Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Willy Fog » Thu Aug 05, 2021 12:05 pm

Mail için hangi adresi kullanmıştınız?[/quote]

Gecikecektir mailini attıkları mail adresi olan ecaa@homeoffice.gov.uk
Willy Fog

New postby diji » Thu Aug 05, 2021 8:22 pm

Arkadaslar herkese merhabalar,

Oncelikle forumun kurulumunda emegi gecen herkese tesekkuru bir borc bilirim.
Bugune kadar hicbir soru sormadan, sorularimin coguna, ozellikle de ilk basvurum sirasinda binlerce mesaji okuyup ozetleyerek cevap buldum.
Ben birilerine belki yardimi olur diye durumumu ozetlemek istiyorum, en basindan olacak sekilde anlatmaya calisacagim.
Ingiletere ile ilgili planar 2019 agustos ayinda basladi 3 ay gibi bir surede bir ortagimla beraber ankara antlasmasina basvurmaya karar verdik. Meslegim Makina tasarim imalat ve bakim uzerine, ortagimda otomasyon alaninda yazilim uzerine calismaktaydi ve iki alani birlestirerek ortak bir is plani olusturup vizemizi aldik.
2020 subat ayinda ingiltereye geldik ve 2 hafta sonra ortagim ingilteredeki is hayatini kendi basina goturmek istedigini soyledi tabi biz gelir gelmez ortak sirketimizi kurmus harekete gecmistik.
bu isteginden sonra kurmus oldugumuz sirket onun uzerinde kaldi ve ben1 ay sonra yeni bir sirket kurdum akabinda 2 ay icinde kisisel ve is banka hesaplari, UTR, NINO ve EORI numaralari aldim, kisacasi herseyimi tamamladim fakat pandemi coktu tepemize aylarca 1 pound bile giris yapamadim. Ilk faturami 2020 eylul ayinda kesebildim.
Bu arada makina tasarim,bakim ve danismanlik hizmeti veren sirketime handyman isleri yapabilmek icin gerekli olan SIC is kolunu sonradan ekledim ve bir sure handyman isleri yaparak gecimimi saglamaya basladim.
Eylul ayindan aralik ayina kadar toplam £9k lik bir fatura cikisim oldu ve ocak ayinda parmak izimi vererek uzatma basvurumu yaptim.
Uzatma basvurumdan sonra handyman islerini bir sure daha devam ettim ve 3-4 ay kadar araliklarla maas yardimi aldim, parmak izinden 4 ay sonra case complex maili ve bu mailden 2 ay sora da ek evrak istek maili geldi.
En sonuda da bu haftanin basinda 1 yillik uzatma onay mailim (gelir yetersizliginden 1 yil vermisler, ek evraklarimi gonderirken hala 2 maasimi kedime odeyememistim sanirim bundan mutevellit) geldikten 2 gun sonra BRP mi alip bu karin agrisindan kurtuldum.
Tam tarihler su sekilde (Uzatma basvurusu icin), umarim bu yaziyla birileri ufacikta olsa cevap bulurlar kendilerine. Yazim yanlsilari icin simdiden ozurdilerim.

Danisman yok, es veya cocuk yok

02.12.2020 Online basvuru
15.01.2021 Vize bitis
15.01.2021 Parmak izi
26.05.2021 Durumunuz karisik maili
14.07.2021 Ek evrak talebi
02.08.2021 Sonuc maili
04.08.2021 BRP kapidan firlatilis
Last edited by diji on Sat Aug 07, 2021 9:56 pm, edited 1 time in total.
diji

New postby gndlf » Fri Aug 06, 2021 12:42 am

@diji
Paylaşım için teşekkürler, ilginç bir yol olmuş sizinki...
Önceden de bazıları dediği için merak ediyorum: bu ek evrak belgeleri neler oluyor?
Banka dökümlerini mi istiyorlar, güncel olarak ? Yoksa başka bir belge mi? Sizin durumunuzda bu ek evraklar neydi ?
Teşekkürler
gndlf

New postby ihatevisa » Fri Aug 06, 2021 10:18 am

Bugun sabah itibari ile bana da 400 gun bekledikten sonra COMPLEX ISSUE email geldi. :) Artik soylenecek birsey yok. Ulan ne arastirmaymis ya biz beceriksiziz yerine boyle email atiyorsunuz. Umudum artik 2022 ye dogru kaymaya basliyor :D :D :D
ihatevisa

New postby okayaturan » Fri Aug 06, 2021 10:59 am

Bugün bir senenin sonunda bana da geldi mail. Artık şaşırmıyorum bile.
okayaturan

New postby ihatevisa » Fri Aug 06, 2021 12:01 pm

okayaturan wrote:Bugün bir senenin sonunda bana da geldi mail. Artık şaşırmıyorum bile.

Bugun mu gondermisler :)
ihatevisa

New postby okayaturan » Fri Aug 06, 2021 12:28 pm

ihatevisa wrote:
okayaturan wrote:Bugün bir senenin sonunda bana da geldi mail. Artık şaşırmıyorum bile.

Evet bu sabah gönderdiler.
okayaturan

New postby ihatevisa » Fri Aug 06, 2021 12:37 pm

okayaturan wrote:
ihatevisa wrote:

Evet bu sabah gönderdiler.

Senin durum nedir ? Kacinci basvuru ? Dependant varmi ? Mulakat ivizr zivir detay verebilirmisin ?
ihatevisa

New postby okayaturan » Fri Aug 06, 2021 1:22 pm

Benim ilk uzatma başvurusu. 10 ağustos form, 23 eylül parmak izi. Eşim ile ben varım. Eşimin tr yr gitmesi gerekiyor o yüzden bir kaç sefer MP ye mail attırdım Home Office e ama hiç bir etkisi olmadı. Dün MP home office cevabını forwardladı bana o kadar.
okayaturan

New postby diji » Fri Aug 06, 2021 8:06 pm

gndlf wrote:@diji
Paylaşım için teşekkürler, ilginç bir yol olmuş sizinki...
Önceden de bazıları dediği için merak ediyorum: bu ek evrak belgeleri neler oluyor?
Banka dökümlerini mi istiyorlar, güncel olarak ? Yoksa başka bir belge mi? Sizin durumunuzda bu ek evraklar neydi ?
Teşekkürler

Daha önceden bir çok gonderide denk geldim ek evrak istemelerine, genellikle başvurunun içeriğine bağlı değişen bir durum sanırım.
Benden ilk başvuru yaptığında gelir duzeyim düşük olduğu için sanırım, 1 yıllık kişisel ve iş banka dokumlerimi ve tüm kestigim faturaları istediler.
diji

New postby gndlf » Fri Aug 06, 2021 11:03 pm

@diji Teşekkürler. Bu arada size parmak izinden sonra hemen durumunuz karışık emaili gelmiş. Demek ki: önce kabaca bir bakılıyor başvuruya...

@ihatevisa @okayaturan Az da değilmiş 1 seneye yaklaşan, veya üzerine çıkan. Esra hanım da vardı, Bilinmeyenedogru da var... Dependent etkisi mutlaka vardır. Tabi 1 sene ve daha fazlası, farklı bir boyut...

@exeman Durum şöyle işliyor:
Sonbahar: noel öncesi, Kış: noel, İlk bahar: easter, Yaz: tatil vakti; biraz dinlenmeyelim mi ama değil mi?... Üzerine biraz brexit ve covid serpiştirirseniz, kekiniz hazır. Afiyet olsun.
gndlf

New postby arda3d » Mon Aug 09, 2021 9:17 am

Herkese Merhaba,

4 Agustos 2020 de online yaptigim 2. uzatma basvuruma 3 Agustos gunu 1 yil olarak olumlu cevap geldi.

Ilk uzatma basvurum gelir yetersizliginden 1 yildi ama bu seferki basvuruda boyle bir sorun olmamasina ragmen ilk basvurudaki rakamlari kullanarak gene 1 yil vermisler. 15 Aralik 2020 de gorusmeye cagirdiklarinda da tekrarladigim guncel rakamlar ile bana bahane gosterdikleri rakamlar arasinda baglanti olmadigi icin avukat araciligiyla itiraz yapacagim. Itiraz sonucunu da olumlu veya olumsuz buradan sizlerle paylasirim.

6 Agustos 2020 BRP bitis
4 Agustos 2020 Online
5 Eylul IDV dosya yukleme
15 Aralik 2020 Birmingham goruntulu gorusme
3 Agutos 2021 Decision Letter (3 Agustos 2022 yeni BRP bitis)

Herkes hakkinda hayirlisi olsun.
Saglicakla kalin.
arda3d

New postby exeman » Mon Aug 09, 2021 9:51 am

arda3d wrote:Herkese Merhaba,

4 Agustos 2020 de online yaptigim 2. uzatma basvuruma 3 Agustos gunu 1 yil olarak olumlu cevap geldi.

Ilk uzatma basvurum gelir yetersizliginden 1 yildi ama bu seferki basvuruda boyle bir sorun olmamasina ragmen ilk basvurudaki rakamlari kullanarak gene 1 yil vermisler. 15 Aralik 2020 de gorusmeye cagirdiklarinda da tekrarladigim guncel rakamlar ile bana bahane gosterdikleri rakamlar arasinda baglanti olmadigi icin avukat araciligiyla itiraz yapacagim. Itiraz sonucunu da olumlu veya olumsuz buradan sizlerle paylasirim.

6 Agustos 2020 BRP bitis
4 Agustos 2020 Online

Saglicakla kalin.

Hayırlısı olsun
En azından bir yılı geçirmemişler
exeman

New postby arda3d » Mon Aug 09, 2021 10:00 am

exeman wrote:
arda3d wrote:Herkese Merhaba,

6 Agustos 2020 BRP bitis
4 Agustos 2020 Online

Saglicakla kalin.

Hayırlısı olsun
En azından bir yılı geçirmemişler

Tesekkurler, evet kaba tabirle zugurt tesellisi oldu bizim icin.
arda3d

New postby gndlf » Mon Aug 09, 2021 1:06 pm

@arda3d Merhaba
Herhangi dependent var mıydı başvurunuzda? Eğer yoksa, nasıl 1 sene sürdü sonuçlanması anlamıyorum...

Bu arada, 1 yıl uzatmanız 2022 agustosta mı bitiyor ? (1 yıl beklettikleri için aradaki süreyi saymıyorlar diye düşünüyorum)

Teşekkürler
gndlf

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü