Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby oogway » Tue Mar 02, 2021 3:19 pm

Yazilimci arkadaslardan ILR alanlar basvursun da HO'yu toparlasinlar biraz: https://www.linkedin.com/jobs/view/2428826385/
oogway

New postby zumur » Thu Mar 04, 2021 9:23 am

Facebook'ta gördüm, şubatta mülakata çağrılan bir kişiyi mart sonu için tekrar çağırmış HO :) Umarım bir karışıklıklıktır, iyice saçmalamıyorlardır.
zumur

New postby esraersal » Thu Mar 04, 2021 11:33 am

zumur wrote:Facebook'ta gördüm, şubatta mülakata çağrılan bir kişiyi mart sonu için tekrar çağırmış HO :) Umarım bir karışıklıklıktır, iyice saçmalamıyorlardır.

Nasil ya? Ilk seferde anlayamadik bir daha gelin goruselim mi bu :s
esraersal

New postby Nilu » Thu Mar 04, 2021 1:38 pm

Arkadaşlar, anlamadığım birşeyi soracağım:

Eskiden, vize başvurusu sonrası, parmak izi vermek için mektup gelirdi ve üzerinde "1 martta postoffice gideceksiniz" şeklinde yazı olurdu.
Şimdiki başvurularda, ukvcas'a dosyaları yükledikten sonra, hangi gün gideceğimizi biz seçiyoruz değil mi?

(ilk başvurduğumda, ücretli randevu diye birşey yoktu ama anladığım kadarıyla şimdi ücretli-ücretsiz randevular var, ve postoffice'e gideceğimiz günü kendimiz seçiyoruz)
Nilu

New postby esraersal » Thu Mar 04, 2021 1:52 pm

Nilu wrote:Arkadaşlar, anlamadığım birşeyi soracağım:

Eskiden, vize başvurusu sonrası, parmak izi vermek için mektup gelirdi ve üzerinde "1 martta postoffice gideceksiniz" şeklinde yazı olurdu.
Şimdiki başvurularda, ukvcas'a dosyaları yükledikten sonra, hangi gün gideceğimizi biz seçiyoruz değil mi?

(ilk başvurduğumda, ücretli randevu diye birşey yoktu ama anladığım kadarıyla şimdi ücretli-ücretsiz randevular var, ve postoffice'e gideceğimiz günü kendimiz seçiyoruz)

Oncelikle parmak izi icin post office e gitmiyoruz. Sectiginiz basvuru merkezine gidiyorsunuz. Eger ucretsiz basvuru bulursaniz istediginiz gune randevu alabiliyorsunuz.
esraersal

New postby ender » Thu Mar 04, 2021 3:53 pm

Herkese selamlar, 4.5 senedir Londra'dayız, 5 ay kadar önce uzatma başvurusu yaptık ancak halen ses yok.

Bu sıralar mortgage başvurusu yapacağız ancak banka vize sürecinin devam ettiğine ve covid nedeni ile uzadığı şeklinde bir mektubun gerekli olduğunu söyledi. Bunu nereden temin edebiliriz bilgisi olan var mı?
ender

New postby edgwareboss » Thu Mar 04, 2021 7:37 pm

zumur wrote:Facebook'ta gördüm, şubatta mülakata çağrılan bir kişiyi mart sonu için tekrar çağırmış HO :) Umarım bir karışıklıklıktır, iyice saçmalamıyorlardır.

Ben de dün avukatımla görüştüm. HO hiç görmediğimiz şekilde irdeliyor, mülakata çağırıyor, redler veriyor dedi ve o yüzden bu sene ekstra dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. Nasıl yani dedim. Eskiden iş yapmış mısın buna bakıyorlardı, şimdi burada olmanız gerekiyor mu buna bakıyorlar dedi.

Bi salsalar gari nasılsa yenisi gelmeyecek artık bari eskileri kanırtma.
edgwareboss

New postby orduevi » Thu Mar 04, 2021 9:01 pm

edgwareboss wrote:

Ben de dün avukatımla görüştüm. HO hiç görmediğimiz şekilde irdeliyor, mülakata çağırıyor, redler veriyor dedi ve o yüzden bu sene ekstra dikkatli olmamız gerektiğini söyledi. Nasıl yani dedim. Eskiden iş yapmış mısın buna bakıyorlardı, şimdi burada olmanız gerekiyor mu buna bakıyorlar dedi.

Nasıl redler veriyormuş Home Office? Yani 3 yıllık uzatmalara ve/veya ILR başvurularına mi red vermeye baslamis?
orduevi

New postby edgwareboss » Thu Mar 04, 2021 11:21 pm

orduevi wrote:
edgwareboss wrote:

Nasıl redler veriyormuş Home Office? Yani 3 yıllık uzatmalara ve/veya ILR başvurularına mi red vermeye baslamis?

Aynen leave to remain ve ilr. Neden veriyormuş diye soramadım tabi müvekkil gizliliği der söylemez. Ama red edilen dosyalar olmuş. Tabi detayını bilmiyoruz belki crime dosyası var adamın belki fraud yaptı. Belki BBLS nanesi yedi. Nereye çekersen artık.
edgwareboss

New postby edgwareboss » Thu Mar 04, 2021 11:25 pm

ender wrote:Herkese selamlar, 4.5 senedir Londra'dayız, 5 ay kadar önce uzatma başvurusu yaptık ancak halen ses yok.

Bu sıralar mortgage başvurusu yapacağız ancak banka vize sürecinin devam ettiğine ve covid nedeni ile uzadığı şeklinde bir mektubun gerekli olduğunu söyledi. Bunu nereden temin edebiliriz bilgisi olan var mı?

Avukatınla görüş, antetli kağıda başvuru referans numaranın içerdiği bir mektup yazsın. Şu tarihte tarafımızca yapılmıştır vs vs diye. İlk başvuru gönderirken gelen pdf dosyasını da verirsen çözülecektir.
edgwareboss

New postby esraersal » Fri Mar 05, 2021 12:16 am

12 Eylul vize bitimi, 6 Kasim parmak izi, 3 yillik sonucu gelmis Facebookta gordum. Parmak izi siralamasina gore beni yine atladi HO :))
esraersal

New postby ihatevisa » Fri Mar 05, 2021 12:55 am

Red alan bir kisinin mektubu da paylasilsa inanicam ama full TROL bence , ortalikta yeterince stres yok gibi birde bunla geriyorlar milleti yalan bir haber ise cikartani Allah’a havale ediyorum gece gece soy sop dalmayayim .
ihatevisa

New postby exeman » Fri Mar 05, 2021 1:18 am

Dün 15 Kasım parmak izi sonuçlanmış
Bugün de 9 Aralık parmak izi sonucu gelmiş.
İkisi de ilk uzatma, 3 yıl
exeman

New postby knpc » Fri Mar 05, 2021 8:19 am

ihatevisa wrote:Red alan bir kisinin mektubu da paylasilsa inanicam ama full TROL bence , ortalikta yeterince stres yok gibi birde bunla geriyorlar milleti yalan bir haber ise cikartani Allah’a havale ediyorum gece gece soy sop dalmayayim .

Red alanlar da vardir illa ki, buraya da yazan vardi, BRP alip Turkiye'ye gidip uzatmada sansini deneyenler var. Brexit olacak diye daha fazla gelen oldu, ilk yil basvurularinda daha fazla red orani illa ki vardir.

Ama kim red almis? Neden red almis? Bunu soyleyen yok.

Ben yazdim, ben uzatma aldim yeni. Tanidiklarim uzatma aliyor, 4 yili gecti ben daha uzatmada red alani duymadim. Ama sadece sansini denemek veya gezmek icin bedava diye vize alan da tanidigim yoktu direkt veya arkadasin arkadasi olarak.
knpc

New postby zumur » Fri Mar 05, 2021 9:17 am

Mail atip sormus, ilk gorusmenin kaydini alamadiklari icin tekrar cagiriyorlarmis. Onun icin tatsiz olmus tabi, ama 2. gorusme sacmaligi diye bir sey yok en azindan rahatlayabiliriz.

@ihatevisa son yazdigina katiliyorum. Kanit olmadikca red veriyorlarmis muhabbetleri cok anlamsiz geliyor bana da. Yeterimizce stresimiz yok cunku.

esraersal wrote:

Nasil ya? Ilk seferde anlayamadik bir daha gelin goruselim mi bu :s
zumur

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü