Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Melisa » Wed Sep 22, 2021 3:42 pm

Londonist wrote:
Melisa wrote:Arkadaşlar, brp gelmedi diye homeoffice ile iletişime geçince, bir takip numarası veriyorlar mı? Yoksa, git şu firmayla konuş şeklinde mi yönlendiriyorlar ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Sizin case numaranız üzerinden ilerler. Benim de BRP gelmemişti, 1 ay bekledim Home office de yazdık gelmedi diye, sonra aklıma BRP leri dağıtan TNT firmasını aradım, onlar da komedi gibi evet burda postanız dedi, dedim getirin adresi tekrar söyledim öyle getirdiler. Hala TNT firmasımı dağıtıyor bilmiyorum ama, dağıtan firmaya sorun isterseniz BRP im geldi mi size diye.

Sabahtan akşama kadar, brp ile ilgilenen birimini arıyorum. Günler geçti, ve bir kişi açmıyor.
Diğer birimleri de arasam, oraya yönlendiriyorlar. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Home office'e kayboldu diyip yenisini, yeni bir adrese göndertmekten başka ne yapabilirim?
Bu yol bile sıkıntılı, bir kaç ay sürer.
tnt ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Aynı durumda olan var mı ?
Melisa

New postby Londonist » Thu Sep 23, 2021 1:16 am

Melisa wrote:
Londonist wrote:
Melisa wrote:Arkadaşlar, brp gelmedi diye homeoffice ile iletişime geçince, bir takip numarası veriyorlar mı? Yoksa, git şu firmayla konuş şeklinde mi yönlendiriyorlar ? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Sizin case numaranız üzerinden ilerler. Benim de BRP gelmemişti, 1 ay bekledim Home office de yazdık gelmedi diye, sonra aklıma BRP leri dağıtan TNT firmasını aradım, onlar da komedi gibi evet burda postanız dedi, dedim getirin adresi tekrar söyledim öyle getirdiler. Hala TNT firmasımı dağıtıyor bilmiyorum ama, dağıtan firmaya sorun isterseniz BRP im geldi mi size diye.

Sabahtan akşama kadar, brp ile ilgilenen birimini arıyorum. Günler geçti, ve bir kişi açmıyor.
Diğer birimleri de arasam, oraya yönlendiriyorlar. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Home office'e kayboldu diyip yenisini, yeni bir adrese göndertmekten başka ne yapabilirim?
Bu yol bile sıkıntılı, bir kaç ay sürer.
tnt ye hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Aynı durumda olan var mı ?

TNT den bu numarayı 03456080630 arayıp ulaşmışım, bu numarayı deneyin isterseniz
Londonist

New postby ihatevisa » Thu Sep 23, 2021 1:03 pm

2020 ler haber verin :D varmi guzel hareketler
ihatevisa

New postby exeman » Thu Sep 23, 2021 7:00 pm

ihatevisa wrote:2020 ler haber verin :D varmi guzel hareketler

Sen hala bekliyor muydun :))
exeman

New postby ihatevisa » Fri Sep 24, 2021 8:37 am

exeman wrote:

Demirbas listesine kaydettiler beni yanginda bile sona birakilacaklar arasindayim. 460 gun filan oldu galiba :D :D :D
ihatevisa

New postby zeugma » Mon Sep 27, 2021 8:38 am

ihatevisa wrote:
exeman wrote:

Demirbas listesine kaydettiler beni yanginda bile sona birakilacaklar arasindayim. 460 gun filan oldu galiba :D :D :D

Senin vize sonuclanmamasi cok garip ve cok sakin karsiliyorsun valla.
Senin meslek nedir neden boyle oldu ya?
Neleri denedin sonuc almak icin?
zeugma

New postby ihatevisa » Mon Sep 27, 2021 8:55 am

Artik yapacak bisey kalmadi ki Mp den Boris , Lordlardan icisleri bakanligina kadar email attim , ISLAK IMZALI EL YAZIM ile posta gonderdim . Aklina gelebilecek birimleri yapilacak aksyionlari tamamladim ( zumur un yaptigi gibi ihtarname haric ) butun yollari tukettim. Adamlar seninle bir daha iletisime gecmeyecegiz yada basvurunu geri cek ulkeden don bu hakkinda var dediler. Meslek IT , beklemye devam ediyorum. Sinir stres savasi yapiyoruz ama soyle birsey var zaman zaman gerildigim oluyor uclara geliyorum ama is inada binerse sabirliyimdir. Herseyi goze alirim.
ihatevisa

New postby dimple » Mon Sep 27, 2021 9:27 am

@ihatevisa okuduklarım için mutsuzum, şunu sormazsam içimde kalır sektörünün IT olduğunu söylemişsin sence neden seni bekletiyorlar? direkt sorayım yanlış anlamazsan; para mı kazanmıyorsun? (yetersiz income) vergi beyanın yeterli mi?, tek bir müşteriye çalıştın ve onlar senin freelance olmanı istemiyor mu?, bir takım evraklarda soru işareti var ve bundan mı kıllanıyorlar? yani böyle bir şeyden mi inatlaşıyorsunuz yoksa gerçekten de senin başvurunun diğer IT çalışan başvurularından farkı yok ama seni bir şekilde hedef mi seçmişler?
dimple

New postby ihatevisa » Mon Sep 27, 2021 9:47 am

dimple wrote:@ihatevisa okuduklarım için mutsuzum, şunu sormazsam içimde kalır sektörünün IT olduğunu söylemişsin sence neden seni bekletiyorlar? direkt sorayım yanlış anlamazsan; para mı kazanmıyorsun? (yetersiz income) vergi beyanın yeterli mi?, tek bir müşteriye çalıştın ve onlar senin freelance olmanı istemiyor mu?, bir takım evraklarda soru işareti var ve bundan mı kıllanıyorlar? yani böyle bir şeyden mi inatlaşıyorsunuz yoksa gerçekten de senin başvurunun diğer IT çalışan başvurularından farkı yok ama seni bir şekilde hedef mi seçmişler?

No problem , neden beklettiklerini bilmiyorum ama Hazirandan bile bekleyen var sektoru IT degilde ulastirma , para kazaniyorum hemde bir ingilizden daha fazla :D vergimi de oduyorum sadece 7K civari vergim cikiyor , yaklasik 17 musterim var buyuk kucuk , evraklarimda tam red vermeye calisiyorlarsa neden vereceklerini bulamazlar dosyama o kadar guveniyorum, ama sonucta bunlar home office kusursuz dosya olamaz diye yine verirler. Beni hedef secme degil bir cok basvuru boyle ama neden anlamiyorum. cenazemiz var dedik annemiz komada dedik inanmadilar doktor raporlari gitti ingilizce sallamadilar , ama arkadasimiz fuara gitmem lazim dedi ve aldi :) Velkam ti yunaytid kinkdom demekki be ulkede en son yapilacak sey durustluk en azindan bunu ogrendim.
ihatevisa

New postby vergelsin » Mon Sep 27, 2021 11:51 am

Selam Arkadaşlar
14 ay beklemenin sonucunda biraz önce cevap geldi ve RED aldık. Mülakatta verdiğim 3 tane cevabı eksik bulmuşlar(ki çok alakasız) ve reddettiler. Gerekçe konuya yeterince hakim değilmişim. Red alıp itiraz eden arkadaşlardan sonuç alan var mı ve ne gibi bir savunma yazmak lazım bilgi verebilecekler yardımcı olursa sevinirim.
vergelsin

New postby ihatevisa » Mon Sep 27, 2021 12:01 pm

vergelsin wrote:Selam Arkadaşlar
14 ay beklemenin sonucunda biraz önce cevap geldi ve RED aldık. Mülakatta verdiğim 3 tane cevabı eksik bulmuşlar(ki çok alakasız) ve reddettiler. Gerekçe konuya yeterince hakim değilmişim. Red alıp itiraz eden arkadaşlardan sonuç alan var mı ve ne gibi bir savunma yazmak lazım bilgi verebilecekler yardımcı olursa sevinirim.

Selamlar ,

Cok gecmis olsun . Umarim duzeltilebilecek bir durumdur.
ihatevisa

New postby vergelsin » Mon Sep 27, 2021 12:32 pm

ihatevisa wrote:

Selamlar ,

Bu iş yürümez ise ne yaparsın demiş; önceliğim bu işin yürümesi sağlamak, pandemi sıkıntı oluştursa bile düzeleceğine inanıyorum demişim. Pandemi müsaade etmez ise günü geldiğinde girişimci bir iş insanı olarak başka bir iş koluna yatırım yaparım demişim. Vay efendim, benim yeni bir iş için Business plan’imin çoktanhazır olması lazımmış.
Yahu geldiğin işten başka bir iş yapamazsın dediler ilk gün. Şimdi desek ki iş değiştiricez, o zaman da red verirler.
Bu sadece ülkenin göçmenler üzerindeki yeni politikasının sonuçları.Eleme!
vergelsin

New postby ihatevisa » Mon Sep 27, 2021 12:40 pm

vergelsin wrote:
ihatevisa wrote:

Selamlar ,

Bu iş yürümez ise ne yaparsın demiş; önceliğim bu işin yürümesi sağlamak, pandemi sıkıntı oluştursa bile düzeleceğine inanıyorum demişim. Pandemi müsaade etmez ise günü geldiğinde girişimci bir iş insanı olarak başka bir iş koluna yatırım yaparım demişim. Vay efendim, benim yeni bir iş için Business plan’imin çoktanhazır olması lazımmış.
Yahu geldiğin işten başka bir iş yapamazsın dediler ilk gün. Şimdi desek ki iş değiştiricez, o zaman da red verirler.

Bence asilamayacak bir red sebebi yok ortalikta. Su saatten sonra elimiz kolumuz bagli degil takir takir cevap vermek lazim. Agizlarinin ustune kurekle vurur gibi. Peki ulkeyi terk etmen icin sana bir sure verildi mi ? ve su kadar surede Admin Review yapabilirsin gibi ?
ihatevisa

New postby ihatevisa » Mon Sep 27, 2021 12:43 pm

Bu is tutmazsa su isi yapicam peki o sirada bana 2. bir pandeminin yada ekonomik krizin yada global krizin olmayacaginin garantisini verebilirmisin home office ? Hayir mesela su anda sen mazot isine girseydin :D :D :D al uk da mazot bitti o zaman ne olacakti ? Ya bunlar faso fiso sinir oluyorum bu adamlara dosya elemek adina red veriyorlar.
Last edited by ihatevisa on Mon Sep 27, 2021 12:44 pm, edited 1 time in total.
ihatevisa

New postby esraersal » Mon Sep 27, 2021 12:43 pm

vergelsin wrote:
ihatevisa wrote:

Selamlar ,

inanılmaz bir durum, gecmis olsun. sizin son uzatmanız degil miydi?
esraersal

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü