Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Marmara9 » Mon Nov 16, 2020 1:07 am

IDV app üzerinde başvurduğunuzda UKVI'den konfirmasyon emaili aldınız mı biometrik bilgi başarılı bir şekilde iletilmiştir şeklinde? Bana mesela bu şekilde bir konfirmasyon mesajı gelmedi.
Marmara9

New postby mimi » Mon Nov 16, 2020 1:14 am

Marmara9 wrote:IDV app üzerinde başvurduğunuzda UKVI'den konfirmasyon emaili aldınız mı biometrik bilgi başarılı bir şekilde iletilmiştir şeklinde? Bana mesela bu şekilde bir konfirmasyon mesajı gelmedi.

Hiç konfirmasyon ya da bilgilendirme maili atmıyorlar maalesef, hiç bir aşamada. Submit'e bastığınız anda her şey uzay boşluğunda, sonuç emailine kadar.
mimi

New postby Marmara9 » Mon Nov 16, 2020 1:40 am

mimi wrote:
Marmara9 wrote:IDV app üzerinde başvurduğunuzda UKVI'den konfirmasyon emaili aldınız mı biometrik bilgi başarılı bir şekilde iletilmiştir şeklinde? Bana mesela bu şekilde bir konfirmasyon mesajı gelmedi.

Hiç konfirmasyon ya da bilgilendirme maili atmıyorlar maalesef, hiç bir aşamada. Submit'e bastığınız anda her şey uzay boşluğunda, sonuç emailine kadar.

IDV app hesabıma baktım. En altta bir yerde, başvurunuz başarılı bir şekilde gönderilmiştir diyor. Sanırım bu yeterli oluyor şimdilik.
Marmara9

New postby boldpilotuk » Mon Nov 16, 2020 11:12 am

mimi wrote:Aldım 21 Mayıs 2021'e umarım sorun çıkmaz. OVRO randevuyu en erken o tarihe veriyor diye HO'e bildirip belgelemek gerekir mi acaba:/ Mesela gelen onay mailine reply yaparak..

OVRO da randevu almış olman yeterli. Bu haldeyken TR ye bile gidip gelebilirsin. Zira bu dönemde giriş çıkışlarda polis kaydına bakmayacağız bile diye açıklıyorlardı MET polis sitesinde. Olay zaten randevu almış olmanız, sorulduğunda da size gelen randevu teyit emailini göstermeniz. Tabi bütün bu söylediklerim resmi öneri değil ama sorun yaşayan hiç duymadım!
boldpilotuk

New postby ihatevisa » Mon Nov 16, 2020 12:03 pm

Gorusme sonrasinda vizesi gelen cevabi gelen birileri varmi acaba ?

benim buyuk gun yarin
ihatevisa

New postby sercansanal » Mon Nov 16, 2020 12:40 pm

@ihatevisa icini ferah tut en azindan senin icin surecin isledigini biliyorsun. Bizim gibi arafta kalmadin. Insallah en yakin zamanda vizen gelecek.
sercansanal

New postby esraersal » Mon Nov 16, 2020 12:49 pm

ihatevisa wrote:Gorusme sonrasinda vizesi gelen cevabi gelen birileri varmi acaba ?

benim buyuk gun yarin

1 kişi okumuştum, interview dan 10 gün sonra gelmiş sonucu ama kimdi hatırlayamıyorum bir türlü.
esraersal

New postby oinone » Mon Nov 16, 2020 12:57 pm

mimi wrote:

Sorum ise, onay mailinde OVRO'ya yeni vizeyi 1 hafta içinde bildirmemiz gerektiği söyleniyor fakat OVRO'nun evrak listesine baktığımda BRP istiyor, BRP'm hala gelmedi ve 1 hafta Salı günü dolacak. Bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa akıl verirse çok sevinirim. Bir de OVRO'dan randevu almamızı istiyor ama sitesinde en yakın 21 Mayıs'a tarih veriyor, sanki ilk geldiğimde de randevusuz direkt gitmiştim diye hatırlıyorum. Yakın bir zamanda alan var mı?

Merhaba,

Oncelikle hayirli olsun. Benim de onay 11 Kasim ve bugun BRP elime geldi, OVRO icin girdigimde 24 Mayis'a yer bulabildim. Benzer durumda olan cok fazla kisi var merak etmeyin. Sunu da belirteyim arada iptal edilen basvuralar nedeniyle hemen ertesi gune bos slot cikabiliyormus, eger kafaniz rahat etsin isterseniz arada kontrol edebilirsiniz.

Bu sirada BRP gelmeden de kabul mailini gosterek OVRO kaydi yapilabiliyor, kendi web sitelerinde bu sekilde belirtmisler.
oinone

New postby ihatevisa » Mon Nov 16, 2020 1:20 pm

esraersal wrote:
ihatevisa wrote:Gorusme sonrasinda vizesi gelen cevabi gelen birileri varmi acaba ?

benim buyuk gun yarin

1 kişi okumuştum, interview dan 10 gün sonra gelmiş sonucu ama kimdi hatırlayamıyorum bir türlü.

Bende oyle bisey hatirliyorum ama bende bulamadim. Gorusmeye girip 20 gundur cevap alamayanlarda var

sercansanal wrote:@ihatevisa icini ferah tut en azindan senin icin surecin isledigini biliyorsun. Bizim gibi arafta kalmadin. Insallah en yakin zamanda vizen gelecek.

@sercansanal sen mi "inanabiliyormusunuz basvurali 1 hafta oldu sonuc gelmedi " diye :)

Esim ariyor gun icinde gerilim muzigi dinletiyor "Naber tansiyon nasil heyecan nasil" diyor kapatiyor. :D
ihatevisa

New postby ihatevisa » Mon Nov 16, 2020 1:25 pm

Bu arada duzeltmek istedigim bir sey var gecmis iletileri taradim.

Gorusme sonrasi 10 gun icinde cevap geliyor diye birsey yazilmamis bizim aklimizda o sekilde kalmis. Gorusme sonrasi gelen email de sizinle ilgili aldiklari notlari 10 GUN ICINDE DUZENLEYIP yeniden gondermemiz gerekiyormus .

Yani gorusme yapilsa da yapilmasa da bekleme suremiz fark etmiyor.

Beklemeye devam bizim acimizdan da degisen bisey yok.

mzrf wrote:
jimmy wrote:
mzrf wrote:Direk IR35'i isaret eden soru gelmediysede musterileri nasil buldugum, nasil iletisimde oldugum, musterilerimin kim oldugu, servislerimi nasil ucretlendirdigim, hedef kar marjim, isimle ilgili hangi yatirimlari yaptigim, yaptigim harcamalarin ne kadar oldugu ve bu satin alimlari nerelerden yaptigim, rakipler, rekabetde nasil avantaj saglayabilecegim, bundan sonrasi icin isimle ilgili planlarim vb. sorular geldi. Sorular kendi isimle ilgili oldugu icin konu basligi olarak kolay olsada gorusmenin icerigiyle ilgili onceden bir bilgim olmadigi icin hazirlik yapamadim. Bu nedenle geriye donuk 4 senede nereye tam ne odedigimi hatirlamak kolay degildi.

@mzrf mülakattan sonra sana mail geldi mi? Şu soruları sorduk şu cevapları verdiniz ok mi memnun musunuz eklemek değiştirmek istediğiniz birşey var mı diye? Bana gelmedi ama gelenler varmış böyle bir mail. Geldiyse sana ne zaman geldi söyleyebilir misin rica etsem?

@jimmy
Gorusme sonrasi ilk is gunu email aldim. Metinde cok fazla typo vardi ve kullandigim teknik terimlerinde yazan tarafindan anlasilamadigi icin bazi yerlerde alakasiz seyler yazdigini gordum. Emailde 10 gun icerisinde duzeltme ve onay icin donus yapmam gerektigi yaziyordu. Duzeltmeleri yapip 5 gun sonra emaili gonderdim. Duzeltme yapip donus yaptigim metin 10 sayfaydi. Ancak benim yaptigim duzeltmelere baktiklarini hic sanmiyorum. Cunku emaili gondermemle cevabin gelmesi arasinda yarim is gunu sure var.
ihatevisa

New postby jimmy » Mon Nov 16, 2020 1:30 pm

ihatevisa wrote:Bu arada duzeltmek istedigim bir sey var gecmis iletileri taradim.

Gorusme sonrasi 10 gun icinde cevap geliyor diye birsey yazilmamis bizim aklimizda o sekilde kalmis. Gorusme sonrasi gelen email de sizinle ilgili aldiklari notlari 10 GUN ICINDE DUZENLEYIP yeniden gondermemiz gerekiyormus .

Aynen öyle benim 20. gün bugün mülakat sonrası mesela tık yok :)
jimmy

New postby orduevi » Mon Nov 16, 2020 1:30 pm

Herkes randevulardan bahsetmiş ama ben sadece IDV app uzerinden başvurumu yaptim ve randevu almadım. Sanırım beklemeye devam etmekten baska bir secenek yok. Sadece IDV app uzerinden randevu alıp da interview yapan var mi?
orduevi

New postby jimmy » Mon Nov 16, 2020 1:31 pm

orduevi wrote:Herkes randevulardan bahsetmiş ama ben sadece IDV app uzerinden başvurumu yaptim ve randevu almadım. Sanırım beklemeye devam etmekten baska bir secenek yok. Sadece IDV app uzerinden randevu alıp da interview yapan var mi?

Var ben.
jimmy

New postby oogway » Mon Nov 16, 2020 1:42 pm

mzrf wrote:Merhaba,

Gorusmeye cagrilmanin nedeni olan belli bir pattern bulabilmek icin yeterli sayida ornegi dogru bilgilerle derlemenin mumkun olacagini sanmiyorum. Malesef insanlar istemeden de olsa yaniltici bilgi verebiliyorlar.

Kendi deneyimim ile ilgili kisa bilgi vereyim belki isinize yarar.

- IT alanindayim. IR35 ile ilgili bir problemim yok.
- 2. 3 yillik uzatma icin basvurdum.
- Daha onceki basvurularimda dependentim vardi. Esimin UK disinda olmasi nedeniyle onun icin basvuru yapamadim. Esimin neden UK disinda oldugunu saglik raporlari ve 2 sayfalik bir mektupla aciklayip vizemi yeniledikden sonra ileri bir tarihde esim icinde ek basvuru yapacagimi belirttim. Ancak bu konuyla ilgili hic bir soru gelmedi.
- Telefonla aranip yuz yuze gorusmeye davet edildim. Davet edilirken ingilizce bilip bilmedigimi tercuman isteyip istemedigimi sordular. Tercuman istemedim.
- Londra merkezde VFS ofisinde gorusmeye gittim. Burada bilgisayardan video call ile Sheffield Ofisden bir gorevliyle konustum.
-Tum sorular isimle ilgiliydi ve 2 saat suren oldukca detayli bir gorusme oldu.
-Gorusmeden bir hafta sonra 2. 3 yillik vizem geldi.

Umarim bekleyen tum arkadaslarin vizeleride en kisa zamanda gelir.

@ihatevisa, su iletide @mzrf nickli arkadas "Gorusmeden bir hafta sonra 2. 3 yillik vizem geldi" diye belirtmisti.
oogway

New postby esraersal » Mon Nov 16, 2020 1:53 pm

ihatevisa wrote:Bu arada duzeltmek istedigim bir sey var gecmis iletileri taradim.

@mzrf mülakattan sonra sana mail geldi mi? Şu soruları sorduk şu cevapları verdiniz ok mi memnun musunuz eklemek değiştirmek istediğiniz birşey var mı diye? Bana gelmedi ama gelenler varmış böyle bir mail. Geldiyse sana ne zaman geldi söyleyebilir misin rica etsem?
Gorusme sonrasi ilk is gunu email aldim. Metinde cok fazla typo vardi ve kullandigim teknik terimlerinde yazan tarafindan anlasilamadigi icin bazi yerlerde alakasiz seyler yazdigini gordum. Emailde 10 gun icerisinde duzeltme ve onay icin donus yapmam gerektigi yaziyordu. Duzeltmeleri yapip 5 gun sonra emaili gonderdim. Duzeltme yapip donus yaptigim metin 10 sayfaydi. Ancak benim yaptigim duzeltmelere baktiklarini hic sanmiyorum. Cunku emaili gondermemle cevabin gelmesi arasinda yarim is gunu sure var.
[/quote]

Benim hatırladığım bu değil, bir arkadaş bulmuş zaten kim olduğunu gerçi :)
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü