Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeo » Mon Aug 02, 2021 5:57 am

Merhaba,
Hayir, Turkish Worker'lar Business'lara gore daha basit basvurular bu yuzden buyuk ihtimalle biraz daha hizli geldi. Bu sekilde, Nisan basvurularina gecildigini dusunebilirsiniz cunku her iki vize tipi de ayni gruba atanip, siraya sokuluyor.
Aslinda 3 ay, submission date ile atanan basvuru numarasina (1212-XXXX-XXXX-XXXX) gore sistem duzenleme yapiyor, biometric verildiginde dosyaya bakacak olan kisinin listesine bu tarihe gore onceliklendirme yapiyor. En azindan en son gecen sene ve 2 sene once online sisteme gectiklerinde bu sekilde ilerliyordu. Tahminimce yine aynidir.

zemoks wrote:
zeo wrote:Merhaba,

2 adet sorum olacakti;

1) BRP'si karar mektubundan once gelen oldu mu hic daha once? Forumda aramaya calistim ama cok fazla sonuc geliyor. Bizim BRP'ler 23 temmuz'da baslatilmis ama halen karar mektubu gelmedi ki polis kaydi icin islemleri baslatalim.

2) Yeni Polis kaydi online sisteme gecmis, ve taa seneler once doldurdugumuz formu tekrar doldurmamizi istiyor sanki? Uzatma basvurusu sonucunu alip yeni online formu dolduran oldu mu? Tavsiyeleriniz var mi?

Tesekkurler,
------------------
Merak edenler icin basvuru bilgileri asagida:
Vize tipi: Turkish Worker
Online basvuru: 24 Nisan 2021
Biometric: 24 Mayis 2021
BRP: 28 Temmuz - 3 yillik (3. intent)
Danismansiz, dependantli

Merhaba, teşekkürler paylaşım için, 2 aylık kısa bir sürede gelmiş sizin, hızlandırma mektubu yazmış mıydınız?

Teşekkürler
zeo

New postby gndlf » Tue Aug 03, 2021 3:46 am

@ihatevisa @bilinmeyenedogru

Haber var mı arkadaşlar ? 4 buçuk ay sonra sonuçlanan bazı haberler almıştık geçen haftalarda... Sizde haber var mı?
gndlf

New postby bilinmeyenedogru » Tue Aug 03, 2021 8:25 am

gndlf wrote:@ihatevisa @bilinmeyenedogru

Haber var mı arkadaşlar ? 4 buçuk ay sonra sonuçlanan bazı haberler almıştık geçen haftalarda... Sizde haber var mı?

Selam @gndlf, malesef hic bir haber yok. Kuzu gibi beklemeye devam.
P.S: 395 Day
bilinmeyenedogru

New postby dorukerdem » Tue Aug 03, 2021 11:22 am

bilinmeyenedogru wrote:

Hic irtibata gecmeyi denediniz mi Home Office le e mail veya telefonla?
dorukerdem

New postby bilinmeyenedogru » Tue Aug 03, 2021 11:58 am

dorukerdem wrote:
bilinmeyenedogru wrote:

Hic irtibata gecmeyi denediniz mi Home Office le e mail veya telefonla?

@dorukerdem cokca kez denedim fakat sonuc vermiyor. MP ile gorustum onlarda birsey yapamiyorlar. yapabilecegimiz tek sey beklemek malesef
bilinmeyenedogru

New postby ihatevisa » Tue Aug 03, 2021 3:29 pm

Yok yok yok :D :D :D gelecege de benzemiyor normal sartlar altinda ILR basvusunu yapali 18 gun olacakti ;D :D :D

Girdiğiniz Tarih Aralığı: 15 Temmuz 2020 Çarşamba ile 3 Ağustos 2021 Salı arası
Girdiğiniz Tarihler Arasındaki Gün Sayısı: 384
Bitiş Tarihi Dahil Edildiğinde Aradaki Gün Sayısı (+1 gün): 385
Bu Tarihler Arasındaki Süre: 1 yıl 19 gün
ihatevisa

New postby exeman » Tue Aug 03, 2021 8:51 pm

ihatevisa wrote:

Yok yok yok :D :D :D gelecege de benzemiyor normal sartlar altinda ILR basvusunu yapali 18 gun olacakti ;D :D :D

Girdiğiniz Tarih Aralığı: 15 Temmuz 2020 Çarşamba ile 3 Ağustos 2021 Salı arası
Girdiğiniz Tarihler Arasındaki Gün Sayısı: 384
Bitiş Tarihi Dahil Edildiğinde Aradaki Gün Sayısı (+1 gün): 385
Bu Tarihler Arasındaki Süre: 1 yıl 19 gün

Bu kadar sabır imtihanından sonra bırak ILR yi doğrudan Sir ünvanı vermeleri lazım sana
exeman

New postby gndlf » Wed Aug 04, 2021 4:17 am

Herkese bol sabır.

@bilinmeyenedogru @ihatevisa

Artık sonuçların daha hızlı okunacağını ümit etmek için, yazın bitmesine az kaldı diyerek bahane üretiyorum (eylül ayında hızlanacağını düşünerek)... Hayırlısı olsun.

@exeman Başka herhangi vize türü var mı diye merak ediyorum; sonuçlanması 1 sene süren. Bir de şu var: geçenlerde oturum başvurusu yaklaşık 5 ay süren birisi yazmıştı. O bari 2 ay sürer diye umarken (önceden böyle yazıyordu başvuranlar), şaşırdım. Sanırım insanların 6 yıla kadar burada uzun uzun kalması isteniyor...
gndlf

New postby exeman » Wed Aug 04, 2021 10:30 am

Önce Covid'i bahane ettiler. Şimdi Brexit nedeniyle gelen yüksek oturum vize talepleri bahane ediliyor. Sonra diyecekler noel önü vize mi verilir. Sonra zaten Easter kapıda.
exeman

New postby bookmarkey » Wed Aug 04, 2021 4:05 pm

merhabalar, son donemlerde uzatmasini alan arkadaslara birkac sorum olacak :)

1-bu aralar genelde 4,5 ayda mi sonuclaniyor? son zamanlarda sonuc alanlar yazabilir mi?

2- sonuc geldiginde eve direk BRPler gelmisti dedi bi arkadas ama bazi kisilerde mektuptan bahsediyor. Surec nasil su an son zamanlarda vize sonucunu alanlar paylasabilir mi? Eskisi gibi once bi mektup, ardindan 10 gun icinde BRPler gelmiyor mu?

3- Son olarakta, polis kaydi yaptirmak artik yeni BRP alindiginda zorunlu degil mi? Ben bir onceki uzatmada eve gelen mektuba baktim, orada net bi sekilde bu mektubun tarihinden 7 is gunu icinde kaydiniz gerekli yazili ama son donemde boyle birsey mektuplarda yazmiyor mu?

cok tesekkur, herkese sabirlar :)
bookmarkey

New postby zeo » Wed Aug 04, 2021 6:39 pm

@bookmarkey normalde karar mektubunda yaziyordu BRPinizi aldiktan 7 is gunu icerisinde polis kaydi yaptirmaniz gerek diye. OVRO'nun sayfasina bakarsaniz da, vize degisikligi bildirimine giderken karar mektubu, BRP ve pasaportunuzla gidilmesini bekliyorlar. Gecen sene biz bir kere daha basvurmustuk o zaman once onay mektubu mail ile gelmisti, ardindan da BRP. Ama bu senekinde karar mektubumuz ortada yok.
Eger forum kullanicilardan kiminle iletimise gecebilecegimize dair fikri olanlar varsa paylasabilirlerse cok memnun olurum.
zeo

New postby oogway » Thu Aug 05, 2021 9:31 am

zeo wrote:@bookmarkey normalde karar mektubunda yaziyordu BRPinizi aldiktan 7 is gunu icerisinde polis kaydi yaptirmaniz gerek diye. OVRO'nun sayfasina bakarsaniz da, vize degisikligi bildirimine giderken karar mektubu, BRP ve pasaportunuzla gidilmesini bekliyorlar. Gecen sene biz bir kere daha basvurmustuk o zaman once onay mektubu mail ile gelmisti, ardindan da BRP. Ama bu senekinde karar mektubumuz ortada yok.
Eger forum kullanicilardan kiminle iletimise gecebilecegimize dair fikri olanlar varsa paylasabilirlerse cok memnun olurum.

@zeo, ben gectigimiz haftalarda sadece BRP ile polis kaydini gerceklestirdim, karar mektubunu goturmedim.
oogway

New postby zeo » Thu Aug 05, 2021 10:27 am

@oogway super haber cok tesekkurler, peki Online formu doldururken taa ilk geldiginiz yildaki, elle doldurdugumuz bilgileri mi girdiniz?

oogway wrote:
zeo wrote:@bookmarkey normalde karar mektubunda yaziyordu BRPinizi aldiktan 7 is gunu icerisinde polis kaydi yaptirmaniz gerek diye. OVRO'nun sayfasina bakarsaniz da, vize degisikligi bildirimine giderken karar mektubu, BRP ve pasaportunuzla gidilmesini bekliyorlar. Gecen sene biz bir kere daha basvurmustuk o zaman once onay mektubu mail ile gelmisti, ardindan da BRP. Ama bu senekinde karar mektubumuz ortada yok.

@zeo, ben gectigimiz haftalarda sadece BRP ile polis kaydini gerceklestirdim, karar mektubunu goturmedim.
zeo

New postby Willy Fog » Thu Aug 05, 2021 11:52 am

Herkese Merhaba.

18 Aralık 2020 Submit
15 Ocak 2021 Parmak izi.
3 Haziran 2021 Case update, dosyanız kompleks ve kararınız gecikecektir maili.

Gecikecek maili geldikten sonra ne kadar sürer diye maile cevap verdim ama hiç bir yanıt alamadım. Aradan biraz zaman geçti ve benden sonra başvuran arkadaşların sonuçları geldi. Ben de tekrar yazdım ne kadar sürer acaba diye yine cevap gelmedi. Yaklaşık 3 hafta önce göçmen bakanlığında milletvekili yada bakan olan (kendilerini sık sık BBC akşam haberlerinde görüyorum) beraber futbol oynadığımız kişiye whatsappdan yazdım hiçbir şekilde cevap vermedi. (Kendisi ile aynı whatsapp grubundayız bu arada, numarasını oradan aldım ve beni ismen tanıyor). Bu yol ile ulaşamayınca mail attım, maile ''he bir ara bakarım olmadı'' gibi bir ifade ile döndü. Bu hafta salı günü yine nazik bir dil kullanarak ve hiç bir yalan ifade olmadan durumumu homeoffice'e anlattım. Bu mailden de sonuç gelmeyeceğini düşünürken bugün sonuç mailim 3 yıl olarak geldi. Bu arada bu ikinci başvurumdu. Geçen yıl bir sene vermişlerdi. Bu yıl da yine danışmansız ve hiçbir fake fatura filan olmadan ve burada geçirdiğim süre ile ilgili hiçbir yalan beyanda bulunmadan başvurdum. Gelen sonuç ne olursa olsun kabulumdü ve haketmediğim bir sonuç beklemiyordum. Bekleyen herkese sabır dililyorum.

Not: Salı günü attığım mailde babamın ve annemin sağlık durumlarından ve de yeni bir kontrat almak üzere olduğumdan bahsedip yaklaşık 8 aydır sonuç beklediğimi belirttim ki bunları da ispat etmemi isteseler her şekilde ispat ederdim.

Not: Bu ülkede hem muhasebecilerin hem de danışmanların başvuru yapan kişilerin dosyalarını manupule ettiğine tanık oldum. Hatta geçen yıl bana da tavsiye edildi. Yapmadım, yapmam da. Artı sırf bu sebeple artık ne danışman ne de muhasebecim var. ikisi ile de iletişimi kestim :). İşini hakkıyla yapan dürüst muhasebeci ve danışmanları tenzih ediyorum.
Last edited by Willy Fog on Thu Aug 05, 2021 12:02 pm, edited 2 times in total.
Willy Fog

New postby exeman » Thu Aug 05, 2021 11:59 am

Willy Fog wrote:Herkese Merhaba.

18 Aralık 2020 Submit
15 Ocak 2021 Parmak izi.
3 Haziran 2021 Case update, dosyanız kompleks ve kararınız gecikecektir maili.

Gecikecek maili geldikten sonra ne kadar sürer diye maile cevap verdim ama hiç bir yanıt alamadım. Aradan biraz zaman geçti ve benden sonra başvuran arkadaşların sonuçları geldi. Ben de tekrar yazdım ne kadar sürer acaba diye yine cevap gelmedi. Yaklaşık 3 hafta önce göçmen bakanlığında milletvekili yada bakan olan beraber futbol oynadığımız kişiye whatsappdan yazdım hiçbir şekilde cevap vermedi. (Kendisi ile aynı whatsapp grubundayız bu arada, numarasını oradan aldım ve beni ismen tanıyor). Bu yol ile ulaşamayınca mail attım, maile ''he bir ara bakarım olmadı'' gibi bir ifade ile döndü. Bu hafta salı günü yine nazik bir dil kullanarak ve hiç bir yalan ifade olmadan durumumu homeoffic'e anlattım. Bu mailden de sonuç gelmeyeceğini düşünürken bugün sonuç mailim 3 yıl olarak geldi. Bu arada bu ikinci başvurumdu. Geçen yıl bir sene vermişlerdi. Bu yıl da yine danışmansız ve hiçbir fake fatura filan olmadan ve burada geçirdiğim süre ile ilgili hiçbir yalan beyanda bulunmadan başvurdum. Gelen sonuç ne olursa olsun kabulumdü ve haketmediğim bir sonuç beklemiyordum. Bekleyen herkese sabır dililyorum.

Not: Salı günü attığım mailde babamın ve annemin sağlık durumlarından ve de yeni bir kontrat almak üzere olduğumdan bahsedip yaklaşık 8 aydır sonuç beklediğimi belirttim ki bunları da ispat etmemi isteseler her şekilde ispat ederdim.

Not: Bu ülkede hem muhasebecilerin hem de danışmanların başvuru yapan kişilerin dosyalarını manupule ettiğine tanık oldum. Hatta geçen yıl bana da tavsiye edildi. Yapmadım, yapmam da. Artı sırf bu sebeple artık ne danışman ne de muhasebecim var. ikisi ile de iletişimi kestim :). İşini hakkıyla yapan dürüst muhasebeci ve danışmanları tenzih ediyorum.

Mail için hangi adresi kullanmıştınız?
exeman

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü