Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby gndlf » Fri Mar 05, 2021 9:45 am

Arkadaşlar, ukvcas giderken, covid takibiyle ilgili uygulamayı telefona yüklememiz gerekmiyor degil mi?
gndlf

New postby ihatevisa » Fri Mar 05, 2021 10:08 am

26 Eylul App ile basvuran ve 2 Kasimda mulakata giren arkadasimiza bugun itibari ile 2. Defa 3 yillik vizesi gelmistir . Hayirli Ugurlu Olsun
ihatevisa

New postby sercansanal » Fri Mar 05, 2021 10:15 am

Uzatmalara daha fazla red vermeye basladilar cunku adam seciyorlar olayi tamamen yalan. Red almak icin suc islemen veya gizli iscilik gibi anlasmaya aykiri seyler yaparken yakalanman lazim. Ankara anlasmasi ilk basvurular Brexit ile bitti simdi danismanlar uzatmalardan para kazanmak icin her turlu manipulasyonu yapacaklar goreceksiniz.
sercansanal

New postby esraersal » Fri Mar 05, 2021 11:13 am

sercansanal wrote:Uzatmalara daha fazla red vermeye basladilar cunku adam seciyorlar olayi tamamen yalan. Red almak icin suc islemen veya gizli iscilik gibi anlasmaya aykiri seyler yaparken yakalanman lazim. Ankara anlasmasi ilk basvurular Brexit ile bitti simdi danismanlar uzatmalardan para kazanmak icin her turlu manipulasyonu yapacaklar goreceksiniz.

Kesinlikle katiliyorum. Bu zamana kadar ilk yil uzatmasindan red alan sadece 1 kisi gordum o da bir kadrolu ise girmis :D Vergisini, contribution vs odetmis firmaya. Zaten basvurdugum isin de nasil yapildigina dair hicbir fikrim yok diyordu. Onun haricinde uzatmada red vermisler soylemlerinin tumunun yalan oldugunu dusunuyorum bende. Gelmis is kurmus, dogru duzgun, yalansiz dolansiz calisiyoruz, vergimizi oduyoruz neye red verecekler ki? Ancak sacma sapan danisman bozuntularinin korkutma cabalari.
esraersal

New postby adrianmonk » Fri Mar 05, 2021 12:37 pm

Arkadaslar merhaba.

Yazmayacaktim ama dayanamadim yazayim dedim. Uzatma basvurularinda ret veriyorlar muhabbeti bana da danismanlarin yaygarasi gibi geldi. He ret alan yok mudur illaki vardir ama sebepleri nedir ona bakmak lazim. Benim de direk tanimadigim ama bir danismanin musterisi olan bir kisinin ilk senesinde banka hesabi bile actirmadan burada takildigi sonra da ret aldigini duymustum. Ayrica bu kisi bu rette itiraz edecekti. Yani bu kadar vahim bir vaziyetin bile itiraz yolu acik. O yuzden musterih olunuz :). Bu ulke size haketmediginiz bir sonuc vermeyecektir. En azindan bende 2 yil icerisinde olusan kanaat bu. Danismanlar ve muhasebeciler illa ki bu gibi meseleleri dejenare ederek suyu bulandirmak isteyecekler cunku ekmek kapilari bir nevi. He bana kalirsa boyle bir basvurunun danismanlar tarafindan meslek haline getirilip fayis fiyatlar ile pazarlanmasi da apayri bi muamma ve galiba sadece bizim gibi ulkelere has oldugunu dusunuyorum. Benim muhasebecim de beni muhasebe islerini kendi basina yapamazsin diye korkutmaya calismisti ama yapiyorum cok sukur.

Uzatmalarin sonuclarinin gecikmesi meselesine gelince. Birincisi uzatma icin formu submitlediginiz gun brp niz sinirsiz uzatiliyor diye bir bilgi tecrubeli bir danismanlik firmasindan bana geldi. Fakat bu surenin uzamasi sizin rahatca seyahat edebileceginiz anlami tasimiyor. Cunku size bir basvuru yaptiginizda sehayat etmemeniz tavsiye ediliyor ki bu eskiden beri var olan bir uygulama. Yani mulakat yapilmaya baslaninca ortaya cikmadi. Cunku size bir sekilde yeni BRP kartinizi ulastirmak istiyorlar ki bunun da yanlis kisilerin eline gecmesi baska olumsuz sonuclar dogurabilir. Ozetle ILR basvuru yapacak olanlarin burada ki oturum sureleri 5 yili doldurma konusunda telas yapmalarinin gereksiz oldugunu dusunuyorum. Bu surede ulkeden cikamamalari tabiiki de problem ama adamlar yardim vs destekledikleri icin buna da sukur demekte fayda var. Sonucta bu surecten hem saglik hemde maddi olarak etkilenen bircok insan oldugunu dusunursek.
Son olarak zor bir surecten gectigimiz icin biraz daha sabretmek gerektigini dusunuyorum ve bu gunleri gulerek animsayacagimiz gunler yakindir diyorum.
Last edited by adrianmonk on Fri Mar 05, 2021 12:47 pm, edited 1 time in total.
adrianmonk

New postby esraersal » Fri Mar 05, 2021 12:43 pm

adrianmonk wrote:Arkadaslar merhaba.

Yazmayacaktim ama dayanamadim yazayim dedim. Uzatma basvurularinda ret veriyorlar muhabbeti bana da danismanlarin yaygarasi gibi geldi. He ret alan yok mudur illaki vardir ama sebepleri nedir ona bakmak lazim. Benim de direk tanimadigim ama bir danismanin musterisi olan bir kisinin ilk senesinde banka hesabi bile actirmadan burada takildigi sonra da ret aldigini duymustum. Ayrica bu kisi bu rette itiraz edecekti. Yani bu kadar vahim bir vaziyetin bile itiraz yolu acik. O yuzden musterih olunuz :). Bu ulke size haketmediginiz bir sonuc vermeyecektir. En azindan bende 2 yil icerisinde olusan kanaat bu. Danismanlar ve muhasebeciler illa ki bu gibi meseleleri dejenare ederek suyu bulandirmak isteyecekler cunku ekmek kapilari bir nevi. He bana kalirsa boyle bir basvurunun danismanlar tarafindan meslek haline getirilip fayis fiyatlar ile pazarlanmasi da apayri bi muamma ve galiba sadece bizim gibi ulkelere has oldugunu dusunuyorum. Benim muhasebecim de beni muhasebe islerini kendi basina yapamazsin diye korkutmaya caismisti ama yapiyorum cok sukur.

Uzatmalarin sonuclarinin gecikmesi meselesine gelince. Birincisi uzatma icin basvurdugunuz tarihten sonra buradaki oturum sureniz otomatik olarak uzuyor diye bir bilgi tecrubeli bir danismanlik firmasindan bana geldi. Fakat bu surenin uzamasi sizin rahatca seyahat edebileceginiz anlami tasimiyor. Cunku size bir basvuru yaptiginizda sehayat etmemeniz tavsiye ediliyor ki bu eskiden beri var olan bir uygulama. Yani mulakat yapilmaya baslaninca ortaya cikmadi. Cunku size bir sekilde yeni BRP kartinizi ulastirmak istiyorlar ki bunun da yanlis kisilerin eline gecmesi baska olumsuz sonuclar dogurabilir. Ozetle ILR basvuru yapacak olanlarin burada ki oturum sureleri 5 yili doldurma konusunda telas yapmalarinin gereksiz oldugunu dusunuyorum. Bu surede ulkeden cikamamalari tabiiki de problem ama adamlar yardim vs destekledikleri icin buna da sukur demekte fayda var. Sonucta bu surecten hem saglik hemde maddi olarak etkilenen bircok insan oldugunu dusunursek.
Son olarak zor bir surecten gectigimiz icin biraz daha sabretmek gerektigini dusunuyorum ve bu gunleri gulerek animsayacagimiz gunler yakindir diyorum.

Soylediklerinizin bir coguna katilmakla birlikte nasilsa yardim yapiyorlar, buna sukredelim kismina hic katilmiyorum. 5 aydir TR ye gidip ameliyat olabilmek icin bekliyorum. Bu surecte kanser teshisi konup hala sira bekleyen insanlar oldu. NHS'in ne kadar hizli(!) calistigini soylemeye gerek yok sanirim. Bu acidan bakinca neden vize uzatmasi icin bu kadar bekliyoruz neden seyahat ozgurlugumuz kisitlaniyor diye dusunmekte cok hakliyiz bence.
esraersal

New postby adrianmonk » Fri Mar 05, 2021 12:52 pm

Oncelikle gecmis olsun. Sizin durumunuz baya baya kisiye ozel bir durum anladigim kadariyla. Ben genel olarak darlanan arkadaslara soylemistim bunu. Sizin durumunuz icin ise madem bu kadar ciddi bir saglik probleminiz var ben yerinizde olsam ve illa gitmem gerekiyorsa lanet olsun der giderdim. Sagligimi hic riske atmazdim. Sonucta saglik mi onemli is mi onemli?
Hakli olmak bazen durumu degistirmiyor. Hergun yuzlerce insan oluyor bu hastaliktan ve konulan uygulamalarin hepsi de bu durumu daha da vahimlestirmemek icin. Adamlarin da gelen bir suru mail vs den bunalmis olabilecegini yada bu meseleyi duzeltmek icin bir seyler yapmaya calistiklarini dusunuyorum. Bu en azinda onlarin da meselesi. Ayrica Siz durumunuzu bakalim net bir sekilde anlatabildiniz mi? Yada durumu sizin kadar vahim olmayip da mail de durumunu abartan bir suru insan yok mudur?
Last edited by adrianmonk on Fri Mar 05, 2021 12:56 pm, edited 1 time in total.
adrianmonk

New postby esraersal » Fri Mar 05, 2021 12:56 pm

adrianmonk wrote:Oncelikle gecmis olsun. Sizin durumunuz baya baya kisiye ozel bir durum anladigim kadariyla. Ben genel olarak darlanan arkadaslara soylemistim bunu. Sizin durumunuz icin ise madem bu kadar ciddi bir saglik probleminiz var ben yerinizde olsam lanet olsun der giderdim. Sagligimi hic riske atmazdim. Sonucta saglik mi onemli is mi onemli?
Hakli olmak bazen durumu degistirmiyor. Hergun yuzlerce insan oluyor bu hastaliktan ve konulan uygulamalarin hepsi de bu durumu daha da vahimlestirmemek icin.

5 yil oyle bir kalemde lanet olsun deyip birakilip gidilecek bir sey degil ne yazik ki. Bu nedenle dayanabildigimiz yere kadar dayanmaya calisiyoruz. Keske HO da maillerimize karsilik biraz hizlandirsaydi islemleri. Sadece ben degil, tanidigim cok fazla insan var bu durumda olan. Yakinlari hayatini kaybetmeden son bir kez goremeyenler var, hastaligina bir sekilde burada sifa bulmaya calisanlar var, lanet olsun diyip gidip geri donebilmek icin 6 aydir bekleyenler var. Hakli olmak durumu degistirsin artik diye ugrasiyoruz biz de. Hakli olmanin bir anlami yok deyip cekilmek de bana cok mantiksiz geliyor.
esraersal

New postby adrianmonk » Fri Mar 05, 2021 12:59 pm

Yani o bes yili cope atmam ama burada ölür giderim mi diyorsunuz? Gercekten anlamadim ben sizi. brp submit ettikten sonra suresi sinirsiz uzuyor. Ben olsam madem bu kadar ciddi bir hastalik var ortada gider sagligima kavustuktan sonra bakardim caresine. Ve tekrar soruyorum sagliginizi kaybetmenize degecek mi gercekten?
adrianmonk

New postby esraersal » Fri Mar 05, 2021 1:12 pm

adrianmonk wrote:5 yil oyle bir kalemde lanet olsun deyip birakilip gidilecek bir sey degil ne yazik ki. Bu nedenle dayanabildigimiz yere kadar dayanmaya calisiyoruz. Keske HO da maillerimize karsilik biraz hizlandirsaydi islemleri. Sadece ben degil, tanidigim cok fazla insan var bu durumda olan. Yakinlari hayatini kaybetmeden son bir kez goremeyenler var, hastaligina bir sekilde burada sifa bulmaya calisanlar var, lanet olsun diyip gidip geri donebilmek icin 6 aydir bekleyenler var. Hakli olmak durumu degistirsin artik diye ugrasiyoruz biz de. Hakli olmanin bir anlami yok deyip cekilmek de bana cok mantiksiz geliyor.

Yani o bes yili cope atmam am burada olur giderim mi diyorsunuz. Gercekten anlamadim ben sizi. brp submit ettikten sonra suresi sinirsiz uzuyor. Ben olsam madem bu kadar ciddi bir hastalik var ortada gider sagligima kavustuktan sonra bakardim caresine. Ve tekrar soruyorum sagliginizi kaybetmenize degecek mi gercekten?[/quote]

Yukarida dedigim gibi, NHS ile cozmeye calisiyoruz isimizi mumkun oldugu kadariyla. Neden olup gidelim ayrica. Olumcul bir durum olsa yapilacak ne varsa yapariz herhalde. Olumcul bir durum olmamasi ama hayat kalitemizi dusurmesi normal mi sayiliyor yani? Anlamak istemediginizden anlayamiyorsunuzdur belki, hakliyiz ama ne yapabiliriz ki diye dusundugunuzdendir ya da.
esraersal

New postby knpc » Fri Mar 05, 2021 1:24 pm

Sadece gecmis 5 yili yakmak olarak da bakmayin, cocuklu aileler icin cocugunun gelecegini de yakmak bu.

Benim yok cocugum ama sagligimi riske ederdim belki.
Herkesin kendi ozel karari. Kisi bazli yorum yapmak faydasiz.

Yine sabir herkese, umarim herkes bir sikintiya dusmeden alir uzatmalarini.
knpc

New postby adrianmonk » Fri Mar 05, 2021 1:25 pm

:) cok enteresan gercekten. Neyse ki hastaliginizin ölümcül olmadigina ve sadece hayat kalitenizi dusurdugune gercekten sevindim. Umarim en kisa surede sagliginiza kavusursunuz. Bunun disinda soylemek istediklerim anlasildi diye dusunuyorum ve herkese saglikli ve huzurlu gunler diliyorum.
adrianmonk

New postby sercansanal » Fri Mar 05, 2021 1:37 pm

@adrianmonk ben de bir insanin hayatina disaridan bakarken 2+2=4 seklinde dusunur, mantik yolu varken neden baska yollari sectigini anlayamazdim. ne zamanki ayni durum benim basima geldi, o zaman insanin sabit bir algoritmayla calismayan bir varlik olmadigini anladim. demem o ki insan robot degil duygu faktoru var herkesin duygusu da bambaska bilinmeyen bir degisken. o yuzden boyle konulara disaridan cok yorum yapmamak lazim.
sercansanal

New postby adrianmonk » Fri Mar 05, 2021 1:52 pm

sercansanal wrote:@adrianmonk ben de bir insanin hayatina disaridan bakarken 2+2=4 seklinde dusunur, mantik yolu varken neden baska yollari sectigini anlayamazdim. ne zamanki ayni durum benim basima geldi, o zaman insanin sabit bir algoritmayla calismayan bir varlik olmadigini anladim. demem o ki insan robot degil duygu faktoru var herkesin duygusu da bambaska bilinmeyen bir degisken. o yuzden boyle konulara disaridan cok yorum yapmamak lazim.

Oylemi? Cok tesekkur ederim aciklamalar icin. Burdan sunu anliyorum ki ben bu kafada insanlardan kurtulmak icin bosuna ulke hatta kita degistirmisim. Nasilsa gelip bizi burada da bulacakmissiniz. Ne soyledigimi olcup tartmadan kafaniza gore cevapliyorsunuz. O yuzden bosunaymis hersey. Simdi burada ki yorumlarimi silip tasi taragi da toplayip gidiyorum bu forumdan da. Sizede yine saglikli ve huzurlu gunler diliyorum.
adrianmonk

New postby sercansanal » Fri Mar 05, 2021 2:16 pm

@adrianmonk sorunlu bir tip oldugunu ilk mesajina "Yazmayacaktim ama dayanamadim yazayim dedim." cumlesiyle basladiginda anlamistim. narsist kisilik bozuklugu belirtileri gosterdigin icin muhtemelen sen nereye gidersen git hep karsina benim kafadaki insanlar cikacak cunku anormal olan sensin bence. senin de bu kafayla kita degistirmen pek sorun degil nefesini tuttun mu ucmaya baslarsin kolayca gidersin istedigin yere; bombos cunku.
sercansanal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü