Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Olifera » Sun Sep 08, 2019 8:57 am

Merhaba bende 2018 ekimde ankara ant vizemi aldım ancak banka hesabı kira sözlesmesi döngüsü derken birde güvenerek geldiğim insanlar tarafından dolandırıldım. Ülkeyi terketmedim ancak iş için ayırdığım sermayeyi yasam masrafı olarak kullanmak zorunda kaldım. Kaldığım yer küçük bir kasaba idi ve işte bulamadım. Yani hiç ama hiçbirşey yapamadım. NIN yok ve vizemin bitmesine 1,5 ay var. Burda bahsedemediğim baska seylerde oldu. Ancak benim sormak istediğim durumumu nasıl home offıce e acıklayabilirim ve uzatma sansım 1 yıl için bile olsa olabilir mi? Danısman firma ile calıstım yoksa o mu durumu izah edecek. Kendimi yeni toparlamaya basladım.
Olifera

New postby Yorgun41 » Sun Sep 08, 2019 6:56 pm

Merhaba,

3 yıllık onay mektubu bugün elime ulastı. Onay mektubunda 7 is gunu icerisinde de BRP'nin adrese gönderileceği yazıyor. Darısı bekleyen ve basvuracak olan herkesin basına.

Sonuc olarak sürecin özeti su sekilde:

1. 10 Mayıs 2019 - Online Basvuru
2. 14 Mayıs 2019 - Biometrik ve Belge Teslimi (Croydon)
2. 08 Eylul 2019 - 3 Yıllık Uzatma Onay Mektubu

Tesekkürler
Yorgun41

New postby zeo » Mon Sep 09, 2019 9:03 am

Cok tesekkurler

annetteroad wrote:gitmem gereken toplantilarim oldugunu gosteren davetiyeler ve sirketimden yazi ekledim basvuruma. cover letter da mantiki olacaktir mutlaka
zeo

New postby Yasinlife » Mon Sep 09, 2019 12:47 pm

Merhaba Arkadaşlar. 22 mayıs ta yaptığımız uzatma başvurumuz bugün sonuçlandı. 1 yıllık uzatma verildi.
Yasinlife

New postby gndlf » Mon Sep 09, 2019 11:58 pm

@Yorgun41 ve @Yasinlife

İkinci uzatma başvurunuz muydu arkadaşlar ?

Neden birinize bir yıl diğerine 3 yıl geldi ? İkinci uzatma başvurusunda da, ilk uzatma başvurusu gibi yine 3 yıl uzatma verilmiyor mu? (yoksa kendi kanaatlerine göre mi veriyorlar?)
gndlf

New postby Fiddisback » Tue Sep 10, 2019 9:29 am

Merhaba,

Acaba vize bitmeden ne kadar süre önce uzatmaya başvurabiliyoruz?

Biz İngiltere içinde başvurmuştuk ve Mayıs 2019'da çıktı vizemiz. O sırada zaten iş yapmaya başlamıştık. Şimdi de daha fazla fatura kestik, yeni müşteriler geldi vs. dolayısıyla uzatma konusunda sorun yaşamayız diye düşünüyoruz. Bu yüzden de yaz aylarına kalıp da bizi İngiltere'ye bağlamasını istemedik. Acaba erkenden uzatmaya başvuran var mı? Ya da bir fikri olan var mıdır? Şu an isteğimiz Ocak sonunda vergi işlerini halledip şubat'ta mümkünse başvurmak; ama çok mu erken olur?

Teşekkürler.
Fiddisback

New postby Yorgun41 » Thu Sep 12, 2019 9:10 pm

Merhaba,

Yanılmıyorsam vize bitiş tarihinden bir ay öncesinden itibaren basvuru yapabiliyorsunuz. yani mayıs ise vize bitisi nisandan itibaren basvurabiliyorsunuz. Ama siz yine de daha detaylı bir arastırın isterseniz.

Tesekkürler
Yorgun41

New postby kosumi » Mon Sep 16, 2019 11:06 am

Merhaba,
Ben Ocak'ta uzatmaya basvururken eskiden oldugu gibi 28 gun onceden basvurabiliyoruz saniyordum fakat online basvuruyu birkac gun once doldurmayi denedim ve bir kisitlama gormedim, dolayisiyla 28 gunden once de basvurabilirsiniz diye dusunuyorum ama ne kadar once bilmiyorum. Belki online olarak formu doldurmaya baslayip submit etmeden birakabilirsiniz gormek icin.
Kolay gelsin.

Fiddisback wrote:Merhaba,

Acaba vize bitmeden ne kadar süre önce uzatmaya başvurabiliyoruz?

Biz İngiltere içinde başvurmuştuk ve Mayıs 2019'da çıktı vizemiz. O sırada zaten iş yapmaya başlamıştık. Şimdi de daha fazla fatura kestik, yeni müşteriler geldi vs. dolayısıyla uzatma konusunda sorun yaşamayız diye düşünüyoruz. Bu yüzden de yaz aylarına kalıp da bizi İngiltere'ye bağlamasını istemedik. Acaba erkenden uzatmaya başvuran var mı? Ya da bir fikri olan var mıdır? Şu an isteğimiz Ocak sonunda vergi işlerini halledip şubat'ta mümkünse başvurmak; ama çok mu erken olur?

Teşekkürler.
kosumi

New postby rainman3 » Wed Sep 18, 2019 10:58 am

Arkadaşlar ilk uzatma için başvuracağım ama 3 ay kaldığım yerin police registrını yapmadım. Bu başıma bir şey açar mı, red aldırır mı? Finansal olarak hedeflere ulaştım. Ama bu police registration çok stres yarattı bende.
rainman3

New postby kosumi » Thu Sep 19, 2019 8:21 am

rainman3 wrote:Arkadaşlar ilk uzatma için başvuracağım ama 3 ay kaldığım yerin police registrını yapmadım. Bu başıma bir şey açar mı, red aldırır mı? Finansal olarak hedeflere ulaştım. Ama bu police registration çok stres yarattı bende.

Cok buyuk ihtimalle birsey olmaz. Sonradan kayit yaptiysaniz cok sorgulayacaklarini sanmiyorum. Bir ara Ankara Anlasmasi ile gelenler uzun bir sure kayit yapamamisti, sonra bu durumdaki bir tanidigim uzatma aldi sorun olmadi.
kosumi

New postby gndlf » Thu Sep 26, 2019 8:14 pm

Merhaba arkadaşlar

Yeni sistemde, uzatma başvurusuna pasaport ve brp nin ikisini de ekliyor muyuz?

Yoksa brp bizde mi kalıyor?
gndlf

New postby kosumi » Mon Sep 30, 2019 2:20 pm

gndlf wrote:Merhaba arkadaşlar

Ikisinin de tarayip basvurunuza ekliyorsunuz, orjinallerini biyometrik verirken gosteriyorsunuz ve ikisi de sizde kaliyor. Kolay gelsin.
kosumi

New postby tasluk » Sat Oct 12, 2019 10:06 pm

Merhabalar,

12 Temmuzda online sistem üzerinden yapmış olduğum başvurunun sonucu 9 Ekim'de elime ulaştı. Sonuç olarak 3 yıllık uzatmamı aldım. Bu arada sistemden başvururken sanırım muhasebecimin hazırlamış olduğu raporu yüklemeyi unutmuşum veya bir hata olmuş. Sonuç gelmeden iki gün önce mail ile yollamamı istediler. Attıkları mailde istedikleri dökümanı yollamam halinde hemen karar verecekleri yazıyordu. Nitekim öyle de oldu. Darısı bekleyen arkadaşlara.
tasluk

New postby gndlf » Sat Oct 19, 2019 5:15 pm

kosumi wrote:
gndlf wrote:Merhaba arkadaşlar

Ikisinin de tarayip basvurunuza ekliyorsunuz, orjinallerini biyometrik verirken gosteriyorsunuz ve ikisi de sizde kaliyor. Kolay gelsin.

Pasaport ve brp orjinallerini posta ile yollamamız durumunda, biometrik verirken sorun olur mu?
gndlf

New postby Jumanji3 » Thu Oct 24, 2019 10:30 am

Herkese selamlar,

Benim gibi farklı kişileri de ilgilendiren bir soruyu sormak istiyorum.

* Kendim, eşim ve çocuğum için Ağustos ayında 1 yıllık vizemizi aldık.
* Hepimiz gidip, BRP'lerimizi aldık.
* Şirketi kurdum, muhasebeci tuttum, polise adres kaydımız yaptırdım(arkadaşımın adresi), şirket ve şahıs banka hesabını açtım.

Türkiye ve İngiltere'de şirketi olan bir teknoloji şirketi ile kontratlı olarak anlaştım ve ECAA kapsamında kurduğum şirketten İngiliz şirketine fatura kesiyorum.

Ancak, müşteri ile anlaştığım işin kapsamında 3-4 ay Türkiye'de, sonrasındaki 4-5 ay da Dubai'de hizmet vermem gerekiyor. Dolayısı ile İngiltere'de 20 gün şirket kurulum aşamasında + 1 ay da vize uzatma başvurusu aşamasında desek maksimum 3 ay kalabileceğim.

Dolayısı ile uzatma başvurusunda;

* İngiliz bir kaç şirkete, ve bir kaç uluslararası şirkete kesilmiş faturalar
* İngiliz şirketle Türkiye ve Dubai pazarı için yaptığım sözleşme
* Bu faturalar üzerinden ödediğim vergi

Elimde olacak.

Bu verilerle, 3 yıl uzatmamı verirler mi, yoksa İngilitere'de sadece 3 ay kaldığım için red mi verirler?

Sorduklarım 6 ay İngiltere'de kalman gerekiyor diyorlar ama bu bilgi sadece vatandaşlık başvurusu sırasında o yılın vatandaşlık sürecine kalıp katılmamasını etkiliyor, BRP uzatımını değil.

Ancak yine de hiçbir resmi ve doğru bilgi bulamadım bu konuda.

Sizlerden bilgisi olan varsa, yardım rica ediyorum.

Teşekkürler
Jumanji3

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü