Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Willy Fog » Thu Jul 15, 2021 1:18 pm

Tugce88 wrote:Cok tesekkurler, bugun 2 avukatla gorustuk, olumlu olmamasi icin bir sebep yok dediler olmasa zaten size soyleriz dediler. En kisa zamanda evraklarla basvuru yapacagiz. Onkadar acayip seylerden bahsetmisler ki esim gorusmus Brexit onaylandiktan sonra baro avukatlariyla home office calisanlari bir toplanti yapmislar ve home ofiice calisanlari bu basvurulari danismansiz yapanlar nasil yapiyor buna takilmislar. Sanirim danismansiz basvuru yapanlara interwiev gorusmesi yapiliyor...

Öncelikle herkese merhaba.
Site memuru bence böyle mesajları da engellemelisiniz. Lakin bu mesaj direk insanları danışmanların kucağına atabilecek bir mesaj. Verilen bilgiler de ikinci hatta üçüncü ağızdan. Tuğçe Hanım, niyetim Sizi direk hedef almak değil. Öncelikle geçmiş olsun ama yazdığınız bu bilgiler örneğin "Brexit onaylandiktan sonra baro avukatlariyla home office calisanlari bir toplanti yapmislar ve home ofiice calisanlari bu basvurulari danismansiz yapanlar nasil yapiyor buna takilmislar" insanları direk avukatların danışmanların ve de danışman geçinenlerin kucağına atacak kadar ciddi bir bilgi. Şu an anlaşmanın sonlanmasından ötürü müşteri bulmakta zorlanan danışmanların bu şekilde ortamı germek istemesi normal. Sizin durumunuza düşmüş birisinin avukat'a başvurması tabiiki de normal ama konuyu brexit ve danışmansız başvurmaya getirmek bence yanlış. Umarım itiraz sonucunuz beklediğiniz gibi olur.
Willy Fog

New postby Tugce88 » Thu Jul 15, 2021 4:55 pm

Merhaba, ben kotu bir niyetle yazmamistim. Zaten red almisiz moralimiz bozuk o anki psikolijiyle yazildi. Takdir tabi ki site memurunun engellenmesi gerekiyorsa engellenebilir. Yada silebiliyorsam ben silmeye calisayim.
Tugce88

New postby Tugce88 » Thu Jul 15, 2021 5:00 pm

Merhaba, sizin vizeniz biteli
Bugun 1 yil olduysa eli kulagindadir yakinda gelir sonucunuz sizin de. Umarim beklediginiz sonucu alirsiniz...
Tugce88

New postby vergelsin » Thu Jul 15, 2021 7:17 pm

Home office baro avukatlarıyla toplantı yapmış ve danışmansız başvuranlar nasıl başvurabiliyor diye hayretler içinde kalmışlar :)) Bugün beklemedeki 11. Ayım ve böyle komik şeyler de olmasa nasıl güleceğiz bilmiyorum.
vergelsin

New postby dimple » Thu Jul 15, 2021 7:52 pm

Tugce hanimin kotu niyeti olmadigini dusunsem de bana da asil danismanli basvuru direkt olarak sorunlu geliyor. ECAA (Businessperson) bir nevi girisimci vizesi degil mi ki? Dusunun sizden bekledikleri zaten is planiniza ve ne yaptiginiza hakim olmaniz, bunu da yapamiyorsaniz, raporlayamiyorsaniz ve birkac form dolduramiyorsaniz bence o dosyaya 2 kere bakarlar.

Bu yazdigimin uzun bekleme sureleri ile alakasi yok. O tamamen bizim ayibimiz. Ulkede neredeyse yarim milyon turk var, ama tum dunyada oldugu gibi burda da herhangi bir birliktelik ve lobi soz konusu degil... Daha once kazanilmis olan haklarimizi bile aldilar, itiraz edildi davalar dustu ve magdur da olduk. Kizmamak elde degil iste eh biz de buraya yazip anca rahatlayabiliyoruz
dimple

New postby Tugce88 » Thu Jul 15, 2021 8:02 pm

Ben komiklik olsun diye yazmamistim, su durumda komedi yapicak en son kisi benim diye düsünüyorum. Sadece telefon konusmalarindan duydugumu yazdim sanirim yanlis yaptim. Belki red kararini da yazmakta hata yaptim. Bundan sonraki sürecle ilgili bir paylasim yapmam merak etmeyin.
Tugce88

New postby arenadel87 » Thu Jul 15, 2021 8:59 pm

Tugce88 wrote:Ben komiklik olsun diye yazmamistim, su durumda komedi yapicak en son kisi benim diye düsünüyorum. Sadece telefon konusmalarindan duydugumu yazdim sanirim yanlis yaptim. Belki red kararini da yazmakta hata yaptim. Bundan sonraki sürecle ilgili bir paylasim yapmam merak etmeyin.

Tuğçe hanım maalesef ki burda yaptığınız paylaşımlar kimi tarafından hoş karşılansada kimi tarafından eleştirilebilir. Sizi şahsi olarak hiçbirimiz tanımıyoruz. Özel bilgilerinizi paylaşmadıktan sonra burda yaptığınız bilgilendirme çok faydalı ama dediğim gibi kesinlikle özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın. Bizi haberdar edin yine de sonuç ile alâkalı. Umarım olumlu sonuç alırsınız ve birlikte seviniriz
arenadel87

New postby gndlf » Thu Jul 15, 2021 11:08 pm

ihatevisa wrote:Gunaydinlar an itibari ile 365 gundur vizesiz sonucsuz bekliyoruz :D

Tam bir yılı doldurdunuz tebrikler... Belki de diğer dependent durumlarını bekliyorlardır ama hakikaten (artık tek açıklama bu kaldı...). İşin iyi yanı, sizin durumda mp/email vs işi kurcalarsanız, kimsenin "bekle" diyecek mazereti kalmadı....

@Tugce88 Paylaşarak iyi ettiniz. Bence bu geri dönüşler bile sizi boş yere reddettiklerinin kanıtı. İnsan, ir35 vs karmaşık bir red sebebi beklerken, muhasebeci adresi gibi detaylara takılmaları şaşırtıcı. Red alıp, foruma yazan genelde olmuyor ve insanlar daha karmaşık bir red sebebi bekliyor. Hatta, red sonucuna itirazın nasıl sonuçlandığını yazarsanız, sanırım ilk olacaksınız.
Bu forumda, bir kişi arkadaşını demişti sanırım itiraz ile kabul aldılar diye, o kadar...
İtirazınıza kabul alırsanız, büyük harflerle yazın bence foruma, @arenadel87 dediği gibi :) Sonuçta, "itirazıma kabul aldım çünkü" ... şeklinde açıklama gerektiren bir mesaj değil.

@Willy Fog Reklam yapılmadığı için, herhangi birimizin, danışmanlı başvuruyu güzellemesi ya da yermesi, bizi hiçbir işletmeye yönlendirmiyor. İsteyen, internetten her türlü bilgiyi edinir zaten. Brexit kısmında, ben de "acaba" demiştim en başta (yalan yok), ama sonuçta reklam vs yok. Olsa da Admin düzenler. Bazen kullanışsız oldugunu düşünsemde, özel mesajın olmamasının iyi yanları da var.

Bu haftayı da bitirdik. Haydi hayırlısı.
gndlf

New postby Tugce88 » Fri Jul 16, 2021 7:23 am

@gndlf tesekkür ederim, itiraz sonucu gelince sonuc ne olursa olsun forumu bilgilendirecegim. Herkese güzel sonuclar gelmesinu dilerim
Tugce88

New postby orduevi » Fri Jul 16, 2021 9:54 am

Willy Fog wrote:
Tugce88 wrote:Cok tesekkurler, bugun 2 avukatla gorustuk, olumlu olmamasi icin bir sebep yok dediler olmasa zaten size soyleriz dediler. En kisa zamanda evraklarla basvuru yapacagiz. Onkadar acayip seylerden bahsetmisler ki esim gorusmus Brexit onaylandiktan sonra baro avukatlariyla home office calisanlari bir toplanti yapmislar ve home ofiice calisanlari bu basvurulari danismansiz yapanlar nasil yapiyor buna takilmislar. Sanirim danismansiz basvuru yapanlara interwiev gorusmesi yapiliyor...

Öncelikle herkese merhaba.
Site memuru bence böyle mesajları da engellemelisiniz. Lakin bu mesaj direk insanları danışmanların kucağına atabilecek bir mesaj. Verilen bilgiler de ikinci hatta üçüncü ağızdan. Tuğçe Hanım, niyetim Sizi direk hedef almak değil. Öncelikle geçmiş olsun ama yazdığınız bu bilgiler örneğin "Brexit onaylandiktan sonra baro avukatlariyla home office calisanlari bir toplanti yapmislar ve home ofiice calisanlari bu basvurulari danismansiz yapanlar nasil yapiyor buna takilmislar" insanları direk avukatların danışmanların ve de danışman geçinenlerin kucağına atacak kadar ciddi bir bilgi. Şu an anlaşmanın sonlanmasından ötürü müşteri bulmakta zorlanan danışmanların bu şekilde ortamı germek istemesi normal. Sizin durumunuza düşmüş birisinin avukat'a başvurması tabiiki de normal ama konuyu brexit ve danışmansız başvurmaya getirmek bence yanlış. Umarım itiraz sonucunuz beklediğiniz gibi olur.

@Tugce88 ben danismansiz 2. uzatmama başvurdum ve 4 ayda 3 yıllık uzatmamı aldim. Simdi ILR başvurumu yapıyorum ve yine danismansiz. Artik hersey çok kolay, online sistem gercekten user-friendly ve dokümanları da biz scan ettikten sonra danışmana £1500 - £2000 al bunlari submit et parası vermek yazık gunah. Nusra Sahin basta olmak uzere cogu danışman suan LinkedIn ve Facebook hesaplarında ağlıyorlar aman 2. uzatması olan AA'lilar bizi arayın diye. Agliyorlar dediğim, bir suru post atıyorlar, workshop bilgilendirmeleri vs.

Bu yazdigin postu bende beğenmedim. Site Memuru umarım bunu gorur.

Bu arada danismansiz başvurdum ve interview'a da cagirilmadim.
orduevi

New postby hisarkaya » Fri Jul 16, 2021 11:45 am

@Tugce88 gecmis olsun. Umarim bir an once olumlu bir sonuc alirsiniz. Basvuru ve mulakat tarihiniz nedir acab?
hisarkaya

New postby Tugce88 » Fri Jul 16, 2021 1:20 pm

@orduevi Neden bu kadar linc edildim anlamis degilim, site memuru gormeden yanlis olan kismi sildim zaten daha neyi uzatiyorsunuz anlamis degilim. Ben foruma surekli yazan surekli aktif olan birisi degilim. Hangi lafin nereye gidecegini bilmeden yazmisin bu kadar olay olacagini bilsem yazmazdim! Ben ayrica isim vermis degilim, siz yazdiginiza bir bakin ben dediginiz ismi taniman etmem ama yok agliyor yok bilmem ne yazmaniz da pek hos degil... benim canim burnumda buradaki polemiklerle ilgilenmeyecegim daha da lutfen benimle ilgili kimse birsey yazmasin ne iyi ne de kotu rica ediyorum.
Tugce88

New postby ihatevisa » Fri Jul 16, 2021 1:29 pm

Selamlar,

Haydi guzel haberler paylasin :) Haftanin son gunune girdik :)
ihatevisa

New postby ichucky » Fri Jul 16, 2021 1:50 pm

Selamlar,

Bu sene sonuçlarını çok az paylaşan var. Yok mu çevrenizde yakın zamanda sonucu gelen arkadaşlar?
ichucky

New postby bilinmeyenedogru » Fri Jul 16, 2021 2:08 pm

Sabah MP'ye mail atmistim az once maile cevap geldi.
cok yogunuz sonuclandiramiyoruz eger acil bir durum varsa kanitlarla beraber gonderin diye.

Home office yine bildigimiz gibi

ihatevisa wrote:Selamlar,

Haydi guzel haberler paylasin :) Haftanin son gunune girdik :)
bilinmeyenedogru

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü