Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby kamikaze » Wed Aug 12, 2020 10:22 am

Herkese selamlar,

Uzatma basvurusunu kendim icin UK'den dependantlar icin TR'den yapmak mumkun mudur?
Ben UK de su an tekim, basvuruya 2 ay kaldi, dependantlarimin vize uzatma aldiktan sonra gelmeleri daha anlamli olacak, eger boyle bir sansim varsa?
kamikaze

New postby zeugma » Wed Aug 12, 2020 10:40 am

@kamikaze evet bu mumkun
https://www.gov.uk/turkish-business-per ... ly-members
Burada belirtilmis online olarak nasil basvurulacagi.
"Dependants applying from outside the UK" bolumunde.

Tek detay nokta ilerde ILR basvurusu sirasinda eger UK disinda uzun sure kalmis olurlarsa ILR kosullarini yerine getirmedikleri icin fazladan beklemeleri gerekebilir sen ILR alsanda. Ama sorun olmaz diye dusunuyorum.
zeugma

New postby hazalerdil » Wed Aug 12, 2020 2:11 pm

Herkese merhaba, sabrımızı yeterince zorladıkları bu dönemde Temmuz başvurularını sormak istedim :)
1. Temmuzda başvuru yapıp mail ile sonraki sürece dair bilgi alan var mı aramızda?
2. Mail alan varsa randevusuna giden var mı?
3. Çok iddialı olacak ama başvuruya gidip uzatımını alan var mı?

Sanırım 5 gün içerisinde mailimi aldım randevuya gittim cevabım geldi cevabını görmeyi bekliyorum :)
hazalerdil

New postby nomad » Wed Aug 12, 2020 3:36 pm

Merhabalar,

Ekim ayinda arkadasimin dugunu icin Tr de olmam lazim.
Basvuru formunu haziran ortasinda doldurup gonderdim.
Temmuz sonu da "eligible" maili aldim.

Simdi kafadaki soru su.

Bu uzatma BRP sini ekim basi alabilir miyim :)

Tesekkurler, Biraz OSS sorusu gibi oldu sanki :)
nomad

New postby eccukk » Wed Aug 12, 2020 3:52 pm

IDV app'ten OPT OUT olan var mı bizden başka?

"If you opt out on or up to 7 August 2020, UKVCAS will send you an email during week commencing 10 August 2020 inviting you to book an appointment at a UKVCAS service point."

Çarşamba bitti hala haber yok...
eccukk

New postby Elifdemir89 » Wed Aug 12, 2020 4:37 pm

eccukk wrote:IDV app'ten OPT OUT olan var mı bizden başka?

"If you opt out on or up to 7 August 2020, UKVCAS will send you an email during week commencing 10 August 2020 inviting you to book an appointment at a UKVCAS service point."

Çarşamba bitti hala haber yok...

evet bizde başvurduk açıkcası sürecin daha hızlı olacağını düşündüğümüz için ama hala bir mail yok...
Elifdemir89

New postby zeugma » Thu Aug 13, 2020 10:12 am

Eski sistemde basvuru yaptigimizda basvurunuz alinda postasi gonderirlerdi ve icerisinde bir `Case No` basvuru numarasi olurdu ornegin 123456 gibi rakamlardan olusan.

Yeni sistemde gov.uk uzerinden basvuru doldurdugumuzda uretilen referans kodu UKVI_ABC123 seklinde.

Sorum su UKVCAS uzerinden dosyalari yukleyip `submit` dedigimizde bize eskisi gibi bir Case no veriliyor mu veya herhangi bir asamada bu case no yu elde ediyor muyuz?

Nedeni ise esimin calistigi yerde vize basvurusu yaptigimizi bu case no ile sorgulayip gorebiliyolardi. Simdi yeni referans no ile bu sorgulama yapiliyor mu emin olamadim.
zeugma

New postby nomad » Thu Aug 13, 2020 10:47 am

Bende ariyorum bu UKVI ile baslayan numarayi bulamadim bir turlu. Nereden bakiliyor acaba? Bu arada Ben belgeleri submit ettigimde baska bi mail gelmedi.

zeugma wrote:Eski sistemde basvuru yaptigimizda basvurunuz alinda postasi gonderirlerdi ve icerisinde bir `Case No` basvuru numarasi olurdu ornegin 123456 gibi rakamlardan olusan.

Yeni sistemde gov.uk uzerinden basvuru doldurdugumuzda uretilen referans kodu UKVI_ABC123 seklinde.

Sorum su UKVCAS uzerinden dosyalari yukleyip `submit` dedigimizde bize eskisi gibi bir Case no veriliyor mu veya herhangi bir asamada bu case no yu elde ediyor muyuz?

Nedeni ise esimin calistigi yerde vize basvurusu yaptigimizi bu case no ile sorgulayip gorebiliyolardi. Simdi yeni referans no ile bu sorgulama yapiliyor mu emin olamadim.
nomad

New postby ihatevisa » Thu Aug 13, 2020 3:43 pm

hazalerdil wrote:Herkese merhaba, sabrımızı yeterince zorladıkları bu dönemde Temmuz başvurularını sormak istedim :)
1. Temmuzda başvuru yapıp mail ile sonraki sürece dair bilgi alan var mı aramızda?

Sanırım 5 gün içerisinde mailimi aldım randevuya gittim cevabım geldi cevabını görmeyi bekliyorum :)

Selamlar ben Temmuzda basvuru yaptim ve email ile donus yaptilar randevumu da aldim. Evraklarimi yukledim. Hafta sonu last check yapip SUBMIT yapacagim
ihatevisa

New postby iznail » Thu Aug 13, 2020 5:09 pm

ihatevisa wrote:
hazalerdil wrote:Herkese merhaba, sabrımızı yeterince zorladıkları bu dönemde Temmuz başvurularını sormak istedim :)

Selamlar ben Temmuzda basvuru yaptim ve email ile donus yaptilar randevumu da aldim. Evraklarimi yukledim. Hafta sonu last check yapip SUBMIT yapacagim

Şanslısınız ve umarım kısa zamanda sonuçlanır.
Başvuru/uzatma süreci artık bir şans olayına döndü.
mayısta başvuru yaptım ama hala biometric reuse için 2. maili bekliyorum.
sizin vize bitiş tarihi nedir acaba ?
iznail

New postby ihatevisa » Thu Aug 13, 2020 8:02 pm

iznail wrote:
ihatevisa wrote:

Şanslısınız ve umarım kısa zamanda sonuçlanır.
Başvuru/uzatma süreci artık bir şans olayına döndü.
mayısta başvuru yaptım ama hala biometric reuse için 2. maili bekliyorum.
sizin vize bitiş tarihi nedir acaba ?

Benim vizem coktan bitti :) Umarim herkes en kisa surede hayirlisi ile alir. Eger 2 defa lockdown olursa vay halimize
ihatevisa

New postby eccukk » Fri Aug 14, 2020 8:34 am

UKVCAS sitesinden ücretsiz randevu alabilmiş olan var mı yakın zamanda?

Nisandan beri bekliyoruz sonunda "randevu alabilirsiniz" maili geldi ancak 17 Eylüle kadar olan tüm 220 pound gözüküyor.

Nasıl olacak bu iş?
eccukk

New postby ihatevisa » Fri Aug 14, 2020 9:45 am

eccukk wrote:UKVCAS sitesinden ücretsiz randevu alabilmiş olan var mı yakın zamanda?

Nisandan beri bekliyoruz sonunda "randevu alabilirsiniz" maili geldi ancak 17 Eylüle kadar olan tüm 220 pound gözüküyor.

Nasıl olacak bu iş?

Ilk beles olanlar bitiyor zaten Croydon beles demislerdi. Beles olandan aldim ama yaninda ucretli olanlar da vardi.

Parmak izi verdikten kacgun sonra sonuc gelir acaba ?
ihatevisa

New postby eccukk » Fri Aug 14, 2020 9:54 am

ihatevisa wrote:
eccukk wrote:UKVCAS sitesinden ücretsiz randevu alabilmiş olan var mı yakın zamanda?

Nasıl olacak bu iş?

Ilk beles olanlar bitiyor zaten Croydon beles demislerdi. Beles olandan aldim ama yaninda ucretli olanlar da vardi.

Parmak izi verdikten kacgun sonra sonuc gelir acaba ?

Dün mail gelir gelmez açtık sistemi ama hiç ücretsiz yoktu. 19 Ağustosa ücretli aldık artık daha fazla beklememek için.. Umarım çok uzun sürmez sonuçlar..
eccukk

New postby Robin » Fri Aug 14, 2020 10:34 am

Herkese merhaba,
Ben de dun mail gelir gelmez randevu aldim, malesef ucretsiz bir randevu bulunmuyordu ben girdigimde.
Kafama takilan bir soru var, gelen mailde sisteme taramis bile olsaniz evraklarin orijinallerini yaninizda getiriniz diyordu.

Cok fazla evrak var, tum evraklari appointment gunu yanimda goturmeme gercekten gerek var mi? Siz goturecek misiniz?
Simdiden tesekkurler.
Robin

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü