Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby lty » Sat Jul 09, 2016 7:52 pm

Sağol Emre, muhasebecim İngiliz, burada mevzuatı daha iyi bileceğini düşünerek özellikle İngiliz seçtim. İşim birkaç ülkeye iharacat içerdiğinden gerçekten uzman olmasını istedim. Verdiğim sorulara gayet tatmin edici cevap veriyorlar ama Ankara anlaşmasıyla ilgili bir bilgileri yok.

Ocak'ta geldik buraya, Nisan'a kadar olan hesabı hazırlayalım dedik ama bize bir sayfalık gelir-gider hesabı tablosu verince yanlış mı yapıyorum diye düşündüm :) Satış faturalarım, kişisel harcamalar, self assessment formları, vergi dekontları, NI makbuzlarında sorun yok ama tutulan hesap formatını bilmiyoruz.

İngiliz muhasebeci ile çalışıp uzatmaya başvuran var mı?
lty

New postby Emre » Sun Jul 10, 2016 1:49 pm

@lty birinci sayfadaki mesajımı güncelledim şimdi. Verdiğim tüm evrakları ve muhasebecinin hazırladığı evrakları yazdım. Tüm detayları orada görebilirsin.

Idefinite başvurusunda da yine bu evraklar ancak 4 yıllık olacak şekilde hazırlanacak. Uzatma vizesi geldiğinde Home Office'den gelen mektupta detaylar yazıyor.
Emre

New postby lty » Sun Jul 10, 2016 1:55 pm

Emre çok teşekkür ederim, tam olarak aradığım bilgi buydu. Başarı ve mutluluklar dilerim.
lty

New postby espoir » Thu Jul 14, 2016 1:16 pm

Herkese selam
ben de 22 haziranda uzatmaya basvurmustum, 3 haftayı gecti ama biometric letter bile gelmedi, normalde onun herkese bir ya da en gec iki haftada geldigini saniyorum. Fikri olan var mı,teslim edilemeyip geri gitse haberdar edilmem lazim sanirim, home officele irtibata mi gecmeliyim yoksa sureleri uzadi mi, parmak izi gondermeden dosyami incelemeye almazlar herhalde,vize cevabi da gecikecek bu yuzden
espoir

New postby Emre » Thu Jul 14, 2016 3:26 pm

@espoir evet benim son gözlemlerime göre süreler uzadı. Endişe edecek bir durum yok. Ben Nisan ayında başvurduğumda 1 hafta içinde gelmişti biyometrik. 1 ay içinde de sonuçlanmıştı. Ama misal benimle aynı zamanda başvuran @vinzzz'in sonucu 3 ayda geldi. Bu sıralar neye göre değişiyor tam emin değilim ancak ekip taşındığı esnada ve sonrasında yavaşlamalar oldu. Biyometrik mektupları da geç gelmeye başladı.
Emre

New postby espoir » Fri Jul 15, 2016 10:11 am

Tesekkurler Emre
ekip yaz moduna girdi sanirim, ya da Brexit etkisi
umarim 6 ay suren zamanlara donus olmaz
espoir

New postby shadowman » Fri Jul 15, 2016 4:34 pm

Emre wrote:@espoir evet benim son gözlemlerime göre süreler uzadı. Endişe edecek bir durum yok. Ben Nisan ayında başvurduğumda 1 hafta içinde gelmişti biyometrik. 1 ay içinde de sonuçlanmıştı. Ama misal benimle aynı zamanda başvuran @vinzzz'in sonucu 3 ayda geldi. Bu sıralar neye göre değişiyor tam emin değilim ancak ekip taşındığı esnada ve sonrasında yavaşlamalar oldu. Biyometrik mektupları da geç gelmeye başladı.

Bende nisanda basvuru yaptim 1 yillik icin 1 hafta da parmak izi verdim ve beklemeye devam ediyorum 4. aya girdim 6 ay surecek gibi
shadowman

New postby Volkan » Fri Aug 12, 2016 11:40 am

IT sektorunde kontratli calisan arkadaslar belki bilirler:

ILR icin istenen dokumanlar arasinda son 12 ay icin "Contracts of services" var.

Bu madde recruitment agency'ler ile imzalanan kontratlari da kapsiyor mu yoksa sadece kendi hazirladiklarimizi mi vermemiz gerekiyor?

Tesekkurler.
Volkan

New postby akrebik » Sun Sep 04, 2016 8:27 am

BirtanAy wrote:Merhaba Arkadaşlar,
15 şubattan beri londradayız ailemle. 3 hafta içerisinde ev bulduk, yerleştik, kişisel banka hesabı vs işlerini hallettik ve ben bir limited şirket kurdum. Şimdi artık iş güç için vakit ayırabilirim. Muhasebecim benden bir bilgi bulmamı istedi. Uzatma başvurusu yapacağım zaman minimum ne kazanç göstermeliyim ki uzatma başvurumda sorun oluşmasın. Ben, karım ve 3 bucuk yasındaki kızımla beraber 3 kişilik bir aileyiz. deneyimli arkadaşlar bu konuda bana bir fikir verebilirler mi? şimdiden teşekkürler.

hocam hangi iş yapma amaçlı başvurmuştunuz?
eşiniz ve kızınıza dependant olarak mı başvurdunuz?
ne kadar sürede onaylandı başvurunuz?
profesyonel danışmanlık hizmeti satın aldınız mı?
bir de teslim ettiğiniz belgeler nelerdi?
tr'den mi yoksa uk'den mi başvurdunuz?
teşekkürler
akrebik

New postby akrebik » Sun Sep 18, 2016 6:08 pm

BirtanAy wrote:Merhaba Arkadaşlar,
15 şubattan beri londradayız ailemle. 3 hafta içerisinde ev bulduk, yerleştik, kişisel banka hesabı vs işlerini hallettik ve ben bir limited şirket kurdum. Şimdi artık iş güç için vakit ayırabilirim. Muhasebecim benden bir bilgi bulmamı istedi. Uzatma başvurusu yapacağım zaman minimum ne kazanç göstermeliyim ki uzatma başvurumda sorun oluşmasın. Ben, karım ve 3 bucuk yasındaki kızımla beraber 3 kişilik bir aileyiz. deneyimli arkadaşlar bu konuda bana bir fikir verebilirler mi? şimdiden teşekkürler.

hocam hangi iş yapma amaçlı başvurmuştunuz?
tr'den mi yoksa uk'den mi başvurdunuz?
eşiniz ve kızınıza dependant olarak mı başvurdunuz?
ne kadar sürede onaylandı başvurunuz?
profesyonel danışmanlık hizmeti satın aldınız mı?
bir de teslim ettiğiniz belgeler nelerdi?
teşekkürler
akrebik

New postby Emre » Sun Sep 18, 2016 6:50 pm

@akrebik bu başlık uzatma başvurularıyla ilgili. Bu sorularını ana konuda sor lütfen. Artı olarak sorduğun tüm soruların cevapları forumda halihazırda mevcut. İlk sayfalardan itibaren okursan gerekli evrakları da, örnek iş planlarını da görebilirsin.
Emre

New postby anmac » Fri Sep 23, 2016 1:49 pm

şu aralar uzatma başvuruları brexit vs nedeniyle çok ağırdan alınıyor deniyor bilgisi olan var mı?? Normalde 2-3 hafta süren değerlendirmeler şuan çok daha fazla sürüyormuş :((
anmac

New postby gilgamess » Fri Sep 30, 2016 10:19 pm

Arkadaşlar merhaba bu aralar uzatma başvuruları için%80 ret veriyorlar diye bir istatistik söylendi varmıdır bu bilginin bir gerçeklik payı ?
gilgamess

New postby lty » Thu Oct 06, 2016 10:13 am

Merhaba,

Uzatmaya danışman kullanmadan kendim başvuracağım. 30 Kasım'da vizem doluyor, evrakları en erken ne zaman gönderebilirim? Son güne kadar beklemek mi gerekiyor evrakları postaya vermek için, yoksa 11 aylık evraklarla birlikte 2 Kasım'da gönderilebilir mi?
lty

New postby Emre » Thu Oct 06, 2016 3:29 pm

@ity varolan vizenin bitiminine 28 gün kala gönderim yapabiliyorsun. Son günü bekleme. Evrakların falan hazırsa kasımın ikinci haftası falan gönderirsin.
Emre

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü