Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Bluejean » Sun May 03, 2020 12:33 am

cinkiz wrote:Merhaba Arkadaşlar
1 yılın sonunsa 3 yıllık uzatma için 23 Nisan'a biometric randevum vardı ancak merkezler kapanınca önce 9 Hazirana sonra 11 Haziran'a şimdi de 9 Temmuz'a ötelendi rendevum. 15 gün sonra vizem bitiyor. Türkiyeye gidemiyorum uçuş yok, burda işsizim ve maddi olarak Temmuza kadar idare edecek durumda değilim.
Türkiye'ye gidip Temmuz ayında gelmek istesem vizem bitmiş olacak ama home office bu konuda bir tölerans gösterir mi sizce?
Benzer durumda olan var mı? yada aklına bir şey gelen?

Merhaba durumumuzu Home Office mail atarak, durumun yarattığı zorunluluk nedeniyle ülkenize gitmek zorunda olduğunuzu belirten mail atsanız ve cevap verilmemesi halinde de belki yeniden mail da atılabilir. Sizin en azından bir randevu gününüz oluşmuş, biz tüm evrak ve başvuruyu tamamlamış olmamıza karşın bir randevu alamıyoruz. Sistem tıkanmış durumda ve bu durumu dikkate almak durumundalar diye düşünüyorum.
Herkese Kolaylıklar diliyorum.
Bluejean

New postby bnt » Sun May 03, 2020 1:06 pm

Herkese merhaba,

Uzatma için kendimiz başvuracağız, acaba son dönemde başvuranlardan evrak listesi paylaşabilecek var mıdır? Şimdiden çok teşekkürler
bnt

New postby ialpay » Mon May 04, 2020 1:52 pm

Arkadaslar uzatma emailini bugun aldim. Diger arkadaslarinki de hizla gelir sanirim.

Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
estocal 14 Ocak online 20 Ocak Biometrik -> 23 Nisan 3 yillik olumlu
adrianmonk 4 Ocak online-23 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik -> 23 Mart 3 yillik olumlu
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan 3 yillik olumlu
chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik -> 3 Nisan 3 yillik olumlu
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric ->29 Nisan Olumlu
esbr 8 Subat Biometric -> waiting
ialpay 12 Ocak online->. 10 Subat Biometrik -> 4 Mayis 3 yillik olumlu
izzetbey 10 Subat -> waiting
Ekrem 1 subat. 11 subat -> waiting
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting
aykutx 21 Subat -> waiting
gnl>> 23 subat >> waiting
kardesh.32>> 3 Mart >> waiting
ckv Basvuru 08 subat > 10 mart Biometrik -> waiting
jambo 14 Subat online 16 Mart Biometric -> waiting
ialpay

New postby ichucky » Tue May 05, 2020 11:35 am

Selam arkadaşlar, benim biometrik 12 Mart ve bekliyorum. Beni de listeye ekleyebilirsiniz.
ichucky

New postby sinn » Wed May 06, 2020 5:20 pm

Herkese selam,

Uzatma ile ilgili bir sorum olacakti; Agustos 2019'da geldim ve sirketimi de Ekim ayinda kurdum. Muhasebecim vergi icin henuz vaktin var dedi sirket kurulumu uzerinden 1 yil gecmedigi icin. Dolayisiyla ne personal ne de corporate tax hicbir islem yapmadik henuz. Vergi odemeden vize uzatma basvurusu saglikli mi? Benzer durum yasayan oldu mu?
Tesekkurler simdiden.
sinn

New postby Fiddisback » Thu May 07, 2020 9:48 am

sinn wrote:Herkese selam,

Uzatma ile ilgili bir sorum olacakti; Agustos 2019'da geldim ve sirketimi de Ekim ayinda kurdum. Muhasebecim vergi icin henuz vaktin var dedi sirket kurulumu uzerinden 1 yil gecmedigi icin. Dolayisiyla ne personal ne de corporate tax hicbir islem yapmadik henuz. Vergi odemeden vize uzatma basvurusu saglikli mi? Benzer durum yasayan oldu mu?
Tesekkurler simdiden.

Merhaba,

2019-2020 vergi yılı Nisan ayında bitti aslında. Yani şu andan 30 Ocak 2021'e kadar (internetten yapacaksa muhasebeciniz) herhangi bir zaman yapabilirsiniz vergi ödemelerinizi. Muhasebecinizin rahatlığı da buradan geliyor. Genelde burada Kasım-Ocak arası vergi işlemleri telaşesi başlar.

Ama dediğim gibi siz 31 Ocaktan önce istediğiniz zaman yapabilirsiniz işlemlerinizi. Benim tavsiyem Haziran ya da Temmuz ayında muhasebecinizle konuşup vergi işlemlerini halletmeniz. Böylelikle Ağustos'ta uzatmaya başvururken çoktan ilk yıl vergi işlemlerinizi tamamladığınızı da gösterebilirsiniz. Boşuna risk almamış olursunuz.
Fiddisback

New postby krdsh32 » Thu May 07, 2020 10:34 am

Selamlar,
arkadasim @gnl bugun 3 yil uzatmasini aldi.
21 subat biometric, 7 mayis olumlu.
krdsh32

New postby semizekrem » Thu May 07, 2020 11:29 am

Selamlar
1 subat submit 11 subat biometric basvuruda buluustuk. Esimin uzerine Ankara antlasmasi.
Herhangi bir onay e maili veya posta almadik fakat bugun esimin yeni BRP karti elimize ulasti. 3 yillik uzatma verilmis kartin issue tarigi 1 mayis. Postaci direk kapidan atti herhangi bir imza atmadik ve benim Brp kartim henuz ulasmadi. Umarim benim kartimida en yakin zamanda gonderirler.
semizekrem

New postby sinn » Thu May 07, 2020 11:43 am

Fiddisback wrote:
sinn wrote:Herkese selam,

Tesekkurler simdiden.

Merhaba,

2019-2020 vergi yılı Nisan ayında bitti aslında. Yani şu andan 30 Ocak 2021'e kadar (internetten yapacaksa muhasebeciniz) herhangi bir zaman yapabilirsiniz vergi ödemelerinizi. Muhasebecinizin rahatlığı da buradan geliyor. Genelde burada Kasım-Ocak arası vergi işlemleri telaşesi başlar.

Ama dediğim gibi siz 31 Ocaktan önce istediğiniz zaman yapabilirsiniz işlemlerinizi. Benim tavsiyem Haziran ya da Temmuz ayında muhasebecinizle konuşup vergi işlemlerini halletmeniz. Böylelikle Ağustos'ta uzatmaya başvururken çoktan ilk yıl vergi işlemlerinizi tamamladığınızı da gösterebilirsiniz. Boşuna risk almamış olursunuz.

Cevap icin cok tesekkurler, Haziran ayinda vergileri hallettikten sonra, sonraki yillar icin UK'deki normal sisteme gecmis olacagim herhalde, bu noktada bir sikinti cikmaz umarim.
sinn

New postby ozge_e » Thu May 07, 2020 4:00 pm

herkese merhaba . bu ay uzatma için başvuru yapacagız. Ancak kendimiz başvuru yapmayı planlıyoruz . Eşim ana başvuru sahibi ben dependantım . Uzatma başvuru süreci nasıl oluyor ? dependant olarak benım ayrı başvuru mu yapmam gerekıyor ? ne kadar sürede sonuçlanıyor ? birde eşim nino başvurusu yaptı ancak halen gelmedi , benım geldı , nino olmadan başvuru olunca problem olur mu ?
şimdiden herkese teşekkürler
ozge_e

New postby ckv » Fri May 08, 2020 7:20 am

Mercan 7 Ocak online-14 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
estocal 14 Ocak online 20 Ocak Biometrik -> 23 Nisan 3 yillik olumlu
adrianmonk 4 Ocak online-23 Ocak Biometrik -> 27 Nisan 3 yillik olumlu
yukselem 8 Ocak online , 29 Ocak Biometrik -> 23 Mart 3 yillik olumlu
İstanbul34 8 ocak online-30 Ocak parma izi -> 1 Nisan 3 yillik olumlu
chastain 5 Ocak Online-31 Ocak Biometrik -> 3 Nisan 3 yillik olumlu
emkoroglu 13 ocak online- 6 şubat Biometric ->29 Nisan Olumlu
Ekrem 1 subat. 11 subat -> waiting>> 1 Mayis olumlu
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting>> 1 Mayis olumlu
gnl>> 23 subat >> waiting >> 7 Mayis olumlu
ckv

New postby izzetbey » Fri May 08, 2020 8:56 am

10 Şubat, biometric bana hala mail gelmedi. Acaba maili mi kaçırdım ya da sildim. Hangi mail adresinde, başlıkla geliyor? Paylaşabilir misiniz? BRP leri kargo ile mi yolluyorlar?
izzetbey

New postby semizekrem » Fri May 08, 2020 1:55 pm

izzetbey wrote:10 Şubat, biometric bana hala mail gelmedi. Acaba maili mi kaçırdım ya da sildim. Hangi mail adresinde, başlıkla geliyor? Paylaşabilir misiniz? BRP leri kargo ile mi yolluyorlar?

Bize mail posta filan gelmedi. Eşimin yeni brp sini postacı kapıdan atmış imza bile almadı. Henüz benim brp gelmedi
semizekrem

New postby ichucky » Fri May 08, 2020 7:19 pm

Ekrem 1 subat. 11 subat -> waiting>> 1 Mayis olumlu
Raymalifalitiko 13 Subat -> waiting>> 1 Mayis olumlu
gnl>> 23 subat >> waiting >> 7 Mayis olumlu
ichucky >> 12 Mart >> Waiting
ichucky

New postby sinn » Sun May 10, 2020 3:11 am

3 yillik uzatma almis arkadaslara birkac sorum olacak:

1- ben evimden calisiyorum, fakat isyeri adresim olarak muhasebecimin adresini kullaniyorum. sanal ofis ya da kiralik normal ofis falan kiralamadim. ev kirami da gider olarak yazmiyorum, saglayacagi vergi avantaji da cok sorun degil su asamada.

bu sekilde basvuruda bir sikinti dogabilir mi, illa bir ofis mi kiralamak gerekli?

2 - calistigim her musteriden referans ya da kontrat almam gerekiyor mu? bazi musterilerimle direkt calisip odememi de aldim, dolayisiyla bir kontrat da imzalanmadi,bunun icin email kopyalari yeterli olur mu?

simdiden tesekkurler
sinn

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü