aylarca bekleyen var mi acaba.
knpc

New postby esraersal » Wed Nov 18, 2020 12:55 pm

yuysal wrote:merhaba herkese, 22 eylul online basvuru, 21 ekim vize bitis tarihli 22 ekim biometrik randevusu ile basvurdugum turkish worker visa application bugun sonuclandi, esimle (dependant) beraber onay maili aldik. Herkese basarilar

İlk başvuru sanırım bu?
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü