Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Sat Jun 06, 2020 6:01 pm

Selam,

Çalıştığım şirkete aşağıdaki notu yazıp, ilgili linklere referans vererek online başvuruyu tamamladığımı söyledim ve online başvuru onay numarasını ilettim.

I cannot have an appointment at a visa application centre to provide my biometric information since the UK Visa and Citizenship Application Centres temporarily closed because of coronavirus (COVID-19).

My immigration status will stay the same while I wait for my new visa since I make the online application in the 28 days before my visa ends. I’ll still have the right to work while I wait for a new visa.

https://www.citizensadvice.org.uk/immig ... sa-delays/

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus ... -residents

Aşağıdaki linkten de kontrol yapabileceklerini söyledim.

http://www.gov.uk/employee-immigration- ... ent-status

Herhangi bir sorun çıkarmadılar.
Siz de umarım bir problem yaşamazsınız.

Kolay gelsin.

erdinckirmizioglu wrote:Arkadaşlar 17 Haziran'da vizem bitiyor ve önümüzdeki hafta ilk 3 yılllık uzatma başvurumu yapacağım.

Halihazırda iş yapmakta olduğum firma, vizemin bitmeye yaklaşmasından ötürü yeni vizemin gelip gelmediğini öğrenmek için mail atıyor. Vize bitiş tarihinden sonra iş yapmaya son verebilirler ve gelirsiz kalabilirim. Vize başvurunun değerlendirme sürecinde de çalışma iznimin devam ettiğine ilişkin onlara nasıl bir kanıt sunabilirim?

Uzatma başvurusu için çalıştığım vize firması, Home Office'den buna ilişkin bir yazı alınamayacağını söyledi. Bilgisi olan varsa çok sevinirim zira vize bitiş tarihimde işime son verilecekmiş gibi hissediyorum.

Teşekkürler
istanbullondra

New postby Yaniks » Mon Jun 08, 2020 10:29 am

Selamlar,
Covid sebebiyle islerim kesildi ve 6 Nisan'da Tr'ye dondum. 31 Haziranda ise BRP kartimin suresi doluyor. Londra ile ucuslar baslamadi. Gov.Uk adresinde Minsk uzerinden gelinebilecegi yaziyor akat o hatti sagligim acisindan endiseli buldugum icin kullanmak istemiyorum. TR'ye gelirken de zorunluluktan o hatti kullanmistim.
Uzatma vizesine basvurmak istiyorum. Uzatma basvuru sistemi ile yeni ankara antlasmasi basvuru sistemleri arkli. bu yuzden yeni basvuru yapip icerisine durumumu anlatan bir mektup yazacagim. En kotu 1 sene verseler bile raziyim.

Jumanji3 wrote:
flatline wrote:Selam Türkiye'den başvuru için nasıl bir prosedür izleniyor?
Malum şu anda uçuşlar durmuş durumda.
Uçuşlar tekrar başladığında benim vizem bitmiş olacak.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar selam, bu durum için bilgisi olan varsa paylaşırsa çok seviniriz. Türkiye'den uzatmaya başvurmak zorunda kalacak benim gibi bir çok kişi vardır eminim. Temmuz'un ilk haftası ben de başvuracağım ve daha önce başvurmuş kimseyi bulamadım maalesef.

İnternetteki kaynaklar, yeni bir başvuru olarak girip, mektuba durumunu anlatan bir yazı ile yapılıyor diyorlar ancak, başvurmuş kimse ile karşılaşmadım maalesef.
Yaniks

New postby klikia » Mon Jun 08, 2020 6:41 pm

Bluejean wrote:
cinkiz wrote:Merhaba Arkadaşlar
1 yılın sonunsa 3 yıllık uzatma için 23 Nisan'a biometric randevum vardı ancak merkezler kapanınca önce 9 Hazirana sonra 11 Haziran'a şimdi de 9 Temmuz'a ötelendi rendevum. 15 gün sonra vizem bitiyor. Türkiyeye gidemiyorum uçuş yok, burda işsizim ve maddi olarak Temmuza kadar idare edecek durumda değilim.
Türkiye'ye gidip Temmuz ayında gelmek istesem vizem bitmiş olacak ama home office bu konuda bir tölerans gösterir mi sizce?
Benzer durumda olan var mı? yada aklına bir şey gelen?

Merhaba durumumuzu Home Office mail atarak, durumun yarattığı zorunluluk nedeniyle ülkenize gitmek zorunda olduğunuzu belirten mail atsanız ve cevap verilmemesi halinde de belki yeniden mail da atılabilir. Sizin en azından bir randevu gününüz oluşmuş, biz tüm evrak ve başvuruyu tamamlamış olmamıza karşın bir randevu alamıyoruz. Sistem tıkanmış durumda ve bu durumu dikkate almak durumundalar diye düşünüyorum.
Herkese Kolaylıklar diliyorum.

Merhaba, Croydon'daki ofis açılmış. 15 Haziran'a randevu aldım ben de. Belgelerimi Mart başında vermişti danışman ve 24 Mart'a randevu almıştım biometric için ama ertelene ertelene bu tarihe geldik. Bunun üzerine daha 3 ay daha bekler miyiz acaba BRP'mizi almak için sizce?
klikia

New postby Fiddisback » Mon Jun 08, 2020 8:36 pm

klikia wrote:Merhaba, Croydon'daki ofis açılmış. 15 Haziran'a randevu aldım ben de. Belgelerimi Mart başında vermişti danışman ve 24 Mart'a randevu almıştım biometric için ama ertelene ertelene bu tarihe geldik. Bunun üzerine daha 3 ay daha bekler miyiz acaba BRP'mizi almak için sizce?

Bizim başvuru tarihimiz 23 Nisan ve haliyle randevu alamamıştık. Bugün ECAA'dan bir e-posta aldık ve '6 ay içinde sonuçlanacağını söylemiştik; ama sizin durumunuzda muhtemelen 6 ayın üzerini bulacaktır' yazıyordu e-postada. Dolayısıyla beklersiniz sanıyorum.
Fiddisback

New postby klikia » Mon Jun 08, 2020 8:50 pm

Fiddisback wrote:
klikia wrote:Merhaba, Croydon'daki ofis açılmış. 15 Haziran'a randevu aldım ben de. Belgelerimi Mart başında vermişti danışman ve 24 Mart'a randevu almıştım biometric için ama ertelene ertelene bu tarihe geldik. Bunun üzerine daha 3 ay daha bekler miyiz acaba BRP'mizi almak için sizce?

Bizim başvuru tarihimiz 23 Nisan ve haliyle randevu alamamıştık. Bugün ECAA'dan bir e-posta aldık ve '6 ay içinde sonuçlanacağını söylemiştik; ama sizin durumunuzda muhtemelen 6 ayın üzerini bulacaktır' yazıyordu e-postada. Dolayısıyla beklersiniz sanıyorum.

Bu durumda herkes uzun süre vizesiz gezecek demektir. Home office 31 temmuza kadar uzattı vizeleri ancak vize başvurularının sonuçlanmasının 6 ayı bulması iş yapan insanları bloke eder. Banka değiştirmek istiyorum, vizem olmadığı için banka değiştiremiyorum mesela. Ne günler.
klikia

New postby someone » Tue Jun 09, 2020 3:22 pm

Merhaba,

Vize uzatma sürecinde Türkiye'deyim ve Birleşik Krallık'a dönemedim.
25 Haziranda vizem bitiyor ve uzatmaya burdan başvuracağım;

Şimdi burdan başvurabilmek için extend başvurusu mu, yoksa yeni bir başvuru gibi mi işlem yapmak gerekli.

Application formunu extension adımlarını takip ederek doldurmaya çalıştığımda bazı sıkıntılarla karşılaşıyorum.
https://www.gov.uk/turkish-business-per ... -your-visa

Are you currently in the UK?
Bu seçenekte "No" dersek zaten formu doldurmamıza izin vermiyor.

Have you been out of the UK since you started living here?
Buna "YES" dersek "Date you returned to the UK" adımı ile karşılaşıyoruz. Boş geçince de ilerlemeye izin vermiyor.

Siz bu adımları nasıl ilerletiyorsunuz?

Teşekkürler
someone

New postby gagalikirpi » Wed Jun 10, 2020 12:17 pm

Merhabalar,
Biz de uzatma zamanımız geldiğinde Türkiye'de olacağız ve Türkiye'den başvuru yapmak istiyoruz. İnternette konuyla ilgili çok az bilgi olduğu için Türkiye'den başvuru yapan birilerinden bilgi almaya çok ihtiyacımız var.
Bu arkadaşlarınızdan bilgi almamız mümkün olur mu?

istanbullondra wrote:Merhaba,

1.
Covid nedeniyle tatil için gittikleri TR'den UK'ye dönemeyen ve vize süresi dolacagi icin TR'den basvurularini yapmak zorunda kalan iki arkadasim var.

Danismanlarinin söylediğine göre normal şartlarda UK dışından yapılan uzatma başvuruları, şartlari yerine getirmiş olsalar dahi 3 yıl yerine 1 yıl uzatma ile sonuçlanıyormuş.
Covid nedeniyle zorunlu koşullar altında yapılan bu başvurulara bir müsamaha gösterir de 3 yıl verirler mi bilemiyorum.

2.
Biyometrik başvurunuz sonrasında her ne kadar pasaportunuz sizde kalsa de seyahat etmemeniz gerektiğini biliyorum.

Başvurunuzda kolaylıklar dilerim.

Jumanji3 wrote:Selamlar arkadalar,

Temmuz içerisinde ilk uzatma başvurumu yapmam gerekiyor. Geçen bu sürede maalesef sadece 1 ay İngiltere'de kalabildim ve suanda da Türkiye'deyim. Ancak teknoloji işi yaptığım için hem ingiltere hem türkiye de bir çok fatura kestim.

Sormak istediğim konu şu, uzatma başvurumu Türkiye'den yapmak istiyorum, bu mümkün mü? Şuanki koşullarda, İngiltere'den başvurup 3-4 ay orada kalacak bir kurgum yok maalesef, bu yüzden uzatma başvurumu Türkiye'den yapmam gerekiyor.

1- Uzatma başvurusu Türkiye'den yapılabiliyor mu? Yapılabiliyorsa normal süreçten bir farklılık var mı?
2- İngiltereden uzatma başvurusu yapıldığında, biometric kısmını hallede halletmez Türkiye'ye dönmek mümkün mü?

Şimdiden çok teşekkür ederim
gagalikirpi

New postby ufuk mevlevioglu » Wed Jun 10, 2020 8:13 pm

Merhabalar,

Biz uzatma başvurusuna danışmansız hazırlandık ve 18 Martta biometrikleri verdik. Şirket eşimin üzerine ve ben ve çocuk dependantlarız. Bugün ECAA dan benim ismime yönelik bir yanıt e-maili geldi, aşağıya kopyalıyorum. Muhasebecimize sorduk, herkese otomatik yollanıyor önemli değil dedi ama sizlerden bilgisi olan varmı?

Dear Ufuk .......

Thank you for your application for permission to stay in the UK.

Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.

This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision.

I am sorry for the delay in dealing with your application and for the inconvenience this is causing. Please be assured that we are doing all we can to make a decision on your case as quickly as possible.

Yours faithfully

ECAA Team

UK Visas and Immigration
ufuk mevlevioglu

New postby adeyi » Wed Jun 10, 2020 9:03 pm

Evet, bana da aynı şekilde geldi.
Önce bir panikledim ama sonra ben de otomatik mail olduğuna kanaat getirdim.

ufuk mevlevioglu wrote:Merhabalar,

Biz uzatma başvurusuna danışmansız hazırlandık ve 18 Martta biometrikleri verdik. Şirket eşimin üzerine ve ben ve çocuk dependantlarız. Bugün ECAA dan benim ismime yönelik bir yanıt e-maili geldi, aşağıya kopyalıyorum. Muhasebecimize sorduk, herkese otomatik yollanıyor önemli değil dedi ama sizlerden bilgisi olan varmı?

Dear Ufuk .......

Thank you for your application for permission to stay in the UK.

Although we would normally decide your application within six months from the date it was submitted, unfortunately this is not going to be possible in your case.

This is because your application raises exceptionally complex issues and we require further time to consider your case thoroughly and reach a decision.

I am sorry for the delay in dealing with your application and for the inconvenience this is causing. Please be assured that we are doing all we can to make a decision on your case as quickly as possible.

Yours faithfully

ECAA Team

UK Visas and Immigration
adeyi

New postby zeugma » Thu Jun 11, 2020 10:28 am

Muhtemelen corona'dan dolayi bir yigilma oldu ve yetisemeyecekleri icin boyle bir mail atiyorlar.

Yine aylarca vize icin bekleyecegiz gibi duruyor :/
zeugma

New postby cinkiz » Thu Jun 11, 2020 6:17 pm

Merhaba,

Anladığım kadarı ile memuruna göre değişiyor cevap süresi.
Bugün 2 farklı arkadaşım 3 yıllık uzatma maillerini aldılar.
Biri; 5 Haziran da verdi biometric (hatta aynı gün aynı yerde beraber verdik benimki gelmedi bugün)
Diğer arkadaşım da Turkish Worker olarak 8 Haziran da gitmişti biometri için o da bugün 3 yılık cevap mailini aldı.

Bir de Facebookta Eren diye bir arkadaş 1 Haziran da parömak izi vermiş ve dün yani 10 Haziranda direkt BRPsi gelmiş hiç mail vs gelmeden.

Çok fazla farklı case var o yüzden hemen enseyi karartmayın lütfen.
cinkiz

New postby teleskope » Fri Jun 12, 2020 4:56 pm

Merhaba, uzatma basvurusunu kendim yapmak istiyorum ancak nasil yapilacagini bilmiyorum. Uzatma basvurusunu kendi hazirlayanlar kaynak-bilgi olarak nereye basvurmus?
Aydinlatirsani cok sevinirim.
Iyi gunler
teleskope

New postby Jumanji3 » Fri Jun 12, 2020 5:10 pm

someone wrote:Merhaba,

Vize uzatma sürecinde Türkiye'deyim ve Birleşik Krallık'a dönemedim.
25 Haziranda vizem bitiyor ve uzatmaya burdan başvuracağım;

Şimdi burdan başvurabilmek için extend başvurusu mu, yoksa yeni bir başvuru gibi mi işlem yapmak gerekli.

Application formunu extension adımlarını takip ederek doldurmaya çalıştığımda bazı sıkıntılarla karşılaşıyorum.
https://www.gov.uk/turkish-business-per ... -your-visa

Are you currently in the UK?
Bu seçenekte "No" dersek zaten formu doldurmamıza izin vermiyor.

Have you been out of the UK since you started living here?
Buna "YES" dersek "Date you returned to the UK" adımı ile karşılaşıyoruz. Boş geçince de ilerlemeye izin vermiyor.

Siz bu adımları nasıl ilerletiyorsunuz?

Teşekkürler

Tüm cevapları istedikleri gibi verip, bu cevapları mecburen böyle verdiğimizi ancak durumun farklı olduğunu anlatan ek bir mektup yazmaktan başka bir çare yok sanırım. Maalesef Türkiye'den zaruri uzatma başvuruları ile ilgili kayda değer bir bilgi maalesef bulamadım.

Ayrıca, yeni BRP'ler nereye gelecek? İngiltere'de post office'e gidecekse, biz ingiltereye nasıl gireceğiz? Bir sürü soru işareti var.
Jumanji3

New postby orduevi » Fri Jun 12, 2020 5:21 pm

Arkadaslar avukat Yasar Dogan çok samimi bir video yayinlamis. Basvurularinizi son ana bırakmayın. Başvuru tarihi degil karar tarihi geçerli diyor videonun sonunda. Başvurularin sonuçlanması 3 - 4 ayi bulduğu bu günlerde Ekim'den sonra yapılacak başvurular çok riskli demektir.

https://www.youtube.com/watch?v=iM8XeqQ ... Jl_b3xNrCg
orduevi

New postby sinn » Sat Jun 13, 2020 2:38 pm

orduevi wrote:Arkadaslar avukat Yasar Dogan çok samimi bir video yayinlamis. Basvurularinizi son ana bırakmayın. Başvuru tarihi degil karar tarihi geçerli diyor videonun sonunda. Başvurularin sonuçlanması 3 - 4 ayi bulduğu bu günlerde Ekim'den sonra yapılacak başvurular çok riskli demektir.

https://www.youtube.com/watch?v=iM8XeqQ ... Jl_b3xNrCg

biraz sacma bir arguman degil mi yalniz bu? o zaman 2. uzatma basvurumuz dogal olarak 2021 den sonra olacagi icin otomatik olarak red yiyecegiz hepimiz. hic basvurmayalim o zaman gibi bir durum dogurmaz mi?
sinn

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü